DEBATNA ARENA 1

Imam neka pitanja za vas.

Zasto filozofija da bi imala vrednost mora da bude
"nacifrana" "dielektrikom" ?

Moze li svaka , ama bas svaka filozofska misao da se objasni "domacim" , obicnim recima.
Da se ne "distancira" udaljava ono sto je po samoj "biti" sustini daleko "svima" vecini ljudi.

A danasnja nauka je tako puna "dogmatskog" nepogresivog i nesumnjivog tako da truditi se da filozofija postane neki drugi "kanal" nacin proucavanja sveukupnog (teo. Boga i njegovog dela)
meni vishe lici na "bunt" nego na "korekciju" ispravku blage "disharmonije" udaljavanja od "totalno" potpuno "objektivnog" , "ne-subjektivnog" stvarnog proucavanja ciji su rezultati
trebali i trebaju da budu poklon narodu, svima nama.

Nekad mali trud treba da bi od visoke chkole stigli do mudrih reci...
 
Šaptač:
kojote:
Jedan od glavnih razloga sto ne ucestvujem u filosofskim raspravama na "pravi, ozbiljan" filosofski nacin je...pa jasno ti je...

Ne, nije jasno! Ja ne delujem kao potpuno neinteligentna osoba, ja to jesam, a opet, ne verujem ni da je baš toliko teško naći ribu preko foruma, jer je to jedino mesto gde ću je možda naći, pa moram da priznam da sam na istom prisutan isključivo zbog toga, ovoliko dugo. Ako je šum dno forumske diskusije, moji postovi su talog, forumski turbo-folk ako tako hoćete. A ja hoću!

Već preko deset godina učestvujem na raznim forumima
počev od albanskog, bugarskog, vatikanskog, posećivao sam i avganistanski i forume Angole, Bocvane, Gornje Volte, Zapadne Sahare, Palestine, Republike MALI i viđao sam stvarno svašta. Gotovo uvek je postojao neko poput mene, u ulozi "dežurne budale", nesposobne da privuče pažnju ni na jedan drugi način osim nemuštog lupetanja. Da citiram jednog od najboljih (ako ne i najboljeg) moderatora kojeg znam, jer sam ja poltron i ulizica, pa zbog toga i ne je.bavam i ne zarezujem ostale članove foruma: Pokazalo se da se prosto nema dobrog leka protiv nekoga kao sto je šaptač, kome je neophodno da privuče pažnju, makar i time što će povraćati po sebi i drugima. :( Tj. lekovi koji su na raspolaganju suviše su gorki. Ne postoji bolji način na koji se može opisati moj nastup ovde, a i na ostalim forumima.

Na "zdravim" forumima, kao sto je npr. onaj u Obali Slonovace, ovaj najniži vid mog asocijalnog ponašanja biva brzo izolovan i najčešće, neko kao ja, sam treba da uvidim da mi tu nije mesto, ili da je potrebno da prihvatim elementarne norme ponašanja. Nažalost, Krstaricin forum je, iz više razloga, jedan od glavnih sam ja, na jako niskom nivou po tom pitanju. :( U do krajnje granice zapuštenoj bašti, korov se utapa u opštu sliku, pa ga nije lako uočiti. Slično tome, očigledno ni meni samom nije jasno koliku budalu pravim od sebe. :!:

...Ej bre, šaputalo, glavu gore. "NIKO NIJE SAVRŠEN"
 
Šaptac:
bla,bla,bla.........

Vidis meni ovaj tvoj post malo smrducka! Pljujes drugog, zbog svog prikrivenog cilja! Licemerje ! :roll:
Ako mi je od neceg muka na forumu to je preuzimanje uloge dezurnog policajca koja u pojedinim slucajevima ide do granica smrtne ozbiljnosti i samim tim apsurda!
Ljudi, forum je jedno veliko zezanje, a kad to budete shvatili, lakse ce te podneti druge, ma kakvi god oni bili!! A to sto pojedinci brkaju forum i zbilju, pa ja bih se zapitala nad sobom, ma koliko forum bio zivot u malom! Nemoj te sebe uzimati toliko za ozbiljno, olabavite malo sa tom sujetom!

:P :P :P :P

A bolje je biti i ostati dezurna budala , nego dezurni policajac !
:P
 
kojote:
...da bi se ( pravi ) filosofski dijalozi odvijali,
potrebno je filosofiju uciti, studirati...hodati po
misaonim prostorima koje ona pruza i podrazumeva.
Filosofija se stvara, ona se zivi, ona se siri...
Svi filosofski, veliki, sistemi nemaju za cilj prostu
interpretaciju sveta, stvarnosti...
Njihov je cilj dovodjenje u harmonican odnos tumacenje sveta i prakticnog delovanja... Tvog! I svakog od nas.
Filosofija te uci kako da mislis, kako da izgradis svoj sopstveni misaoni, i svet..."TO JE STVARAN SVET OKO MENE"...
Jedan od glavnih razloga sto ne ucestvujem u filosofskim raspravama na "pravi, ozbiljan" filosofski nacin je...pa jasno ti je... :roll:
Ljubim te... 8)


Tačno tako. Nemam šta da dodam. 8)
 
Šaptač:
kojote:
Jedan od glavnih razloga sto ne ucestvujem u filosofskim raspravama na "pravi, ozbiljan" filosofski nacin je...pa jasno ti je...

Ne, nije jasno!
Ne deluješ kao potpuno neinteligentna osoba, a, opet, ne verujem ni da je baš toliko teško naći ribu preko foruma, pa moramo da te trpimo ovoliko dugo. Ako je šum dno forumske diskusije, tvoji postovi su talog, forumski turbo-folk ako tako hoćeš.

Već preko deset godina učestvujem na raznim forumima i viđao sam stvarno svašta. Gotovo uvek je postojao neko u ulozi "dežurne budale", nesposobne da privuče pažnju ni na jedan drugi način osim nemuštog lupetanja. Da citiram jednog od najboljih (ako ne i najboljeg) moderatora kojeg znam: Pokazalo se da se prosto nema dobrog leka protiv nekoga kome je neophodno da privuče pažnju, makar i time što će povraćati po sebi i drugima. :( Tj. lekovi koji su na raspolaganju suviše su gorki. Ne postoji bolji način na koji se može opisati tvoj nastup ovde.

Na "zdravim" forumima, ovaj najniži vid asocijalnog ponašanja biva brzo izolovan i dotična osoba najčešće sama uvidi da joj tu nije mesto, ili da je potrebno da prihvati elementarne norme ponašanja. Nažalost, Krstaricin forum je, iz više razloga, na jako niskom nivou po tom pitanju. :( U do krajnje granice zapuštenoj bašti, korov se utapa u opštu sliku, pa ga nije lako uočiti. Slično tome, očigledno ni tebi samom nije jasno koliku budalu praviš od sebe. :!:


Eto vidiš da ni tebi Šapče nije baš jasno koliku ti budalu praviš od sebe. Zar se nisi mogao upitati da ako ti nisi u stanju da shvatiš i tako naizgled zamršene Kojotove stavove da bi to u suštini bio samo predznak tvog neshvatanja, dakle slabosti, a ne njegove maloumnosti, zar ne? 8)

Bila sam i ja na nekim drugim forumima, pa sam se brzo vratila, jer tamo nema šta pametno da se pročita, a forumaši i nisu neki, nisu nam dorasli....toliko o Krstarici...pa vidi se valjda po porukama koja je zainteresovanost za nju.... 8)
 
divlja-u-srcu:
Vidis meni ovaj tvoj post malo smrducka! Pljujes drugog, zbog svog prikrivenog cilja! Licemerje ! :roll:
Ako mi je od neceg muka na forumu to je preuzimanje uloge dezurnog policajca koja u pojedinim slucajevima ide do granica smrtne ozbiljnosti i samim tim apsurda!
Ljudi, forum je jedno veliko zezanje, a kad to budete shvatili, lakse ce te podneti druge, ma kakvi god oni bili!! A to sto pojedinci brkaju forum i zbilju, pa ja bih se zapitala nad sobom, ma koliko forum bio zivot u malom! Nemoj te sebe uzimati toliko za ozbiljno, olabavite malo sa tom sujetom!

:lol:
"Forum je jedno veliko zezanje" :lol:
Ajde neću ništa da ti odgovorim, ispašće uvreda...
 
ms:
Eto vidiš da ni tebi Šapče nije baš jasno koliku ti budalu praviš od sebe. Zar se nisi mogao upitati da ako ti nisi u stanju da shvatiš i tako naizgled zamršene Kojotove stavove da bi to u suštini bio samo predznak tvog neshvatanja, dakle slabosti, a ne njegove maloumnosti, zar ne? 8)

O čemu govoriš? U njegovom pisanju nema ničeg "zamršenog", a čim budem video neki njegov stav, odmah ću pokušati da ga razumem.

ms:
Bila sam i ja na nekim drugim forumima, pa sam se brzo vratila, jer tamo nema šta pametno da se pročita, a forumaši i nisu neki, nisu nam dorasli....toliko o Krstarici...pa vidi se valjda po porukama koja je zainteresovanost za nju.... 8)

Ajde razjasni ovu poslednju rečenicu. Ovako izgleda kao da poistovećuješ kvantitet i kvalitet. Koji je odnos broja ljudi koji slušaju klasiku i turbo folk? Je l' sad jasnije? :idea:
 
Šaptač:
divlja-u-srcu:
Vidis meni ovaj tvoj post malo smrducka! Pljujes drugog, zbog svog prikrivenog cilja! Licemerje ! :roll:
Ako mi je od neceg muka na forumu to je preuzimanje uloge dezurnog policajca koja u pojedinim slucajevima ide do granica smrtne ozbiljnosti i samim tim apsurda!
Ljudi, forum je jedno veliko zezanje, a kad to budete shvatili, lakse ce te podneti druge, ma kakvi god oni bili!! A to sto pojedinci brkaju forum i zbilju, pa ja bih se zapitala nad sobom, ma koliko forum bio zivot u malom! Nemoj te sebe uzimati toliko za ozbiljno, olabavite malo sa tom sujetom!

:lol:
"Forum je jedno veliko zezanje" :lol:
Ajde neću ništa da ti odgovorim, ispašće uvreda...

Ma idi, molim te! :P
 
Šaptač:
kojote:
...Ej bre, šaputalo, glavu gore. "NIKO NIJE SAVRŠEN"[/b]

Menjanje tuđih reči u citatu? :lol:
Nisi u stanju na neki bolji način da se odbraniš? :roll:

Ajde, možda jesam malo preterao. Stvarno nisam znao da će to toliko da te pogodi. :?

- Redigovanje tvog debilnog teksta je bila cista
racionalisticka intervencija!
- Nisam imao motiv da se "bolje odbranim" od tvog fundamentalizma. Ti zvucis kao da si u DRUGOM STANJU!
Slab sam prema gravidnima.
- Ajde bre, nisi ni malo preterao. To je tvoj maksimum. Stvarno nisi znao da si me promasio?!
Ja tebe ne zelim da "gadjam", iz prostog razloga
sto te, sigurno, ne bih promasio.
Vise od onoga, sto si samom sebi uradio, nije ti potrebno.
Ili mozda jeste?!
 
Šaptač:
ms:
Eto vidiš da ni tebi Šapče nije baš jasno koliku ti budalu praviš od sebe. Zar se nisi mogao upitati da ako ti nisi u stanju da shvatiš i tako naizgled zamršene Kojotove stavove da bi to u suštini bio samo predznak tvog neshvatanja, dakle slabosti, a ne njegove maloumnosti, zar ne? 8)

O čemu govoriš? U njegovom pisanju nema ničeg "zamršenog", a čim budem video neki njegov stav, odmah ću pokušati da ga razumem.

ms:
Bila sam i ja na nekim drugim forumima, pa sam se brzo vratila, jer tamo nema šta pametno da se pročita, a forumaši i nisu neki, nisu nam dorasli....toliko o Krstarici...pa vidi se valjda po porukama koja je zainteresovanost za nju.... 8)

Ajde razjasni ovu poslednju rečenicu. Ovako izgleda kao da poistovećuješ kvantitet i kvalitet. Koji je odnos broja ljudi koji slušaju klasiku i turbo folk? Je l' sad jasnije? :idea:

Pravo da ti kažem ti si taj koji moje rečenice komplikuje, misleći da polažeš više prava od mene, na njihovo tumačenje...
 
OK...ARENA jeste... ima i debate...ali tema je izgleda "TI SI NULA ZA MOJU FILOZOFIJU" ili "NEMAŠ POJMA" a može da prođe i "NE PODNOSIM TE"!!!
O vredjanju i nipodaštavanju ne bih ovom prilikom...
:cry:
 
anakin:
znaci....vama je sasvim redu sta kojot radi po forumu?
chat, lupetanja, vredjanja, muvanja....?
Upotrebiću izraz "tovari te jer se primaš "... i to vrlo uspešno spolja gledajući. Ako ti na PP šalje lascivne poruke i sl. to reši sa administratorom. Ne moraš da repliciraš na svaku njegovu provokaciju.
Batica Kojote ima "bubrege" i odlično se zabavlja...
 

Back
Top