Da li tzv. budućnost već postoji?

Ne želim da te ubeđujem u bilo šta, ali mislim da ti imaš potpuno pogrešno viđenje pojma sudbina. Sudbina nije da lenčariš i da ti pare padaju s neba već su to upravo motivi koji te pokreću ( bukvalno kao konci koji povlače lutku ).

18144fef-e3e3-4141-96d0-ad8dfd382ae8.jpg
 
Pa logicki gledano...ako svi ljudi na svetu isplaniraju nesto sto ce raditi 10 godina onda ce tih 10 godina u buducnosti biti predvidjeno...a ako se stalno predosmiljaju onda ni buducnost nece biti lako predvidiva...po meni buducnost zavisi od kolektivne svesti...ako svi ljudi na svetu poveruju u to da ce smak sveta biti 2012-e onda ce i biti...zato mislite lepo i gledajte pozitivno....ne razumem se ja u ove stvari samo eto volim da se koristim logikom....
 
Pa logicki gledano...ako svi ljudi na svetu isplaniraju nesto sto ce raditi 10 godina onda ce tih 10 godina u buducnosti biti predvidjeno...a ako se stalno predosmiljaju onda ni buducnost nece biti lako predvidiva...po meni buducnost zavisi od kolektivne svesti...ako svi ljudi na svetu poveruju u to da ce smak sveta biti 2012-e onda ce i biti...zato mislite lepo i gledajte pozitivno....ne razumem se ja u ove stvari samo eto volim da se koristim logikom....

Po toj logici smak sveta je siguran.
 
Pa logicki gledano...ako svi ljudi na svetu isplaniraju nesto sto ce raditi 10 godina onda ce tih 10 godina u buducnosti biti predvidjeno...a ako se stalno predosmiljaju onda ni buducnost nece biti lako predvidiva...po meni buducnost zavisi od kolektivne svesti...ako svi ljudi na svetu poveruju u to da ce smak sveta biti 2012-e onda ce i biti...zato mislite lepo i gledajte pozitivno....ne razumem se ja u ove stvari samo eto volim da se koristim logikom....

Sposobnost predviđanja nije u prirodi čoveka stoga to može vrlo malo ljudi. Postoje uzročno posledične situacije koji imaju popriličan odjek već u sadašnjosti što senzitivni ljudi nesvesno mogu da registruju mnogo pre posledica. Nema veze u šta će ljudi verovati,već trenutni događaji koji će upravljati u kom će pravcu da se izvrše posledice. Ja sam slušao jednu takvu senzitivnu ženu koja predosećala da će biti problema sa avionom. Kaže da je u viziji videla mnogo verzija posledica pa do i nasjstravičnijeg scenarija da se avion zapali. Sve su to verzije događaja zavisile od sleda događaja i rekacije tokom stvaranja konačne posledice. Desilo se da je na avionu posle poletanja nastao kvar na motoru, ispustili su gorivo i vratili su na pistu na sreću bez problema.
 
To sto je ona sve uspesno predvidela moze takodje znaciti da je svojim mislima uticala na to da se to desi a nije se desio najstrasniji scenario bas zato sto onda nije zelela da dodje dotle....vrv je od straha sto se vozi avionom predosetila da nesto lose moze da se desi....ko zna sta je tu istina....i kako to sve ide...negde sam na neti procitao da kolektivna svest ljudi moze da odredi kakva ce biti buducnost npr. ako svi ljudi na svetu misle da ce biti smak sveta te i te godine onda ce ga i biti, a da ti proroci samo sluze da usmere kolektivne misle u jednom smeru tj. smeru koji oni ili koje neko zeli pomocu njih....sve u svemu najprostije receno - proslost + sadansnjost = buducnost.....kvaka je u tome sto vecina ljudi ne zna ni kakva je sadasnjost a kamo li proslost...tako da je zato za svakog buducnost neizvesna....
 
To sto je ona sve uspesno predvidela moze takodje znaciti da je svojim mislima uticala na to da se to desi a nije se desio najstrasniji scenario bas zato sto onda nije zelela da dodje dotle....vrv je od straha sto se vozi avionom predosetila da nesto lose moze da se desi....
To je tvoja pretpostavka. To se nije moglo desiti niti može da se desi, a i ne vredi da objašnjavam detalje razloga za to.
ko zna sta je tu istina....i kako to sve ide...negde sam na neti procitao da kolektivna svest ljudi moze da odredi kakva ce biti buducnost npr. ako svi ljudi na svetu misle da ce biti smak sveta te i te godine onda ce ga i biti, a da ti proroci samo sluze da usmere kolektivne misle u jednom smeru tj. smeru koji oni ili koje neko zeli pomocu njih....sve u svemu najprostije receno - proslost + sadansnjost = buducnost.....kvaka je u tome sto vecina ljudi ne zna ni kakva je sadasnjost a kamo li proslost...tako da je zato za svakog buducnost neizvesna....
Naravno da svako drugačije vidi istinu,ali to ne menja samu istinu, već menja samo čovekov pristup istini.
I naravno da kolektivna svest utiče na sled događaja,a ovde ne govorimo o mislima kao fizičkom uticaju već o delima i događajima koji upravljaju putem ka posledici. Misli su samo preduslov da čovek nešto ostvari u delo. Direktan fizički uticaj sa mislima je nemoguć. Inače bi to lako mogli dokazati i utvrditi zar ne?
Smak sveta nije samo proizvod kolektivne svesti ljud već mnogih drugih faktora i stanja. Kolektivna svest ili ukupna svest koja je usmerena uglavnom u jednom pravcu može posledice pogoršati ili ublažiti. A to vrlo jasno vidimo u primeru da se ukupna svest ili kako ti kažeš kolektivna svest vrlo malo vodi računa o očivanju ove planete. A posledice nisu sigurno zato što ljudi tako žele u mislima. Oni koji ne znaju kakva je sadašnjost ne žive u trenutku. Takvi ne mogu da uče iz prošlosti jer ne žive u sadašnjosti a nemaju ni budućnost, ili ako je imaju to je budućnost sa strašnim posledicama. Oni koji žive sadašnjost, uče iz prošlosti, izgrađuju budućnost.
 
Poslednja izmena:
I naravno da kolektivna svest utiče na sled događaja,a ovde ne govorimo o mislima kao fizičkom uticaju već o delima i događajima koji upravljaju putem ka posledici. Misli su samo preduslov da čovek nešto ostvari u delo. Direktan fizički uticaj sa mislima je nemoguć. Inače bi to lako mogli dokazati i utvrditi zar ne?
Pa dela i dogadjaji se odredjuju putem misli....ne mozes ti prvo da upises fakultet pa da ti tek posto si upisao na um dodje cinjenica da treba da upises fakultet....ne ide niti je moguce....
Pa sad ako je to lako dokazati onda bi to znacilo da imamo extremno naprednu nauku....a mi takvu nauku definitivno nemamo....medjutim ostoje neke price o tome da ljudi mogu fizickim stvarima da upravljaju putem misli (saolin monasi i slicno)....koliko je to tacno ne znam niti sma upucen u to vec samo eto ostavljam prostora za to da je moguce da neko poseduje takvu snagu, duh, energiju ili sta vec da svesno ili nesvesno mislima utice na nesto fizicko...jer ako tvrdis da "Oni koji žive sadašnjost, uče iz prošlosti, izgrađuju budućnost." onda ne mozes istovremeno tvrditi da postoji nesto kao sto je vizija...evo ti jedan prost primer koji je nadahnut logikom: Baba Vanga ima najmracnija prdvidjanja dok npr. neki nasi Sveti Oci govore o buducnosti u boljem svetlu i nakon toga dolazis do zakljucka da su sile dobra i sile zla svesne da buducnost moze da se upravlja putem kolektivne svesti jer vidis i samo da jedni zele svetu da nametnu pesimisticne a drugi optimisticne misli......to je logicki gledano.....mada ovaj nas racionalni um ume da gresi tako da ni sam nismam siguran u sve to iako ima logike na pretek...
 
Pa logicki gledano...ako svi ljudi na svetu isplaniraju nesto sto ce raditi 10 godina onda ce tih 10 godina u buducnosti biti predvidjeno...a ako se stalno predosmiljaju onda ni buducnost nece biti lako predvidiva...po meni buducnost zavisi od kolektivne svesti...ako svi ljudi na svetu poveruju u to da ce smak sveta biti 2012-e onda ce i biti...zato mislite lepo i gledajte pozitivno....ne razumem se ja u ove stvari samo eto volim da se koristim logikom....

ahahahahahaahahHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAH kazhesh logika hahahahaahahaa
ovaj forum je hit:zcepanje:
 
Pa dela i dogadjaji se odredjuju putem misli....ne mozes ti prvo da upises fakultet pa da ti tek posto si upisao na um dodje cinjenica da treba da upises fakultet....ne ide niti je moguce....

Ti brkaš direktan fizički uticaj na materiju koji je nemoguće sa mislima kod običnih ljudi. Ti kada materijalizuješ svoje misli nije dovoljno da to samo pomisliš,već ruke moraju da oblikuju materiju kako si zamislio.
Ti ne možeš samo zamisliti kako ćeš se upisati fakultet i da to bude učinjeno samo pomoću misli, već moraš lepo da prošetaš i da koristiš ruke da se upišeš.

Pa sad ako je to lako dokazati onda bi to znacilo da imamo extremno naprednu nauku....a mi takvu nauku definitivno nemamo....medjutim ostoje neke price o tome da ljudi mogu fizickim stvarima da upravljaju putem misli (saolin monasi i slicno)....koliko je to tacno ne znam niti sma upucen u to vec samo eto ostavljam prostora za to da je moguce da neko poseduje takvu snagu, duh, energiju ili sta vec da svesno ili nesvesno mislima utice na nesto fizicko...jer ako tvrdis da "Oni koji žive sadašnjost, uče iz prošlosti, izgrađuju budućnost." onda ne mozes istovremeno tvrditi da postoji nesto kao sto je vizija...evo ti jedan prost primer koji je nadahnut logikom: Baba Vanga ima najmracnija prdvidjanja dok npr. neki nasi Sveti Oci govore o buducnosti u boljem svetlu i nakon toga dolazis do zakljucka da su sile dobra i sile zla svesne da buducnost moze da se upravlja putem kolektivne svesti jer vidis i samo da jedni zele svetu da nametnu pesimisticne a drugi optimisticne misli......to je logicki gledano.
Nije reč dali mi imamo nauku za dokazivanje onoga što nije sposobna da dokaže. Ti da bi dokazao onostrano moraš imati onostrane instrumente za to. A jedini instrument za to je duša u čoveku. Samo što duša kod ljudi neaktivna zbog ne verovanje u nju stoga bilo kakvo naučno dokazivanje onoga u što ljudi ne veruju je besmislena.
Razne priče niti je naučni dokaz niti je fizički dokaz. Ali jeste dokaz ono što saam možeš spoznati i iskusiti ili znaš nekog da to može. Sve ostalo je pretpostavka bez ikakve osnove. Budi siguran da običan čovek ovako siromašan duhovnom snagom ne može ni sebe da savlada a ne da savlada i utiče na materuju udaljen od njega. Prosto je to nemoguće. To je kao da hoćeš lansirati raketu u kosmos sa gorivom koliko stane u upaljač, e toliko snage ima duša, tek da duhovna snaga tinja kao plamen na upaljaču.
Ako govorimo o produhovljenim ljudima i prorocima njih ne možeš uporediti sa običnim ljudima.

Što se tiče Baba Vange, dali se dosad obistinilo što je predvidela. Ja znam da je bilo dosta promašaja. Možda ona nešto videla pa je nisu razumeli ili ona nešto nije razumela pa je pogrešno predala. Za razliku od proročanstva proroka gde se sve obistinjava. A moramo priznati vrlo teško predvideti i vrlo precizno opisati ovo tehnološko društvo danas koje su proroci još pre 2000 godina vrlo precizno opisali,kao i događaje u njoj. Ti moraš da se odlučiš dali ćeš verovati Bogu ili Baba Vangi. Svako ko iskreno i ozbiljno traga za istinom vrlo lako će prepoznati istinu.
Borba između dobra i zla je uvek prisutan, to je svrha našeg života na zemlji. Svesni će se uvek boriti protiv zla (na nenasilan način), a nesvesni će se boriti na strani zla svim sredstvima. Kao što kažeš na misli može da se utiče ali ne i obrnuto. Propaganda je jedna vrsta uticaja na kolektivni svest odnosno misli. Ali samo na one ljude i njihove misli koji su podložne tome, nikako na druge.

.....mada ovaj nas racionalni um ume da gresi tako da ni sam nismam siguran u sve to iako ima logike na pretek...
Pa nemoj razmišljati umom, već dušom. Um samo zapaža okruženje, a dušom možeš razumeti mnogo više daleko izvan granica.
 
Poslednja izmena:
Pa logicki gledano...ako svi ljudi na svetu isplaniraju nesto sto ce raditi 10 godina onda ce tih 10 godina u buducnosti biti predvidjeno...a ako se stalno predosmiljaju onda ni buducnost nece biti lako predvidiva...po meni buducnost zavisi od kolektivne svesti...ako svi ljudi na svetu poveruju u to da ce smak sveta biti 2012-e onda ce i biti...zato mislite lepo i gledajte pozitivno....ne razumem se ja u ove stvari samo eto volim da se koristim logikom....
ja mislim da moze da ima nesto u tome. ako svi ljudi veruju da ce, ne...ne veruju, ubedjeni su da ce smak sveta biti 2012.mozda njiovi postupci usled takvog verovanja dovedu do kraja....zivota...to ne mora da bude smak svetapo aktuelnim scenarijima, ali kraj zivotas bi vrlo lako mogao da bude.
 
Postoji jedna teorija da se prošlost, sadašnjost i budućnost odvijaju u istom MOMENTU, ali da naš nervni sistem nije u stanju to da prihvati. Možda otud objašnjenje za prekognističke snove i uspešnost funkcionisanja Silva tehnika...

Tri dimenzije u čitavom univerzumu se spajaju na jednom mestu u linearnom vremenu po uzročno posledičnom sistemu. Tako prošlost i budućnost postoje samo kao informacije na tom linearnom vremenu koje informacije senzitivni ljudi mogu da vide ili sanjaju.
 
trenutak nije mesto, da bi bilo lokacija ili mesto mora imati koordinatu koja joj odredjuje polozaj, dakle gde se tacno spajaju tri dimenzije

i sta nalazimo ukoliko je locirano koordinatom, dimenzionalni spoj osnovne tri, dimenziju nulta ili pored prve tri i cetvrtu, petu, sestu i sedmu
 
Trenutak jeste mesto gde se ukrštavaju tri dimenzije na vremenskoj liniji. Jedino trenutak ima tri dimenzije. Tri dimezije se formiraju na osnovu informacija na vremenskoj liniji po uzročno posledičnim zakonima. Koordinate i mesto gde se ukrštaju tri dimenzije su upravo trenutak u kojem egzistiramo. Vremenska linija i tri dimezije su uzubljene i vrše uticaj jedan na drugi. Sva energija tri dimenzije univerzuma koja se kotrlja na vremenskoj liniji koncentrirana na jednoj tački koja stvara trodimenzionalni prostor i formira trenutak. Jedino je trodimenzionalni univerzum vezan za vremensku liniju zbog gustine energetskog agregatnog stanja. Ostale dimenzije na višem energetskom agregatnom stanju nisu vezani i uslovljavani sa vremenskom linijom niti imaju prostorne dimenzije.A to znači da nemaju ni koordinate. Znači u paralanim dimenzijama odnosno u paralelnim univerzumima ne postoji prostor i vreme stoga ne može da se lokalizira prostorno.
 
po hokingu ako su zakoni fizike vremenski simetricni trebalo bi verovati da ako postoje objekti kao sto su crne rupe iz kojih nista ne moze da pobegne trebalo bi i da postoje i objekti kao sto su bele rupe u koje nista ne moze da upadne, posle je ipak dokazao da crne rupe emituju zracenje i da uz pomoc anti cestica i imaginarnog vremena bekstvo iz crne rupe je ipak moguce ali mene zanima kako da udjem tj kako da izadjem tj. ma...
 

Back
Top