Da li su Srbi,Hrvati i muslimani isti narod sa 3 razlicite vere?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
topmodelsica:
Nisam mislila na to. Mislila sam na emocije i lepotu svakodnevnice, na primer, ne koriste svoje autenticne osobine, koriste samo svoje osobine koje su stekli sticanjem diplome. Ne koriste iskrenost, ne koriste ni laz, samo koriste intelekt.


U pravu si stvarno.......Kupim paradajz za 150 din, prodam za 180 din i neka mi neko kaže da sam glup. Još Makedonke vatam ..., šta me boli dupe ali zato imam člansku kartu biblioteke, pa se tamo malo obrazujem dodatno.....
 
rider on the storm:
U pravu si stvarno.......Kupim paradajz za 150 din, prodam za 180 din i neka mi neko kaže da sam glup. Još Makedonke vatam ..., šta me boli dupe ali zato imam člansku kartu biblioteke, pa se tamo malo obrazujem dodatno.....

Stvarno jesam u pravu. :D Ha ha ha ha ha ha ha... Zar nije zanimljivije tvojoj zeni nego onoj koja ima nekog ustirkanog intelektualca. Ali moras redovno da se tusiras. Ako vec ides u biblioteku, prvo kvantaska pijaca, pa tusiranje pa tek onda biblioteka ili zena, mada mozda tvojoj zeni ne smeta miris paradajza, meni bi smetao.
 
slavonka:
Pitam za verficirane cinjenice! U svjetskoj ili bilo kojoj literaturi.Dokazi to. Nema je!
Uvijek je bilo prelazenja s jedne vjeroispovijesti na drugu, a da je katolicka crkva sirila svoj utjecaj je tocno; samo to cine i ostale religije i crkve. Time sto je kat.vjera starija imala je i vise utjecaja. Katolicka vjera nije vezana, nigdje u svijetu s nacijom; tako ne i u Hrvatskoj. Njihov sef je onaj u Vatikanu. Dok su pravoslavne crkve uglavnom vezane uz naciju ( sto je po meni OK... ruska, Grcka,Srbska itd)
Mislim da bi trebalo da procitas malo narodnih pesama koje je sakupio Vuk Karadzic, a i da procitas njegove etnografske zapise. Mislim da bi ti to pomoglo da malko prosiris vidike.
Sta mislis zasto Srbi pevaju o Senjanin Tadiji, Malom Radojici i drugim junacima? Otkud u Splitu Hajduk?
 
rdeki:
Mislim da bi trebalo da procitas malo narodnih pesama koje je sakupio Vuk Karadzic, a i da procitas njegove etnografske zapise. Mislim da bi ti to pomoglo da malko prosiris vidike.
Sta mislis zasto Srbi pevaju o Senjanin Tadiji, Malom Radojici i drugim junacima? Otkud u Splitu Hajduk?

A neki bi još pakosno dodali da su možda genetski 'čistiji' Srbi koji su od Turčina pobegli u Krajinu od onih koji su ostali u Srbiji??
 
Zilot cacanski:
Mi smo narod istokrvan,jedan,ali sad smo i po izdaji pravoslavlja u jedinstvu.Svi zajedno raspinjemo Hrista i samim tim smo jedni drugima sve blizi u zlu.

Mi smo narod istokrvan koji imadjaše veru svoju slovensku jer nikada ne živesmo u Izrailju odakle dodjoše oni što nas rastaviše. Okrenusmo ledja zaštitnicima našim, nekima imena prepravismo a oni se na nas naljutiše - i zaboraviše...
 
Iron Lord:
A slovenska vera iskorenjena pre toga...
Razmišljam da li ovo da prebacim na istoriju?
Lepo komunicirate, pa nek ostane za sada ovde...

primecujem kolega da vam je stara slovenska vera (ma sta to znacilo u vasoj prestavi) zaista na srcu. mozete li nam ukratko elaborirati kada, na koji nacin, i sa kakvim rezultatom je ona istrebljena (" ")? jer ja nemam taj podatak a dosta sam se tom problematikom bavio, i cini mi se zapravo da ta stara slovenska vera (" ") nikada nije bila vitalnija nego danas...
 
Iron Lord:
Porodična stabla na uvid, moliću ...
(ne prolaze one fore: "ali njegova tetka je ionako bila luda pa se udala za tudjina")

moj pradeda od hercegovacke loze Knezovica u rodu sa Grbeljanovicima (letopis i heraldika ilirskog plemstva iz 11 v., London), pored poznatih starosrpskih plemickih porodica nemanjicke i prednemanjicke epohe (Vojimirovic, Drvanic,...). Porodicni zstitnik Sv. Djordje, grb - stit i plast, na stitu tri utvrdjenja u tri ugla, niznje utvrdjenje uokvireno shestarom (fakt objedinjavanja tri oblasti/trgovacka grada u pod jednim oblasnim knezom). 1432 godine Antun Knezi od Semenovicha, bunjevacki oblasni knez i vojvoda, za izvanredne zasluge u borbi protiv turaka dobija potvrdu svoje stare titule i od ugara, dobija zemlju i novu heraldiku evropskog tipa koja utvrdjuje drevnost i samobitnost njegovog plemstva - stit sa plastom, na stitu s leve strane Sv.Djordje , s desne strane zlatni lav sa krunom i zezlom, povrh stita isti lav sa krunom i zezlom i sedmokraka kruna. povelja se cuva u porodicnoj kuci, grb oslikan na centralnom delu svoda stare gradske kuce u Somboru.
ok?
 
BRUNO_NAZI_FASHION_FREAK:
primecujem kolega da vam je stara slovenska vera (ma sta to znacilo u vasoj prestavi) zaista na srcu. mozete li nam ukratko elaborirati kada, na koji nacin, i sa kakvim rezultatom je ona istrebljena (" ")? jer ja nemam taj podatak a dosta sam se tom problematikom bavio, i cini mi se zapravo da ta stara slovenska vera (" ") nikada nije bila vitalnija nego danas...


Obzirom da je to bilo jako davno te u manje demokratičnim vremenima gde se sekirom i nožem, može biti i testerama i spravama za mučenje, rešavala svaka državna i verska politička nesuglasica (setite se hrišćanskih ratova), ostaje da se uzdamo u dokaze koji nisu mogli biti uništeni zbog opravdanih razloga.

Tematika je obimna i koga zanima siguran sam da će naći puno podataka samo ako želi. Čak ne mora ni do biblioteke da ide - prvi istočnjački verski objekti (danas najstariji) su gradjeni baš kraj onih lokacija koje su važile za kultne tj na kojima se okupljaše plemena slovenska da svoje nedaće prepuste prirodi da reši. Recimo, znate li i jednu hrišćansku crkvu iz tih vremena da kraj nje ne postoji Zapis? Čak se i istočnjačka priča malo naklonila staroslovenskoj, radi približavanja, pa eto i Sveti Sava (Rastko Nemanjić za mene) odspava ispod zimzelenog hrasta (inače kao što znamo ovo drvo nije zimzeleno ali postoji nekoliko primeraka u današnjoj BiH odnosno Hrvatskoj). Dakle, i on je znao za staroslovensku veru.

"Čuvajmo korene svoje" je staroslovenska izreka jer su Sloveni znali da od prirode zavise pa su je čuvali. Na kraju krajeva, svi oni koji ne čuvaše korene svoje već zezaše šumara pa ih sekoše nemilice ostaše bez kuća jer napraviše klizišta.

Tematika je rekoh obimna, a ja nisam propovednik ovde.

BRUNO_NAZI_FASHION_FREAK:
moj pradeda od hercegovacke loze Knezovica u rodu sa Grbeljanovicima ...

Poštovani, mislio sam u figurativnom smislu.

BRUNO_NAZI_FASHION_FREAK:
mozda. zvuci zaista pravdobodobno, ali da li je ispravno?

Na ovo pitanje bi mogli da nadjete odgovor na podforumu filozofija - "Šta je to ispravno?"
 
Norma Kampl:
Муслимани - готово у потпуности, поисламљени хришћани, тј. Срби. (Можда, и нешто мало, од Хрвата).

Хрвати, делом аутентично словенско племе, затим народ. Али, у великом делу и они воде порекло од покатоличених Срба.

Друга је ствар, што је данас то углавном готова ствар. То је факат који се, хтели ми то или не, жалили или не, мора прихватити као реалност.


100% se slazem.
 
slavonka:
Pitam za verficirane cinjenice! U svjetskoj ili bilo kojoj literaturi.Dokazi to. Nema je!
Uvijek je bilo prelazenja s jedne vjeroispovijesti na drugu, a da je katolicka crkva sirila svoj utjecaj je tocno; samo to cine i ostale religije i crkve. Time sto je kat.vjera starija imala je i vise utjecaja. Katolicka vjera nije vezana, nigdje u svijetu s nacijom; tako ne i u Hrvatskoj. Njihov sef je onaj u Vatikanu. Dok su pravoslavne crkve uglavnom vezane uz naciju ( sto je po meni OK... ruska, Grcka,Srbska itd)

Katolicka starija od pravoslavne vere. Zeno ti si glupa neopisivo.


Sto se tice ovog prvog moj najbolji drug je Hrvat,roditelji su mu iz Hercegovine a deda mu je bio pravoslavac pa je presao u katolicanstvo da bi preziveo. Sad su njegovi potomci eto hrvati tj taj moj drug se izjasnjava tako a deda mu je bio Srbin.
 
sw-darthBEN:
Ako neki Srbin prihvati katolicku veru ...tj. postane katolik on je automatski Hrvat ?

Pa to ti je na zalost tako samo ovde i nigde vise u svetu i to zahvaljujuci gluposti srpske pravoslavne crkve.Pa sta su ti svi ovi muslimani nego poturceni Srbi. Tito im je dao neku nacionalnost "muslimani" ali evo sada su se transformisali u bosnjake.Njima je bilo malo zeznuto pa eto morali su da izmisljaju svoju nacionalnost.Onima koji su bili pokatoliceni bilo je lakse.On postane kao Hrvat i zavrsi posao.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top