Da li su Srbi,Hrvati i muslimani isti narod sa 3 razlicite vere?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
E kad bi oni sa istorije culi ovu kolicinu lupanja na jednom mestu, slatko bi se ismejali!

Pogotovu one price slavonke da nije bilo pokatolicavanja Srba, a postoje snimci iz II svetskog rata , i to vise njih , gde se ljudi masovno pokatolicavaju! Gde ces bolji dokaz!
Drugo, gledao sam BBC-jevu emisiju o Balkanu gde oni sami govore o trecini Srba iz Hrvatske koji su pokatoliceni!
Jel ti treba jos???

Pa onda je tu Silent Bob, filolog covek, strucnjak za jezike, koji jedini tvrdi da pricamo razlicitim jezicima i da je crnogorski zapravo hrvatski jezik! On to tako kenya dok svi eminentni strucnjaci iz Srbije, ali i iz Hrvatske se bar oko toga slazu, da je to isti jezik!
A da ne pricamo kako crnogorci nemaju niti jednu rec koju govore Hrvati , a da je pritom i Srbi ne izgovaraju tako!
Ma silent bob bi samo da preko noci postane poliglota!!:):)
 
Pa vidis, ne moze preko noci, moras da se vratis na japanski, da ga zavrsis lepo, pa onda...
Ja zaista nisam filolog, ali sam slusao nekoliko emisija i nasih i hrvatskih o tome, i tu se bar slazu koliko sam ja primetio!
Razlike su valjda samo u tome sto mi imamo turcizme , a oni vise neke germanizme, a ostale reci su uglavnom iste i time navode na zakljucak da je jezik isti! Tako oni kazu!
Misle uglavnom na gramatiku da je ista, da su osnovne reci u jeziku potpuno iste, a da su samo zapravo imenice i glagoli neki razliciti! Ja samo znam za rec kaj , koja je njihova, koja se stalno u govoru koristi, a koje nema kod nas, dok kod nas imamo rec Bre!! A da, i ono kad kazu Bog, a i jedni i drugi kazemo zBogom!
Cak smo i mi pre imali rec tisucu!
 
joca111:
Pa vidis, ne moze preko noci, moras da se vratis na japanski, da ga zavrsis lepo, pa onda...
Ja zaista nisam filolog, ali sam slusao nekoliko emisija i nasih i hrvatskih o tome, i tu se bar slazu koliko sam ja primetio!
Razlike su valjda samo u tome sto mi imamo turcizme , a oni vise neke germanizme, a ostale reci su uglavnom iste i time navode na zakljucak da je jezik isti! Tako oni kazu!
Misle uglavnom na gramatiku da je ista, da su osnovne reci u jeziku potpuno iste, a da su samo zapravo imenice i glagoli neki razliciti! Ja samo znam za rec kaj , koja je njihova, koja se stalno u govoru koristi, a koje nema kod nas, dok kod nas imamo rec Bre!! A da, i ono kad kazu Bog, a i jedni i drugi kazemo zBogom!
Cak smo i mi pre imali rec tisucu!
Bre na Turskom znaci budala... rek'o mi jedan sto je studirao Turski...
 
rider on the storm:
Nema veze kakav magarac , kakve nebuloze...
prof.Grof će da objasni onome koga zanima....., i još pored toga. Kratko i "jebitačno"...., sve manje intelektualci u Srbiji koriste tu reč. A zaštoBRE ?

Uh sta sve intelektualci sve manje koriste....................................................... :-D Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha, to je mnogo vaznija tema nego sto se tebi cini.
 
rider on the storm:
Aj drugoga nego mene...., duplu škorpiju.Pa ja ako dva puta nemam sex u toku dana, onda sam moram da "sebe " bacam u nesvest.......To je nešto čudno jel?

Nisam mislila na to. Mislila sam na emocije i lepotu svakodnevnice, na primer, ne koriste svoje autenticne osobine, koriste samo svoje osobine koje su stekli sticanjem diplome. Ne koriste iskrenost, ne koriste ni laz, samo koriste intelekt.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top