Da li ste za podelu Kosova?

Ja sam malo realisticniji, priznaj ovo gore ima malo borgovskih odlika :wink:

Nema porebe za tim unutrasnjim 'reformama', nisu 'nepozeljni' bilo koje vrste nista krivi. A za nesto spektakularno spolja-mislim na lobiranje, to nikad nismo ni znali ni imali para. **

Ali ono razmisljam, sa ovo malo snage i sloge sto bi sigurno imali (kad bi stvari ljudski lepo postavili, nista na silu), tu neku ogranicenu vojnu intervenciju bi mozda i mogli na dza bu da izvedemo.

Samo koje fingiranje i umesnost se za takvo nesto zahteva... To mogu samo Izraelci genijalci, i niko vise, pogotovo mi.


** Ne treba nama neka vojna drzava za sve to, to je malo zastareo model, masa pesadije i rokaj.
Pamet radi radnju, a za neku nacionalnu slogu, mogla bi pre neka atmosfera kao za vreme bombardovanja da svi budemo zajedno, a ne nesto tu po diktatu :wink: .

Znaci neko neverovatno pametan i zreo, donese odluku, kad se otcepi Kosovo- dza bu ulete nasi na tacno isplanirane pravce, zaposednu Srpske delove tamo, i nista dalje- nastupa status kvo, pregovori, otezanje, ostaje nase.(ionako neki siri rat ne bi bio nama dozvoljen)
A narod nista nema da se 'prociscava' vec cemo biti tako jedinstveni, za pravu stvar. Mojne borgove, mi smo federacija - good guys... 8)
 
Михајло:
Грешка Брате, Косово је шиптарски израз. Надам се да знаш шта је Метохија.Космет скраћеница Косово и Метохија. А има и Зубин Поток и Лешак и Лепосавић и Звечан и Бабин Мост. Бранимо Косово и Метохију још увек зато га НЕ делите.


Greška,ne znate gospodo i idete na ruku našim neprijateljima.METOH,JE SRPSK reč.i uprošćeno znači CRKVENA ZEMLJA,jer je sva naša vlastela,da ne pominjem vladare,u zakonskim spisima,koji imaju pravnu težinu,zemlju ostavljali CRKVI,ali naša nesrećna država nikako da joj vrati vlasništvo,pa kad neće ona što bi UMNIK,KFOR,ILI VEĆ kako se zove?
 
Ma nas jedino moze da spasi 3.svetski rat,ili neki rat manjih razmera u kome ce ucestvovati USA(sto bi bila bolja varijanta) kad SAD i Evropa ne budu bili u mogucnosti da se bakcu sa nama i da brane siptare, da uleti vojska na KiM i sve, ali SVE siptare proteramo u Albaniju i onda da podignemo nas "kineski zid" na granici sa Albanijom i da vise nijedan siptar nikada ne kroci na teritoriju KiM, odnosno Srbije.
 
urospo:
Ma nas jedino moze da spasi 3.svetski rat,ili neki rat manjih razmera u kome ce ucestvovati USA(sto bi bila bolja varijanta) kad SAD i Evropa ne budu bili u mogucnosti da se bakcu sa nama i da brane siptare, da uleti vojska na KiM i sve, ali SVE siptare proteramo u Albaniju i onda da podignemo nas "kineski zid" na granici sa Albanijom i da vise nijedan siptar nikada ne kroci na teritoriju KiM, odnosno Srbije.
Nego sta nego tako, to bi bio najkraci i najbolji nacin resavanja pitanja kosova, slazem se u potpunosti!! :wink:
 
urospo:
Ma nas jedino moze da spasi 3.svetski rat,ili neki rat manjih razmera u kome ce ucestvovati USA(sto bi bila bolja varijanta) kad SAD i Evropa ne budu bili u mogucnosti da se bakcu sa nama i da brane siptare, da uleti vojska na KiM i sve, ali SVE siptare proteramo u Albaniju i onda da podignemo nas "kineski zid" na granici sa Albanijom i da vise nijedan siptar nikada ne kroci na teritoriju KiM, odnosno Srbije.

i onda kada oni pobede u tom trecem svetskom ratu, nas ce da zgaze jer smo napali snage KFORa koji su branili te Albance... :wink:
ned'o Bog da ti budes neka vlast tada... :lol:
 
Ma bas ce KFOR da bude na Kosovu ako pocne 3. svetski rat, svi ce momentalno da se vrate u svoje zemlje.

A drugo, zar mislis da ce KFOR na Kosovu da bude jos 100 godina, jos 5-6 godina maksimalno i povlace se, pa taj KFOR neko bre placa...
 
De si ti video svetski rat bez nas?
Ne ide to...
Pa o cemu ja da pricam unucima jednog dana...? A?
"... Ulovimo Sergej Petrovich i ja dva crnca, amera, dole oko Prizrena... A ja jednog od njih pitam: "sta ti koji :shock: trazis u mojoj zemlji, je li? I sto branis siptare? A Serjoza kaze - DA, skazi cto djelas ti izdjes...
... a unuk me gleda i pita: Deko, a sta su to siptari?"

Mislim nemoj me lisavati takve price brate moj...

A ako se nekom demokrati, hauever, moja prica ne svidja, on moze da se potrudi da joj da drugaciji tok...

"Ulovimo Sergej Petrovich i ja, dole kod Prizrena, jednog crnca, amera i jednog naseg, amerovog slugu... Ovog drugog odma` zakoljemo, a chamugu ja priupitam... Sta ti koji...?"

Mislim, moze prica i tako da ide...
Jer, Kosovo je Srbija, samo su ga okupirali neprijatelji.
Nase je da se pripremimo i pobijemo neprijatelje.
Zao mi je, ali, tako je...
 
Greska commodore, nisi ti borgovski mentalitet, vec kardasijski. Nista od one nase federacije, a?

Cisto da primetim da nasi preci nisu klali, vec da su bili casni vojnici i oficiri. I kad bi zarobili nekoga ne bi bilo govora o klanju.(gleda li ti mars na drinu, ili procita li neko istorijsko stivo?) A ti si vidim u ovoj novoj modi ala ********* Mladic, Sekijeve zardjale kasike i to?
 
commodore:
De si ti video svetski rat bez nas?
Ne ide to...
Pa o cemu ja da pricam unucima jednog dana...? A?
"... Ulovimo Sergej Petrovich i ja dva crnca, amera, dole oko Prizrena... A ja jednog od njih pitam: "sta ti koji :shock: trazis u mojoj zemlji, je li? I sto branis siptare? A Serjoza kaze - DA, skazi cto djelas ti izdjes...
... a unuk me gleda i pita: Deko, a sta su to siptari?"

Mislim nemoj me lisavati takve price brate moj...

A ako se nekom demokrati, hauever, moja prica ne svidja, on moze da se potrudi da joj da drugaciji tok...

"Ulovimo Sergej Petrovich i ja, dole kod Prizrena, jednog crnca, amera i jednog naseg, amerovog slugu... Ovog drugog odma` zakoljemo, a chamugu ja priupitam... Sta ti koji...?"

Mislim, moze prica i tako da ide...
Jer, Kosovo je Srbija, samo su ga okupirali neprijatelji.
Nase je da se pripremimo i pobijemo neprijatelje.
Zao mi je, ali, tako je...
commy, commy...
neprijatelja treba potuci njegovim oruzjem, a ne pusku u ruke, narod u zbegove pa hajdmo...
to je vreme proslo...
nego, polako...ali yebitachno...njihovim oruzjem
 
Headhunter:
Greska commodore, nisi ti borgovski mentalitet, vec kardasijski. Nista od one nase federacije, a?

Cisto da primetim da nasi preci nisu klali, vec da su bili casni vojnici i oficiri. I kad bi zarobili nekoga ne bi bilo govora o klanju.(gleda li ti mars na drinu, ili procita li neko istorijsko stivo?) A ti si vidim u ovoj novoj modi ala ********* Mladic, Sekijeve zardjale kasike i to?


ZEZAM SE
, bre, kakvo klanje... Nesto sam dobro raspolozen...Pa zar nisam ja prvi Mila napao?

Inache, blizi su mi Vulkanci... Niposto Kardasija.

Sto se kosova tiche, smatram da ce to da se resi u paketu i to je sushtina... Sve je to u kontekstu treceg svetskog rata, i pod uslovom da mi pobedimo u istom.
odoh...
a vi raspravljajte.


i da... treba to natenane...
 
urospo:
Ma bas ce KFOR da bude na Kosovu ako pocne 3. svetski rat, svi ce momentalno da se vrate u svoje zemlje.

A drugo, zar mislis da ce KFOR na Kosovu da bude jos 100 godina, jos 5-6 godina maksimalno i povlace se, pa taj KFOR neko bre placa...
Malo si se zezno. Kosovo je izuzetno vazno stratesko mesto jer se sa njega moze kontrolisati ceo balkan, pa i sira teritorija. Nisu ameri dzabe upali tamo...
 
commodore:
-De si ti video svetski rat bez nas?
Ne ide to...

-Pa o cemu ja da pricam unucima jednog dana...? A?
"... Ulovimo Sergej Petrovich i ja dva crnca, amera, dole oko Prizrena... A ja jednog od njih pitam: "sta ti koji :shock: trazis u mojoj zemlji, je li? I sto branis siptare? A Serjoza kaze - DA, skazi cto djelas ti izdjes...
... a unuk me gleda i pita: Deko, a sta su to siptari?"

-pa, nego...?
uostalom ako i dodje do WWIII postoji mogucnost nuklearnog sukoba...
a, onda "bice "Pozdravi je, pozdravi..."" i za svet i za Kosovo... :P

-a, Rusa neces da pitas sta trazi u tvojoj zemlji? :lol: :roll:
 
Nemogu da gledam, ali na onoj temi "Dobro dosli u Tursku", sve Vojvodjeni ispadose sovinisti, aj da im smeta neka druga nacija, nego sad nova moda- smetaju im Slovaci !?!?

Nesto tipa, ulaze u dom zdravlja preko reda, pa mi je jedan lik rekao tipa - Ne znas ti u Beogradu kako je ziveti pored manjina!

Haos,ludilo... Treba videti da bi verovao
 
aaa to...ma daj leba ti...nemoj molim te, to te štreca?

e ja živim u međunaconalno šarolikoj sredini ...
ma i ja sam sva izmešana, pa znaš šta je meni na ovom forumu ( doduše ne na ovom podforumu) sve rečeno, mislim zbog toga što sam mešanaka prljave krvi bla bla bla ....
ma to ignorišeš...
dobri normalni ljudi su dobri bez obzira na veru naciju boju bla bla bla...
 
Pogledao sam temu, vrvi od loših tumačenja (taj deo za Slovake). Inače da znaš kako je u soskim ambulantama po Vojvodini, mislim na nerad i nemar, bila bi ti jasna isfrustriranost iz koje je usledila data izjava. Nemoj samo da se previše hvataš za to, radi se o zameni teza.
 
suština svega je u tome što ima, na žalost, političara ( pa i čitave parija ) čiji vek trajanja zavisi od toga da li će stanje napetosti, trvenja ili šta li među narodima, nac. manjinama potrajati ili ne...
jednostavno oni se hrane našim strahovima od "drugih" ,ljudi koji nisu naše...vere, nacije, jezika...
dok je voda mutna oni se uspešno održavaju, potpirujući mržnju,našu nesigurnost, upozoravajući na opasnost od "njih" i sebe predsavljaju kao branioce naših interesa, oni su naši "spasioci" ...
Mislim, to je prisutno i među stranakam većinskog naroda kao i u strankama manjina...
Njima jednostavno nije u interesu da sve bude OK.
 
Znaci dobro sam rekao, ko bre lose tumaci- pa covek ce meni mrtav ladan - ne znas kako je ziveti sa nacionalnim manjinama-. Jok Cigani su nesto cega nema u Bg,i sta treba da se proteraju iz Beograda (eto sad ce neko da se uhvati i za njih).

Nisam ja tu nista pogresno protumacio, oni su sami to iznosili, kazem sami pogledajte pa sami procenite. Nije to nista strasno,ali dovoljno.

Radikali plase narod po tv-u "srpski jezik je ugrozen u Vojvodini"...
"Kanada je preteci nagomilala 90% svog stanovnistva na granicu sa Amerikom" (Kanadska slanina)
 

Back
Top