Da li ste nekad bile zrtve nasilja?

meni je to simpa krajnje...to kao ja te bijem jel te volim...nemam nishta protiv toga...mislim hej tebi je ok da te neko shiba?...shto se mene tiche to je ok...zapravo ne radi se tu o shibanju...radi se o tome shto su zhene tupe i sve se chini da ostanu tupe...tuke takoretji...jel ne mozhe nekom ko ima iole razvijenu svest biti normalno da ga neko neprestano tuche...il povremeno nebitno...shvatam mnoge nemaju izbora il tjesh biti samnom i trepeti da te tuchem il idi na ulicu i crkni...ali to je zapravo posledica ovoga...

Celoga zivota necim joj pune glavu.
Lutkice, krpice, suknjice su stvari za devojcice.
Igrati lastis ona nikada nije znala.
Skuvati rucak nikad nije bila njena stvar.

Ljudi se cude zar ona moze da misli.
Ljudi se cude, zar ona sme da zna.
Ljudi su vrlo zlobni dok gledaju njene grudi.
Ljudi su zlobni dok gledaju njen ten.

nije problem u batinama problem je u inferiornosti...
 
ja se slazem s tobom....to da su te zene tuke ili kako si vec reko. To je isto kao kad kukaju sto su siromasni. Znas kao qq lele ja nemam para...kao da je to neki usud boziji kao osobina s kojom se rodis. Pa kad si siromasan u mozgu onda tako i zivis. NIkad ne trazis vise verujes da ce tako da bude. Tako i one (inace imala sam slucaj da moja seka dobije batine od decka par puta) to su zene kojima nije stalo do sebe nemaju samopostovanja i ne umeju da se suprotstave tim izvesnim likovima....ne mora da znaci da su otrcane i tako to. Jednostavno su osobe koje neko moze da cusne kad im nesto zasmeta. I sto je meni jako interesantno ako dobiju priliku i same postaju agresivne!
 
Znam za par slucajeva jako bliskih meni. Neke su se razvele, neke jos trpe..... Nije to bas tako lako...... kad te neko redovno plavi, pa prica da te voli, pa sve najlepse, pa te juri da te ubije....... (tada se prva konacno razvela), a imate decu... gadno je to sve.... nije tako lako izaci iz svega toga kao sto mozda izgleda.

Videla sam i jednom na zemunskom keju nekog coveka kako mlati neku devojku, dere se *****, *****..... Leto, noc, kej pun, oni stoje malo sa strane, na onom kao travnjaku...... Jel mislite da je neko prisao da pomogne mucenici, a ubijao je od batina? Niko, a bilo je mladica okolo koliko hoces i svi su videli...... Niko nece da se mesa, nikog nije briga, tim zenama niko nece da pomogne, ponekad ni najblizi, a najgore je sto dosta njih krije da dobija batina jer ih je nekako sramota zbog same cinjenice da su bijene.... Ima tu mnogo stvari
 
Goddess of the far east:
Toppsihomodelsice opet nisi popila pilulice pa lupetaš.Da,na žalost u ovoj hebenoj zemlji postoje žrtve nasilje i taj problem nije nimalo neozbiljan.Da je tako ne bi postajala razna udruženja koja se zalažu da se nešto promeni.No nekog napretka i nema.Nisam bila žrtva nasilja,ali jeste neko meni blizak tako da sam neposredno osetila to na svojoj koži.To uopšte nisu bezazlene stvari.Princip ovako funkcioniše nasilnik prvo emotivno zlostavlja žrtvu tj. dovede je u stanje da se ona oseća krivom ,a posle toga sledi fizičko zlostavljanje.I da kada je taj neko meni blizak rešio navodno tu situaciju još nije bilo gotovo agonija se nastavlja jer tu postoji i dete.


Nisam videla sta si napisala, svaka cast na iskrenosti, vidi se da znas o cemu pricas
 
Mackic:
Mislim da glavni razlog toga sto te premlacivane zene ne odlaze od svojih muzeva neobrazovanost. Te sirotice ni ne znaju da mogu negde da odu, kod njih u selu ce da pukne bruka ako se sazna da vise nisu udate, tj da su raspustenice zboga, njih nema ko da izvuce iz tog pakla jer one same nisu dovoljno jake da se spakuju i odu, njima je ceo zivot pricano kako im treba muz da ih izdrzava, njima je zabranjeno da idu na posao i one jednostavno ne znaju da mogu same da nadju posao i stan. To je problem - neinformisanost i neznanje! I zato treba neko da im dodje i kaze zeno ima gomilu poslova na kojima ti ne treba ni diploma srednje skole, a mozes da izdrzavas sebe a mozda i decu, pakuj se i idi!

Koji su to poslovi sa osnovnom skolom od kojih moze da se placa stan, klopa i racuni, a i da se deca izdrzavaju? Bas me zanima
Probaj da u malom mestu nadjes posao, ne mora da bude neko selo, probaj u bilo kom manjem gradu u Srbiji, bilo kakav posao sa bilo kojom strucnom spremom i probaj da zamislis kako je tim zenama da se pomire sa cinjenicom da ih kompletno cela okolina nece podrzati u razvodu, probaj da zamislis ogorcenje i neodobravanje najuze porodice te zene (otac, majka, brat, sestra), deca ako su mala to nece razumeti, zamisli kako je odskakati od svih i biti predmet ogovaranja svakoga koga poznajes. Sem toga, u vecini slucajeva te zene nemaju gde da odu, jer kada se udaju od roditelja uglavnom dobiju samo reci da se tu ne mogu vratiti i da to vise nije njihov dom. Jel ti deluje lako? A to je samo deo njihovih problema
 
Ma naravno, žena je uvek kriva za sve i nju treba mlatiti pokazati joj čvrstu mušku ruku i gde joj mesto.Indiferentnost nema nikakve veze sa tom ružnom pričom.Nemaju svi sreću da žive pod staklenim zvonom gde vladaju mirni i skladni porodični odnosi.Ako je verovati statističkim podacima svaka treća žena je žrtva nasilja,a to je stvarno zastrašujući podatak.I još nešto obrazovanje nije bitna stavka.I obrazovana žena može da napravi pogrešan potez u svom životu,a kako se dalje sve odvija to sam već napisala
 
Svrca:
Koji su to poslovi sa osnovnom skolom od kojih moze da se placa stan, klopa i racuni, a i da se deca izdrzavaju? Bas me zanima
Probaj da u malom mestu nadjes posao, ne mora da bude neko selo, probaj u bilo kom manjem gradu u Srbiji, bilo kakav posao sa bilo kojom strucnom spremom i probaj da zamislis kako je tim zenama da se pomire sa cinjenicom da ih kompletno cela okolina nece podrzati u razvodu, probaj da zamislis ogorcenje i neodobravanje najuze porodice te zene (otac, majka, brat, sestra), deca ako su mala to nece razumeti, zamisli kako je odskakati od svih i biti predmet ogovaranja svakoga koga poznajes. Sem toga, u vecini slucajeva te zene nemaju gde da odu, jer kada se udaju od roditelja uglavnom dobiju samo reci da se tu ne mogu vratiti i da to vise nije njihov dom. Jel ti deluje lako? A to je samo deo njihovih problema

Ne razumem zasto me sad vuces za jezik da se svadjam sa tobom, kad govorimo o istim stvarima.
Ono sto hocu da kazem je da nikog nema da tim zenama kaze da mou da spakuju kofere i nadju sebi bolji zivot, a toga se same nikad nece setiti upravo zbog toga sto su ih vaspitavali sa recima da je ona tu da sluzi svom muzu, tj ona je kompletno neobrazovana po tom pitanju.
 
Da i poslovi koji moze da obavlja sa osnovnom skolom su : pranje posudja, ciscenje stanova, rad u kiosku, u prodavnici, ciscenje ulica se placa bre 20 000 din, a to je koliko znam dovoljno da se iznajmi neka soba. U centru grada jedna nasa prijateljica iznajmljuje sobu za 100e, plus stanar ima svoje kupatilo i kuhinju na raspolaganju.
Ali pretpostavljam da je bolje da trpe da ih neko mlati.
 
Mackic:
Ne razumem zasto me sad vuces za jezik da se svadjam sa tobom, kad govorimo o istim stvarima.
Ono sto hocu da kazem je da nikog nema da tim zenama kaze da mou da spakuju kofere i nadju sebi bolji zivot, a toga se same nikad nece setiti upravo zbog toga sto su ih vaspitavali sa recima da je ona tu da sluzi svom muzu, tj ona je kompletno neobrazovana po tom pitanju.

Necu ni ja da se svadjam da naglasim unapred:) A sto to treba neko da im kaze??? Ne razumem!! Moja baba je iz selendre najvece koju covek moze da zamisli pa je nikad nije muz ni udario....mislim da je udari...nije povisio ton na nju jer je zena karakter. MIslim da bi ga zivog pojela!!! A sto se tice tih situacija na selu ja mislim da ne mozemo mi ni da zamislimo sta se sve po tim cukurama ljudima desava i mislim da se te statistike obicno odnose na velike gradove i eventulano dospeju do po nekog sela. Ne znam dal se secate one price kad je zena radjala i ubijala svoju decu a zivela sa svojom mamom. Pa kako ih rodi ubije ih itd. Ili sa onom sto su je braca i otac drzali godinama zatvorenu u stali??? Lezala je na jednom duseku i niko nije znao ni da je ziva u selu!! Davali joj da jede neke mekinje ili cime su vec i stoku hranili!! Uzas, tako da seljanke mislim da ne ulaze u tu kategoriju....a one koje imaju tv nemaju pravdanje....nema vaspitala me majka tako....ili si krpa za noge ili nisi. To vazi isto i za muskarce! Ili si djana ili nisi :lol: ;)
 
p.s dodatak onoj prici sto je zena ubijala svoje bebe....niko se NIKADA tokom cele te price nije pitao ko je toj ocigledno retardiranoj zeni (bez zuba i totalno uzasnog izgleda) napravio svu tu silnu decu....kao da su joj od svetog duha dosla!
I jos nesto. Ja sam imala prilike da dodjem u situaciju da sam spremna da spavam na klupi ako treba i jedem iz kante....makar nikog necu imati da me muci....i nisu muskarci samo nasilnici to moram ponovo da podvucem!!!
Poz
 
AntunTun:
meni je to simpa krajnje...to kao ja te bijem jel te volim...nemam nishta protiv toga...mislim hej tebi je ok da te neko shiba?...shto se mene tiche to je ok...zapravo ne radi se tu o shibanju...radi se o tome shto su zhene tupe i sve se chini da ostanu tupe...tuke takoretji...jel ne mozhe nekom ko ima iole razvijenu svest biti normalno da ga neko neprestano tuche...il povremeno nebitno...shvatam mnoge nemaju izbora il tjesh biti samnom i trepeti da te tuchem il idi na ulicu i crkni...ali to je zapravo posledica ovoga...

Celoga zivota necim joj pune glavu.
Lutkice, krpice, suknjice su stvari za devojcice.
Igrati lastis ona nikada nije znala.
Skuvati rucak nikad nije bila njena stvar.

Ljudi se cude zar ona moze da misli.
Ljudi se cude, zar ona sme da zna.
Ljudi su vrlo zlobni dok gledaju njene grudi.
Ljudi su zlobni dok gledaju njen ten.

nije problem u batinama problem je u inferiornosti...

Е, о томе сам причала у оној теми на СМ!
 
Mackic:
Mislim da glavni razlog toga sto te premlacivane zene ne odlaze od svojih muzeva neobrazovanost. Te sirotice ni ne znaju da mogu negde da odu, kod njih u selu ce da pukne bruka ako se sazna da vise nisu udate, tj da su raspustenice zboga, njih nema ko da izvuce iz tog pakla jer one same nisu dovoljno jake da se spakuju i odu, njima je ceo zivot pricano kako im treba muz da ih izdrzava, njima je zabranjeno da idu na posao i one jednostavno ne znaju da mogu same da nadju posao i stan. To je problem - neinformisanost i neznanje! I zato treba neko da im dodje i kaze zeno ima gomilu poslova na kojima ti ne treba ni diploma srednje skole, a mozes da izdrzavas sebe a mozda i decu, pakuj se i idi!



И о овоме!

Лако је мени да будем ''еманципована'', да живим сама и сама издржавам децу, да не зависим ни од кога, и да не дозволим да ме ико кињи или злоставља....кад сам тако васпитана од почетка, кад су ме родитељи стамбено обезбедили, кад сам завршила факултет и имам свој посао, кад имам довољно самопоуздања и свести о својим способностима...кад знам да бих имала снаге да радим било које послове, да се довијам како знам и умем да бих спасла себе или своју децу од насилиника. Јер ја знам и која су моја законска права и коме треба да се обратим за помоћ и заштиту, ако затреба...



А шта ће жена са села, са 8 разреда основне која је цео живот учена да ћути и трпи, да је то судбина жене, да мора да се мири са таквим животом, да нема где, да нема од чега да живи, да нема ништа од имовине, (јер родитељски иметак наслеђује брат), да не сме да писне, кад она не зна да полиција може да је заштити, кад она не зна да постоји центар за социјални рад, кад она није чула за сигурне женске куће, кад она нема довољно самопоуздања и сигурности у себе јер је утучена од почетка живота!
 
ne volim kad se neko pravi pametan, a ustvari je nedovoljno informisan i priča napamet. POSTOJE sredine gde se žene vaspitavaju i dan danas tako da je normalno da ih muž udari, da je normalno da ih vara, da je normalno da ih šikanira, da im uzima pare i daje na kašičicu, kao džeparac, da je samo njegovo mišljenje pravo, a njenom se po pravilu smeje i to pred decom i drugima (i to u boljem slučaju, a u gorem se dere na njih ili ih udari). to sve postoji. nažalost, naravno. ali, jadni smo mi ako na to okrećemo glavu, pravimo se da toga nema i kao pozivamo na ustav i ostale gluposti koje u nemalom broju mesta postoje samo na papiru. a i kao što je neko gore rekao, čak ni u gradovima takve situacije nisu retkost. ja poznajem jednu devojku koju su ceo život učili da je njen brat vredniji od nje, da ona treba da služi i podređuje svoje potrebe potrebama oca, brata, momka, muža,..., da je normalno da je vara, i razno... što je najgore, njena rođena mati ju je takođe ubeđivala u to. a to je samo jedan od najblažih primera. SVUDA, i u gradovima i u selima, treba raditi na razvoju svesti i na unormaljivanju. i nemojte se praviti da ste ceo život proveli pod zvonom. da bi se problem makar i počeo rešavati, prvo ga treba priznati. PRIZNATI DA POSTOJI
 
Hellen:
И о овоме!

Лако је мени да будем ''еманципована'', да живим сама и сама издржавам децу, да не зависим ни од кога, и да не дозволим да ме ико кињи или злоставља....кад сам тако васпитана од почетка, кад су ме родитељи стамбено обезбедили, кад сам завршила факултет и имам свој посао, кад имам довољно самопоуздања и свести о својим способностима...кад знам да бих имала снаге да радим било које послове, да се довијам како знам и умем да бих спасла себе или своју децу од насилиника. Јер ја знам и која су моја законска права и коме треба да се обратим за помоћ и заштиту, ако затреба...



А шта ће жена са села, са 8 разреда основне која је цео живот учена да ћути и трпи, да је то судбина жене, да мора да се мири са таквим животом, да нема где, да нема од чега да живи, да нема ништа од имовине, (јер родитељски иметак наслеђује брат), да не сме да писне, кад она не зна да полиција може да је заштити, кад она не зна да постоји центар за социјални рад, кад она није чула за сигурне женске куће, кад она нема довољно самопоуздања и сигурности у себе јер је утучена од почетка живота!

ps ne trazim nista samo se hvalim:)
 
Не, ово је само одговор на питање које се вечито поставља на оваквим темама (а било их је тисућу):''Зашто ТИ уопште причаш о дискриминацији или злостављању ако ниси у тој категорији? ТИ немаш право да причаш о томе! Ако ниси ТИ лично злостављана или диксриминисана то значи да злостављање и дискриминација не постоји!!!''

(Погледати тему на СМ- прим. Х.)
 
Mackic:
Da i poslovi koji moze da obavlja sa osnovnom skolom su : pranje posudja, ciscenje stanova, rad u kiosku, u prodavnici, ciscenje ulica se placa bre 20 000 din, a to je koliko znam dovoljno da se iznajmi neka soba. U centru grada jedna nasa prijateljica iznajmljuje sobu za 100e, plus stanar ima svoje kupatilo i kuhinju na raspolaganju.
Ali pretpostavljam da je bolje da trpe da ih neko mlati.

Ne, ja necu da se svadjam sa tobom, samo cu da te pitam, da li si ti to ikada videla? Ili je neko tebi jako blizak bio u toj situaciji ili je jos uvek? Ja sam juce pricala sa zenom koja je preksinoc dobila batine od svog muza. Radi kao spremacica iako ima visu skolu, ne moze da nadje posao, (manje mesto, plata joj je oko 8 000, sto je vise nego sto bi tamo dobila da radi na trafici 5-6000), dvoje dece, kod roditelja ne moze da se vrati, za te pare ne moze ni da ih prehrani, a pri tom je njegova mama (ista ona koje ga savetuje da je premlati samo ako progovori), zove da joj kaze da ona nije dobra za njenog sina i da mora da ga slusa. Nema dinara ustedjevine jer joj skot sve uzima, da proba da ode negde, sem toga, prilicno sam je sigurna da bi je budala trazila, nasla i ubila Boga u njoj. A vrlo dobro znam sta je moja majka prolazila sa mojim ocem i koliko joj je trebalo da se razvedu i sta je sve prosla od okoline kada su se razveli (kur.va otisla, ostavila decu, ujak i tetka nisu hteli da pricaju sa njom, svi koje poznaje, sem mene i moje sestre su je otpisali iz ‚‚moralnih razloga‚‚ ) A ona je spasavala svoj zivot, bukvalno. Ponovi mi opet koliko je to sve lako, izvuci se iz te situacije. A da, mozda treba da kazem, mama mi je neurohirurg, znaci nije neobrazovana i nepismena.
Izvini ako ti deluje kao da hocu da se svadjam sa tobom, al za mene je to prilicno licno, dok iz tvojih postova ne vidim da bas imas iskustva sa tim
 
hm...u mojoj porodici je bilo nasilja na pretek...nikad necu zaboraviti taj osecaj...strah kad cujem bat koraka i kljuch u vratima...i onda ogromna pojava mog oca u uniformi...koji se klati...pijan ko dup.e...i svaki dan ista pricha...sem kad nam dodju gosti...znam da sam bio najsrecnije dete...kad imam goste...zvuk skidanja opasacha i pendrek...e sad...shto sam se ja uvek pravio hrabar...pa stavljao sebe u prvi plan da zashtitim majku i sestru...jer uvek najvishe nzstrada onaj prvi...a ostali dobiju po dva tri udarca...mrzeo sam tad svoju majku shto to trpimo...sad kad je vishe nema...samo mi je zhao...shto je nisam vishe zashtitio...kad sam mogao...da nisam otishao...
 
Ima li negde muških kuća....Gde da odem kad uzme da ćavrlja, pridikuje, viče , histeriše, pljuje, vredja, a da ne bude kafana i hotel (kao što i žene mogu u hotel umesto u žensku kuću, ali je potrebna zaštita neprilazom).
Kafane ne volim , a kafić nije nikakva zaštita (lako te pronadju , a lako i udju i ljubomora odradi da bude još gore).

Znači radi zaštite mog dlana , otvorite i muške kuće.....
Moj dlan ne dam nikom....
 
blpd_girl:
ne volim kad se neko pravi pametan, a ustvari je nedovoljno informisan i priča napamet. POSTOJE sredine gde se žene vaspitavaju i dan danas tako da je normalno da ih muž udari, da je normalno da ih vara, da je normalno da ih šikanira, da im uzima pare i daje na kašičicu, kao džeparac, da je samo njegovo mišljenje pravo, a njenom se po pravilu smeje i to pred decom i drugima (i to u boljem slučaju, a u gorem se dere na njih ili ih udari). to sve postoji. nažalost, naravno. ali, jadni smo mi ako na to okrećemo glavu, pravimo se da toga nema i kao pozivamo na ustav i ostale gluposti koje u nemalom broju mesta postoje samo na papiru. a i kao što je neko gore rekao, čak ni u gradovima takve situacije nisu retkost. ja poznajem jednu devojku koju su ceo život učili da je njen brat vredniji od nje, da ona treba da služi i podređuje svoje potrebe potrebama oca, brata, momka, muža,..., da je normalno da je vara, i razno... što je najgore, njena rođena mati ju je takođe ubeđivala u to. a to je samo jedan od najblažih primera. SVUDA, i u gradovima i u selima, treba raditi na razvoju svesti i na unormaljivanju. i nemojte se praviti da ste ceo život proveli pod zvonom. da bi se problem makar i počeo rešavati, prvo ga treba priznati. PRIZNATI DA POSTOJI

Postoje.....

Svako treba da ima izbor, ali često mu se osim izbora nameće i rešenje....

Šta ćemo sa onim krajevima gde je normalno da on ćuti, gleda svoja posla , radi, a ona iz dosade ili svoje ambicije proživi život ustvari bez njega......To je situacija koja je sve češća i nije opozit, suprotnost navedene, ali je isto tako "pravedna" koliko i navedena....
 

Back
Top