Da li ste nekad bile zrtve nasilja?

Verovatno nauceni model kod kuce :roll:

Nama to danas izgleda nemoguce, ali jos uvek postoje porodice u kojima se tolerisu razni vidovi nasilja, jednostavno zene rastu u takvom ambijentu i iako se tu ne osecaju dobro, ipak prihvataju taj model.

Kazes da bi ga polomili tvoji drugovi i braca, a meni se ipak cini da nama koje to ne bismo tolerisale takvo nesto gotovo i ne bi moglo da se desi - potencijalni problem bi bio nanjusen na vreme, a i cini mi se da nasilnici nasrcu samo tamo gde osecaju ili znaju da bi to proslo.
 
Secam se dobro da je moj tata kada sam imala 6god udario moju mamau i posle nisu pricali dva,tri dana mama je bila kod bake za to vreme i onda su se pomirili i posle posao u firmi posao tamo posao vamo i od to silnog posla su zaboravili da imaju 2 kcerke ne u potpunosti zaboravili ali nisu primecivali na nas i tako da sad imam staratelja da me cuva moja sestra je na fax i sad se sa njima vidjam 1 u dve nedelje ili cak nekad i duze!
 
I ja se pridruzujem podrsci Aleksandra !! Budi hrabra i jaka Poz! Ja mislim da samo deca mogu biti zrtve nasilja sve ostalo je bezveze, ali dobro recimo da zena ne moze fizicki da odgovori na muskarca koji je nasilan. I da nedubim to dalje...moj bivsi je imao komsiju koji je pio i svako vece kad dodje kuci lesi svoju trudnu zenu...onda su oni par puta intervenisali...pa su na kraju njena braca saznala i dosla da je vode kuci:) Muz se srecom nije zatekao u stanu (po njega sreca). On je ubrzo nasao novu....koju isto tako lesi svaki dan. Ja sam imala prilike da kroz zid (koji je ekstra tanak nisam prisluskivala :) ) cujem njihovu rasparavu i verujte bilo je tesko razaznati ko je od koga bolesniji! Tako da deca su zrtve a o svima ostalima treba ispitati okolnosti i situacije ponaosob!
 
Uopste mi nije zao, neka ih biju, neka se biju, kad im pomenes razvod ili da ga ostave onda misle da si im najgori neprijatelj a ne umeju same da rese problem.U pravu su politicari koji u zadnje vreme pre svega isticu da su u ovom nasem drustvu i dalje zene zaostale i da treba da se radi na emancipaciji zena pa ce zbog toga Srbija uskoro imati mozda zensku vladu.

Za njih je brak svetinja, ako zele da im ostane brak svetinja onda moraju kao njihove prababe da jedu tek posto muz jede, jer deca i zene nisu sedele za stolom sa muskarcima, moraju da cute, ne smeju da odgovaraju i takve stvari.A ako hoce da otegnu jezik do poda da im se vuce po podu i da imaju svoja prava onda je vreme da se pozdrave sa tom svetinjom koja se zove brak, naravno, kazem uopsteno, ima i srecnih brakova.

Smisao njihove svetinje - braka, je upravo u tome da ga odrze po svaku cenu pa i po cenu batina.
 
Betty:
Naravno da je šamar nasilje - više ka neki uvod u nasilje :idea: Nikad mi neće biti jasno zašto žene nakon tog prvog šamara uopšte i OSTAJU sa tim svojim ...frajerima.
.......
Treba li LJUBAV da - boli? :?
Ama to je shamar samo.... zasto da ljubav ne boli, i treba da boli, da peche, da greje da ti se igra sa umom i menja te, transkonfigurise.
Shta sad, devojka ima usta i samo nesto *****, kenj kenj , udri!
Ali se prvo zapitaj da li zelis da budes sa njom, i da li ce taj shamar promeniti nesto.
Mislim da shamarke imaju pozitivnu stranu takodje,
a i uvek moze da se vrati, ona tebe odalami, sta sad, to je samo shamar...
ne mislim ovde na ubijanje od shamarke, da te zalepi na pod ili nesto, vise kao cuska ili igranje izmedju parnjaka kao i metoda sporazumevanja i pospeshivanja komunikacije....
Mnogo me nervira taj stav 'ma mene nece da me bije ko moju mamu sto je tata' , pa onda zena postane taj agresor, najcesce verbalni pa jos preti i chika.
Pa nisu zene od svile pravljene i nisu dosle po narudzbini kustomizovane, imaju falinke, ko ti, i jedan shamar tu i tamo ispravlja greshke prilikom funkcionisanja....
A i meni treba ponekada dobar shamar, svima nama.

Ipak, shamar kao uvod u nesto gore, to je vec nesto sto ne valja... od toga treba bezati.
Shamar, sam po sebi, je jako dobra stvar.
 
S tim sto ja stvarno nemam strah od razvoda ni od batina u braku, ja bih se lako razvela i za najmanju sitnicu, ali bas zbog toga sto bih se lako razvela ja necu da moj muz daje neki smisao potpisu u opstini, hocu i dalje da nas veze ljubav a ne potpis.Necu da me to osigura, hocu on da me osigura.Necu da mi drzava garantuje za ljubav! Mrzim kad neko pronalazi razloge zasto je necu brak u raznim stvarima, na primer u ovome, a jedini razlog je u srcu.
 
Alehandra veoma mi je žao zbog tvoje situacije i nadam se da ti sve to nije teško palo.Verujem da si hrabra devojčica i da ćeš uz pomoć tvoje sestre prevazići neke bolne događaje i da ćeš postati samosvesna žena.Želim ti srećan život pun ljubavi.

@ Alehandra
Najiskrenije mi je zao zbog toga sto ti se dogodilo u detinjstvu. Hrabrost je biti svestan toga i znati osuditi to. Od sveg srca ti zelim da sutra svojoj porodici pruzis ljubav i zelim ti da tebi tvoja porodica pruzi svu ljubav ovog sveta.

I ja se pridruzujem podrsci Aleksandra !! Budi hrabra i jaka Poz!


HVALA!!!!
 
Toppsihomodelsice opet nisi popila pilulice pa lupetaš.Da,na žalost u ovoj hebenoj zemlji postoje žrtve nasilje i taj problem nije nimalo neozbiljan.Da je tako ne bi postajala razna udruženja koja se zalažu da se nešto promeni.No nekog napretka i nema.Nisam bila žrtva nasilja,ali jeste neko meni blizak tako da sam neposredno osetila to na svojoj koži.To uopšte nisu bezazlene stvari.Princip ovako funkcioniše nasilnik prvo emotivno zlostavlja žrtvu tj. dovede je u stanje da se ona oseća krivom ,a posle toga sledi fizičko zlostavljanje.I da kada je taj neko meni blizak rešio navodno tu situaciju još nije bilo gotovo agonija se nastavlja jer tu postoji i dete.
 
Goddess of the far east:
Toppsihomodelsice opet nisi popila pilulice pa lupetaš.Da,na žalost u ovoj hebenoj zemlji postoje žrtve nasilje i taj problem nije nimalo neozbiljan.Da je tako ne bi postajala razna udruženja koja se zalažu da se nešto promeni.No nekog napretka i nema.Nisam bila žrtva nasilja,ali jeste neko meni blizak tako da sam neposredno osetila to na svojoj koži.To uopšte nisu bezazlene stvari.Princip ovako funkcioniše nasilnik prvo emotivno zlostavlja žrtvu tj. dovede je u stanje da se ona oseća krivom ,a posle toga sledi fizičko zlostavljanje.I da kada je taj neko meni blizak rešio navodno tu situaciju još nije bilo gotovo agonija se nastavlja jer tu postoji i dete.

Nikad nisam pila pilulice, o tim pilulicama pricaj sa onima kojima je to smesno. :D
 
Znate sta je najgore devojke to sto dobijes batine jednom pa onda kao sva si u fazonu ne mogu da verujem da se to meni desava,pa onda malo prodje vremena kao opet se volite,ludi ste jedno za drugim kad ono...BUP,BUP...druga porcija ja na redu i sve tako dok zena ne pocne to da gleda kao sastavni deo svog HARMONICNOG bracnog zivota.Sve sto sam starija imam utisak da sve one devojke koje se udaju iz ciste ljubavi dozive bar jednom u zivotu nasilje od svog DRAGOG a ove koje dobro proracunaju kome ce da kazu DA(tj. iz interesa)da vidis kako diriguju u braku.
 
Mislim da glavni razlog toga sto te premlacivane zene ne odlaze od svojih muzeva neobrazovanost. Te sirotice ni ne znaju da mogu negde da odu, kod njih u selu ce da pukne bruka ako se sazna da vise nisu udate, tj da su raspustenice zboga, njih nema ko da izvuce iz tog pakla jer one same nisu dovoljno jake da se spakuju i odu, njima je ceo zivot pricano kako im treba muz da ih izdrzava, njima je zabranjeno da idu na posao i one jednostavno ne znaju da mogu same da nadju posao i stan. To je problem - neinformisanost i neznanje! I zato treba neko da im dodje i kaze zeno ima gomilu poslova na kojima ti ne treba ni diploma srednje skole, a mozes da izdrzavas sebe a mozda i decu, pakuj se i idi!
 

Back
Top