da li ste ljubomorni na njegovog/njenu bivsu??

Више би ми засметало да о бившим девојкама говори ружно, да их пљује и оговара.
Ако је задржао коректан однос са бившом, то говори да је то човек који уме да поднесе раскид а да остане човек.

Никада нисам била љубоморна на бивше. Немам зашто, чим су БИВШЕ, а ја садашња! 😉

Могу да будем љубоморна само на будуће! :lol:
Pa mozda mu je bas ta bivsa buduca, zivot je to 😉
 
To se zove retroaktivna ljubomora i mnogo,mnogo je gadna stvar
Ne radi se tu o patoloskoj ljubomori,niti o nesigurnosti,niti o losim osobama.to se jednostavno desi neki klik i ta osoba vise ne moze da kontrolise svoje misli.
Od takvog odnosa samo treba otici,jer vremenom postaje sve vise i vise toksican.nikakvo dokazivanje,ubedjivanje...samo zavrsiti pricu
 
zanima me da li vam se desilo da udete sa nekim u vezu a da vam iz bilo kojeg razloga smeta njegova ili njena bivsa.ako ste bili ljubomorni a vise niste kako ste to uspjeli.


to je sasvim prirodna i normalna stvar. zapravo potrebne su godine i godine qurvanja da covek isprlja taj senzor. zato mozemo videti da je recimo kod mladih i neiskvarenih veci % ljubomornih na bivse, dok je medju matorim qurvama i qurvarima to nepostojece.
 
Meni je trebalo dugo vremena da raskrstim sa njegovom prosloscu, s obzirom na to da je ja pre njega nisam imala. Poredjenje sa bivsom je moju nesigurnost samo jos vise ucvrscivalo. Zao mi je sto on to nije ozbiljno shvatio i dao mi ohrabrenje koje mi je bilo potrebno, vec mu je delovalo klinacki i smesno.
Има у једној Капоровој књизи део, о пару где је велика разлика у годинама између њих, па наводи како им је велики проблем љубомора. Али не једно на друго. Него је она љубоморна на његову прошлост а он на њену будућност.
Када размислиш, може да има смисла, у осетљивим годинама. Код њих су очито биле, крајности.
 
Meni je trebalo dugo vremena da raskrstim sa njegovom prosloscu, s obzirom na to da je ja pre njega nisam imala. Poredjenje sa bivsom je moju nesigurnost samo jos vise ucvrscivalo. Zao mi je sto on to nije ozbiljno shvatio i dao mi ohrabrenje koje mi je bilo potrebno, vec mu je delovalo klinacki i smesno.
Ko te je poredio?
I kako dozvoljavate to sebi?

U srednjoj skoli moja najbolja drugarica pocela je da se zabavlja sa tipom 13 god starijim. Prvo, matorac za nas tada(17 god), ali ajde zaljubila se... podrzim je, u nadi da ako je vec toliko stariji, sigurno ce je drzati kao malo vode na dlanu. Medjutim, on je bio sve sto ne treba, lagao, varao, i ono sto nikad necu zaboraviti nabijao joj komplekse. Ona sa par kg viska, nesigurna klinka, kao i sve sto smo bile, on koji to vidi i zna, ladno izjavi kako je raskinuo sa bivsom jer se previse ugojila! ! !
Ne mogu vam opisati bes koji sam osetila kad sam to cula! Evo dan danas se toga secam, posle 17-18 godina. Nacini na koje je urusavao njeno samopouzdanje su bili katastroficni.
Na kraju smo prestale da se druzimo...

Elem, asocirala si me na tu pricu...
Jer ne uspevam da skontam zasto neko ostaje sa nekim ko ga zlostavlja i narusava mu samopouzdanje? Moze biti bogotac, sta ce ti?
 
Има у једној Капоровој књизи део, о пару где је велика разлика у годинама између њих, па наводи како им је велики проблем љубомора. Али не једно на друго. Него је она љубоморна на његову прошлост а он на њену будућност.
Када размислиш, може да има смисла, у осетљивим годинама. Код њих су очито биле, крајности.

Meni je najdraža lepa slikovnica Sanja i Vanja.
Kako ona nije bila ljubomorna već tuzna, duboko povredjena što više nije bila u njegovim očima curica sa kojom je gledao zvezde po noci sa krova Zvezdare (zato najviše volim Zvezdaru) i bila je sa svakom povredom manja i manja sve dok jednog dana nije potpuno nestala.
U mojim ocima je ta slikovnica remek delo.
 
Meni je najdraža lepa slikovnica Sanja i Vanja.
Kako ona nije bila ljubomorna već tuzna, duboko povredjena što više nije bila u njegovim očima curica sa kojom je gledao zvezde po noci sa krova Zvezdare (zato najviše volim Zvezdaru) i bila je sa svakom povredom manja i manja sve dok jednog dana nije potpuno nestala.
U mojim ocima je ta slikovnica remek delo.
Мени је, и овако маторој, то омиљена књига :)
Вању и сада можете видети како хода погнут, не од старости него зато што тражи своју Сању.
Нисам тачно цитирала...
Али то је наравоученије младим женама, девојчицама... Па и дечацима. :) Мислим да сви треба да је прочитају рано, када почну осетљиве године.
 
ljubomora je uvek dokaz naivnosti i nezrelosti
svako sa gramom mozga i iskustva moze to biti u nekom trenutku ako je pogodjen izdajom partnera, ali na duze staze tesko
kapor je sto bogi citira to napisao pomalo zaebantski i znao je kao svaki macan i kafanski kozer da zena u starijem muskracu upravo trazi sva njegova prethodna iskustva, jer da nije tako bila bi sa vrsnjacima, a na nesto sto te uzbudjuje ne moze se biti ljubomoran
a to na sta ce on biti ljubomoran ako je tolika razlika u godinama :lol: ne zavisi od razlike, vec od toga kako i sta ta zenska osoba isijava javno u sredini u kojoj se oboje krecu.
 
Nedavno sam videla slike bivseg decka,sa kojim sam bila tri godine.Ima dete,i zenu kako izgleda. To mi je bio sok velik,slatka mu je devojcica,zapoceli smo kao neku komunikaciju medjutim nista od toga nije na kraju bilo.Raskinula sam i zao mi je zbog toga ali,u to vreme,stalno je trazio pare od mene,i kad je trebalo i kad nije,i nasa veza se vremenom pretvorila u rutinu,to je sigurno i on osecao,mada pare i moje davanje istih ( tad sam imala oko 23 godine,otakle meni novaca za njegove hobije,prosto receno,davala sam dok god sam mogla ). Ljubomore je bilo sa obe strane,mada velika sa moje.

Ali da, u svakom slucaju nakon raskida on se izgleda brzo snasao.Ima zenu i dete,dok ja nemam svoje dete medjutim,tetka sam dvema devojcicama tako da me to ispunjava.Sama nemam dete i to me dosta tisti,dok on je sad kao neki direktor u tom svom preduzecu,veca figura,bavi se tim svojim hobijem,i ima kcerku. No kako bilo,mene devojcice koje vidjam retko ispunjavaju,i cesto se tesim time sto ih imam,i velika su mi radost.
Da li sam bila ljubomorna kad sam ga videla na slikama sa detetom i zenom, pa,ne bih rekla da jesam, vise mi je bilo krivo sto smo raskinuli nego nesto drugo.
 

Back
Top