da li ste ljubomorni na njegovog/njenu bivsu??

baby84:
i mene je taj period proso.to je bilo na pocetku nase veze.sada sam se i udala za njega i imamo sina.al na pocetku sam bila bolesno ljubomorna.valjda zato sto je nekako stalno nju spominjo i pricoo toj vezi,i bili su i zaruceni,trebali se uzeti, i jednom prilikom mi je reko kao u smislu:ona je bila ljbav mog zivota,bio sam spreman odrec se i oca i majke bog nje a ona me na kraju prevarila.i zato sam je mrzila jer sam mislila da mene nikadnece voliti ko njui da sam ja samo rezreva zato sto ga ona vise nece.

Nemoj da se ljutis, ali se*re. a pocne da jede g o ljubavi svog zivota - cao...
 
baby84:
e to sam i uspjela.mi smo sada u braku vec 2 ipo godine i imamo sina.al me je na pocetku veze grizla ta ljubomara, jer sam stalno mislila da je ona njemu u svemu bila bolja od mene.jer ja sam bila mlada i neiskusna a ona je bila ona ofucana droljica koja je sa pola grada bila u krevetu pa sam mislila da je i njemu bilo bolje sa njom u koja sve zna kako treba sta u krevetu raditi nego samnom koja sam tek uz njega to pocela" uciti"


Potpuno ista situacija. Ona je njemu bila prva (pre toga se kresala sa ko zna koliko njih), a on meni. I u pocetku sam se cesto pitala da li nas poredi u sexu, bilo mi malo glupo, a tu je i sindrom prve.....Medjutim, jos prvi put kad smo se dotakli te teme mi je rekao da to i nije bila neka veza, od pocetka je znao da nije za njega, da su na potpuno razlicitim frekvencijama i znam da je stvarno tako, sad misli saaamoooo na mene. Al stvarno.
 
vrlo sam emotivna, lako se vezujem za stvari, tesko za ljude. I od jednog i od drugog se tesko raztavljam. Nisam mogla da lakeruke dan mladjoj komsinici okracale pantalone. Ne mogu da objasnim. Nekako ne volim podjelu svojine.
Ondak, sa 16 godina sam upoznala mog, tada decka, sada muza, koji je imao 18.
Od tada smo nerazdvojni. Vjencali smo se prije godinu ipo dana.
Kada pocnes da se zabavljas u tim godinama i neku vezu onako neozbiljan shvatis ozbiljno, moze doci do nesuglasica. Opet, tako je smijesno pricati o bivsima djevojcice od 16 i decka od 18 godina. Onda mi se cinilo da bih bila u stanju da ubijem njegovu eventualnu simpatiju iz vrtica... bas glupo, i klasican odraz nezrelosti, zbog cega omladina i nije za ozbiljne veze.

Kada bi poceo da prica da je ona bila ljubav njegovog zivota (ajde da kazemo da sam ga srela sa njegovih 28, a ne 18 i da je imao vezu od npr. dvije godine. Ili, eto cetiri), da je zelio da je zeni, kako su planirali stan na kredu i klince, kako... Trkatrkablabla. Ne bih mogla da odrzavam zajednicu i da neprekidno razmisljam o tome gdje je ona gdje sam ja.

I kako draga nam Hellen rece - Da je odgovarala, baby84, bila bi sadasnja, a ne bivsa. Ona je mozda ljubomorna na tebe. Ti na nju nemoj. Tvoja ljubomora ne boli nju ni njega. Boli tebe. Ne dozvoli da se povrijedjujes razmisljanjima o njoj. Reci da ne zelis da pricas o njoj i toj vezi. Da ne zelis da dok cistis policeizmices njne fotografije, ali ne i a je ofucana drolja. Ma,nemoj ni da je ne volis. Gleda tebe i bebu? javi joj se i prodji dalje. aboravi da je ista drugo do jos jedan prolaznik. Kada prodje i tebe nesto zaboli, pogleadj svog bebca, kupi mu neku igrackicu. Sjajan sex sa hiper iskusnom? Nece ga porediti sa ljubavlju i osjecajima u domu sa njegovom suprugom i djetetom. Vas sklad izajednica sujedno, a prethodna druzenja i iskustva, nesto sasvim drugo, milion puta manje od toga. Ponosi se sto si zena covjeka koga volis i majka jedne divne bebice!
 
Ako njih dvoje, mislim na muza i bivsu devojku, ne pokusavaju da ostvare neki blizi kontakt, nema potrebe zamarati se ljubomorom i tumacenjem sta ona misli. To sto je on nju nekad voleo, i sto je ponekad spomene, proslost se izbrisati ne moze. I ja je ne bih pred drugim ljudima nazivala "droljicom" i slicno, ako ona vas ne dira, ne mesa vam se u zivot, ne zivka bivseg, nemojte ni vi nju da dirate, pustite je da zivi svoj zivot na miru.
 
ljubomorna sam jedino u trenutcima kada saznam da mu se bivsa raspituje o meni ili tako nesto poput toga. mislim, ako si bivsa, bivsa si....bilo je, trajalo, puklo...ko zna..mozda i mene sutradan ostavi i vrati se njoj....sve je moguce...jbg
tako da o toj ljubomori ne razmisljam nesto preterano jer me gusi i cini nezadovoljnom...u svakom slucaju.....ako se stvori neka minimalna ljubomora - nikada je ne pokazujem....
kez na lice....idemo dalje :D
 
HEBEHA:
vrlo sam emotivna, lako se vezujem za stvari, tesko za ljude. I od jednog i od drugog se tesko raztavljam. Nisam mogla da lakeruke dan mladjoj komsinici okracale pantalone. Ne mogu da objasnim. Nekako ne volim podjelu svojine.
Ondak, sa 16 godina sam upoznala mog, tada decka, sada muza, koji je imao 18.
Od tada smo nerazdvojni. Vjencali smo se prije godinu ipo dana.
Kada pocnes da se zabavljas u tim godinama i neku vezu onako neozbiljan shvatis ozbiljno, moze doci do nesuglasica. Opet, tako je smijesno pricati o bivsima djevojcice od 16 i decka od 18 godina. Onda mi se cinilo da bih bila u stanju da ubijem njegovu eventualnu simpatiju iz vrtica... bas glupo, i klasican odraz nezrelosti, zbog cega omladina i nije za ozbiljne veze.

Kada bi poceo da prica da je ona bila ljubav njegovog zivota (ajde da kazemo da sam ga srela sa njegovih 28, a ne 18 i da je imao vezu od npr. dvije godine. Ili, eto cetiri), da je zelio da je zeni, kako su planirali stan na kredu i klince, kako... Trkatrkablabla. Ne bih mogla da odrzavam zajednicu i da neprekidno razmisljam o tome gdje je ona gdje sam ja.

I kako draga nam Hellen rece - Da je odgovarala, baby84, bila bi sadasnja, a ne bivsa. Ona je mozda ljubomorna na tebe. Ti na nju nemoj. Tvoja ljubomora ne boli nju ni njega. Boli tebe. Ne dozvoli da se povrijedjujes razmisljanjima o njoj. Reci da ne zelis da pricas o njoj i toj vezi. Da ne zelis da dok cistis policeizmices njne fotografije, ali ne i a je ofucana drolja. Ma,nemoj ni da je ne volis. Gleda tebe i bebu? javi joj se i prodji dalje. aboravi da je ista drugo do jos jedan prolaznik. Kada prodje i tebe nesto zaboli, pogleadj svog bebca, kupi mu neku igrackicu. Sjajan sex sa hiper iskusnom? Nece ga porediti sa ljubavlju i osjecajima u domu sa njegovom suprugom i djetetom. Vas sklad izajednica sujedno, a prethodna druzenja i iskustva, nesto sasvim drugo, milion puta manje od toga. Ponosi se sto si zena covjeka koga volis i majka jedne divne bebice!


pa i meni je tad bilo 16 a njemu 19 godina.i meni i jest bio problem sto oni bili 18mjeseci zajedno i bili zaruceni i "htjeo" je zeniti,koiko je to moguce jednom 19-ogodisnjaku povjerovati- al sam sve mislila da bi on i dalje biop sa njom da ga nije toliko varala, a da je samnom bio samo zato sto sa njom vise nije mogao a ne sto nije htio.
 
baby84:
zanima me da li vam se desilo da udete sa nekim u vezu a da vam iz bilo kojeg razloga smeta njegova ili njena bivsa.ako ste bili ljubomorni a vise niste kako ste to uspjeli.
Joj ova ti je dobra...pazi sad: Trenutno je sa svojom bivsom, nisu se videli pet godina (mi smo u vezi cetiri ipo, od toga godinu u braku), sreli se u gradu, obnovili kontakt, a sada je otisao da se nadje sa njom da joj da neke njhove slike zajednicke koje su stajale na dnu neke kutije...kao trebaju joj, zeli da ih ima.
Naravno da mu verujem, ali mi nije svejedno...jednostavno nije. Jos je poneo da joj pokaze slike sa naseg vencanja. IH!
 
sinnke:
Au zene vi ste imale neke opasne kitonje kad ste toliko ljubomorne, a njih i dalje zovu bivse iako su s vama. Meni to sve izgleda, da je rec o likovima punim kesha. Nema sta drugo biti.
Nije ni kesh ni gabariti.

I mene su bivše cimale, iako nemam keša i nisam obdaren.
Jedini razlog je kontrola. šta se sa čovekom dešava posle nje i eventualni pokušaj da se udari konkurencija ovoj drugoj. To ti je nešto između žena i nema mnogo veze sa muškarcima. Neki njihov fajt koje samo one razumeju i odmah provale.
 
pa jest bila prije 5 godina,ali sad te probleme vise nemam ko sto si mogla zakljuciti ako si sve citala.a sta se to moglo ocekivati neko veliko iskustvo od17 godisnjakine koja je usla u vezu sa 4 godine starijim momkom i puno iskusnijim koji je tek bio raskinuo skoro dvogodisnju vezu.jka nisam do tad bila u situaciji da sam imala neku tako dugu vezu i nisam znala kako te osobe gledaju svog bivseg partnera nakon raskida. znala sam da je nenormalno volio, i bila sam ubjeđena da je nije mogo preboliti nakon samo 3 mjeseca ako je to bila stavrno tako velika ljubav.
 

Back
Top