Da li smo grešni ili ne?

па не могу да дођем на ред од вас доброчинитеља:mrgreen:

e moj batice, kada bih ja verovao u to da ću da živim posle smrti i da će taj život da mi zavisi od toga kako činodejstvujem u ovom životu, ja bih obukao mantiju i otišao da vidam rane, masiram i negujem, hranim i previjam, sadim i žanjem, ravnam i popravljam, a ne da gledam fudbal.

Nešto sa tvojim uvrenjima nije kako treba. Ili nisu potpuna ili fejkuješ samo tako
 
e moj batice, kada bih ja verovao u to da ću da živim posle smrti i da će taj život da mi zavisi od toga kako činodejstvujem u ovom životu, ja bih obukao mantiju i otišao da vidam rane, masiram i negujem, hranim i previjam, sadim i žanjem, ravnam i popravljam, a ne da gledam fudbal.

Nešto sa tvojim uvrenjima nije kako treba. Ili nisu potpuna ili fejkuješ samo tako

вероватно да са мојим уверењем нешто није у реду чим ми ти као експерт православља и врсни познавалац НЗ то кажеш.
 
postoje ljudi koji 'nemaju savesti' -takvi ne odgovaraju za svoje postupke

Odgovaraju. Takvi su unapred osuđeni :(


Čovek koji nema svesti o počinjenom grehu osuđen je unapred, jer takav čovek ne može da razlikuje dobro od rđavog. Onaj koji ne razaznaje žito od kukolja, taj i ne može da žanje žito(dobro) već žanje i kukolj(rđavo). ;)

I dalje, onaj koji ne razaznaje žito(dobro) od kukolja(rđavo) taj niti može da seje žito(dobro) već seje i kukolj(rđavo).

а постоји ли покајање у тој твојој вери?

Po mom shvatanju, pokajanje jeste trenutak kada čovek, duboko u svom srcu, razaznaje dobro od rđavog(žito od kukolja). Nema oprosta bez pokajanja.

нешто овде не штима:confused:
мораћеш мало једноставније да објасниш ту твоју веру.
 
Па не започиње се питањем тема, крстарица има едукативни карактер (требало би али едитори баш то и не воле много, таква су правила измислили).

Прво постави дефиницију грешника, затим опиши његове мисли, дела и осећања, па онда категоризуј.
 

Back
Top