Da li je Jahve branio ili podsticao ubistva?

Ma po kakvom nalogu.. :lol:
Jel drvo stari i truli po nalogu nekakvom? To je prirodni proces.
Isto tako ni on greh ne poznaje, pa ono što je grešno ne pripada
njemu. Ne može s njim ići nego ide nekim svojim putem i svom
cilju.
Kakav prirodan proces?

Bog je tvar podložio propadljivosti. SVE pa i drvo...

Naravno da ono što je grešno i buntovno ne pripada njemu...za šta će mu.
Ne poznaješ me, ne poznajem te....kaže Hrist.

Suviše su jasne njegove reči i učenici ih iz prve razumeše...
Jedna od osnovnih Hristovih nauka je 'strašni sud'...apostoli kažu pa tako i uče..

I suviše su jasni kriterijumi i za život i za smrt, jer trećeg puta nema...bar u Hristovoj istini Ne...

Matej 25,41Tada će reći i onima što mu stoje s lijeve strane: idite od mene prokleti u oganj vječni pripravljen đavolu i anđelima njegovijem

Te ljude koji ga ne poznaju izjednačava sa đavolima...
 
Ali će Hristos biti posrednik samo za te 144 hiljade.
ne..Otkrivenje priča o 144 000 Jevreja i nebrojeno mnogo drugih....nego vidi ako od Jevreja iz svih vekova u večni život ide samo tih 144000 koliki je to mali procenat spašenih i koliko spašenih onda možemo očekivati u moderna vremena kad su ljudi moralno gori i skloniji prevarama i gresima
 
Nisi ti to nešto dobro razumeo Maki...
"Stoga se u 1. Timoteju 2:5, 6 reč „posrednik“ ne upotrebljava u širokom smislu kakav je uobičajen u mnogim jezicima. Ne kaže se da je Isus posrednik između Boga i čitavog čovečanstva, nego se to odnosi na Hrista kao zakonskog posrednika (ili ’pravnog zastupnika’) novog saveza, jer u tom ograničenom smislu Biblija upotrebljava taj izraz. Isus je isto tako odgovarajući otkup za sve u tom savezu, bilo Jevreje ili ne-Jevreje, koji će primiti besmrtan život na nebu. Apostol Jovan o njima govori u 1. Jovanovoj 2:2, NS). Ali, ukazao je i na to da će i drugi imati koristi od Isusove žrtve. „On je žrtva pomirenja za naše grehe, ali ne samo za naše, nego i za grehe celog sveta.“
https://wol.jw.org/sr-Latn/wol/d/r353/lp-sbo/1989609
 
ne..Otkrivenje priča o 144 000 Jevreja i nebrojeno mnogo drugih....nego vidi ako od Jevreja iz svih vekova u večni život ide samo tih 144000 koliki je to mali procenat spašenih i koliko spašenih onda možemo očekivati u moderna vremena kad su ljudi moralno gori i skloniji prevarama i gresima
Naravno da nije samo posrednik za 144 000. Hristos je posrednik za sve ljude. Cilj mi je otkriti šta JS pogrešno uče.
 
"Stoga se u 1. Timoteju 2:5, 6 reč „posrednik“ ne upotrebljava u širokom smislu kakav je uobičajen u mnogim jezicima. Ne kaže se da je Isus posrednik između Boga i čitavog čovečanstva, nego se to odnosi na Hrista kao zakonskog posrednika (ili ’pravnog zastupnika’) novog saveza, jer u tom ograničenom smislu Biblija upotrebljava taj izraz. Isus je isto tako odgovarajući otkup za sve u tom savezu, bilo Jevreje ili ne-Jevreje, koji će primiti besmrtan život na nebu. Apostol Jovan o njima govori u 1. Jovanovoj 2:2, NS). Ali, ukazao je i na to da će i drugi imati koristi od Isusove žrtve. „On je žrtva pomirenja za naše grehe, ali ne samo za naše, nego i za grehe celog sveta.“
https://wol.jw.org/sr-Latn/wol/d/r353/lp-sbo/1989609
Svakako je posrednik ili zastupnik, zovi ga kako hoćeš, meni je isto...
 
Pa u pravu si ti. Jehovini svjedoci nisu. Hristos je posrednik za čitavo čovječanstvo.
deo Hristove crkve je po mom shvatanju svako ko iskreno veruje u Hrista i sledi ga u načinu života, ma kojoj hrišćanskoj organizaciji pripadao ili ne pripadao....sebe za sad ne vidim kao deo te crkve niti imam aspiracije da to budem...ne isključujem mogućnost da nekad budem
 

Back
Top