Da li je Jahve branio ili podsticao ubistva?

ne u teokratiji tako funkcioniše, umesto boga a oni su "božiji narod" uradiće božiji posao i to je opravdano.
lako je manipulisati masom, zato što se ne razmišlja.
čitala si monu koliko puta kaže bog će uništiti zle i da su jw skakavci koji će mučiti ljude.samo im fali zeleno svetlo od watchtauera i eto ti potecijalnih deset miliona ubica i mučitelja.
Zalepljen si debelo.

Pa ko danas ubija širom kugle zemaljske...protiv takvih se treba boriti a ne protiv onih koji okreću i drugi obraz...
Čekaš jade...a jadi ti u kući...ne mislim bukvalno...
Jadi su na planeti i ti ne vidiš ko ih pravi?!
 
ne, watchtaueru koji će raditi hristov "posao" kao ješe što su u ime boga ubijali bebe koje sisaju.
Nikako...

Rimljanima 12,19Ne osvećujte se za sebe, ljubazni, nego podajte mjesto gnjevu, jer stoji napisano: moja je osveta, ja ću vratiti, govori Gospod

Šaljem vas kao ovce među vukove...to je Hristov vojnik...
Samo reč i istina...ubi ubi...Ali ja nikog neću...to je duhovnost iz srca i Hristov put...

Ne može meni čovek narediti šta da radim...može samo Bog....i tako je do sudnjeg dana....preko Hrista i njegove reči ne može niko...
 
Nikako...

Rimljanima 12,19Ne osvećujte se za sebe, ljubazni, nego podajte mjesto gnjevu, jer stoji napisano: moja je osveta, ja ću vratiti, govori Gospod

Šaljem vas kao ovce među vukove...to je Hristov vojnik...
Samo reč i istina...ubi ubi...Ali ja nikog neću...to je duhovnost iz srca i Hristov put...

Ne može meni čovek narediti šta da radim...može samo Bog....i tako je do sudnjeg dana....preko Hrista i njegove reči ne može niko...
pa bog watchtauer će ti i reći ako budu imali muda
čitaš li ti sajtove jw?
 
''I čuće glas sina čovječijega i ustaće koji su činili zlo u vaskrsenje života a koji su činili zlo u vaskrsenje suda''...

Ako znamo da ovi idu u život večni, a ovi u smrt...ko ih šalje tamo a znamo ko je vrhovni sudija?

Ne kaže li...'moja je osveta''?
Niko ih ne šalje tamo. To je tako uslovno rečeno. Ti sam činiš svoje izbore.
Nigde ne piše da će Hirist i anđeli da ubijaju ljude.
 
poslednji pravi hrišćanin je umro na krstu pre 2000 godina...ovo danas samo cvika od toga da neće dobiti večni život nego večnu kaznu ili uništenje pa su im sva dobra dela iz pogrešnih motiva....
Nisi u pravu...
Niko ne cvika ni od ovog ili onog..

Nego brate vidiš šta je normalno pa to i radiš...iz ljubavi prema Bogu i svojim bližnjim...
 
Nisi u pravu...
Niko ne cvika ni od ovog ili onog..

Nego brate vidiš šta je normalno pa to i radiš...iz ljubavi prema Bogu i svojim bližnjim...
takvih je jako malo među hrišćanima svih konfesija koji su se usredsredili na ljubav...da nema obećanja večnog života i straha od pakla ili uništenja broj pripadnika hrišćanske veroispovesti bi bio na nivou statističke greške ali ti koji bi bili tu bi bili pravi...ovako kad zagrebeš ispod površine dobrih dela nema tu ni lj od ljubavi kod velike većine...
 
pa evo rekao sam ime, čovek živeo hrišćanski, daj i ti bar jedno ime a da je poznat, jer nepoznatog ne možeš proveriti.
Ja to gledam sa Hristove strane.
Ko je za njega poznat, a ne za mene ili tebe...

Svaki narod ima nekog svog kog će uzdizati...a da li su to kriterijumi...Nisu.

Hrist daje kriterijume i definiciju čistog srca...a moje nije da merim niti da se ugledam na bilo koga osim Hrista...
 
Neće se to Sale desiti NIKAD...

Znam.....
Jehovu su odavno izbrisali, a još malo nećeš smeti ni Hrista da pomeneš...i njega će izbrisati...e onda će se pokazati ko je svetlo a ko tama...
jehova/jahve je sin višnjeg koji je ratnički nastrojen i ubica ljudskog roda zato je otišao u smetlište istorije. a veze sa Srbima ni nema zato ga i ne spominju. al vidiš jahve se danas opet umešao u palestinu pa genocidiše.
 

Back
Top