Da li se raspravljate sa ljudima koji imaju suprotno misljenje od vaseg?

Da li se raspravljate sa ljudima koji imaju suprotno misljenje od vaseg?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Raspravaljam po ptanju tema koje me zanimaju sa osoboma s kojima mogu da dovedem do zakljucka. Puko naklapanje i prepucavanje bez argumenata me ne zanima. Trudim se da stojim van toga, sto mi nazalost ne uspeva uvek, a kad se to desi samo se iznerviram. Imam osecaj da pricam na nekom nepoznatom jeziku...Prosto se ne razumem sa nekim ljudima..
Ako nisam upoznata sa situacijom, trudim se da saslusam i zinesem zakljucke, a ne da iznosim tudj stav kao svoj, jer je to trenutno prihvatljivo..bljak...

Ne volim da se svadjam..ali cesto mi se desi..

:D

hahahahah
 
То је већ проблем те особе. Не мој.
Немам фрку од нечијег смејања.

.А ово је предрасуда.
..И нема везе са мном....

Nisam mislio samo na smejanje. Nego i na gubljenje vremena. Ako nekom 3 puta objasnjavas nesto onda gubis vreme i pricas dzaba. Sto nema mnogo smisla.

Nije predrasuda to je cinjenica zapravo. Ima puno doktora koji se bas tako ponasaju iz mog licnog iskustva. Mozda se prema zenama ne ponasaju tako :)
To je samo primer a sigurno i da ima neke veze sa tobom.To je karakteristicna situacija :)
 
Немам таквих искустава са лекарима тако да не знам о чему причаш ни зашто стално потежеш лекаре...:confused:

Не знам Истину. Не знаш је ни ти. Само Бог је зна...ако га има. А маслине су можда наранџасте.

Твоје писање ми је врло конфузно. Приписујеш ми нешто што нисам рекла (на пример да ''не знам ништа''....:confused:)...тако да нема начина да ти одговорим јер то о чему ти сада причаш није оно што сам ја рекла.

Lekari su jako dobar primer irrational self-confidence karaktera pa ih zato jako cesto koristim kao primer kako se ne treba ponasati.

Masline su (bile) zelene i to je cinjenica ;) i istina.Moze i da se izmeri.

Kada sam rekao da "ne znas nista" mislio sam na to da kada kazes da ne znas istinu to znaci da ne znas nijednu istinu.Tj nisi sigurna ni u sta da li je istina ?
Jel tako?
Ili mozda mislis da istina ne postoji?

Valjda sam ti sada bio jasniji.
 
Nisam mislio samo na smejanje. Nego i na gubljenje vremena. Ako nekom 3 puta objasnjavas nesto onda gubis vreme i pricas dzaba. Sto nema mnogo smisla.

Nije predrasuda to je cinjenica zapravo. Ima puno doktora koji se bas tako ponasaju iz mog licnog iskustva. Mozda se prema zenama ne ponasaju tako :)
To je samo primer a sigurno i da ima neke veze sa tobom.To je karakteristicna situacija :)

Хехе, и ти сада мене хоћеш да убедиш да ја треба да променим своје понашање и да одустанем од своје потребе (кажем, условљене професионалном деформацијом) да покушам прво да објасним своје становиште, па чак и више пута???
(Што управо сада и радим.;) )
Зашто би ја требало да размишљам као ти и да се понашам као ти? :P
Ако за мене има смисла - онда има.
Поштуј моје опредељење и немој ми наметати своје.
Као што и ја поштујем твоје мишљење и ставове који важе у твом животу и твом систему вредности и не убеђујем те да треба да их промениш.

Ето, овај разговор је баш добра илустрација за ову тему! :mrgreen:

П.С.
Веруј ми (и хвала Богу) никакве везе са лекарима немам, те ме мани са њима већ једном! :???:
 
Lekari su jako dobar primer irrational self-confidence karaktera pa ih zato jako cesto koristim kao primer kako se ne treba ponasati.

Masline su (bile) zelene i to je cinjenica ;) i istina.Moze i da se izmeri.

Kada sam rekao da "ne znas nista" mislio sam na to da kada kazes da ne znas istinu to znaci da ne znas nijednu istinu.Tj nisi sigurna ni u sta da li je istina ?
Jel tako?
Ili mozda mislis da istina ne postoji?

Valjda sam ti sada bio jasniji.

Овде није реч о истини него о личним ставовима.

Моје становиште је да никоме од нас није дато да зна Истину. Ни теби, ни мени.
 
Mislim na situaciju kada neko ima potpuno drugacije misljenje od vaseg i to oko neke teme koja u vama probudjuje emotivnu reakciju ( npr. o nekoj trecoj osobi, o politici itd. ). Da li je pametnije precutati, tj. ne raspravljati se sa osobom za koju mislite da ne shvata neke stvari ( npr. da ima predrasudu ) ili pokusati ubediti tu osobu i rizikovati da se iznervirate?

p.s. Ovo je pitanje i za muskarce i za zene, ali videh da na zenskom podforumu ima 2.5x vise poruka.

Samo u slucaju da je nesto sasvim licno mogu nekom reci "nisi u pravu"....ovako kazem samo "ne slazem se sa tvojim misljenjem"....
Inace kad su one rasprave u nedogled,kazem sta imam i to je to,ne idem predlaeko ....iskreno me mrzi....
 
Хехе, и ти сада мене хоћеш да убедиш да ја треба да променим своје понашање и да одустанем од своје потребе (кажем, условљене професионалном деформацијом) да покушам прво да објасним своје становиште, па чак и више пута???
(Што управо сада и радим.;) )
Зашто би ја требало да размишљам као ти и да се понашам као ти? :P
Ако за мене има смисла - онда има.
Поштуј моје опредељење и немој ми наметати своје.
Као што и ја поштујем твоје мишљење и ставове који важе у твом животу и твом систему вредности и не убеђујем те да треба да их промениш.

Ето, овај разговор је баш добра илустрација за ову тему! :mrgreen:

П.С.
Веруј ми (и хвала Богу) никакве везе са лекарима немам, те ме мани са њима већ једном! :???:

Ne ne ja ne pokusavam uopste da ti nametnem moje misljenje vec pokusavam da shvatim kakav je zapravo tvoj sistem razmiljanja.

I zasto razmisljas na taj nacin ... tj da li bi to bilo korisno i za mene.
 
Овде није реч о истини него о личним ставовима.

Моје становиште је да никоме од нас није дато да зна Истину. Ни теби, ни мени.

A zasto licni stavovi ne bi bili istiniti.Neistiniti stavovi nisu korisni (u vecini slucajeva) ... I takodje osoba koja nema nijedan istinit stav nije pametna.

Kako nikom nije dato da sazna istinu - mislis religiozno.Jer se skoro bilo koja istina jednostavno saznaje (mada ne i lako) - pomocu adekvatnih naucnih istrazivanja i merenja.
 
Poslednja izmena:
Mislim na situaciju kada neko ima potpuno drugacije misljenje od vaseg i to oko neke teme koja u vama probudjuje emotivnu reakciju ( npr. o nekoj trecoj osobi, o politici itd. ). Da li je pametnije precutati, tj. ne raspravljati se sa osobom za koju mislite da ne shvata neke stvari ( npr. da ima predrasudu ) ili pokusati ubediti tu osobu i rizikovati da se iznervirate?
ne ubedjujem druge, pogotovo ne one za koje procenim da su nesposobni da shvate.
ali uvek stavim do znanja tacno sta mislim. zamara me rasprava i mislim da je besmislena.
 
Mislim na situaciju kada neko ima potpuno drugacije misljenje od vaseg i to oko neke teme koja u vama probudjuje emotivnu reakciju ( npr. o nekoj trecoj osobi, o politici itd. ). Da li je pametnije precutati, tj. ne raspravljati se sa osobom za koju mislite da ne shvata neke stvari ( npr. da ima predrasudu ) ili pokusati ubediti tu osobu i rizikovati da se iznervirate?

p.s. Ovo je pitanje i za muskarce i za zene, ali videh da na zenskom podforumu ima 2.5x vise poruka.
Zavisi od toga s kim razgovaram. Ako ne razgovaram sa idiotom, ili ako mi je neko, uslovno rečeno... drag. Onda da. U svakoj drugoj situaciji zadržim svoje mišljenje za sebe.
 
Mislim na situaciju kada neko ima potpuno drugacije misljenje od vaseg i to oko neke teme koja u vama probudjuje emotivnu reakciju ( npr. o nekoj trecoj osobi, o politici itd. ). Da li je pametnije precutati, tj. ne raspravljati se sa osobom za koju mislite da ne shvata neke stvari ( npr. da ima predrasudu ) ili pokusati ubediti tu osobu i rizikovati da se iznervirate?

p.s. Ovo je pitanje i za muskarce i za zene, ali videh da na zenskom podforumu ima 2.5x vise poruka.
У твојој анкети нема одговора за мене.:)

Код мене зависи од тога с ким долазим у сукоб мишљења.

Са блиским ми људима се расправљам.
Расправљам се и са онима којим ми нису блиски, ако морам.

Са људима које не познајем, не расправљам.

Живот ми је сувише стресоген да бих губила живце на убеђивање са небитним ми људима.
 
У твојој анкети нема одговора за мене.:)

Код мене зависи од тога с ким долазим у сукоб мишљења.

Са блиским ми људима се расправљам.
Расправљам се и са онима којим ми нису блиски, ако морам.

Са људима које не познајем, не расправљам.

Живот ми је сувише стресоген да бих губила живце на убеђивање са небитним ми људима.


Mislis da nepoznati (i nebitni ) ljudi nemaju pojma o cemu pricaju.Tj da nikada nisu u pravu a ti jesi ?
 
Kako kad.
Ne raspravljam se uglavnom sa ljudima koje ne znam i ne zanimaju me posebno,
jer mi nije stalo da menjam tudja misljenja,
a mislim da je to i nemoguce jer polazim od toga da mene
jos niko nije ubedio da promenim svoje kad mislim da sam u pravu,
pa su u neku ruku rasprave nepotrebne.
Pogotovo ako procenim da neko nije nesto posebno pametan,
nema neke poente se raspravljam i pravim pametna.
A kad su u pitanju bliske osobe,sa njima se ubedjujem do besvsesti :p
I ako nekoga cenim kao osobu,postujem i ako ima prave argumente i svatim da su moji pogresni,
spustim loptu i priznam da je u pravu,to mi nikada nije problem
 

Back
Top