Da li se raspravljate sa ljudima koji imaju suprotno misljenje od vaseg?

Da li se raspravljate sa ljudima koji imaju suprotno misljenje od vaseg?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
nekad jesam a sada sve redje i redje
smaraju me ljudi koji su tvrdoglave mazge pa misle da ako glasno vicu onda to znaci da su u pravu,i onda se rasprava vrti u krug
znaci ako treba kazem svoje,i ucutim
jedino kad se borim za nesto e onda nemam izbora,ali na forumu sam naucila strasnu foru a to je da govorim tiho i polako,i sve sporije sto vise sagovornik pada u vatru,obicno pali,jer on na brzinu ispuca sta je imao a ti cuvas karte u rukavu
 
Mislim na situaciju kada neko ima potpuno drugacije misljenje od vaseg i to oko neke teme koja u vama probudjuje emotivnu reakciju ( npr. o nekoj trecoj osobi, o politici itd. ). Da li je pametnije precutati, tj. ne raspravljati se sa osobom za koju mislite da ne shvata neke stvari ( npr. da ima predrasudu ) ili pokusati ubediti tu osobu i rizikovati da se iznervirate?

p.s. Ovo je pitanje i za muskarce i za zene, ali videh da na zenskom podforumu ima 2.5x vise poruka.

o, da:mrgreen:
 
Mislim na situaciju kada neko ima potpuno drugacije misljenje od vaseg i to oko neke teme koja u vama probudjuje emotivnu reakciju ( npr. o nekoj trecoj osobi, o politici itd. ). Da li je pametnije precutati, tj. ne raspravljati se sa osobom za koju mislite da ne shvata neke stvari ( npr. da ima predrasudu ) ili pokusati ubediti tu osobu i rizikovati da se iznervirate?

p.s. Ovo je pitanje i za muskarce i za zene, ali videh da na zenskom podforumu ima 2.5x vise poruka.

a s kim bi se drugim raspravljala? :lol:
 
Tek sad videh da sam ispustila jedno slovo i ono ispade...svasta!!!!

Trebalo je da stoji- MUDRIJA!!!
Samo opušteno, Lili, mislim da se jediš bez potrebe.
Zvanična statistika kaže da u Krstarovu samo 0,01% onih koji aktivno učestvuju
u topicu, čitaju postove duže od tri reda; što će reći, da je tvoju grešku, osim
mene, primetilo još 0,5 Forumaša. Iskren da budem, ne bih je ni ja uočio, da
sama nisi nadala ovoliku dreku! :lol:

Elem, moje mišljenje se, uglavnom, razlikuje od mišljenja većine.
Retko se upustam u raspravu, a da bih to uradio moraju biti ispunjeni
određeni uslovi. Prvi je, da mišljenje dotične osobe ne bude jedino što
će nam se razlikovati, već da naše razlike budu očiglednije, jasno vidljive,
naročito u predelu grudnog koša i oko donjeg dela kičmenog stuba, ako
razumete šta hoću da kažem?
 
Raspravljati se sa nekim ko ima suprotno mishljenje je divota, ako osoba ima MISHLJENJE, a tema je od velikog egzistencijalnog znacaja i reshavanjem se moze postici neshto shto ima rezultat, bilo da je modifikovanje MISHLJENJA ili zatvaranje diskusije koja nema kraja.

I kad osoba ima stav i to je mila majka , cak i ako ce nakon rasprave ostati pauza u komunikaciji ili trajni prekid i to je mila majka. Skidam kapu i poshtujem.

Raspravljati se sa osobom koja ni ne misli da treba da misli uopshte i zato te i dovodi u vanserijske situacije, koja ima zelju nadprirodnu da te bez ikakve nadredene pozicije i zasluga ,,za narod", osim sopstvene nemerljive gladi za vladanjem zajashe da je sluzish kao josh jedan majmun u nizu...raspravljati se sa osobom koja laze beskrupulozno laze - a ,,u ochi te gleda", smishlja u bilo kojem trenutku odgovore kako na tebe ili druge da svali bilo kakvu krivicu za neuradjeno i nezavrsheno, zaboravljeno i sebe predstavi tamo gde treba kao ,,nisam znala, nije moje , ona-on je trebao, rekla, itd"... raspravljati se sa osobom koja pravi izaledjne intrige, okuplja oko sebe istokalibarske doushnike koji nedostatak sposobnosti i zelje za znanjem nadoknadjuju snishodljivim ulizivanjem i provokacijama u kojima prikupljaju informacije koje ce izvrnute prezentovati na potrebnom mestu provocirajuci sledecu zrtvu- novog uchesnika u intrigama -tako napucani prichicama kupuju sebi poene ili glodarsku zabavu... raspravljati se sa osobom koja nije , niti ce uloziti ni minut svoga zivota na lichnu edukaciju i usavrshavanje, ali do perfekcije ima usavrshene mehanizme stvaranju laznog balona o sopstvenoj nezamenljivosti, sposobnosti, neprocenjivom znachaju i vaznosti (pri chemu kroz milion rupa prshte na sve strane biseri koji kao svetlece reklame pokazuju da je sve shuplja pricha , koja pije vodu samo kod povrshnih, neinformisanih ili laznim nastupom i cvrkutanjem i cijukanjem omadjijanih ljudi ), raspravljati se sa osobom koja zateze ti omchu oko vrata svojim pokvarenim , na mnogim vratovima izvezbanim prsticima je NEMOGUCE, jer osoba ne misli uopshte i zato te i dovodi u situacije da pochupash kosu sa glave koliko moze biti bezobrazna, koja nema mishljenje koje bi mogla braniti, osim josh jedne nove intrige i lazi, koja treba da pokrpi prethodnu laz, ...ili ima mishlhenje koje nece izneti, jer ti podilazi dok si prisutan, handri te i dresira, ispipava ...raspravljati se i rashchistiti situaciju je nemoguce...moguce je samo po ko zna koji put ispasti majmun, ", postati majmun od kojeg nema veceg majmuna na Planeti, kad uopshte ulazish u raspravu i pokushavash dokazati istinu do koje ne mozesh doci, biti majmun koji se koprca u besmislenoj jednostranoj raspravi sa nekim koji ce da se preliva kao slina kako vetar duva , sa nekim ko ce samo u tvom odsustvu da stvara sliku o tebi kao divljaku, a sliku o sebi kao o jadnoj zrtvi , KOJA NE RAZUME ZASHTO se ophodish TAKO kad ona jadna nema pojma...a svestan si da ako se ne raspravljash ostacesh ti crn,a problem nereshen...i kazesh sebi majmune, majmune, majmune nosi , kosi i vodu donosi i uchi se majmune od onih koji su zivotni vek proveli namazani sa hiljadu jednom bojom, koji ce iskoristit svaku priliku da ti zavrnu vrat i sapletu te, samo kad i ako im se ukaze prilika...sa njima nema rasprave...i sad shto vishe razmishljam o toj vrsti ljudi...vec vidim koliko se broj shiri...koliko je naprosto smeshno opisivati ih...i te situacije u kojima ti namecu pasivno svoju volju da izbushe neshto, a ako dodje do pobune menjaju kurs i slazu se sa tobom da je to sve tako....i nema odgovora i nema reakcije , samo kasnije saznash chitav dalji rasplet dogadjaja ako imash srecu da ti neko ispricha....koliko je to sve gadno i ljigavo...kraljevstvo Centipeda...Centipede su u idealnoj ambijentalnoj sredini, nadzivece svet i Kosmos, jer im temperatura, vlaznost i brzina vetra odgovara optimalno...Centipede imaju tako dovoljno zatvoren oklop ofarban spolja pitomo, da do njih ne dopire nishta shto normalnoj osobi moze da nashkodi, kichma im je atrofirala vremenom i njihovo telo je elastichno poput tela gliste, snalazljivo poput lasice, ali ujed otrovniji od shkorpijske bodlje, otrov deluje naknadno i lagano, da nikad ne spoznash i ne budesh siguran...ko te ujeo , ni ne stignesh da otkrijesh nishta vishe od sumnje, a vec si na podu ....oboren ....Centipede , mile Centipede...kroz vreme, kroz istoriju...samo Centipede ostavljaju najjache gene...i oslanjaju se jedni na druge

Naprosto chovek pozeli da ima mogucnost da se raspravi...umesto toga...chesto ne mogu da verujem iz kog vaspitanja potiche hrabrost da te neko tako smelo laze ...i onda kad je laz smeshna i nepotrebna, ispaljuje se kao refleksna reakcija...josh jedna nova laz...aman zaman...sve mogu da svarim kod choveka...samo ne laz...a na drugoj strani sam majmun koji se pita to bash tamo gde je maslanje, maslachenje i pusta lafina dio folklora :)
 
Poslednja izmena:
Mislim na situaciju kada neko ima potpuno drugacije misljenje od vaseg i to oko neke teme koja u vama probudjuje emotivnu reakciju ( npr. o nekoj trecoj osobi, o politici itd. ). Da li je pametnije precutati, tj. ne raspravljati se sa osobom za koju mislite da ne shvata neke stvari ( npr. da ima predrasudu ) ili pokusati ubediti tu osobu i rizikovati da se iznervirate?

p.s. Ovo je pitanje i za muskarce i za zene, ali videh da na zenskom podforumu ima 2.5x vise poruka.

Ne raspravljam se, ne zelim da rizikujem da se iznervira, osim ako nije rec o necemu sto je vezano za oboje, tipa kupovina kola sa partnerom, u tome bih se raspravljao. Ali ovako o stavivima itd, nikako. Nema smisla se raspravljati ;)
 
Da li imate problem sa tim da se držite svoje odluke da ne raspravljate sa ljudima koji to ne zaslužuju u momentima kad se osećate neshvaćeno ili kad mislite da će to neshvatanje uticati na mišljenje o vama? Dakle, kako se ponašate u situacijama koje vas ''teraju'' da se branite?

za misljenje me nije preterano briga osim ako nisam oklevetan. Ali kada je rec o konkretnim stvarima. Tada sam u obavezi da se "branim".
 
ne raspravljam se ,jer nema vajde,uglavnom se samo iznerviram,nekad kazem i sto ne treba...a skoro sam imala situaciju gde sam planula,a osoba koja ima isto misljenje kao ja je sedela i zadovoljno se smeskala dok sam ja ispala budala koja se nervira i rekoh sebi "e necu vise".Ma bas me briga sto neko ne deli misljenje sa mnom,furam svoj fazon i ne obazirem se vise....
 

Back
Top