Da li se moli samo Bogu?

Pa gde si ti pevacu,odavna te nije bilo da nam malo "zapevas" na teme koje ti pashu...😄
...cak sam se jednom nekima i zalio sto te nije bilo...😁
A sad hajdemo ozbiljno.
Cino se da nisi na cistom sta uopste znaci rec jeres ali ako insistiras na tvrdnju onda mi daj konkretan Biblijski tekst koji nam jasno kaze da je dusa bezsmrtna pa onda krecem ja sa dokazima,jel vazi ?
Pa nije ni tebe bilo bato. Ono, kad nemaš kad da budeš na 100 strana jer robujemo vremenu.

A definicija jeresi je naravno, da je to svako odstupanje od učenja jedne, svete, saborne i apostolske crkve, te je u konkretnom slučaju, stav koji zastupaš o prirodi duše, jeres.
 
Pa nije ni tebe bilo bato. Ono, kad nemaš kad da budeš na 100 strana jer robujemo vremenu.

A definicija jeresi je naravno, da je to svako odstupanje od učenja jedne, svete, saborne i apostolske crkve, te je u konkretnom slučaju, stav koji zastupaš o prirodi duše, jeres.
Lajkovao sam ti citavu poruku zbog prvog dela a narocito zbog definicije jeresi.
...i sad mi daj molim te daj konkretnog i preciznog Biblijskog dokaza da je Hristova crkva ,ona o kojoj citamo u NZ,imala ucenje o besmrtnosti duse.
Ako li das takvog dokaza onda je to to,dokazaces da je moje verovanje pogresno sto ce reci da je jeres a da je tvoje tacno,ispravno,Biblijsko ili drugim recima - zaista hriscansko
Izvoli.
 
Lajkovao sam ti citavu poruku zbog prvog dela a narocito zbog definicije jeresi.
...i sad mi daj molim te daj konkretnog i preciznog Biblijskog dokaza da je Hristova crkva ,ona o kojoj citamo u NZ,imala ucenje o besmrtnosti duse.
Ako li das takvog dokaza onda je to to,dokazaces da je moje verovanje pogresno sto ce reci da je jeres a da je tvoje tacno,ispravno,Biblijsko ili drugim recima - zaista hriscansko
Izvoli.
Za njega imaš vremena, a ja da čekam.. :zloca:
 
Aj što sam mu se ja obradovala, to je za razumeti. Al šta je tebi?! :trlja:
Stvarno te ponekad tesko kontam,zasto se ne bih radovao mogucnosti da s nekim pricam o Bogu ?
S njim smo imali interesantne prepiske,bilo je ponekad i varnicenja ali smo ipak pricali s tim sto moram primetiti da covek ima smisao za humor pa smo se znali i sarkasticno nasaliti...
Ukratko,svaki diskutant je po meni bitan kako bi forum funkcionisao kako treba.
 
Lajkovao sam ti citavu poruku zbog prvog dela a narocito zbog definicije jeresi.
...i sad mi daj molim te daj konkretnog i preciznog Biblijskog dokaza da je Hristova crkva ,ona o kojoj citamo u NZ,imala ucenje o besmrtnosti duse.
Ako li das takvog dokaza onda je to to,dokazaces da je moje verovanje pogresno sto ce reci da je jeres a da je tvoje tacno,ispravno,Biblijsko ili drugim recima - zaista hriscansko
Izvoli.
mozda ovo :aha:

Biblija kaže: „Duša koja zgreši ona će umreti“ ( jezekilj 18:4 )

Prilikom smrti duh se vraca Bogu a ne dusha a dusha je ceo covek.
u Bibliji za ljude pise da su dushe.
Propovednik 12:7Tada se prah vraća u zemlju, gde je i bio, a duh se vraća pravom Bogu, koji ga je dao.

Zato je i potrebno vaskrsenje.
da je dusha besmrtna ne bi trebalo vaskrsenje.
A vaskrsenje je temeljno ucenje hriscanstva
 
Poslednja izmena:
Lajkovao sam ti citavu poruku zbog prvog dela a narocito zbog definicije jeresi.
...i sad mi daj molim te daj konkretnog i preciznog Biblijskog dokaza da je Hristova crkva ,ona o kojoj citamo u NZ,imala ucenje o besmrtnosti duse.
Ako li das takvog dokaza onda je to to,dokazaces da je moje verovanje pogresno sto ce reci da je jeres a da je tvoje tacno,ispravno,Biblijsko ili drugim recima - zaista hriscansko
Izvoli.
Ti ovo kažeš kao da je zemaljska crkva i učenje nestala i ostale nam samo knjige da iz njih nešto sami nagađamo i pretpostavljamo. Potpuno nepotreban napor jer je dovoljno pitati bilo kog pravoslavnog sveštenika.
 
U pojašnjenje da dodaš obavezno šta su to sveti ljudi i kakva je njihova
uloga. Nisu sigurno postali sveti da bi blejali i ne radili ništa.
Hajdemo videti citata jos jednom:

Mat.27,52.53:
"...I grobovi se otvoriše, i ustaše mnoga tijela svetijeh koji su pomrli;
I izišavši iz grobova po vaskrseniju njegovom uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima..."

Kao sto se jasno vidi,sveti ljudi koji su vaskrsli usli su u Jerusalim ,sveti grad,i pokazali su se mnogima sto nam daje za pravo da zakljucimo sledece:
Pokazati se zivima je imalo smisla jedino ako su ti zivi znali ko su oni bili,dakle znali su ih licno ili jos preciznije - da su to bili verni ljudi iz njihovog vremena.
A zasto ?
Pa zato sto tada nije bilo fotografija nit video zapisa stoga ukoliko su to bili vernici iz proslosti niko ih ne bi mogao prepoznati a jos manje bi mogli potvrditi da su oni zaista bili mrtvi.
Dakle samo su savrermenici tih vernika mogli prepoznati te ljude i tako iz prve ruke potvrditi da se desilo cudo Bozje ,vaskrsenje iz mrtvih,kao sto je vaskrsao i sam Isus Hristos ili jos preciznije - da je to bio vizuelni ,opipljiv dokaz o tome da je vaskrsenje realnost koju su mogli videti svojim ocima.

Sto se tice drugog pitanja,mogu ti reci da se na osnovu citavog Pisma moze zakljuciti da ce vecni zivot poceti tek nakon drugog Hristovog dolazska kada bi On dao platu svakom ljudskom bicu adekvatno delima koje je cinio ( od ovog se izuzimaju jedino Enoh koji je ziv uzet na nebu i Mojsije koji je bio vaskrsnut pa uzet ali o ovome vise na drugom mestu).
Evo dokaza:

Mat.25,31-33,45.46:
"...A kad dođe sin čovječij u slavi svojoj i svi sveti anđeli s njime, onda će sjesti na prijestolu slave svoje.
I sabraće se pred njim svi narodi, i razlučiće ih između sebe kao pastir što razlučuje ovce od jaraca.
I postaviće ovce s desne strane sebi, a jarce s lijeve...
...Tada će im odgovoriti govoreći: zaista vam kažem: kad ne učiniste jednome od ove moje male braće, ni meni ne učiniste.
I ovi će otići u muku vječnu, a pravednici u život vječni. "


Da dodaš
stihove koji potvrđuju da su umrli i da ponovno vaskrsenje čekaju.
Ne postoji izriciti tekst koji potvrdjuje da s umrli ali se to zakljucuje indirektnim putem na osnovu teksta kojeg sam dao ( ima i drugih ali je sustina ista).
A sto se tice vaskrsenja mrtvih to se odnosi i na ljude koje su bili vernici isto kao i nevernici a razlika je jedino u tome sto ce prvi vaskrsnuti u prvom dok ovi drugi u drugom veskrsenju.
 
Ti ovo kažeš kao da je zemaljska crkva i učenje nestala i ostale nam samo knjige da iz njih nešto sami nagađamo i pretpostavljamo.
Ko je rekao da je nestala ?
Zar si zaboravio da "gde su dva il tri"skupljeno u Njegovo ime tamo je i Hristos ?
Potpuno nepotreban napor jer je dovoljno pitati bilo kog pravoslavnog sveštenika.
Danas vise ne postoje svestenici,bar ne Bozji...
 
Hajdemo videti citata jos jednom:

Mat.27,52.53:
"...I grobovi se otvoriše, i ustaše mnoga tijela svetijeh koji su pomrli;
I izišavši iz grobova po vaskrseniju njegovom uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima..."

Kao sto se jasno vidi,sveti ljudi koji su vaskrsli usli su u Jerusalim ,sveti grad,i pokazali su se mnogima sto nam daje za pravo da zakljucimo sledece:
Pokazati se zivima je imalo smisla jedino ako su ti zivi znali ko su oni bili,dakle znali su ih licno ili jos preciznije - da su to bili verni ljudi iz njihovog vremena.
A zasto ?
Ovde sam stala sa čitanjem. Nema smisla čitati dalje izvrtanje. Nisu se prikazali
živima, nego mnogima. Ako su se prikazali mnogima, to znači da se nisu prikazali
svima i tako dalje..
 
Ovde sam stala sa čitanjem. Nema smisla čitati dalje izvrtanje.
Hajde da vidimo sta sam ja to izvrnuo:

Nisu se prikazali
živima, nego mnogima. Ako su se prikazali mnogima, to znači da se nisu prikazali
svima i tako dalje..
Tako je,pokazali su se mnogim zivima,mrtvima se ne mogu pokazati,zar ne ?
...nego nije lose da ipak procitas celu poruku,nece ti skoditi.
 
mozda ovo :aha:

Biblija kaže: „Duša koja zgreši ona će umreti“ ( jezekilj 18:4 )

Prilikom smrti duh se vraca Bogu a ne dusha a dusha je ceo covek.
u Bibliji za ljude pise da su dushe.
Propovednik 12:7Tada se prah vraća u zemlju, gde je i bio, a duh se vraća pravom Bogu, koji ga je dao.
Samo što ti već i taj citat imputira da ona duša koja ne zgreši, ne umire. U protivnom, iskaz bi bio potpuno besmislen. A naročito jer je iskazan dosta pre dolaska Spasitelja i bilo kakvog pojma o mogućnosti vaskrsenja.
 
Samo što ti već i taj citat imputira da ona duša koja ne zgreši, ne umire.
U protivnom, iskaz bi bio potpuno besmislen.
Tako je,oni koji nece umreti zivece vecno.

A naročito jer je iskazan dosta pre dolaska Spasitelja i bilo kakvog pojma o mogućnosti vaskrsenja.
Vaskrsenje definitivno nije promovisao Isus kada je dosao u ljudskom telu nego je to bila opstopoznata verska cinjenica.
 
Samo što ti već i taj citat imputira da ona duša koja ne zgreši, ne umire. U protivnom, iskaz bi bio potpuno besmislen. A naročito jer je iskazan dosta pre dolaska Spasitelja i bilo kakvog pojma o mogućnosti vaskrsenja.
Jos kada bi znao da nesavrsen covek ne moze da ne gresi.
Ako necija dusha moze da umre znaci da umire.
Svi ljudi su istog sastava tela iste su dushe
Da su stvoreni besmrtnima niko ne bi mogao da umre

Ima dovoljno dokaza u Bibliji koji govore da je covek dusha a covek umire.
dakle ne pise da bilo ko ne umire od ljudi.

zato mu je potrebno vaskrsenje.





los ti rezon
 
Poslednja izmena:
Jos kada bi znao da nesavrsen covek ne moze da ne gresi.
Ako necija dusha moze da umre znadi da umire.
Svi ljudi su istog sastava tela iste su dushe

los ti rezon
Kad bi znala da pokajanje anulira grehe? I kad bi razumela i pravila razliku između mogućnosti i neizbežnog...
A misliš da bi Otac svoj obraz stavljao tek tako u nešto prolazno i raspadljivo? I bojiš li se onog ko telo može pogubiti ali dušu ne može? Ako ne, zašto ne?
 
Poslednja izmena:
Ko je rekao da je nestala ?
Zar si zaboravio da "gde su dva il tri"skupljeno u Njegovo ime tamo je i Hristos ?

Danas vise ne postoje svestenici,bar ne Bozji...
I? Skupe se tako baba Živana i baba Leposava koje od "učenja" znaju da je loše da se radi na crveno slovo. Toliko ih naučila pokojna baba Ruža i Gospod s njima...

Ovo drugo ti je još jedna jeres koju zastupaš jer ti je Hristova beskrvne žrtve beznačajna simbolika. Navodno, hteo je da razgali apostole banketom sa "jelom" i "pićem" i to pred svoje pogubljenje...
 
Kad bi znala da pokajanje anulira grehe? I kad bi razumela i pravila razliku između mogućnosti i neizbežnog...
A misliš da bi Otac svoj obraz stavljao tek tako u nešto prolazno i raspadljivo? I bojiš li se onog ko telo može pogubiti ali dušu ne može? Ako ne, zašto ne?
ja znam nego ti otvori malo Bibliju

ocigledno je da ljudi umiru i da covek - dusha nije besmrtan
 

Back
Top