Da li se kažnjavaju oni koji prodaju alkoholna pića maloletnicima?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.703
Imali smo nedavno taj slučaj da je više maloletnika završilo u bolnici u Beogradu zbog trovanja alkoholom. Svi znamo da je alkohol dostupan svima, pa i maloletnicima i pored činjenice da je sve to protivzakonito?
Da li vam je poznat neki slučaj da je neko kažnjen zbog prodaje alkoholnih pića maloletnicima? Da li je kažnjen neki roditelj zbog davanja deci ''cuge''?
Da li ćemo dočekati da neko dete umre zbog toga pre nego što nešto bude preduzeto?
 
Нажалост...клинци ће се увек снаћи за опијање.
Замисли...одјекне вест да је неки трафикант кажњен са ...лупам...милион динара...и? Шта? Ништа.
Са њима се мора непрекидно радити...сваком генерацијом...
 
Као клинци се раније нису тровали алкохолом? Ма важи.. ми у средњој на одмору узимали пиво, шта она мученица зна кад дођу дрипци као изникли из воде да ли имаш 15 или си пунолетан.

a ne zna da traži ličnu kartu?
i trovanje na poslednjoj žurci nije bilo od KOLIĆINE već od VRSTE alkohola.
U piću se nalazio otrovni METIL AKOHOL, reci mi kako je dospeo tamo?
o tome niko ne priča, pomenulo se prvi dan i nikom ništa...
a u pitanju su bila markirana skupa pića, koja su bila popijena do pola i otvorena
i tako su dočekala decu.

Imali smo nedavno taj slučaj da je više maloletnika završilo u bolnici u Beogradu zbog trovanja alkoholom. Svi znamo da je alkohol dostupan svima, pa i maloletnicima i pored činjenice da je sve to protivzakonito?
Da li vam je poznat neki slučaj da je neko kažnjen zbog prodaje alkoholnih pića maloletnicima? Da li je kažnjen neki roditelj zbog davanja deci ''cuge''?
Da li ćemo dočekati da neko dete umre zbog toga pre nego što nešto bude preduzeto?

alkohol SAD kada bi se izmislio, ISTOG TRENA bi se našao na listi zabranjenih supstanci!
 
Ustvari ima efekta, manje je žrtava u saobraćaju. Još kad bi važilo sve i ne bi bilo nedodirljivih bilo bi i bolje.
Manje zrtava bas i ne verujem da je zbog 1 000 000 naplacenih kazni godisnje,kao sto ce uvek biti nedodirljivih koji ne odgovaraju za ubistva,e sad pazi da je onaj babic rampa zaglavio robiju,pa mitrovicev sin i samo ti poznati,e tako se uredjuje drustvo,nista kazne i milijarde u dzep, nego primer kako ce svako proci isto,robija a para ne vrti gde burgija nece
 
Imali smo nedavno taj slučaj da je više maloletnika završilo u bolnici u Beogradu zbog trovanja alkoholom. Svi znamo da je alkohol dostupan svima, pa i maloletnicima i pored činjenice da je sve to protivzakonito?
Da li vam je poznat neki slučaj da je neko kažnjen zbog prodaje alkoholnih pića maloletnicima? Da li je kažnjen neki roditelj zbog davanja deci ''cuge''?
Da li ćemo dočekati da neko dete umre zbog toga pre nego što nešto bude preduzeto?

Ovde ako hoces da kupis alkohol ili cigarete traze licnu kartu na uvid jer mogu da dobiju momentalni otkaz a u Srbiji bi pre bilo obrnuto.
Nikada nisam imao problem da dodjem do alkohola, cale me slao kao klinca u lokalnu radnju za pivo cim sam mogao da ga donesem kuci. Brata takodje i ne verujem da smo bili nas dvojica jedini. Roditelji su nam davali da pijemo u malim kolicinama tako da nas opijanje nije ni privlacilo dok nismo postali punoletni.
 
Ustvari ima efekta, manje je žrtava u saobraćaju. Još kad bi važilo sve i ne bi bilo nedodirljivih bilo bi i bolje.
Утопија.
Раван асфалт, банкине, неки појас, правовремено знаци и путокази....
То спашава главу.
Чак...они који о томе брину, управо и иду на то да ће се неко баш ту сударити....
Са алкохолом је далеко компликованије.
 
Утопија.
Раван асфалт, банкине, неки појас, правовремено знаци и путокази....
То спашава главу.
Чак...они који о томе брину, управо и иду на то да ће се неко баш ту сударити....
Са алкохолом је далеко компликованије.
Ne, zašto? Češće kontrole i eto.
 
Nije, jednostavno mi ne odgovara i to je to. Međutim, ja imam mnogo više godina od onih o kojima je ovde reč.

A situacija se ponavlja:

Pijani maloletnici opet završili na VMA: Mogu li strože kazne za lokale da budu rešenje?​


Hitna pomoć je ponovo protekle noći dovezla grupu maloletnika u teškom alkoholisanom stanju na Vojno-medicinsku akademiju (VMA) u Beogradu, izjavila je danas doktorka Milena Popović. Prema njenim rečima, takva situacija se ponavlja iz vikenda u vikend.
"Decu od 15-16 godina, bez pitanja pola - muškog ili ženskog, zaista vozimo na VMA u stanjima teškog pijanstva", dodala je Popović za RTS.
 
Poslednja izmena:

Back
Top