Da li pišete u slobodno vreme?

Što se mene tiče glava mi puca od ideja i inspiracije.Imam toliko toga da napišem ali malo slobodnog vremena.Umesto da pišem neke pričice ja sam se bacio naveći projekat.Pišem novelu pa će biti šta će biti.Uglavnom se bavim psihodeličnim temama.
Pisao sam i pesme ali sam ih spalio pre par godina.Zvučao sam kao Edgar Alan Po na kvadrat.:sad2:
 
Ja obozavam Poa..jos na kvadrat!Nisi trebao spaljivati svoja dela,covece!:D

Vise citam,analiziram..nego sto sama pisem,malo sam lenja...

Te pesme su piticale iz doba mog depresivnog stanja kada sam bio na "svačemu".
Ono što sada radim po načinu pisanja podseća na Kinga i Kim Njumena.
Užasno sam morbidan - tako mi kažu.

Inače pšesme sam spalio jer samse bojao da će se sve ono što mi se loše desilo vratiti budem li ih ikada ponovo pročitao.
 
Pišem= postojim.

Kida iznutra...
Smejem se...
Napuštena...poput stare kuće na ćošku...
Nekada su u njoj živeli lepi trenutci, sreća, suze, nada...
...Sada, tako ostavljena na milost i nemilost vremenu, pruža posednji otpor predajom....
Razbijeni prozori...ispucali zidovi...srušeno ognjište...i... promaja....
Sklapam oči...
Čak ni suza nema snage da se stvori...
Okrećem leđa i ...... odlazim....
 
Pisem ponekad svidja mi se taj osecaj kad se potpuno pogubim u tom novom svetu koji stvaram i zaboravim svakodnevne gluposti. Kada se konacno vratim u realnost sve mi deluje nekako lepse i neobicno sam opustena posle toga.
A dnevnnik s vremena na vreme. Mada obozavam ga puno puta se pocepam od smeha nad nekim zabelezenim slikama, utiscima....
 
Pišem, ne samo u "slobodno vreme". I dok obavljam rutinske poslove imam unutrašnji dijalog sa sobom... Iskrsne misao, stih. Notes je uvek uz mene. Povremeno ga "ažuriram" - iscepam strane moje intime. Bitno je da sam "porazgovarala" sa sobom i uspostavila sklad u svojoj duši. Kada sebe ne razumete - ne razumete ni druge.
 
Zapravo, retko kada pišem u slobodno vreme.
Obično pišem kad za to nemam vremena.
Kad mora da se uči, dosta vremena provede pored knjige, kad sam pun obaveza i u nekoj žurbi.
Najlepše pišem kad nemam vremena ni da napišem ono što mi padne na pamet.
Vrlo efikasan način za oslobađanje pritiska :)
 

Back
Top