Da li možete da priznate da imate neke mane?

Sonatica72

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.815
FORUM.jpg
- Autorska tema-

Na ovom potforumu postoji tema u kojoj pišemo o svojim vrlinama, tačnije šta najviše volimo kod sebe.

A šta je sa našim manama? Da li te negativne osobine želimo da sakrijemo, krijemo..ili možemo da ih podelimo i van neta i na netu.

Isto kao što neko vidi naše vrline, vidi i naše mane.

Koje su vaše mane? Da li razmišljate o njima? Da li pokušavate da ih ispravite?

Kao postavljač teme, prva ću odgovoriti: Često sam nervozna, nestrpljiva, sujetna kada je u pitanju moje pisanje..

Pokušavam da se manje nerviram, da budem strpljiva..a sujetu vezanu konkretno za moj hobi, za ono šta volim da radim..Ne, ne mogu da se oslobodim te loše osobine i osećam se povređeno kad dobijam neargumentovane kritike.
 
Poslednja izmena:
Tvrdoglava, naivna, nepoverljiva, iskrena i direktna. P. S. iskrenost i direktnost su u današnje vreme mane, ako se neko pita.
pa kako da se ne pitamo :D
ja sam izgurala nekih desetak godina teskog licemerja na poslu, a sve nakon jednog u osnovi benignog iskrenog i direktnog nastupa, koji se ubrzo pretvorio u skandal. shef je to ispeglao, a ja sam sledecih desetak godina glumila nesto sto nisam.
kad je ozbiljnije pocelo da mi smeta vratila sam se svom prirodnom obrascu ponasanja i bila fascinirana tim osecajem oslobodjenosti :heart: taj intenzitet me je zaista iznenadio.
 
Aktuelna najveca mana koje pokusavam dugo da se resim je izrazito trosenje energije na preterano bespotrebno razmisljanje i kalkulisanje tzv. "overthinking" sto mi ne dozvoljava da se opustim, najvise je to vezano za posao ... cak i kad izadjemo na pivo meni ne pada na pamet da smaram ljude o tome ali su mi misli stalno negde u oblacima da li sam negde nesto propustio, promasio, da mozda nisam trebao ovako,onako :eek: ... bukvalno ne zivim taj trenutak i svestan sam da me to cesto usporava i uzrokuje bespotreban stres ali dobro ... resicu se valjda i toga nekako :lol:
 
Pa naravno da mogu da priznam, recimo ovako sam lenj, inertan, radne navike ono užas, takodje malo sam i neprilagodjen i malčice pogubljen u prostoru i vremenu (i u nekom svom filmu), umem da budem tvrdoglav i svojeglav, takodje ni racionalnost mi baš nije jača strana, uvek sam se vodio više emocijama i nekim instiktom i intuicijom (mada ajde to ne smatram sad za neku manu).
 
cak i kad izadjemo na pivo meni ne pada na pamet da smaram ljude o tome ali su mi misli stalno negde u oblacima da li sam negde nesto propustio, promasio, da mozda nisam trebao ovako,onako :eek: ... bukvalno ne zivim taj trenutak i svestan sam da me to cesto usporava i uzrokuje bespotreban stres ali dobro ... resicu se valjda i toga nekako :lol:
Ако је за утеху, и ја сам исто то радила. Стално сам раумишљала о свом послу. Остајала сам и прековремено, ако треба, да бих све одрадила.

Нажалост, тек сам у инвалидској пензији схватила колико сам грешила.
 
Cesto svoj komfor stavljam ispred nekih sitnih obaveza. Ne mislim na posao ali sve ostalo moze I sutra.
Umem da budem prilicno nedrustvena.
Umem da podcenjujem ljude, njihove uspehe i probleme, pogotovo ako se radi o "izdrzavanim" osobama tipa roditelji ili muz ih finansira dugo godina, zive od para roditelja a bave se nekim hobijem I slicno.
 
Šta je sa našim manama? Da li te negativne osobine želimo da sakrijemo, krijemo..ili možemo da ih podelimo i van neta i na netu.
Ljudi uglavnom žele da sakriju svoje mane, takođe nekada ih nisu ni svesni ili pak ne žele da ih priznaju. Sama procena mana je dosta subjektivna, npr. dok neka naša (nepoženjna od strane nas/drugih) karakteristika tj. mana ne počne da nam stvara ozbiljne životne/socijalne probleme ne vidim da je naročito problematična.
Isto kao što neko vidi naše vrline, vidi i naše mane.
Hmmm pa i ne mogu se baš složiti sa ovim, drugi uglavnom vide ono što im prezentujemo, a uglavnom prezentujemo stvari lepšima/boljima no što jesu. Takođe i taj prvi utisak može da utiče kako procenjujemo sve ostalo sa čim se kod neke osobe sretnemo u daljem upoznavanju - prvi utisak na povuče na levo ili desno.
Koje su vaše mane? Da li razmišljate o njima? Da li pokušavate da ih ispravite?
Bolje pitanje bi bilo šta su mi vrline jer je znatno kraća lista 🤣
Šalu na stranu imam podosta karakteristika koje drugi vide kao mane iz razloga što me ne poznaju baš naj naj, sa druge strane poradio sam na onome što sam smatrao manama tj. štetnim po sebe - "modifikovao sam stvari" tako da danas ako skliznem u problematične vode prepoznam ih i regulišem to.
 
Pogledajte prilog 1537302- Autorska tema-

Na ovom potforumu postoji tema u kojoj pišemo o svojim vrlinama, tačnije šta najviše volimo kod sebe.

A šta je sa našim manama? Da li te negativne osobine želimo da sakrijemo, krijemo..ili možemo da ih podelimo i van neta i na netu.

Isto kao što neko vidi naše vrline, vidi i naše mane.

Koje su vaše mane? Da li razmišljate o njima? Da li pokušavate da ih ispravite?

Kao postavljač teme, prva ću odgovoriti: Često sam nervozna, nestrpljiva, sujetna kada je u pitanju moje pisanje..

Pokušavam da se manje nerviram, da budem strpljiva..a sujetu vezanu konkretno za moj hobi, za ono šta volim da radim..Ne, ne mogu da se oslobodim te loše osobine i osećam se povređeno kad dobijam neargumentovane kritike.
Aha, preterano sam samokritična i zahtevna, pa bih mane mogla do sutra
da nabrajam, al ova je valjda osnovna. :think:
 

Back
Top