Kako da znam da li me partner/ka voli?

Džudi S

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.953
FORUM.jpg

Ljubav je jedina stvar koja ima smisla u apsurdnim uslovima spoljašnjeg sveta”

Sigmund Freud

Upravo njegovo određenje normalnosti kaže da je normalna ona osoba koja je sposobna za rad i ljubav. Ljubav su mnogi pokušali da definišu i objasne ali nema univerzalne i tačne definicije. Ljubav povezuje više osećanja kao što su strast, zaljubljenost , požuda, neki autori navode da je ljubomora deo ljubavi pa tako i da je tanka granica između ljubavi i mržnje.

Veoma je bitno da prvo prepoznate razliku između zaljubljenosti i ljubavi. Zaljubljenost se obično dešava na početku veze, ona nas čini polentima, veselima i veoma često nas čini “slepima”. U stanju zaljubljenosti se dešava da smo slepi za partnerove mane a isto tako i za naše potrebe, za ono što jesmo kada smo sami.

Zaljubljenost je stanje idealizacije i svakome se dogodila. Ona može, i često vodi ka ljubavi. Ljubav je osećanje nežne privrženosti, briga o partnerovim željama, potrebama, potreba da se bude blizak sa partnerom i nesebična briga za partnerovu sreću. U različitim kulturama se ljubav drugačije ispoljava. Ono što vam može pomoći da prepoznate ljubav koju partner oseća prema vama je da osluškujete, posmatrate, osećate i volite istovremeno. Naravno, ovo isključuje opsesivno i napadno traženje da partner konstantno izjavljuje i pokazuje ljubav.

Nastavak na sajtu https://psylancer.com/psiholoske-teme-sr/kako-da-znam-da-li-me-partner-ka-voli/

****

Ljubav je najlepše osećanje. Ljubav čini da se osećamo srećno, lepo, veselo. Tu mislim na pravu ljubav, "zrelu" ljubav.

Neke osobe su nesigurne u vezi, i ne znaju da li ih partner / partnerka voli.

Da li ste nekada bili nesigurni u ljubav i kako ste se tada osećali?
 
Nazalost.
Ne umem da odgovorim na ovo pitanje.
Mozda ce neko drugi znati.

Trenutno ne mogu da odgovorim ni ja. U onoj dužoj vezi nisam ni razmišljala o tome da li me voli..To sam znala.. I ljubav je bila obostrana.

****

Da li ta nesigurnost u ljubav rađa ljubomoru? Da li je to što ne znamo da li nas partner / partnerka voli, prava ljubav?
 
Ljubav je najlepše osećanje. Ljubav čini da se osećamo srećno, lepo, veselo. Tu mislim na pravu ljubav, "zrelu" ljubav.

Bila sam zaljubljena-na prvi pogled, i znala da je to osoba koju ću zauvek voleti.
Volim je i danas, ali ne bih bila sa njom.
Sve odjednom, i ništa konačno.
Mogu da tražim po svetu izgovore za ljubav i njene imitacije, ali toga više nema.
Da li se desilo posle da srce zakuca brže zbog nekog? Opet samo jednom, i to sa osobom koja odavno ne postoji.
Pomirila sam se sa tim da ljudi ne mogu da me vole (uz sve napore), i više ne tražim ljubav.
Dosta mi je kad neko otvoreno voli da razgovara sa mnom.
 
Vrlo jednostavno....

Prvo pitas osobu ili odlucis umesto nje koliko ima godina....
Pa je pitas da li je feminacista ili nije....

A onda ako jeste, onda primenis znanje za vanserijsku masazu i erotske pokrete i pritiske tako da osoba mora da oseti ogromnu vezanost i zavisnost od tog neponovljivog seksualnog uzbudjenja....

Posle sacekas da sabere u glavi da je bolje definisati ljubav kao uzivanje u seksu i ispunjavanje lepih zelja svog iskusnog partnera nego tupiti neke teorije iz raznih knjizica....
Jer seks se aplikuje brzo , ne traje dugo , jer te zabole uvo da se uzdrzavas i cimas nego je bitno sto pre doci do ekstaze, kao i prostitutka sto ne zaradjuje po trajanju seksa nego po brzini kojom dovede do vrhunca i praznjenja..

U borbi principa duboka spoznaja sebe i kreiranje progresivnih potreba vs princip zadovoljstvo u seksu i brza primena....nema sanse da izgubi ovaj drugi princip..

Animalizam pobedjuje u svojoj jednostavnosti i oslanjanju na senzualnu mrezu koju poseduje svaki geneticki homologizovan pripadnik ljudske vrste...
 
Trenutno ne mogu da odgovorim ni ja. U onoj dužoj vezi nisam ni razmišljala o tome da li me voli..To sam znala.. I ljubav je bila obostrana.

****

Da li ta nesigurnost u ljubav rađa ljubomoru? Da li je to što ne znamo da li nas partner / partnerka voli, prava ljubav?
Ne mogu da odgovorim.
Nikad nisam imao partnerku.
Drugi neka kazu svoja iskustva sa ljubomorom.i ljubavlju.
 
Pogledajte prilog 1539252
Ljubav je jedina stvar koja ima smisla u apsurdnim uslovima spoljašnjeg sveta”

Sigmund Freud

Upravo njegovo određenje normalnosti kaže da je normalna ona osoba koja je sposobna za rad i ljubav. Ljubav su mnogi pokušali da definišu i objasne ali nema univerzalne i tačne definicije. Ljubav povezuje više osećanja kao što su strast, zaljubljenost , požuda, neki autori navode da je ljubomora deo ljubavi pa tako i da je tanka granica između ljubavi i mržnje.

Veoma je bitno da prvo prepoznate razliku između zaljubljenosti i ljubavi. Zaljubljenost se obično dešava na početku veze, ona nas čini polentima, veselima i veoma često nas čini “slepima”. U stanju zaljubljenosti se dešava da smo slepi za partnerove mane a isto tako i za naše potrebe, za ono što jesmo kada smo sami.

Zaljubljenost je stanje idealizacije i svakome se dogodila. Ona može, i često vodi ka ljubavi. Ljubav je osećanje nežne privrženosti, briga o partnerovim željama, potrebama, potreba da se bude blizak sa partnerom i nesebična briga za partnerovu sreću. U različitim kulturama se ljubav drugačije ispoljava. Ono što vam može pomoći da prepoznate ljubav koju partner oseća prema vama je da osluškujete, posmatrate, osećate i volite istovremeno. Naravno, ovo isključuje opsesivno i napadno traženje da partner konstantno izjavljuje i pokazuje ljubav.

Nastavak na sajtu https://psylancer.com/psiholoske-teme-sr/kako-da-znam-da-li-me-partner-ka-voli/

****

Ljubav je najlepše osećanje. Ljubav čini da se osećamo srećno, lepo, veselo. Tu mislim na pravu ljubav, "zrelu" ljubav.

Neke osobe su nesigurne u vezi, i ne znaju da li ih partner / partnerka voli.

Da li ste nekada bili nesigurni u ljubav i kako ste se tada osećali?
Jesam, osećala sam se prilično ranjivo, osetljivo na sve. Bilo, prošlo…
 

Back
Top