Da li meštani Male Krsne postaju Beograđani pred predstojeće izbore? U skupim automobilima "ekskurzija" do Voždovca i lokalne policijske stanice

Pravi beogradjani;autohtoni i aristokratske krvi ciji preci su bili conani i seljaci (kao i moji),treba da krenu u zastitu birackog spiska.Pravo glasa ima njih par hiljada i oni treba da izaberu vlast.Himna neka im bude moja omiljena pjesma Neki drugi grad od Dza ili bu.Sta tu ima da glasaju seljaci sa periferije sela.
 
Svima je u prvom planu kada vide ljude iz RS na dan izbora a zapravo migracije se dešavaju pre izbora. Zato nije bilo lokalnih izbora u svim opštinama nego u polovini prošle godine.
Каква је ово ђиласовска аутошовинистичка пропаганда? :per:
 
P.S. Opozicija i dalje nema pojma šta da radi. Koliko su jalovi prosto boli.
Нису они дорасли Политичком Генију Председника Републике Србије Господина Александра Вучића. ;)
 
Naprednjaci znaju da u Beogradu nemaju nikakvu šansu bez ozbiljne migracije. Sad je na opoziciji i slobodnim novinarima da to lepo dokumentuju. Svaki džip, svaki polazak, svaki dolazak... i da se pripreme dokazi.

Najveći dokaz je sam Zakon o lokalnim izborima. Oni su izmenili ovaj čl. Zakona


Izborno pravo

Član 3

Pravo da bira odbornike i da bude biran za odbornika ima punoletni državljanin Republike Srbije nad kojim nije produženo roditeljsko pravo, odnosno koji nije potpuno lišen poslovne sposobnosti i koji ima prebivalište na teritoriji jedinice lokalne samouprave u kojoj ostvaruje izborno pravo.

Lice delimično lišeno poslovne sposobnosti može da bira odbornike i da bude birano za odbornika ako sud rešenjem o delimičnom lišenju poslovne sposobnosti nije utvrdio da je nesposobno da vrši izborno pravo.

Preuzeto sa https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_lokalnim_izborima.html

SNS je 2022.godine izmenio ovaj čl. Zakona. Prvo, lica sa delimičnim lišenjem poslovne sposobnosti NISU mogli da glasaju, bili su ranije brisani iz biračkog spiska. Ta lica su mogla ponovo da se upišu u birački spisak na osnovu sudske presude o vraćanju poslovne sposobnosti.

To znači da je povećan broj birača jer su ti birači vraćeni u b.s. Njihov broj je mali na nivou Srbije ali ipak je birački spisak povećan.

Drugo, najvažnije- u ovom čl. Zakona tačno je određeno da je potrebno da lice ima najmanje 6 meseci prebivališta na teritoriji jedinice lokalne samouprave u kojoj ostvaruje izborno pravo, kako bi mogao da bira i bude izabran. Taj deo je izmenjen.

Mogu da se štampaju flajeri na kojima bi pisalo kako je ovaj čl. Zakona izgledao ranije a kako izgleda sada.

Ovo je primer kako sada legalno mogu da kradu izbore.

Postoji i promena vezana za nosilaca liste, na osnovu te promene AV može da bude nosilac svih lista u Srbiji.

OK su i dokazi vezani za Malu Krsnu i ostali snimci koje je opozicija dostavila posle izbora u decembru, ali ovo je, po meni, najmerodavnije. Treba upoznati birače opozicije o ovim promenama.
 

ĐILAS I 40 RAZBOJNIKA NADMAŠILI SEBE U LAŽIMA Tajkunski mediji gebelsovskim metodama ponižavaju celu Srbiju!​

Sramno!
- Gradska opština Voždovac demantuje i najoštrije osuđuje još jednu u nizu gnusnih laži koja je objavljena u tajkunskim medijima vlasnika Dragana Đilasa o navodnom prijavljivanju prebivališta građana Smedereva u opštini Voždovac, zbog navodnog glasanja na predstojećim izborima.

Najodgovornije tvrdimo da je ovo gnusna laž i da su ovog puta Dragan Đilas i njegovih 40 razbojnika nadmašili sami sebe u lažima, spinovanju i montiranju lažnih informacija na čemu bi im i sam Gebels pozavideo.

Osvedočeni lažovi i lopovi, osuđivani nasilnici kojima su usta i mediji koje oni plaćaju puni priče o poštenju i nasilju, trebali bi bar da se informišu da se prijava prebivališta ne radi u opštini niti bill kojoj jedinici lokalne samouprave, već u policiji. Dobro vi to znate, jer niste hrvatske i francuske pasose dobili u opštini!

Sram vas bilo da obmanjujete građane Srbije i Beograda i ovim sramnim prilogom očiglednom montažom ponižavate građane Beograda i šaljete poruku da su svi koji ne veruju u vaše laži glupi.

Ovo je udar ne samo na opštinu Voždovac i institucije, već i na sve građane Srbije kojima Đilasovi mediji poručuju da svako ko ne misli kao oni može biti "izmontiran" i završiti u Gebelsovskim vestima - stoji u saopštenju GO Voždovac.

Izvor: Srbija Danas/Alo

E pa jbga.. :roll:
 

ĐILAS I 40 RAZBOJNIKA NADMAŠILI SEBE U LAŽIMA Tajkunski mediji gebelsovskim metodama ponižavaju celu Srbiju!​

Sramno!
- Gradska opština Voždovac demantuje i najoštrije osuđuje još jednu u nizu gnusnih laži koja je objavljena u tajkunskim medijima vlasnika Dragana Đilasa o navodnom prijavljivanju prebivališta građana Smedereva u opštini Voždovac, zbog navodnog glasanja na predstojećim izborima.

Najodgovornije tvrdimo da je ovo gnusna laž i da su ovog puta Dragan Đilas i njegovih 40 razbojnika nadmašili sami sebe u lažima, spinovanju i montiranju lažnih informacija na čemu bi im i sam Gebels pozavideo.

Osvedočeni lažovi i lopovi, osuđivani nasilnici kojima su usta i mediji koje oni plaćaju puni priče o poštenju i nasilju, trebali bi bar da se informišu da se prijava prebivališta ne radi u opštini niti bill kojoj jedinici lokalne samouprave, već u policiji. Dobro vi to znate, jer niste hrvatske i francuske pasose dobili u opštini!

Sram vas bilo da obmanjujete građane Srbije i Beograda i ovim sramnim prilogom očiglednom montažom ponižavate građane Beograda i šaljete poruku da su svi koji ne veruju u vaše laži glupi.

Ovo je udar ne samo na opštinu Voždovac i institucije, već i na sve građane Srbije kojima Đilasovi mediji poručuju da svako ko ne misli kao oni može biti "izmontiran" i završiti u Gebelsovskim vestima - stoji u saopštenju GO Voždovac.

Izvor: Srbija Danas/Alo

E pa jbga.. :roll:
Djilas je opasan igrac.Komu.njara a uspio je da smuva dvojicu umjerenih desnicara kojima sam davao glasove.Ludog Boskica i Francuza.
Zato ja vise necu nikada glasati.Dam ti glas ti odes sa najgorom opcijom.Mrs.
 
Osvedočeni lažovi i lopovi, osuđivani nasilnici kojima su usta i mediji koje oni plaćaju puni priče o poštenju i nasilju, trebali bi bar da se informišu da se prijava prebivališta ne radi u opštini niti bill kojoj jedinici lokalne samouprave, već u policiji. Dobro vi to znate, jer niste hrvatske i francuske pasose dobili u opštini!
Ma znaju Đilasovi "neovisni novinari", ali nisu oni ciljna grupa.
Ciljna grupa su idioti koji se upecaju na to.
 
A šta mislite što sns prave brzu prugu i auto puteve? Em kradu em švercuju glasače.
Pa da.Zato niko nije uspio da vidi rodjake.Stigli su brzom prugom preko Morovica.Pokupili u Morovicu malo trave za licne potrebe.A Mile se klacka lajkovackom prugom.Ali takav je Dodik.Ne zuri.
 

ĐILAS I 40 RAZBOJNIKA NADMAŠILI SEBE U LAŽIMA Tajkunski mediji gebelsovskim metodama ponižavaju celu Srbiju!​

Sramno!
- Gradska opština Voždovac demantuje i najoštrije osuđuje još jednu u nizu gnusnih laži koja je objavljena u tajkunskim medijima vlasnika Dragana Đilasa o navodnom prijavljivanju prebivališta građana Smedereva u opštini Voždovac, zbog navodnog glasanja na predstojećim izborima.

Najodgovornije tvrdimo da je ovo gnusna laž i da su ovog puta Dragan Đilas i njegovih 40 razbojnika nadmašili sami sebe u lažima, spinovanju i montiranju lažnih informacija na čemu bi im i sam Gebels pozavideo.

Osvedočeni lažovi i lopovi, osuđivani nasilnici kojima su usta i mediji koje oni plaćaju puni priče o poštenju i nasilju, trebali bi bar da se informišu da se prijava prebivališta ne radi u opštini niti bill kojoj jedinici lokalne samouprave, već u policiji. Dobro vi to znate, jer niste hrvatske i francuske pasose dobili u opštini!

Sram vas bilo da obmanjujete građane Srbije i Beograda i ovim sramnim prilogom očiglednom montažom ponižavate građane Beograda i šaljete poruku da su svi koji ne veruju u vaše laži glupi.

Ovo je udar ne samo na opštinu Voždovac i institucije, već i na sve građane Srbije kojima Đilasovi mediji poručuju da svako ko ne misli kao oni može biti "izmontiran" i završiti u Gebelsovskim vestima - stoji u saopštenju GO Voždovac.

Izvor: Srbija Danas/Alo

E pa jbga.. :roll:

Šokirana sam ovim saopštenjem sa javnost. Radila sam godinu i nešto dana na poslovima informisanja u toj opštini,

Bez obzira na moje lično političko mišljenje nikada, nikada i 100 puta nikada ne bih objavila ovakav tekst.
 
Šokirana sam ovim saopštenjem sa javnost. Radila sam godinu i nešto dana na poslovima informisanja u toj opštini,

Bez obzira na moje lično političko mišljenje nikada, nikada i 100 puta nikada ne bih objavila ovakav tekst.
Zašto? Neko dodatno objašnjenje?
Mogu samo zamisliti kako se osjećaju ti jadni oklevetani ljudi, ni krivi ni dužni.
 
Zašto? Neko dodatno objašnjenje?
Mogu samo zamisliti kako se osjećaju ti jadni oklevetani ljudi, ni krivi ni dužni.

Zašto? Zato što je ovo nepristojno Saopštenje. Ovako ne pišu profesionalni novinari i mi koji nismo novinari a radili smo u Službi informisanja.

Inače ovo što su preneli Srbija danas i list Alo, ne stoji na sajtu opštine Voždovac kao vest.

Nelogično mi je što je N1 odmah bio na licu mesta. Neko je morao da ih pozove.

I da su se stvarno ti građani Male krsne upisali u birački spisak, ili se nisu upisali..nevažno je.

Važno je da sada postoji opravdana sumnja da će i ovi izbori biti pokradeni.
 
Zašto? Zato što je ovo nepristojno Saopštenje. Ovako ne pišu profesionalni novinari i mi koji nismo novinari a radili smo u Službi informisanja.

Inače ovo što su preneli Srbija danas i list Alo, ne stoji na sajtu opštine Voždovac kao vest.

Nelogično mi je što je N1 odmah bio na licu mesta. Neko je morao da ih pozove.

I da su se stvarno ti građani Male krsne upisali u birački spisak, ili se nisu upisali..nevažno je.

Važno je da sada postoji opravdana sumnja da će i ovi izbori biti pokradeni.
Pazi.. boldovane rečenice su ti veoma kontradiktorne.
A ta zadnja se može odnositi i na vlast i na opoziciju..

"Nepristojno saopštenje".. a kakvo je trebalo da bude?
Protiv laži i lažova treba tući istinom onakvom kako zaslužuju. Da li bi nama bilo milo da nas neko pravi majmunima tj budalama?
Sa gospodom gospodski a sa lažovima..
 
"Nepristojno saopštenje".. a kakvo je trebalo da bude?

Saopštenje je moglo drugačije da se napiše. Ovako je i nepristojno i ružno. Nisam simpatizer SPN i ovo nema veze sa politikom- mislim konkretno na samo saopštenje.

Izvinjavam se što sam kontradiktorna. Ovde stajem sa pisanjem u ovoj temi.
 

Da li meštani Male Krsne postaju Beograđani pred predstojeće izbore? U skupim automobilima „ekskurzija“ do Voždovca i lokalne policijske stanice​


Ekipa N1 zabeležila je organizovano dovoženje ljudi iz Male Krsne pred voždovačku opštinu i policijsku stanicu. Dovezeni ljudi nisu, ali njihove komšije svedoče da je na delu promena prebivališta za finansijsku nadoknadu. I da se ne dešava prvi put.

Tragom dojave da će 60-ak meštana sela Mala Krsna kod Smedereva za koji sat postati Beograđani, na zakazano mesto okupljanja naša ekipa stiže pre prvih putnika. Autobuska stanica gde se sastaju nalazi se na samom početku ulice, u kojoj duže od dve decenije žive uglavnom raseljeni s Kosova.
Da nisu svi spremni da se ovoga puta privremeno rasele iz Male Krsne u Beograd – postaje jasno po broju putnika. Tek njih 20-ak. Po ljude koji žive od socijalne pomoće ubrzo dolaze mladići u skupim automobilima, piše N1.


INTERVJU Dragan Đilas: Svima je jasno da je Oskar Vučić, ako izađemo na izbore neće biti fantoma u Areni

POLITIKA
7. mar

INTERVJU Dobrica Veselinović: Imaćemo odgovor ako se ponove fantomski birači i „Arena“, nema nikakvog razloga da izbori budu u aprilu

POLITIKA
3. mar

Ni sat vremena kasnije bili su u Beogradu, kod zgrade opštine Voždovac, u blizini voždovačke policijske stanice.
N1: Ja sam Mladen Savatović s televizije N1, dobio sam informaciju da ste vi iz Male Krsne i da ste došli ovde da promenite prebivalište. Je l to tačno?
Žena: A za koju stranku radiš?
N1: Ja nisam za stranku. Je l to važno za koju stranku radim?
Žena: Važno je.
N1: A jesu vas doveli stranački?

Žena: Ne. Mi smo brate došli da prošetamo.
N1: Da prošetate iz Male Krsne po Voždovcu?
Žena: Da.
Oni koji su ostali u Maloj Krsni kažu da ova šetnja do Beograda nije bila obična, a nije ni besplatna.
„Uzmu 2.000 dinara i nalevo krug“.
N1: A za šta 2.000 dinara?

„Otkud znam? Da prave gužvu gore. A gde su i šta rade, ja pojma nemam“.
Gde su i šta rade ni sami meštani Male Krsne nisu bili sigurni, pa su reporteru N1 minut kasnije rekli da zapravo i nisu iz Male Krsne.
„Ne bre, gospodine, eno nam ih kola, došla sam sa sinom i snajom, idemo na kontrolu. Ja ne poznajem ove ljude bre“.
„Ja se izvinjavam, ja sam kod lekara došla“.
Aha, svi ste kod lekara došli u opštinu Voždovac?
N1: Jeste došli organizovano? Autobusom, kolima, kako su vas dovezli?

„Ne znam ja to… Vera“.
Tog je jutra, sumnje nema, gospođa Vera bila i u Maloj Krsni i to s gospođom u teget jakni, koja tvrdi da ni Veru ni ostale okupljene ne poznaje. Njih, međutim, u Maloj Krsni dobro znaju.
„Otišli na neki miting…“
N1 u Maloj Krsni: Na miting otišli?
„Ma otkud znam… Samo čujem da su otišli. Šta će tamo?“
„Hteli da ih prijave u Beogradu“.

N1: Da ih prijave?
„Da, kao da su navodno oni građani Beograda, a ne Smedereva. I šta sad treba mene da odjave odavde iz Smedereva, pa da me prijave. Pa ja nisam lud, ne pada mi na pamet da se za 2.000 dinara maltretiram“.
Jesu li obavili posao zbog kog su došli u Beograd – to ne znamo, ali su se pre povratka u Malu Krsnu još jednom nevoljno sreli sa našim reporterom.
N1 u Beogradu: Izvinite gospodine, jeste iz Male Krsne?
„Ne“.
N1: Niste bili sad s ovom grupom koja je organizovano došla?

„Veze nemam bre“.
N1: Šta kažete?
„Nemam pojma bre ko su“.
N1: A bili ste s njima u grupi malopre, stajali ste…
„Nisam bio bre, gde sam bio“.
U Beogradu nije iz Male Krsne, u Maloj Krsni nije ni bio u Beogradu.

N1 u Maloj Krsni: Dobar dan, poštovanje, Tv N1… Kako je bilo u Beogradu?
„Pa ja nisam bio u Beoegradu“.
„Beži bre“.
N1: Što ste rekli našem kolegi da niste iz Male Krsne?
„Pa nismo“.
N1: Što ste bili u Beogradu?

„Da se šetamo“.
N1: Je l bilo lepo?
„Jeste“.
„Nikako nije bilo“.
N1: Kako bilo u Beogradu?
„Ma ja nisam bila“.

N1: Dobro.
Mnogi od ovilh ljudi, kako saznajemo, čak i ne znaju da u Beograd dolaze po novu ličnu kartu, a ne na miting kako im se ponekad kaže. Ponekad, jer ovo se ne dešava prvi put.
N1: Je l bilo za prethodne izbore da se neko iz ovog naselja da se odjavio odavde i prijavio u Beogradu?
„Ovo je treći put, koliko mislim“
N1: Odjavljuju se odavde i prijavlju gde ima potrebe da se glasa?
„Da, da, dabome“.

https://nova.rs/vesti/politika/da-l...-automobilima-ekskurzija-do-opstine-vozdovac/

Svima je u prvom planu kada vide ljude iz RS na dan izbora a zapravo migracije se dešavaju pre izbora. Zato nije bilo lokalnih izbora u svim opštinama nego u polovini prošle godine.
Iz ove vesti bih rekao da nekima i ne odgovara da izbori budu tako brzo. Jeste da je Hrvat iz Bundestaga…
EDC9A873-4463-4E61-AF02-8FC0F2FB07BB.jpeg
 
Najveći dokaz je sam Zakon o lokalnim izborima. Oni su izmenili ovaj čl. Zakona


Izborno pravo

Član 3

Pravo da bira odbornike i da bude biran za odbornika ima punoletni državljanin Republike Srbije nad kojim nije produženo roditeljsko pravo, odnosno koji nije potpuno lišen poslovne sposobnosti i koji ima prebivalište na teritoriji jedinice lokalne samouprave u kojoj ostvaruje izborno pravo.

Lice delimično lišeno poslovne sposobnosti može da bira odbornike i da bude birano za odbornika ako sud rešenjem o delimičnom lišenju poslovne sposobnosti nije utvrdio da je nesposobno da vrši izborno pravo.

Preuzeto sa https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_lokalnim_izborima.html

SNS je 2022.godine izmenio ovaj čl. Zakona. Prvo, lica sa delimičnim lišenjem poslovne sposobnosti NISU mogli da glasaju, bili su ranije brisani iz biračkog spiska. Ta lica su mogla ponovo da se upišu u birački spisak na osnovu sudske presude o vraćanju poslovne sposobnosti.

To znači da je povećan broj birača jer su ti birači vraćeni u b.s. Njihov broj je mali na nivou Srbije ali ipak je birački spisak povećan.

Drugo, najvažnije- u ovom čl. Zakona tačno je određeno da je potrebno da lice ima najmanje 6 meseci prebivališta na teritoriji jedinice lokalne samouprave u kojoj ostvaruje izborno pravo, kako bi mogao da bira i bude izabran. Taj deo je izmenjen.

Mogu da se štampaju flajeri na kojima bi pisalo kako je ovaj čl. Zakona izgledao ranije a kako izgleda sada.

Ovo je primer kako sada legalno mogu da kradu izbore.

Postoji i promena vezana za nosilaca liste, na osnovu te promene AV može da bude nosilac svih lista u Srbiji.

OK su i dokazi vezani za Malu Krsnu i ostali snimci koje je opozicija dostavila posle izbora u decembru, ali ovo je, po meni, najmerodavnije. Treba upoznati birače opozicije o ovim promenama.
Isto kao što su promenili da listići mogu da se šaraju i da će biti priznati kao važeći, da bi njihovi glasači mogli da dokažu da su glasali za SNS i ostvare pravo na novčanu nadoknadu za date glasove :D
 
teško se ovim manipulciama može stati na put za kratko vreme

U pravu si. Manipulacijama može da se stane na put promenom vlasti. Tek tada je moguće srediti birački spisak. Tek tada je moguće srediti i medije, da budu dostupni svima a ne samo strankama na vlasti.

Možda će promene početi u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, posle pobede opozicije na ovim predstojećim izborima.

Sada je nemoguće na brzinu da se stane na put manipulacijama, nemoguće je sređivanje biračkog spiska, ovako na brzinu.
 
U pravu si. Manipulacijama može da se stane na put promenom vlasti. Tek tada je moguće srediti birački spisak. Tek tada je moguće srediti i medije, da budu dostupni svima a ne samo strankama na vlasti.

Možda će promene početi u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, posle pobede opozicije na ovim predstojećim izborima.

Sada je nemoguće na brzinu da se stane na put manipulacijama, nemoguće je sređivanje biračkog spiska, ovako na brzinu.
Stvarno veruješ u to? Pa kako sad “ne može” ? Odjednom postalo nemoguće? Zar nije traženo ponavljanje izbora? Ili možda pod demokratijom treba podrazumevati “izbori, ali tako da pobedi onaj za koga ja glasam?”

Upravo zbog ovakvih bojeva partijskih vojski ne glasam već duže vreme, a i više ne nameravam.
 
teško se ovim manipulciama može stati na put za kratko vreme
Isto kao što su promenili da listići mogu da se šaraju i da će biti priznati kao važeći, da bi njihovi glasači mogli da dokažu da su glasali za SNS i ostvare pravo na novčanu nadoknadu za date glasove
Glasanje dok Đilas ne pobedi? Po ugledu na Draškovića?
 

Back
Top