Da li meštani Male Krsne postaju Beograđani pred predstojeće izbore? U skupim automobilima "ekskurzija" do Voždovca i lokalne policijske stanice

Straks92

Stara legenda
Moderator
Poruka
77.245

Da li meštani Male Krsne postaju Beograđani pred predstojeće izbore? U skupim automobilima „ekskurzija“ do Voždovca i lokalne policijske stanice​


Ekipa N1 zabeležila je organizovano dovoženje ljudi iz Male Krsne pred voždovačku opštinu i policijsku stanicu. Dovezeni ljudi nisu, ali njihove komšije svedoče da je na delu promena prebivališta za finansijsku nadoknadu. I da se ne dešava prvi put.

Tragom dojave da će 60-ak meštana sela Mala Krsna kod Smedereva za koji sat postati Beograđani, na zakazano mesto okupljanja naša ekipa stiže pre prvih putnika. Autobuska stanica gde se sastaju nalazi se na samom početku ulice, u kojoj duže od dve decenije žive uglavnom raseljeni s Kosova.
Da nisu svi spremni da se ovoga puta privremeno rasele iz Male Krsne u Beograd – postaje jasno po broju putnika. Tek njih 20-ak. Po ljude koji žive od socijalne pomoće ubrzo dolaze mladići u skupim automobilima, piše N1.


INTERVJU Dragan Đilas: Svima je jasno da je Oskar Vučić, ako izađemo na izbore neće biti fantoma u Areni

POLITIKA
7. mar

INTERVJU Dobrica Veselinović: Imaćemo odgovor ako se ponove fantomski birači i „Arena“, nema nikakvog razloga da izbori budu u aprilu

POLITIKA
3. mar

Ni sat vremena kasnije bili su u Beogradu, kod zgrade opštine Voždovac, u blizini voždovačke policijske stanice.
N1: Ja sam Mladen Savatović s televizije N1, dobio sam informaciju da ste vi iz Male Krsne i da ste došli ovde da promenite prebivalište. Je l to tačno?
Žena: A za koju stranku radiš?
N1: Ja nisam za stranku. Je l to važno za koju stranku radim?
Žena: Važno je.
N1: A jesu vas doveli stranački?

Žena: Ne. Mi smo brate došli da prošetamo.
N1: Da prošetate iz Male Krsne po Voždovcu?
Žena: Da.
Oni koji su ostali u Maloj Krsni kažu da ova šetnja do Beograda nije bila obična, a nije ni besplatna.
„Uzmu 2.000 dinara i nalevo krug“.
N1: A za šta 2.000 dinara?

„Otkud znam? Da prave gužvu gore. A gde su i šta rade, ja pojma nemam“.
Gde su i šta rade ni sami meštani Male Krsne nisu bili sigurni, pa su reporteru N1 minut kasnije rekli da zapravo i nisu iz Male Krsne.
„Ne bre, gospodine, eno nam ih kola, došla sam sa sinom i snajom, idemo na kontrolu. Ja ne poznajem ove ljude bre“.
„Ja se izvinjavam, ja sam kod lekara došla“.
Aha, svi ste kod lekara došli u opštinu Voždovac?
N1: Jeste došli organizovano? Autobusom, kolima, kako su vas dovezli?

„Ne znam ja to… Vera“.
Tog je jutra, sumnje nema, gospođa Vera bila i u Maloj Krsni i to s gospođom u teget jakni, koja tvrdi da ni Veru ni ostale okupljene ne poznaje. Njih, međutim, u Maloj Krsni dobro znaju.
„Otišli na neki miting…“
N1 u Maloj Krsni: Na miting otišli?
„Ma otkud znam… Samo čujem da su otišli. Šta će tamo?“
„Hteli da ih prijave u Beogradu“.

N1: Da ih prijave?
„Da, kao da su navodno oni građani Beograda, a ne Smedereva. I šta sad treba mene da odjave odavde iz Smedereva, pa da me prijave. Pa ja nisam lud, ne pada mi na pamet da se za 2.000 dinara maltretiram“.
Jesu li obavili posao zbog kog su došli u Beograd – to ne znamo, ali su se pre povratka u Malu Krsnu još jednom nevoljno sreli sa našim reporterom.
N1 u Beogradu: Izvinite gospodine, jeste iz Male Krsne?
„Ne“.
N1: Niste bili sad s ovom grupom koja je organizovano došla?

„Veze nemam bre“.
N1: Šta kažete?
„Nemam pojma bre ko su“.
N1: A bili ste s njima u grupi malopre, stajali ste…
„Nisam bio bre, gde sam bio“.
U Beogradu nije iz Male Krsne, u Maloj Krsni nije ni bio u Beogradu.

N1 u Maloj Krsni: Dobar dan, poštovanje, Tv N1… Kako je bilo u Beogradu?
„Pa ja nisam bio u Beoegradu“.
„Beži bre“.
N1: Što ste rekli našem kolegi da niste iz Male Krsne?
„Pa nismo“.
N1: Što ste bili u Beogradu?

„Da se šetamo“.
N1: Je l bilo lepo?
„Jeste“.
„Nikako nije bilo“.
N1: Kako bilo u Beogradu?
„Ma ja nisam bila“.

N1: Dobro.
Mnogi od ovilh ljudi, kako saznajemo, čak i ne znaju da u Beograd dolaze po novu ličnu kartu, a ne na miting kako im se ponekad kaže. Ponekad, jer ovo se ne dešava prvi put.
N1: Je l bilo za prethodne izbore da se neko iz ovog naselja da se odjavio odavde i prijavio u Beogradu?
„Ovo je treći put, koliko mislim“
N1: Odjavljuju se odavde i prijavlju gde ima potrebe da se glasa?
„Da, da, dabome“.

https://nova.rs/vesti/politika/da-l...-automobilima-ekskurzija-do-opstine-vozdovac/

Svima je u prvom planu kada vide ljude iz RS na dan izbora a zapravo migracije se dešavaju pre izbora. Zato nije bilo lokalnih izbora u svim opštinama nego u polovini prošle godine.
 
Naprednjaci znaju da u Beogradu nemaju nikakvu šansu bez ozbiljne migracije. Sad je na opoziciji i slobodnim novinarima da to lepo dokumentuju. Svaki džip, svaki polazak, svaki dolazak... i da se pripreme dokazi.
Sve je to lepo, ali da nije novinara bilo ovi ne bi imali pojma opet šta ih je snašlo.

A kada sakupe šta konkretno sa dokazima? Institucije nemaš, zapad zabole. Tj upotrebiće ih kada im bude trebalo nekada u budućnosti...a to nije ovih dana očigledno.
 
Sve je to lepo, ali da nije novinara bilo ovi ne bi imali pojma opet šta ih je snašlo.

Slažem se. Opozicija je uvek bila kilava. Deluju kao da samo čekaju da im sve padne na gotovo. A bitka za izbore se već sad odigrava.

A kada sakupe šta konkretno sa dokazima? Institucije nemaš, zapad zabole. Tj upotrebiće ih kada im bude trebalo nekada u budućnosti...a to nije ovih dana očigledno.

Sa dokazima ideš u medije, šalješ na sudove, ideš pred međunarodnu zajednicu. Gledaš da budeš glasan. Uspeh nije zagarantovan naravno, ali je najgore ćutati. I do ovih ponavljanja je došlo zbog toga što je opozicija bila dovoljno glasna. Za naprednjake će biti vrlo nezgodno ako to isto ponove.
 
Erdogan, Orban i Dodik su prepustili glavne gradove ali da su znali za ovu foru implementirali bi je. Najviše Erdo.

_129785125_turkishelectionmap_3-nc.png
 
Dosli ljudi u setnju :mrgreen: Nije problem toliko sto se ovi ljudi prodaju vec sto se prodaju ovako jeftino. Svako medjutim ima svoju cenu. Moja cena je 50 miliona $
Moj glas je odavno na prodaju.Trazim 100e.
Niko se jos ne javlja.
Ovi mi izbori sada ne znace nista.Nemam pravo glasa u Bg tako da ni ovaj put necu vidjeti zelene dolare ,ovaj zelenu sa evricima.
 
На локалним изборима може гласати само онај који има најмање 6 месеци пребивалиште на адреси општине у којој гласа. Међутим то нико, из бирачког одбора, не проверава - важно је да постоји у бирачком списку.

Дакле, поред издавања лажних личних карата, фалсификује се и бирачки списак.
 
Bože kakve sve budalaštine se neće plasirati
Nije problem u plasiranju budalaština, već u budalama koje u to veruju.

Vazda kamere N1 na mestu da objasne šta se dogodilo
To su pravi novinari, imaju ljudi instinkt za tako nešto, prosto da ne poveruješ.

Patkira se autobus kod Arene ide 1000 autobusa iz RS došlo
Zaboravila si i onaj jedan kombi plus, verovatno je u njemu došlo još 39.960 birača.

Sada uhvatili neke babe jako idu na ostavinsku raspravu (sigurno) i eto priče
Nebitno gde idu, bitno je kako se budale pecaju na to.
U Beogradu ima preko 1.600.000 glasača.
Novi izbori u Beogradu moraju da se održe najkasnije 26. maja.
Kad bi svaki dan do izbora dovozili po 20 glasača, to bi bilo otprilike 65 puta po 20 glasača.
Za one koji ne znaju da računaju, (a to su svi oni koji su poverovali u bajku o 40.000 glasača
koji su doveženi sa 2 autobusa i jednim kombijem), da izračunamo na brzinu:
65 * 20 = 1,300 glasača, to je otprilike 0,08% ukupnog biračkog tela u Beogradu.

E sad, ako su novinari iz "Đilasovog neovisnog tiska i medija" uspeli da ubede obožavaoce
Đikinog lika i dela da će tih 0.08% (manje od statističke greške) da odluče izbore u Beogradu...

Na šta se budale pecaju, da ne poveruješ...
 
Nije problem u plasiranju budalaština, već u budalama koje u to veruju.


To su pravi novinari, imaju ljudi instinkt za tako nešto, prosto da ne poveruješ.


Zaboravila si i onaj jedan kombi plus, verovatno je u njemu došlo još 39.960 birača.


Nebitno gde idu, bitno je kako se budale pecaju na to.
U Beogradu ima preko 1.600.000 glasača.
Novi izbori u Beogradu moraju da se održe najkasnije 26. maja.
Kad bi svaki dan do izbora dovozili po 20 glasača, to bi bilo otprilike 65 puta po 20 glasača.
Za one koji ne znaju da računaju, (a to su svi oni koji su poverovali u bajku o 40.000 glasača
koji su doveženi sa 2 autobusa i jednim kombijem), da izračunamo na brzinu:
65 * 20 = 1,300 glasača, to je otprilike 0,08% ukupnog biračkog tela u Beogradu.

E sad, ako su novinari iz "Đilasovog neovisnog tiska i medija" uspeli da ubede obožavaoce
Đikinog lika i dela da će tih 0.08% (manje od statističke greške) da odluče izbore u Beogradu...

Na šta se budale pecaju, da ne poveruješ...
Potcjenjujes mene i moje rodjake.Snalazljivi smo mi.
Sada razradjujemo plan dolaska 80000 rodjaka sa jednim autobusom.Nasli smo jednog naucnika,doduse jos studira,koji je rekao da je moguce.Sada on postavlja tu neku jednacinu pa kada je rijesi rodjaci stizu.
 
Ljudi iz Male Krsne "glume" Beogradjane za lokalne izbore, ah pa nažalost danas je sve samo gluma, mislim ako u seriji "Policajac sa Petlovog Brda" Voždovac može da glumi Petlovo Brdo zašto onda ljudi iz Male Krsne ne bi mogli da glume Beogradjane. :d
Konstraktiste i tejadorce opkoljavaju breskvičari.

1280px-2023_Belgrade_City_Assembly_election_map.svg.png
 
Potcjenjujes mene i moje rodjake.Snalazljivi smo mi.
Znam, imam iskustva (doduše, nisu ni loša).

Sada razradjujemo plan dolaska 80000 rodjaka sa jednim autobusom.Nasli smo jednog naucnika,doduse jos studira,koji je rekao da je moguce.Sada on postavlja tu neku jednacinu pa kada je rijesi rodjaci stizu.
Pa i nije to neki veliki problem.
Pitaš Đikijeve nezavisne medije da ti daju njihovu formulu za 40.000 birača sa
2 autobusa i 1 kombijem, vaš naučnik to razradi, skrati jednačinu, pomnoži sa 2 i gotovo.

Phičkin dim, videćeš da će Đilasovi naučnici to da reše, objaviće sigurno posle izbora...
 
Znam, imam iskustva (doduše, nisu ni loša).


Pa i nije to neki veliki problem.
Pitaš Đikijeve nezavisne medije da ti daju njihovu formulu za 40.000 birača sa
2 autobusa i 1 kombijem, vaš naučnik to razradi, skrati jednačinu, pomnoži sa 2 i gotovo.

Phičkin dim, videćeš da će Đilasovi naučnici to da reše, objaviće sigurno posle izbora...
Ne znam ko je ovaj phicko sto pravi dim ,ali sam ostalo shvatio.
 

Back
Top