Da li kupujete brendovanu robu

Cini mi se da neki nisu imali priliku da vide, probaju ili nose nesto sto je stravrno tzv "brend" pa iz tog razloga pricaju da je razlika samo u cijeni.
Mada se danas svakakvo smece prodaje za "brend".

Izgleda da ovde mnogo ljudi uopšte ne zna značenje reči brend? :think:
Zar nije fora sa brandom da se pored kvaliteta i izgleda plaća i - upravo brend? Meni je to nebulozno....
 
off topic, ali ne mogu da odolim

pre par godina, ok još nije bilo lcd -a, lik je kupio u zvaničnoj firmi , velikoj i poznatoj, da je sad baš ne pominjem, sonijev TV koji je posle godinu dana (kad je garancija istekla) naravno crko, i pošto je bio opravan u ruke što se kaže, otvori TV vidi koje kolo je crklo i zove sonijevo predstavništvo u BG da mu pošalju baš to za TV te marke.
A odgovor stiže - Soni TV te i te marke uopšte nema takav deo.
 
Izgleda da ovde mnogo ljudi uopšte ne zna značenje reči brend? :think:
Zar nije fora sa brandom da se pored kvaliteta i izgleda plaća i - upravo brend? Meni je to nebulozno....

Brend se stvara vremenom.
Sve sto je skupo ne mora da znaci da je brend i obratno, sve sto je brend ne znaci da je skupo.
Za mene su brend Levi's, Reebok, Ray Ban ... Namjerno odabiram ove marke proizvodjaca (brendove) jer su cijenama relativno pristupacni.
 
Ove godine sam u Rimu stajala ispred Diorovog izloga i videla sledece:dve prekrasne haljine(tipa koktel-ne strogo vecernje),dva para odgovarajucih sandalica i dve torbice-za sve to treba izdvojiti oko 60000 eura.Mislim da bi i dobrostojeci EU gradjanin ili Amerikanac mnogo pre za te pare kupio Mercedes.Mozemo mi da pricamo do sutra,ali to kupuje 1%svetske populacije-a da li dva haljinceta vrede koliko i kuća - po mom misljenju ne.
 
Ove godine sam u Rimu stajala ispred Diorovog izloga i videla sledece:dve prekrasne haljine(tipa koktel-ne strogo vecernje),dva para odgovarajucih sandalica i dve torbice-za sve to treba izdvojiti oko 60000 eura.Mislim da bi i dobrostojeci EU gradjanin ili Amerikanac mnogo pre za te pare kupio Mercedes.Mozemo mi da pricamo do sutra,ali to kupuje 1%svetske populacije-a da li dva haljinceta vrede koliko i kuća - po mom misljenju ne.

A pritom i kod Mercedesa plaćaš brend :lol:
Kad smo kod toga.... dobila ja neke vaučere za kupovinu u Mercedes shopu u iznosu 100e. Otišla tamo i skapiram da su cene krpa (bukvalno krpa, pamučne dronjave majice sa znakom mercedes) astronomske. Šlog da vas strefi što te pare morate tu da potrošite a imate knedlu u grlu! Ali plaća se autorizovani znak na svakoj od tih majica a ne sama majica.... tako da sam ja kući otišla sa gornjim delom trenerke, koju btw i ne volim jer se svaki put setim da ima idiota koji kupuju ''original'' :dash: Šio mi ga Đura!
 
Ja kupujem ono sto mi se svidja, ako ispuni nekoliko uslova:
1. da je lepo i kvalitetno;
2. da mi dobro stoji;
3. da mi se ne onesvestim kd vidim cenu.
E sad, da li kod nas ima originala ili ne, to je diskutabilno, ali pogled na deklaraciju i kod sa dosta cifara je dobra mera opreza pri kupovini.
 
Da.

Sad donela iz Amerike:
farmerice i bluzu : Michael Cors
top: Ralph Lauren
cozy: DKNY
torbe: Barneys; Doony&Bourke
sandale: Oscar de la Renta
morski fazon: Nautica (sebi i mužiću)
majice: Guess (sebi i mužiću)
naočare: Ray Ban (Wayfarer II)-mužiću
jakna: Calvin Klein(mužiću)
......
......
 
off topic, ali ne mogu da odolim

pre par godina, ok još nije bilo lcd -a, lik je kupio u zvaničnoj firmi , velikoj i poznatoj, da je sad baš ne pominjem, sonijev TV koji je posle godinu dana (kad je garancija istekla) naravno crko, i pošto je bio opravan u ruke što se kaže, otvori TV vidi koje kolo je crklo i zove sonijevo predstavništvo u BG da mu pošalju baš to za TV te marke.
A odgovor stiže - Soni TV te i te marke uopšte nema takav deo.


ista stvar se desila mojoj prijateljici,relativno skoro sa moblinim telefonom:roll:
 
Kupujem ono što mi se dopada, što mogu sebi da priuštim i što mi lepo stoji - tak me vaspitala majka od malih nogu. Nije bito da je nešto firmiranno (ili ti bremdovano), već da nam lepo stoji. Zato uje u mom ormaru opšte šarenilo od firmiranih stavri, koje uglavnom kupujuem na rasprodaji (zbog dubine novčanika) pa do kineskih krpica i onog što sam ponosno sama sašila.
 
И да и не
Оно што ми се свиди и оно што могу да платим
Пошто сам ја позната као један од највећих штекара на форуму, онда је јасно да то мора бити баш нешто лепо:mrgreen:

Омиљени бренд ми је Орсеј, а волим и П.С.
 
oscar...
de805df5dd80f295d8bf5d322b59e613926-1.jpg


...jedne od omiljenih...anne michaele
annemichaele-1.jpg
 
Sebe ne vidim kao pokretni bilbord tako da mi je bas svejedno hoce li mi odjeca i acssesoris biti markirani.
Kad kupujem odjecu za sebe ili obitelj, a u pitanju je neka marka gledam da natpisi ne budu preko majice, da nema previse vidljivo istaknuto ime firme.ponavljam, nisam pokretni bilbord. Najtuznije je vidjeti muskarca sa natpisom ARMANI preko cijele majice, naravno naprijed i na ledjima da ne dodje do zabune, mosh si misliti...:roll:
Po meni nije vazno koja je marka i da li je marka, vazno je znati nositi ono od 5 E isto kao i ono od 500, to je umjece:super:
 

Back
Top