da li je BEOGRAD srpski grad..???

Beograd je srbski grad i kao takva i treba da se naseljava srbima bez obzira odakle dolaze ali ne na silu hrvatima, slovencima, šiptarima, makedoncima, crnogorcima i muslimanima.

6483Spongebob_smoking_Weed(2).jpg
 
izvinjavam se svima koji zive u beogradu a srbi su i padtriotski nastrojeni...ali zar nije cinjenica da u beogradu zivi trecina stanovnista srbije..??? ako je to tako kao i cinjenica da beograd upravlja zemljom srbijom kako po svom drustvenom tako i u politickom pogledu---te cinjenicom da u njemu zivi preko 90% politicara--i ako vidimo kako ti politicari vode politiku i ekonomiju srbije---usudjujem se konstatovati da u beogradu ima najmanje srba te da je beograd najmanje srpski grad...podsecanja radi...od 45 godine pa na ovamo se u beograd doseljavalo sa svih strana...ako je srbija nacionalna drzava---i ako se vodi iz beograda anacionalna politika...samo jedan logican odgovor postoji----u beogradu su srbi u manjini....ili se meni samo cini..??

zelim da verujem da tema nije nacionalisticka i sovinisticka

rezimski politicari su sa raznih strana srbije, pa i sire, nisam siguran da su beogradjani cak ni srazmerno zastupljeni.

to sto se doseljavalo od 45. delimicno si u pravu. samo sto se verovatno doseljavao i kvalitetan i strucni kadar. kako drugacije u prestoni grad onolike drzave

ne sekiraj se, nema vise `doseljavanja` iz slo, cro, mac, pristine, sarajeva. ali u bgd se doseljavalo i pre sto godina, cak iz ceske, rusije, nemacke. pa su postajali beogradjani u prvoj generaciji.

ima losih srba (da koristim tvoj nacin) i u provinciji, pa sta. ko moze vise da te izda nego tvoj rodjeni
 
Pajo, ta dilema da li je Beograd "dovoljno srpski" je nametnuta od ZADNJIH IZBEGLICA iz Krajine i Bosne.

Izbeglice su te koje su, NAVIKNUTE NA VELIKE PRIVILEGIJE KOJE SU IMALE U HRVATSKOJ, a koje im je Tito potpuno nezasluzeno dao zbog navodnog ucesca u kraiskim, lickim i kozarackim brigadama, ZELE TE PRIVILEDGIJE DA ZADRZE I U SRBIJI gde su tek pristigli.

To je razlog zbog koga oni vrlo cesto i vrlo bezobrazno optuzuju Beogradjane (i Vojvodjane takodje) da nisu dovoljno Srbi, NEGO SU ONI TI SRBI, NAJBOLJI, NAJPRAVOVERNIJI I NAJKVALITETNIJI, PA BI SHODNO TOME - NJIMA U BEOGRADU TREBALO PREDATI VLAST U RUKE!

To je sustina tvrdnje koja se u zadnje vreme sve cesce provlaci, iako to ne kazu bas tako direktno, ali na to se svodi..

Sa tim treba biti VEOMA OPREZAN jer je VEOMA STETNO.

Odavno vlast u Srbiji nije bila sacinjena od ljudi koji su ovde rodjeni. To o izbeglicama lupas kao mooda po samaru. Jos uvek imas kolektivne centre gde izbeglice gladuju do umiranja. U Beograd su se sjatile izbeglice i svi bivsi proleteri, jer je jedino tu moguce zaraditi dovoljno za stan i zivot.

Razmislite o poganosti svojih razmisljanja, Bog ce vam suditi za to jednog dana. A niste u obavezi ni da ih delite sa nama, zadrzite svoju prljavstinu i samozivost za sebe.

Odvratno.

P.S. Nisam se obracao samo tebi, ima gomila ljudi na ovom forumu koja zasluzuje ovaj tekst.
 
Zemun je Vojvodjanski grad I to odyvek bio..najveci grad u Sremu...A da li je Beograd srpski grad .
Srbijanski jeste. I to najveci.



Opet provociraš pokušajem da naglasiš da Vojvodina nije u Srbiji a ja kao njen stanovnik tvrdim da jeste i da njenu autonomiju treba uknuti.

Prevedi mi značenje "srbijanski" !?
Ko je to i šta to predstavlja ?

A Zemun je srbsko mesto i opština u Beogradu.
 
i da dodam primer

familije izbegle sa kosova, siptari su u njihovim kucama i stanovima, dozivljavaaju masovna otpustanja po kraljevu i srbiji uopste. najsveziji primeri dinkiceva otpustanja iz drzavne sluzbe

pa se pitam sto ne srbujes u tim realno teskim socijalnij i egistencijalnim problemima?

napasti na beogradjane, poreklom iz drugig republika bivse sfrj je tako rasisticki, a mnogo njih su bolji gradjani drzave srbije od pola ostalihh
 
Који провокатор!!!:dash:
Он је српски град, свиђало се теби то или не!;) Исто као што је Москва руски, а не русинијански!:bye:

Sva mesta u Srbiji su srpska.Preševo je takođe srpsko mesto ili Kanjiža bez obzira na strukturu.To je geografsko određenje.Tema je više o političkom profilu grada uzimajući u obzir i strukturu stanovništva.
 
Osjetih se prozvanim, ne brinite, ne, nisam na jaslama Tadica, nedao Bog da me on hrani, ha.

Lupate po „dodjosima“, i nekim „uljezima“ sto vam pokvarise strukturu stanovnistava.
Jadno i primitivno.
Osvrnut cu se gnjevno, poznato, na nas cesto pljujete i dodajete najgrdje „ukrasne pridjeve“,
niko Vam to ne osporava, pa ni ja.
Ako Vam je sve priznati, al’ jedno saznanje i cinjenicu nemozete demantovati.

A to je da smo vam donjeli „ciste krvi“, da, u pravom smislu rijeci.
A odnosi se na 500-godisnju vladavinu Turaka, istoriski dokazano, eh, pa da se nije omaklo
da se ne lazemo,ha.:hahaha:
Da Vam „dodjos“ ne drzii cas istorije, samo cu napomenuti znacaj „kordon“ za Kordun i
cinjenicu da je „sramno“ sto smo u SEOBAMA tako rekuci bjezali pred Turcima, da bi
u Krajini stali na branik, i nikad nismo bili pod Otomanskim jarmom.

Dakle migracije u ovom slucaju su dobro dosle, ne samo za BG vec za Srbiju iVojvodinu,
kako rekoh, mala popravka demografske slike a i priliv „ciste krvi“…
 
Osjetih se prozvanim, ne brinite, ne, nisam na jaslama Tadica, nedao Bog da me on hrani, ha.

Lupate po „dodjosima“, i nekim „uljezima“ sto vam pokvarise strukturu stanovnistava.
Jadno i primitivno.
Osvrnut cu se gnjevno, poznato, na nas cesto pljujete i dodajete najgrdje „ukrasne pridjeve“,
niko Vam to ne osporava, pa ni ja.
Ako Vam je sve priznati, al’ jedno saznanje i cinjenicu nemozete demantovati.

A to je da smo vam donjeli „ciste krvi“, da, u pravom smislu rijeci.
A odnosi se na 500-godisnju vladavinu Turaka, istoriski dokazano, eh, pa da se nije omaklo
da se ne lazemo,ha.:hahaha:
Da Vam „dodjos“ ne drzii cas istorije, samo cu napomenuti znacaj „kordon“ za Kordun i
cinjenicu da je „sramno“ sto smo u SEOBAMA tako rekuci bjezali pred Turcima, da bi
u Krajini stali na branik, i nikad nismo bili pod Otomanskim jarmom.

Dakle migracije u ovom slucaju su dobro dosle, ne samo za BG vec za Srbiju iVojvodinu,
kako rekoh, mala popravka demografske slike a i priliv „ciste krvi“…

..dudlaj ga i ti i svi vi sa "tjistom krvi"..
 
Beograd je ono što i treba da bude..Evropska i svetska metropola....to koliko ljudi živi u njemu i nije toliko važno...lično mislim da je važnije kakvi ljudi tu žive...A živi jedna čudna mešavina, konglomerat ljudi raznih vera i nacionalnosti...To što u njemu živi kako kažeš Pajo 90 % političara ima veze sa dve stvari..Prvo Beograd je centar Srbije i tu se nalaze sve institucije kako vlasti tako i ekonomske...Drugo, ovo mislim da ima veze sa tim palanačkim mentalitetom političara, koji se dokopaju poslaničkog ili nekog mesta u vlasti I javnim preduzećima i za 6 meseci zaborave ko su, šta su i odakle su i postanu Beooograđaani... To je ono što kvari, barem meni, sliku o Beogradu...
Ono što meni lično još smeta i bode oči je odnos ne Beograda kao grada, već beogradske klike i vlastodržaca je odnos prema ostalim delovima Srbije...Razumem ja da je da tako kažem naše ogledalo u svetu i da kad ljudi dođu u Srbiju ( barem većina njih) prvo što vide je Beograd...Ali lično mislim da se preko svake mere favorizuju ulaganja u Beogradsku infrastrukturu i sve ostalo na uštrb cele ostale Srbije...

mozda mislimo isto al drugacije se izrazavamo....u beogradu zive svi narodi bivse jugoslavije...i zivi najveci broj jugoslovena...zbog toga mislim da beogradu nije ni stalo mnogo do ostyatka srbije...pogotovu sto su u vlasti uglavnom ljudi koji su dosli sa strane...
 
Izvini, ali Zemun jeste Beograd, tačnije jedna opština. :)
Iste priče o povezanosti i svom kraju pričaju i ljudi iz blokova, paviljona, Dorćola i mnogih drugih krajeva našeg grada. A sve su to urbane priče koje nemaju puno veze sa realnošću.
Beograd je ponovo primio veliki nalet izbeglica, po ko zna koji put. razlika je što smo mi ranije živeli u periodu završene asimilacije, a danas živimo na njenom početku. Neće biti ovakva situacija za 10 ili 20 godina, vratiće se sve na svoje. Oni koji pričaju drugačije, većinom će prihvatiti lokalni govor, oni koji imaju manje ili više kulture, prilagodiće se nivou koji nameće život u glavnom gradu.
Pajo, pored svih NVO, gej organizacija, političkih partija, anti protivnih i drugih raznoraznih organizacija, pored svih direktora Crnogoraca, Hrvata, muslimana... Beograd jeste naš, Srpski i stanovnici jesu opredeljeni za Srbiju, većinom. Možda smo izmoreni dešavanjima u poslednjih 20-ak godina i propalim snovima o boljem životu, ali daj malo vremena ljudima.

Пре него што је постао београдска општина, Земун је био град. :)

И нису исто павиљони, блокови и насеља - што и Земун. Са Земуном се може поредити старо градско језгро -
Дорћол.
А спецификум Земуна и оно по чему се разликује од Београда је то што сам малопре неком одговорила; у Земуну
није било српско - српског сукоба за време Другог светског рата. Сви Срби Земунци су били против усташа и Немаца.
 
Najkritičniji je takozvani "krug dvojke" jer je poznato da je najvećim delom nastanjen naslednicima hrvatskih, slovenačkih, muslimanskih i crnogorskih političara inače najvažnijih funkcionera nekadašnje SFRJ koji su dobijali masovno stanove i kuće u strogom centru grada. Inače pravi vlasnici te imovine su Srbi, Jevreji i Cincari kojima je to oteto posle 2.SR.
Vremenom to postaje pravi bastion antisrpstva i kao takav je najviše eksponiran u negativnoj propagnadi.

Netreba zaboraviti da su danas opet najviši funkcioneri DS-a baš poreklom iz tog ćumeza i da vedre i oblače Srbijom. Zato, prvoj srbskoj Vladi, koja dođe napokon posle 70 godina biće jedan od najvažnijih zadataka da to zmijsko leglo sasvim rasturi, dokazane lopove pohapsi i izvede pred sudove.

Inače, i ostali delovi grada osim Dedinja, isto tako su dosta čak previše nastanjeni stanovništvom iz nekadašnjih "bratskih republika" ali i tu se mora proveriti poreklo imovine jer se zna da je veliki deo njih dobio stanove i imovinu samo na osnovu nacionalne pripadnosti a direktno na štetu Srbije. Ljudski je da im se najpre ponudi da otkupe po tržišnoj vrednosti ......

eto...da sam znao za tvoj post ne bih odgovarao na predhodni...sve si skoro rekao..
 
Osjetih se prozvanim, ne brinite, ne, nisam na jaslama Tadica, nedao Bog da me on hrani, ha.

Lupate po „dodjosima“, i nekim „uljezima“ sto vam pokvarise strukturu stanovnistava.
Jadno i primitivno.
Osvrnut cu se gnjevno, poznato, na nas cesto pljujete i dodajete najgrdje „ukrasne pridjeve“,
niko Vam to ne osporava, pa ni ja.
Ako Vam je sve priznati, al’ jedno saznanje i cinjenicu nemozete demantovati.

A to je da smo vam donjeli „ciste krvi“, da, u pravom smislu rijeci.
A odnosi se na 500-godisnju vladavinu Turaka, istoriski dokazano, eh, pa da se nije omaklo
da se ne lazemo,ha.:hahaha:
Da Vam „dodjos“ ne drzii cas istorije, samo cu napomenuti znacaj „kordon“ za Kordun i
cinjenicu da je „sramno“ sto smo u SEOBAMA tako rekuci bjezali pred Turcima, da bi
u Krajini stali na branik, i nikad nismo bili pod Otomanskim jarmom.

Dakle migracije u ovom slucaju su dobro dosle, ne samo za BG vec za Srbiju iVojvodinu,
kako rekoh, mala popravka demografske slike a i priliv „ciste krvi“…

Не брини, овде се расправља управо о таквима чији је главни аргумент да су избеглице поквариле, јелте, културу Београда, а ни сами не знају да је Београд имао за становнике Лудог Насту и 20 керова после пропалог Првог Устанка. Онда су Турци населили претке Џеја Рамадановског и Алије Изетбеговића.
Сад да ли су "носиоци културе" стварно потомци неких од набројаних, не бих да улазим у анализу. Највише се бусају они који су најмање допринели.
 
mozda mislimo isto al drugacije se izrazavamo....u beogradu zive svi narodi bivse jugoslavije...i zivi najveci broj jugoslovena...zbog toga mislim da beogradu nije ni stalo mnogo do ostyatka srbije...pogotovu sto su u vlasti uglavnom ljudi koji su dosli sa strane...

Pa dobro Pajo šta ti imaš protiv jugoslovena :confused: i drug tito se borio za jugoslaviju i jugoslovene.
 
Beograd je ono što i treba da bude..Evropska i svetska metropola....to koliko ljudi živi u njemu i nije toliko važno...lično mislim da je važnije kakvi ljudi tu žive...A živi jedna čudna mešavina, konglomerat ljudi raznih vera i nacionalnosti...To što u njemu živi kako kažeš Pajo 90 % političara ima veze sa dve stvari..Prvo Beograd je centar Srbije i tu se nalaze sve institucije kako vlasti tako i ekonomske...Drugo, ovo mislim da ima veze sa tim palanačkim mentalitetom političara, koji se dokopaju poslaničkog ili nekog mesta u vlasti I javnim preduzećima i za 6 meseci zaborave ko su, šta su i odakle su i postanu Beooograđaani... To je ono što kvari, barem meni, sliku o Beogradu...
Ono što meni lično još smeta i bode oči je odnos ne Beograda kao grada, već beogradske klike i vlastodržaca je odnos prema ostalim delovima Srbije...Razumem ja da je da tako kažem naše ogledalo u svetu i da kad ljudi dođu u Srbiju ( barem većina njih) prvo što vide je Beograd...Ali lično mislim da se preko svake mere favorizuju ulaganja u Beogradsku infrastrukturu i sve ostalo na uštrb cele ostale Srbije...

Vrlo zanimljivo ali ja uopste ne sticem utisak da je Beograd evropska i svetska metropola...ni najmanje...nije odlika metropole kolicina ljudi u gradu vec uredjenost same sredine...

...sto se ostatka tice slazem se, ubija nas palanacki mentalitet, on je isti i u selu kraj bugarske granice i u politicaru koji se docepao vlasti...
 
Beograd je glavni grad Republike Srbije, ne Nemacke, Islanda, Australije, razumes? Ovo je ujedno i odgovor na tvoje pitanje "Da li je Beograd srpski grad", koje je glupo do te mere da sam 3 puta razmisljao da li da napisem post.

Sto se nekih tvojih licnih politickih preferencija tice, pa aktuelnu vlast smatras "nesrbima", samim tim Beograd - "nesrspki", dozvolices da ti kazem da je sve to u tvojoj glavi, kao proizvod izopacenog i nezdravog nacina rezonovanja stvari.

a meni to kaze da je to tebi samo opravdanje...bilo bi lepo da kazes odakle si doselio u beograd..?? ikada..??
 

Back
Top