da li je BEOGRAD srpski grad..???

Ovo je potpuno tacno.

Da bi se zastitili od toga, jer su NEKI (ne svi!) od izbeglica veoma perzistentni i uoprni u svojim zeljama da se odmah u Beogradu DOCEPAJU VLASTI NA RACUN SAMOPOHVALA o svom jako cistom srpskom i pravoslavnom poreklu (pre samo 20 godina su bili najveci titoisti, komunisti i ateisti), drzava Srbija MORA DONETI ZAKON da se izbeglice NE MOGU BIRATI na politicke funkcije 15-20 godina nakon sto dobiji drzavljanstvo drzave Srbije.

Kada malo NAUCE DA ZIVE u drugacijim uslovima i shvate atmosferu koja tamo vlada.

Ovo je potpuno demokratski validno i primenjuje se u mnogim zemljama da bi se izbegli slicni problemi.


Ti si specijalista da pričaš besmislice.
Taj deo izbeglica u vlasti je skoro beznačajan i mizeran.

Već sada počinješ da razvodnjavaš kompletna slučaj i daješ neku svoju ličnu verziju i dimenziju dešavanja što mi opravdano daje sumnju da si i ti taj famozni hrvatski komunistički kadar došao na oteto.
 
da li je BEOGRAD srpski grad..???

Јесте српски град, а о томе најбоље сведоче Београђани - Земунци на овом подфоруму:

Torrente Bgd, Софија, 27E, Derer, junkmarko, Lacibg, Sanovnik, SURbel, eremita, ja ..........


П.С. Слободно нек се допишу сви Београђани које сам нехотично испустила.
 
Јесте српски град, а о томе најбоље сведоче Београђани - Земунци на овом подфоруму:

Torrente Bgd, Софија, 27E, Derer, junkmarko, Lacibg, Sanovnik, SURbel, eremita, ja ..........


П.С. Слободно нек се допишу сви Београђани које сам нехотично испустила.

pa dobro, sem sto smo rodjeni u njemu i sto ga neiymerno volimo( takvog kakav je)...da li imamo neke prednosti zbog toga, da li postoji beogradska "veza"?
 
Јесте српски град, а о томе најбоље сведоче Београђани - Земунци на овом подфоруму:

Torrente Bgd, Софија, 27E, Derer, junkmarko, Lacibg, Sanovnik, SURbel, eremita, ja ..........


П.С. Слободно нек се допишу сви Београђани које сам нехотично испустила.

postoje beogradjani i beogradjani.
nisu svi beogradjani isti, jedni su otimali imovinu beogradjana a drugi su to sve trpeli.
i kako mogu i jedni i drugi biti beogradjani?
 
izvinjavam se svima koji zive u beogradu a srbi su i padtriotski nastrojeni...ali zar nije cinjenica da u beogradu zivi trecina stanovnista srbije..??? ako je to tako kao i cinjenica da beograd upravlja zemljom srbijom kako po svom drustvenom tako i u politickom pogledu---te cinjenicom da u njemu zivi preko 90% politicara--i ako vidimo kako ti politicari vode politiku i ekonomiju srbije---usudjujem se konstatovati da u beogradu ima najmanje srba te da je beograd najmanje srpski grad...podsecanja radi...od 45 godine pa na ovamo se u beograd doseljavalo sa svih strana...ako je srbija nacionalna drzava---i ako se vodi iz beograda anacionalna politika...samo jedan logican odgovor postoji----u beogradu su srbi u manjini....ili se meni samo cini..??

Ево бар што се тиче статистике како ствари стоје:

Србија (без КиМ): 7 498 001
Београд: 1 576 124 или 21,02% ук. Србија

Србија (без КиМ): Срби 83%, Мађари 4%, Бошњаци 1,8%, Роми 1,4%, Хрвати 1%, Албанци 1%, Југословени 1%, Црногорци 1%, остали мање од 0,5%.
Београд: Срби 90%, Црногорци 1%, Југословени 1%, Роми 1%.

Србија (без КиМ): православни 85%, католици 5,5%, муслимани 3,6%, протестанти 1%.
Београд: православни 91%, атеисти 1,5%, муслимани 1,3%, католици 1%.
 
izvinjavam se svima koji zive u beogradu a srbi su i padtriotski nastrojeni...ali zar nije cinjenica da u beogradu zivi trecina stanovnista srbije..??? ako je to tako kao i cinjenica da beograd upravlja zemljom srbijom kako po svom drustvenom tako i u politickom pogledu---te cinjenicom da u njemu zivi preko 90% politicara--i ako vidimo kako ti politicari vode politiku i ekonomiju srbije---usudjujem se konstatovati da u beogradu ima najmanje srba te da je beograd najmanje srpski grad...podsecanja radi...od 45 godine pa na ovamo se u beograd doseljavalo sa svih strana...ako je srbija nacionalna drzava---i ako se vodi iz beograda anacionalna politika...samo jedan logican odgovor postoji----u beogradu su srbi u manjini....ili se meni samo cini..??

У Београду је најмање Београђана.
Што се тиче политичара, то је судбина сваког главног града, сви се сјате у престоницу. Буду послати из неког
места у Србији на функцију у Београд и обавезно ту остану, ретко ко се врати у завичај.
Кад би прочепркао мало по биографијама садашњих политичара, видео би да је најмање Београђана на власти.
Ето ти на пример онај уништитељ Динкић - јужна пруга.

У Београд, као главни град и у Титовој Југославији, долазили су из свих крајеве оне велике државе. Та стара
гарда је махом изумрла, неки су се повукли с распадом Југославије у матичне републике, а неки с доласком
ДОС-а на власт 2000-те, потомци Брозових комуниста, су се активирали и стварају лажну слику о Београду,
као антисрпском граду. Њих нема много, али су добро распоређени, мислим имају функције и веома су бучни
и агресивни. А Београђани, за сад само тихо негодују....
 
Pajo, ta dilema da li je Beograd "dovoljno srpski" je nametnuta od ZADNJIH IZBEGLICA iz Krajine i Bosne.

Izbeglice su te koje su, NAVIKNUTE NA VELIKE PRIVILEGIJE KOJE SU IMALE U HRVATSKOJ, a koje im je Tito potpuno nezasluzeno dao zbog navodnog ucesca u kraiskim, lickim i kozarackim brigadama, ZELE TE PRIVILEDGIJE DA ZADRZE I U SRBIJI gde su tek pristigli.

To je razlog zbog koga oni vrlo cesto i vrlo bezobrazno optuzuju Beogradjane (i Vojvodjane takodje) da nisu dovoljno Srbi, NEGO SU ONI TI SRBI, NAJBOLJI, NAJPRAVOVERNIJI I NAJKVALITETNIJI, PA BI SHODNO TOME - NJIMA U BEOGRADU TREBALO PREDATI VLAST U RUKE!

To je sustina tvrdnje koja se u zadnje vreme sve cesce provlaci, iako to ne kazu bas tako direktno, ali na to se svodi..

Sa tim treba biti VEOMA OPREZAN jer je VEOMA STETNO.

Taman kad sam pomislio da sam od tebe pročitao i previše gluposti, ti me iznenadiš. Ti sve izbeglice svrstavaš u isti koš? Svi su rađani i razvijani u istom kalupu, svi isto misle?
Hajde budi dovoljno korektan i napiši nam koje su to privilegije imali Srbi u Hrvatskoj, baš me zanima.
 
pa dobro, sem sto smo rodjeni u njemu i sto ga neiymerno volimo( takvog kakav je)...da li imamo neke prednosti zbog toga, da li postoji beogradska "veza"?

Какве црне предности, то нам је минус. Не постоји београдска веза. Земунци су мало боље повезани, па су
спремни, пред најездом дошљака, да помогну једни другима, али Београђани....:roll:
 
Da, monogo puta....

I TVRDIM da su Srbi (pogotovo Kraisnici) bili IZUZETNO privilegovani.

Svi su bili neki direktori, prvoborci, sefovi policija, vojna lica...

Sve ono gde se DOBIJA HLEBA BEZ MOTIKE.

Bilo ih je cak i za "izvoz" u Srbiju i Vojvodinu kao porobanih komunistickih kadrova.

U Vojvodini su od 10 direktora radnih organizacija 8 bili Srbi izvan Vojvodine ili Crnogorci.


Kao što sam već napisao a sada sam već ubeđen da si ti deo hrvatskog titoističkog korpusa došao i uselio se u tuđe i sada započinješ da se grčevito boriš za "svoje".

Inače evo jedan mali slučaj u živo kada sam bio u Crikvenicama 1974.g. na moru. Grupa od 7 mladića isprebijala je jednog 17-to godišnjaka zato što je rekao "bre". Toliko o tvojoj objektivnosti i pokušavanju da objasniš i opravdaš neobjašnjivo.
 
У Београду је најмање Београђана.
Што се тиче политичара, то је судбина сваког главног града, сви се сјате у престоницу. Буду послати из неког
места у Србији на функцију у Београд и обавезно ту остану, ретко ко се врати у завичај.
Кад би прочепркао мало по биографијама садашњих политичара, видео би да је најмање Београђана на власти.
Ето ти на пример онај уништитељ Динкић - јужна пруга.

У Београд, као главни град и у Титовој Југославији, долазили су из свих крајеве оне велике државе. Та стара
гарда је махом изумрла, неки су се повукли с распадом Југославије у матичне републике, а неки с доласком
ДОС-а на власт 2000-те, потомци Брозових комуниста, су се активирали и стварају лажну слику о Београду,
као антисрпском граду. Њих нема много, али су добро распоређени, мислим имају функције и веома су бучни
и агресивни. А Београђани, за сад само тихо негодују....


Od kada se racuna da si pravi beogradjanin, i kako to negoduju pravi Београђани,
 
postoje beogradjani i beogradjani.
nisu svi beogradjani isti, jedni su otimali imovinu beogradjana a drugi su to sve trpeli.
i kako mogu i jedni i drugi biti beogradjani?


Е видиш у Земуну, након рата нису Срби Србима отимали имовину и по томе је овај град - општина другачији од
Београда. У Земуну нема тог српско - српског сукоба.
 
У Београду је најмање Београђана.
Што се тиче политичара, то је судбина сваког главног града, сви се сјате у престоницу. Буду послати из неког
места у Србији на функцију у Београд и обавезно ту остану, ретко ко се врати у завичај.
Кад би прочепркао мало по биографијама садашњих политичара, видео би да је најмање Београђана на власти.
Ето ти на пример онај уништитељ Динкић - јужна пруга.

У Београд, као главни град и у Титовој Југославији, долазили су из свих крајеве оне велике државе. Та стара
гарда је махом изумрла, неки су се повукли с распадом Југославије у матичне републике, а неки с доласком
ДОС-а на власт 2000-те, потомци Брозових комуниста, су се активирали и стварају лажну слику о Београду,
као антисрпском граду. Њих нема много, али су добро распоређени, мислим имају функције и веома су бучни
и агресивни. А Београђани, за сад само тихо негодују
....

Ovo je poenta...cele priče...mala grupa koja buče...i velika koja nije naučila na buku i uku...već na lepu reč...

Bona..od mene...
 
Taman kad sam pomislio da sam od tebe pročitao i previše gluposti, ti me iznenadiš. Ti sve izbeglice svrstavaš u isti koš? Svi su rađani i razvijani u istom kalupu, svi isto misle?
Hajde budi dovoljno korektan i napiši nam koje su to privilegije imali Srbi u Hrvatskoj, baš me zanima.



Zna on odlično da nisu imali nikakve privilegije ali on nije ovde da priča o istini nego da provocira.
 
Od kada se racuna da si pravi beogradjanin, i kako to negoduju pravi Београђани,

Од каменог доба. :mrgreen:

Шалим се, као и у многим стварима, време се рачуна од пре и после рата*.
Па у међусобним причама, Београђани се јадају једни другима, на дошљаке. Тако негодују.



* у овом случају мисли се на Други светски рат
 
izvinjavam se svima koji zive u beogradu a srbi su i padtriotski nastrojeni...ali zar nije cinjenica da u beogradu zivi trecina stanovnista srbije..??? ako je to tako kao i cinjenica da beograd upravlja zemljom srbijom kako po svom drustvenom tako i u politickom pogledu---te cinjenicom da u njemu zivi preko 90% politicara--i ako vidimo kako ti politicari vode politiku i ekonomiju srbije---usudjujem se konstatovati da u beogradu ima najmanje srba te da je beograd najmanje srpski grad...podsecanja radi...od 45 godine pa na ovamo se u beograd doseljavalo sa svih strana...ako je srbija nacionalna drzava---i ako se vodi iz beograda anacionalna politika...samo jedan logican odgovor postoji----u beogradu su srbi u manjini....ili se meni samo cini..??

Процентуално, Београд је средина у којој живи нешто мање националних мањина него што је то случај у Војводини. Остали су многи који , поред отцепљења њихових матичних држава нису могли да се помире са чињеницом да остатак живота проведу у некој касаби која се прогласила за главни град. Мој комшија Лазар Мојсов, породица Кире Глигорова..... Међутим, у јавном и политичком животу Београда они су заступљени у много већем проценту него што то изисукује њихова квантитативна заступљеност. Способнији, паметнији? Не. Има ту нешто, рекло би се у неким случајевима,чак и мутно, што , рецимо утиче на толику количину НВО, штампање оваквих или онаквих уџбеника, као што смо могли да видимо, извињавање, клечање и целокупну јадну ситуацију у којој се Србија налази.
 
Kao što sam već napisao a sada sam već ubeđen da si ti deo hrvatskog titoističkog korpusa došao i uselio se u tuđe i sada započinješ da se grčevito boriš za "svoje".

Inače evo jedan mali slučaj u živo kada sam bio u Crikvenicama 1974.g. na moru. Grupa od 7 mladića isprebijala je jednog 17-to godišnjaka zato što je rekao "bre". Toliko o tvojoj objektivnosti i pokušavanju da objasniš i opravdaš neobjašnjivo.

Kakve to veze ima sa temom?

Mene su bas tih godina u Omisu skoro lincovali sto sam istukao jednog lokalnog konobara, a nisam rekao "bre".
 
Е видиш у Земуну, након рата нису Срби Србима отимали имовину и по томе је овај град - општина другачији од
Београда. У Земуну нема тог српско - српског сукоба.

da ali su im useljavali u kuće kojekakve.....ima i po Zemunu otete imovine koliko hoćeš.....
 
da ali su im useljavali u kuće kojekakve.....ima i po Zemunu otete imovine koliko hoćeš.....

У Земуну је након Другог светског рата, након пораза и повлачења Немаца и усташа, остало празних кућа, па су дошљаци Срби из Лике, Кордуна, Баније, Босне,... Црногорци и остали добили ту имовину.
 
pa vido sam ja tu i tamo, malo dalje od kanade definitivno, pasos mi je pun sarenila, i to strani pasos, to jest dva komata stranih pasosa.

posle tih iskustava beograd mi dodje nekako neurotican, toksican i tezak grad a osecao sam se domacinski i u tel avivu i torontu i ovde gde sam sad.

ne trpim neurozu, malogradjanstvo, prljavstinu i te iskompleksirane dodjose od kojih se beograd sastoji u celosti skoro

Sa ovim se slazem iako nisam rodjena Beogradjanka ali sam pod sasvim drugacijom kapom odrastala, najvise mi smeta onaj fol ozbiljan izraz lica koji govori "u haosu sam, ne mogu da budem kulturan i vaspitan jer zurim, ovde je ludnica jel tako da smo Njujork zato sto je ludnica jel tako jel tako reci mi da je taaaaaako:besna:"uvek sam imala osecaj foliranja nevidjenog na Bg ulicama...London i Bec sam oduvek osecala kao svoju kucu...mada bih rado svoje kofere prenela u Rim, grad po mojoj meri...
 
Kakve to veze ima sa temom?

Mene su bas tih godina u Omisu skoro lincovali sto sam istukao jednog lokalnog konobara, a nisam rekao "bre".



To oko dešavanja u Hrvatskoj si ti potegao i to na ovom :

Da, monogo puta....

I TVRDIM da su Srbi (pogotovo Kraisnici) bili IZUZETNO privilegovani.

Svi su bili neki direktori, prvoborci, sefovi policija, vojna lica...

Sve ono gde se DOBIJA HLEBA BEZ MOTIKE.

Bilo ih je cak i za "izvoz" u Srbiju i Vojvodinu kao porobanih komunistickih kadrova.

U Vojvodini su od 10 direktora radnih organizacija 8 bili Srbi izvan Vojvodine ili Crnogorci.

i ovom mestu :
Pajo, ta dilema da li je Beograd "dovoljno srpski" je nametnuta od ZADNJIH IZBEGLICA iz Krajine i Bosne.

Izbeglice su te koje su, NAVIKNUTE NA VELIKE PRIVILEGIJE KOJE SU IMALE U HRVATSKOJ, a koje im je Tito potpuno nezasluzeno dao zbog navodnog ucesca u kraiskim, lickim i kozarackim brigadama, ZELE TE PRIVILEDGIJE DA ZADRZE I U SRBIJI gde su tek pristigli.

To je razlog zbog koga oni vrlo cesto i vrlo bezobrazno optuzuju Beogradjane (i Vojvodjane takodje) da nisu dovoljno Srbi, NEGO SU ONI TI SRBI, NAJBOLJI, NAJPRAVOVERNIJI I NAJKVALITETNIJI, PA BI SHODNO TOME - NJIMA U BEOGRADU TREBALO PREDATI VLAST U RUKE!

To je sustina tvrdnje koja se u zadnje vreme sve cesce provlaci, iako to ne kazu bas tako direktno, ali na to se svodi..

Sa tim treba biti VEOMA OPREZAN jer je VEOMA STETNO.



A to što si hteo da istučeš hrvata u Omišu to me uopšte ne interesuje jer je to vaš lični nacionalni obračun i sada ti mogu reći da si pogrešio što ga nisi lišio i života.
 
Poslednja izmena:
Какве црне предности, то нам је минус. Не постоји београдска веза. Земунци су мало боље повезани, па су
спремни, пред најездом дошљака, да помогну једни другима, али Београђани....:roll:

Izvini, ali Zemun jeste Beograd, tačnije jedna opština. :)
Iste priče o povezanosti i svom kraju pričaju i ljudi iz blokova, paviljona, Dorćola i mnogih drugih krajeva našeg grada. A sve su to urbane priče koje nemaju puno veze sa realnošću.
Beograd je ponovo primio veliki nalet izbeglica, po ko zna koji put. razlika je što smo mi ranije živeli u periodu završene asimilacije, a danas živimo na njenom početku. Neće biti ovakva situacija za 10 ili 20 godina, vratiće se sve na svoje. Oni koji pričaju drugačije, većinom će prihvatiti lokalni govor, oni koji imaju manje ili više kulture, prilagodiće se nivou koji nameće život u glavnom gradu.
Pajo, pored svih NVO, gej organizacija, političkih partija, anti protivnih i drugih raznoraznih organizacija, pored svih direktora Crnogoraca, Hrvata, muslimana... Beograd jeste naš, Srpski i stanovnici jesu opredeljeni za Srbiju, većinom. Možda smo izmoreni dešavanjima u poslednjih 20-ak godina i propalim snovima o boljem životu, ali daj malo vremena ljudima.
 
У Земуну је након Другог светског рата, након пораза и повлачења Немаца и усташа, остало празних кућа, па су дошљаци Срби из Лике, Кордуна, Баније, Босне,... Црногорци и остали добили ту имовину.



Beograd je srbski grad i kao takva i treba da se naseljava srbima bez obzira odakle dolaze ali ne na silu hrvatima, slovencima, šiptarima, makedoncima, crnogorcima i muslimanima.
 

Back
Top