Da li bi hrvati osudili agresiju NATO-a na SRJ...

Ja sam Hrvat i potpisujem ovo od riječi do riječi.
A ova prepucavanja neću komentirati. Više mi je dosta tih gluposti i natjecanja tko ima više žrtava u povijesti. Ako ubiješ dijete, svejedno je bilo ono iz Vukovara ili iz Niša - ubio si dijete...:(
Ovo je poenta. Njih baš briga za živote tih ljudi, njima je bitno da se tim žrtvama gađaju, da telima mrtvih ljudi prikupljaju poene.

Uzmimo za primera Harisa Silajdžića. Pa tom čoveku je žao što nije još 10000 Bošnjaka pobijeno, kako bi mogao još više Srbima da natrljava na nos.
Hrvati će Srbima nabijati na nos Vukovar, Srbi Hrvatima Jasenovac, Albanci Srbima Suvu Reku, Srbi Albancima Lapušnik, muslimani Srbima Srebrenicu, Srbi muslimanima Skelane, muslimani Hrvatima Mostar, Hrvati muslimanima Travnik.
 
Ovo je poenta. Njih baš briga za živote tih ljudi, njima je bitno da se tim žrtvama gađaju, da telima mrtvih ljudi prikupljaju poene.

Uzmimo za primera Harisa Silajdžića. Pa tom čoveku je žao što nije još 10000 Bošnjaka pobijeno, kako bi mogao još više Srbima da natrljava na nos.
Hrvati će Srbima nabijati na nos Vukovar, Srbi Hrvatima Jasenovac, Albanci Srbima Suvu Reku, Srbi Albancima Lapušnik, muslimani Srbima Srebrenicu, Srbi muslimanima Skelane, muslimani Hrvatima Mostar, Hrvati muslimanima Travnik.

na zalost puno forumasa na krsti potvdjuje da si u pravu, konkretno mislim na srbe
 
odgovore na postavljena pitanje ces dobiti jedino ako izbacis boldovan deo, iako nisi naglasio na koje zrtve mislis, da li na sve,ili samo na srpske. inace pokusavas na kvarno da igras, postavljanje ovakve ankete.
ja ne znam kako nikako da utuvite vise u glavu da se zrtvama ne treba igrati, da ih ne treba upotrebljavati radi ostvarivanja neke "pobede"na forumu, da je dovoljno to sto su nastradali, i da ih treba pustiti da pocivaju na miru a ne stalno ih koristiti za razno kusurenje na forumu .

Reci to ovim dusebriznicima za muslimanske zrtve u Srebrenici. Ili za vese jadne "civile" iz Racka. Zatim za one koji u "pobijeni" jer nisu hteli da napuste Kosovo zajedno sa onih 800000 hiljeda "izbeglica" zbog kojih je agresija na SRJ pocela. Rado bih na tvoj racin izneo vise "zelja i pozdrava", ali ne zelim da me sankcionisu, kad vec do sada nisu.
 
Ovo je poenta. Njih baš briga za živote tih ljudi, njima je bitno da se tim žrtvama gađaju, da telima mrtvih ljudi prikupljaju poene.

Uzmimo za primera Harisa Silajdžića. Pa tom čoveku je žao što nije još 10000 Bošnjaka pobijeno, kako bi mogao još više Srbima da natrljava na nos.
Hrvati će Srbima nabijati na nos Vukovar, Srbi Hrvatima Jasenovac, Albanci Srbima Suvu Reku, Srbi Albancima Lapušnik, muslimani Srbima Srebrenicu, Srbi muslimanima Skelane, muslimani Hrvatima Mostar, Hrvati muslimanima Travnik.

Kada bi to svi shvatili pisali bi o ekonomiji i pljački kojima su obe države izvrgune:rtfm:
 
ovo je tipičan ispropagandisani mozak, izložen užasnom zračenju RTS-a, SANU-a i ostalih sličnih tvorevina od kojih se meni lično gadi.
kao prvo, izjednačila si sve albance i optužila si adema da uživa nad nevinim srpskim žrtvama. što je stravičan vid govora mržnje.

Па ако ћемо право,и ти овде правиш стереотипе о другим људима,и националним институцијама,као и о оним Србима који се не уклапају у ЛДП стереотип какав "поштен" србин треба да буде.
Ти очигледно немаш проблем да изједначаваш све србе који се не слажу са тобом,и у томе свакако добијаш подршку локалних хрвата,јер причаш оно што је у њиховом интересу.
На све то наилазиш на одушевљено одобравање овдашњих форумских хрвата,чија су гледишта овде потпуно разобличена,а који су ту искључиво ради провоцирања или садистичког наслађивања српским проблемима,што је лепо доказано безброј пута овде (част изузецима)


složićeš se za su civili (nevine žrtve) ginuli i od albanskog i od srpskog metka. a nešto nisam primetio da osuđuješ zločine nad albancima, već samo na srbima, što znači da si neobjektiva i najvijački si nastrijena.

"Цивил" није исто што и невина жртва,нарочито не у грађанском (цивилном) рату.
Цивил итекако може да учествује у рату,а у сукобима типа грађанског рата тешко да може да важи женевска конвенција,посебно међу припадницима разних паравојски и наоружаног грађанства.
Пошто се у таквом типу ратовања не може назрети јасна граница између цивила и ратника,стога се ту чине највећи злочини према цивилима,са свих страна.

Насиље које је извршено на Косову над Србима је јасно злочин против цивила,јер се догодио неколико година после ратних дејства,када су Косово заузеле НАТО трупе управо ради одржавања мира,а то се све одигравало пред њиховим очима.
Али то доказује да није улога НАТО-а да штити цивиле(нарочито не српске),него да спречи повратак Косова у уставно-правни поредак Србије.

П.С

a primetio sam da se ode ponižavaju drugi narodi. albance nazivamo šiptarima, hrvate ustašama, žrtvama se podsmevamo.

Албанци сами себе називају шиптарима (Shqiptarë),то им је национално име,шта је ту увредљиво?

Тачно да нису сви хрвати усташе,али велики број хрвата на крстарици јесу усташе,од којих неки то лошије а други боље прикривају.

adem_ks:
optimisticki nema sta.
ps.dopada se i meni, realno gleda na stvari. a bas je steta da se tako brzo izgubi.

Да се на неком албанском форуму појави албанац који би давао подршку србима и негирао право постојања "Косова репубљик",онда би неки "Адам СРБ" присутан на том форуму за њега рекао да је реалан и да му се допада... ;)
 
Poslednja izmena:
slazem se sa tobom, zaista. ali bih voleo cudi koja je druga mogucnost postojala koje se oni nisu setili.
Pre svega da su ograničili sukobe na Kosovo, eventualno do 50 km izvan Kosova, unutar centralne Srbije. Mogli su da ubiju Miloševića i njegove sluge.
Imali su građane Srbije kojima je bilo dosta tiranina Slobodana Miloševića, koji je krao uvek i sve. Napominjem da su građani Srbije takođe čekali da ih neko oslobodi tog zlotvora. Sloba je imao protiv sebe većinu građana Srbije još od 1994. kada je pokrao prve izbore. Još je 1994. trebao da padne sa vlasti.
Važno je da shvatiš da se protiv režima Slobodana Miloševića nisu borili samo Albanci i NATO, već i većina Srba iz Srbije. Većina građana Srbije su mnogo uspešnije mogli da se izbore sa Miloševićem od NATO-a. Podsetiću te da Miloševića na kraju nisu razbili ni Hrvati ni muslimani ni Albanci ni NATO nego Srbi. NATO ga je razbio samo na Kosovu.
Smatram da je međunarodna zajednica mogla da sruši Miloševića i 1997. i 1998. i 1999.
Pitao si koja je druga mogućnost. Prekopiranje revolucije u Rumuniji, kada je srušen Čaušesku, koji je imao veće poluge moći od Slobodana Miloševića.

Shvati da nisu ljudi u Srbiji izganjali Albance, već snage Slobodana Miloševića.

neizvodljivo.kompletna vojska se preselila u skole, fabrike i sl. a kasarne su ostaleprazne. mozda nisi znao,ali tako je bilo.
Tvrdim a i imam dokaze da ni jedna kasarna nije bila premeštena ni u jednu bolnicu ili fabriku u centralnoj Srbiji ili Vojvodini. Na Kosovu možda, pošto je tamo bio mnogo jači rat.
 
Nešto se razmišljam kako bi ova bratija koja se kune u svoju državnu tvorevinu (novonastalu državu hrvatsku) odgovorila na pitanja:

1. Da li osuđuješ agresiju NATO na SRJ?

2. da li misliš da je onoliko uništavanje ekonomije, infrastrukture, pravde i istine i da li je smrt svih onih ljudi imala bilo kakav logični razlog i opravdanost?

3. I da li likuješ (seiriš)?


I čikam naše forumaše iz HR, obzirom da se zna kakvim se predstavljaju, da prvi daju svoje mišljenje o ovome. I da postave ankete na nekim HR sajtovima sa istim pitanjem, ko hrvat hrvatima, da se izjasne kako se bratski hrvatski narod izjašnjava...


1. NE !

2. DA !

3. NE !
 
Tko oni, imaju li oni ime i prezime?
Kod nas se uvijek generalizira - Srbi su uradili ovo, Hrvati ono... I onda se na kraju djecu uči "da se ne druže s njima" jer su ONI uradili to i to... :roll:

jedini uceni su hrvati- svi krsteni.. srbi vecinom nisu ni znali da su srbi..
a ako je iko svoju decu ista ucio- to su jedino hrvati- srbi puste decu da se druze i sa crnim ciganima ( ne zovete srbe ciganima zadzabaka)

sa zvanicnim podatcima manipulise kako se kome hoce
 
A zasto? Da imam neke rodbine u Srbiji i da me zovnu - ja bih dosao.

Па чисто ако ме случајно згазе домољуби да неки западни сусјед не би ликовао због тога на неком 4уму ... :evil: :mrgreen:

Pa ovaj ustaša je bar iskren.

То јесте, не кажем.... боље и тако да каже лепо шта мисли него да глуми нешто а у ствари... :roll:
 
Tko oni, imaju li oni ime i prezime?

opet koristi decu, iako neće spomenuti zločin u Suvoj Reci nad decom, kao najvećoj sramoti srpske vojske (pardon, policije) odkad postoji srbija.

Hteo je da kaže vi Hrvati. Hteo je da vas optuži, da vas proglasi za genetske zločince, te da vas proglasi inferiornijim.

Meni se pre gadio šovinizam, sad mi je smešan. Smešno mi je kad vidim zatucanu ograničenu osobu, koja se time hvali.
 
Shvati da nisu ljudi u Srbiji izganjali Albance, već snage Slobodana Miloševića.

Ти схвати да је српска опозиција нудила лидерима косовских Албанаца коалицију за заједничко свргавање Милошевића још 1996,али они нису то хтели,јер нису желели да имају ништа са Србима,што увелико говори о њима,као и о томе да није Милошевић био проблем никада на Косову (без разлога да истог браним).

Албанци су правили хаос на Косову,пре него што се Милошевић уопште појавио као играч на политичкој сцени,а управо га је хаос на косову и довео на власт.
Стога Милошевић је последица Косова,не њен узрок,како се лажно представља,а извесни српски "урбанисти" то прихватају.
 
Kada bi to svi shvatili pisali bi o ekonomiji i pljački kojima su obe države izvrgune:rtfm:
Većina je shvatila, ali zatucana manjina nije. Njih ostavimo da imamo kome da se podsmevamo :mrgreen:
Mislim, kako može neki Београђанин koji nije putovao duže od 30 km i koji se nije upoznao sa drugim kulturama da shvati da neki na primer Mađar u Novm Sadu navija za Srbiju čak i kad igra protiv Mađarske, Srpske klubove, piše ćirilicom i voli ovu zemlju. (kad smo kod Mađara, većina Mađara koje znam pišu ćirilicom :)) On je naučen da svi narodi na svetu, osim Rusa i Grka, mrze Srbe i Srbiju. Otvaranjem Srbije ka Evropi, taj malobrojni fašistički ološ u Beogradu će nestati.

Srbija se oslobodila gamadi petog oktobra, ovo malo preostalih krpelja i nije toliko opasno.
 
Poslednja izmena:
Ти схвати да је српска опозиција нудила лидерима косовских Албанаца коалицију за заједничко свргавање Милошевића још 1996,али они нису то хтели,јер нису желели да имају ништа са Србима,што увелико говори о њима,као и о томе да није Милошевић био проблем никада на Косову (бет разлога да истог браним).

Албанци су правили хаос на Косову,пре него што се Милошевић уопште појавио као играч на политичкој сцени,а управо га је хаос на косову и довео на власт.
Стога Милошевић је последица Косова,не њен узрок,како се лажно представља,а извесни српски "урбанисти" то прихватају.

znaci ti tvrdis da je ajje starije od pilete???ili obratno???
 
odgovore na postavljena pitanje ces dobiti jedino ako izbacis boldovan deo, iako nisi naglasio na koje zrtve mislis, da li na sve,ili samo na srpske. inace pokusavas na kvarno da igras, postavljanje ovakve ankete.
ja ne znam kako nikako da utuvite vise u glavu da se zrtvama ne treba igrati, da ih ne treba upotrebljavati radi ostvarivanja neke "pobede"na forumu, da je dovoljno to sto su nastradali, i da ih treba pustiti da pocivaju na miru a ne stalno ih koristiti za razno kusurenje na forumu.

Upravo si to uradio:rtfm: ovim svojim postom, igraš na kvarno kako si i sam kazao
 
Pa da se rade deca umesto ovakvih rasprava moglo bi biti suprotno.

Јеси приметила да све да кажем боље-стојеће земље имају проблем са наталитетом? Када је неки народ на ивици егзистенције, почне да прави децу бржим темпом него обично... дакле висок природни прираштај не значи благостање... погледај Космет.
 
znaci ti tvrdis da je ajje starije od pilete???ili obratno???

Сетимо се масовних албанских демонстрација 1981,кад су тражили "косово репубљик",при чему је било и мртвих. :per:
Тада није Милошевић био на власти,а на снази је био устав из 1974.

Са или без Милошевића ви бисте причали исту причу.

trunks_:
Većina je shvatila, ali zatucana manjina nije. Njih ostavimo da imamo kome da se podsmevamo

Којем лику ти одговараш...:hahaha:

Образац примећен на крстарици:

Чедиста:"Ови моји Срби су тешко затуцани и јадни,заслужују подсмех"
Хрват1:"Слажем се,разумно размишљаш"
Хрват2:"Потпуно си у праву,када ће већ ови твоји дечки да схвате да смо ми у праву,а не они"
Албанац:"Све што си рекао је реаљно.Када би било још шкија попут тебе,где би нам крај био "
 
Poslednja izmena:

Back
Top