Crtanje - KAKO DA CRTAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rufuse!
Kako napreduje crtanje?
Ajd' da vidimo! :)

Posele duze pauze... razlozi poznati, mnogo praznika...

Srpska Nova Godina - uz radzu :zskace: - samostalan rad :), inache sa fotografije ciji sam ja autor a akt je osvetljen sa dva izvora svetlosti (jedan glavni a drugi dopunski )

ugljen i bela kreda na kartonu - prvi put crtam na stafelaju, otpade mi ruka u ramenu :(, a i ledja mi nisu bas najbolje :)))

 
Poslednja izmena:
Nastavak uz radzu, al' imam inspiraciju :), malo ugljena - malo olovke (vezbe za ucenje anatomije, kako mi je preporucila @Virdzinija) precrtavanje iz anatomije BRIDGMAN-a.

Radovi na stafelaju, na to sam posebno ponosan (bravo ja, imam stafelaj), samo me ruka slabo slusa :)

 
Poslednja izmena:
polako,... :)
vidish kako moze lepo da se napreduje

dopada mi se dinamika pokreta,
samo molim te obrati malo paznje da neke delove ne prenaglashavash toliko da ode u karikiranje.
i uvek se potrudi da ti stane cela figura, tj da sve postavish

uvek,ali uvek!!--------> tri puta meri jednom seci

i please, izbegavaj ta shpicasta doopeta i kukove :)

ali da ne znam da imash problem sa anatomijom, i da radove vidim u nekoj galeriji,
opushteno bih mislila da je kroki nekog likovnjaka ;)

ovo je super! vezbaj uvek kad imash vremena, dopada mi se tvoj smisao za liniju
 
Pozdrav svima. Nova sam ne samo na forumu, već i na netu. Skakala sam od sreće kada sam otkrila ovu malu-veliku školu crtanja, slikanja i druženja. Nisam stigla da pročitam sve dosadašnje komentare (bili ste izuzetno vredni), pa se nadam da mi nećete zameriti ako postavim neko početničko pitanje? Naime, može li neko da me uputi u kojoj knjizi je najbolje objašnjeno crtanje akta, proporcije. Ali što detaljnije. Hvala unapred.
 
...poceo i ja sa anatomijom coveka samo sam prvo krenuo od gipsanih figura, ae da cujem kritike, sta treba da popravim itd itd...

16012010347.jpg
 
Pozdrav svima. Nova sam ne samo na forumu, već i na netu. Skakala sam od sreće kada sam otkrila ovu malu-veliku školu crtanja, slikanja i druženja. Nisam stigla da pročitam sve dosadašnje komentare (bili ste izuzetno vredni), pa se nadam da mi nećete zameriti ako postavim neko početničko pitanje? Naime, može li neko da me uputi u kojoj knjizi je najbolje objašnjeno crtanje akta, proporcije. Ali što detaljnije. Hvala unapred.

Sto se tiche proporcija imash na pocetku ove teme, a i na strani 11. Sto se tiche ostalog, knjiga, to ce kvalifikovaniji da ti preporuche.
 
samo da dopunim rufusa,
mozda ima da se skine neka knjiga o anatomiji na temi e-knjige
ja nikako ne stizem da je izlistam da vidim chega sve ima tamo.

kad sam lenjshtinaaaa...

ajde ako ti se da pogledaj mozda pronadjesh neshto za sebe

pozz

Ne bi lose bilo ako nadjesh vremena ( mozda jednom) pa da nam ti ( @VIRGINIJA) preporucish neku anatomiju.

Tamo ima "brdo" anatomija, laiku je tesko doneti odluku za koju da se odluchi. Ja sam po preporuci jednog posta,
sa teme "e-books":" "... najkorisnija kniga za mene je Bridgman's Complete Guide to Drawing from life", postovao "zarko",izabrao ovu.

Toj odluci je doprinelo i to sto Andrew Loomis u knjizi -" Figure drawing for all it's worth" preporucuje bash Bridgman-ovu anatomiju.

Ipak se pitam, da li sam napravio pravi izbor ????
 
Poslednja izmena:
...poceo i ja sa anatomijom coveka samo sam prvo krenuo od gipsanih figura, ae da cujem kritike, sta treba da popravim itd itd...

Pogledajte prilog 69852

...nadao sam se da ce neko da prokomentarise da znam od prilike u kom smeru idem, ali posto nista od komentara, odo ja sa foruma... :(
...povetjaj joj grudni kosh...:rumenko:

...evo imam i ja neke shkolice za crtanje, pa tu da ih metjem sukcesivno, mozzda nekome budu od koristi...:(

http://www.sendspace.com/file/erhgks
 
...poceo i ja sa anatomijom coveka samo sam prvo krenuo od gipsanih figura, ae da cujem kritike, sta treba da popravim itd itd...

Pogledajte prilog 69852

ma gde si ti poshao? :)


sorru sad videh da si napisao da hocesh komentar,

e pa ovako,
meni to skroz deluje ok.
jedina stvar koja mi malo smeta je ta prevelika senka na grudnom koshu,
daje utisak odsechenosti
samo to malo da ublazish i ostalo mi je skroz ok
 
Poslednja izmena:
Ne bi lose bilo ako nadjesh vremena ( mozda jednom) pa da nam ti ( @VIRGINIJA) preporucish neku anatomiju.

Tamo ima "brdo" anatomija, laiku je tesko doneti odluku za koju da se odluchi. Ja sam po preporuci jednog posta,
sa teme "e-books":" "... najkorisnija kniga za mene je Bridgman's Complete Guide to Drawing from life", postovao "zarko",izabrao ovu.

Toj odluci je doprinelo i to sto Andrew Loomis u knjizi -" Figure drawing for all it's worth" preporucuje bash Bridgman-ovu anatomiju.

Ipak se pitam, da li sam napravio pravi izbor ????

@rufus svaka anatomija ti moze znachiti,
nema loshe knjige iz anatomije, pogotovu za pochetnika,
naravno da uvek ima boljih

ajd kad izdvojim vremena izgooglacu neshto

npr. ja sam anatomiju uchila iz knjiga(poshto su te knjige uvek bile strashno skupe,a tad nije bilo skidanja preko neta) moje sestre sa medic. fakulteta
tako da je moja knjiga iz koje sam uchila anatomiju "klinichka anatomija" :)

svaka knjiga je korisna
 
Poslednja izmena:
Ja imam ovu anatomiju,
- A. Szunyoghy, G. Feher: - Anatomija - skola crtanja - covek, zivotinja, uporedna anatomija
(27.5 x 32cm),

kupio sam je u Mamutu, skupa ko djavo - madjarska knjiga - zagrebacko izdanje.



Naslovna strana i kako je ilistrovana. Malo je konfuzna, funkcije misica su opisane tek na kraju knjige, pa je ovako glomazna knjig vrlo neprakticna za upotrebu. Za svaki misic treba prelistati celu knjigu. Doduse ja sam te stranice skenirao i odstampao. Osim kratkog opisa za pojedini misic: polaziste, hvatiste i funkcije, uopste nema drugog teksta. Uvodni deo je skola crtanja, ali tu nema bog zna sta, recimo sve je tipa kao na ovoj stranici koju sam prilozio. Sto se tice skeleta to je super odradjeno i skelet sam potpuno obradio, sa misicima su ga zakomplikovali, sve moguce misice i tetive su obradili sa nekim presecima, donji srednji povrsinski sloj, ma mnogo zakomplikovali a negde ostali nedoreceni, recimo kod ruku. Pokreti uopste nisu obradjeni. Pregled misica u medicinskim anatomijama je dat pristupacnije nego u ovoj.
Ja sam sa neta skinuo dosta medicinskih anatomija, cak imam i neke color sa obdukcija (daleko bilo), i bolje mi ide precrtavanje "originalnih" delova :) (crni humor) od crteza.
 
Poslednja izmena:
ma zapochetak ti je dobra bio koja,
eto sad shvatate da umetnost i nije toliko laka ako se postupno bavi njome,
tu ima puno truda i rada.
ali vazno je vezbati uvek i stalno!
kao shto vec rekoh najbitnije ti je merenje.
uzmi neke primamljive pokrete iz novina i precrtavaj, ako ne mozesh da naterash nekoga da ti pozira.
probaj da hvatash kroki crtez, ljude u pokretu. i to je jako dobra vezba, samo za nju je potrebno malo vishe veshtine.

pozz
 
drjack,
ne znam da li si radio taj torzo
on generalno jeste takav u proporciji
tj.gornji deo mu je malo skucheniji, i grudi su "naklemovane'' visoko na grudni kosh
bez neke preterane logike




to je od prilike ovo
samo iz dr.ugla

OK. Ali vidi na sta sam mislio: Bicesps i deo deltoida.


Da neko pogresno ne razume! Smejao sam se mom izrazu "udovi"!
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top