CRNA GORA OVOG LETA

codemaker:
Sta sad rece, crni "Nisha"?
Znaci da CG turisticke radnike neko PRIMORA, i oni bi bili kao Helada?
Sto znaci da MOZETE ali NECETE (ili bar vecina nece, ne ume ili ih bas briga)?
Otpilike u tom grmu lezi zeka, to je ocigledno vec mnogo godina..... Zato tolike kritike na racun turizma u CG.
I ne zaboravi, turisticka kultura i smisao za tu vrstu biznisa se UCI, VEZBA i STVARA godinama a ne mesec-dva pre pocetka "glavne turisticke sezone".... Tako, da uporedjivati Grcku i CG je besmisleno, u smislu "ma i oni bi bili kao mi, samo da ih EU nije pritisla" !!!
Pa pritisnite se SAMI pobogu i prestignite, ne samo Grcku, vec i Spaniju ili Italiju itd...


Ne izvlaci iz konteksta i ne bukvalisi srce.Pa naravno da ce sve to biti,bice bolje,svi cemo ipak biti srecni valjda.A?Treba biti optimista.
 
Nisha:
Ne izvlaci iz konteksta i ne bukvalisi srce.Pa naravno da ce sve to biti,bice bolje,svi cemo ipak biti srecni valjda.A?Treba biti optimista.
Nista ja ne bukvalisem dusice, sam si to napisao. Posto vas niko nije "pritisnuo", vi ni ne morate da se potrudite. Ako vas EU primora na postovanje odredjenih pravila, i vi cete ka Helada. Zadovoljavajuce sam pismen, umem da citam ono sto pise.
Uostalom, sve je jasno, razloga za ne ici u CG za sada ima (dok vas EU ne primora na bolji rad), pa svako neka odluci hoce li svoje evre potrositi u CG ili negde drugde.
 
Nisha:
A koji su to moji komentari puni netrpeljivosti?Samopohvala?O cemu ti to care?Ja sam bez dileme humanista i pozitivac.
Da primecujem !!! sve sto ti je receno za CG u 80% slucajeva su u pravu, nijednom reciju nisi im dao za pravo, cak sto vise okrenuo si temu na politiku i sa takvim ponasanjem si izazvao vise osoba koje su isticale svoj gnev prema CG, zato je najbolje da ides na PODGORICU, NIKSIC, BUDVU, tamo ces naci sebi srodne duse jer mislim da se neznas dobro ophoditi na ovaj post, nije ni meni bas drago da sve to slusam, a kad neko ima (na neki nacin) argumente koji su dosta istiniti, onda ih treba kulturno primiti jer ne mora da znaci da se ispoljava mrznja ako je covek u pravu, trebas biti samokritican.
 
paradizo:
Da primecujem !!! sve sto ti je receno za CG u 80% slucajeva su u pravu, nijednom reciju nisi im dao za pravo, cak sto vise okrenuo si temu na politiku i sa takvim ponasanjem si izazvao vise osoba koje su isticale svoj gnev prema CG, zato je najbolje da ides na PODGORICU, NIKSIC, BUDVU, tamo ces naci sebi srodne duse jer mislim da se neznas dobro ophoditi na ovaj post, nije ni meni bas drago da sve to slusam, a kad neko ima (na neki nacin) argumente koji su dosta istiniti, onda ih treba kulturno primiti jer ne mora da znaci da se ispoljava mrznja ako je covek u pravu, trebas biti samokritican.
Potpuno si u pravu Paradizo. Nisam dosao prozivati crnogorce na forum, vec izneti istinu, koja je hteli mi to ili ne priznati takva kakva je za crnogorski turizam. Koji ima iskreno prirodna bogatstva, ali to ne zna da iskoristi. Nabili su cenu, a nisu resili ni problem vode, cistoce, a o usluzi da ne pricamo... Cene su preterane za to sto se nudi. A Nisha je izgleda Milov covek koji je zaduzen za pokretanje mrznje medju nama, kao sto je npr. crnogorski ziri na evropesmi bio. Ne iznosi nikakve argumente, vec prica kako tamo u Italiji plivaju govna, u Bugarskoj kradu... Sto uopste nije istina, cak je crnagora bliza tome... Pozdrav za sve osim za nishu (umisljenog govnara)
 
Cantona7:
Potpuno si u pravu Paradizo. Nisam dosao prozivati crnogorce na forum, vec izneti istinu, koja je hteli mi to ili ne priznati takva kakva je za crnogorski turizam. Koji ima iskreno prirodna bogatstva, ali to ne zna da iskoristi. Nabili su cenu, a nisu resili ni problem vode, cistoce, a o usluzi da ne pricamo... Cene su preterane za to sto se nudi. A Nisha je izgleda Milov covek koji je zaduzen za pokretanje mrznje medju nama, kao sto je npr. crnogorski ziri na evropesmi bio. Ne iznosi nikakve argumente, vec prica kako tamo u Italiji plivaju govna, u Bugarskoj kradu... Sto uopste nije istina, cak je crnagora bliza tome... Pozdrav za sve osim za nishu (umisljenog govnara)


Eto,volu sta god kazes on ce ti reci muuuuuuuuuu!!!
 
paradizo:
Da primecujem !!! sve sto ti je receno za CG u 80% slucajeva su u pravu, nijednom reciju nisi im dao za pravo, cak sto vise okrenuo si temu na politiku i sa takvim ponasanjem si izazvao vise osoba koje su isticale svoj gnev prema CG, zato je najbolje da ides na PODGORICU, NIKSIC, BUDVU, tamo ces naci sebi srodne duse jer mislim da se neznas dobro ophoditi na ovaj post, nije ni meni bas drago da sve to slusam, a kad neko ima (na neki nacin) argumente koji su dosta istiniti, onda ih treba kulturno primiti jer ne mora da znaci da se ispoljava mrznja ako je covek u pravu, trebas biti samokritican.

Bez potrebe se slihtas i objasnjavas kako je sve uzas u CG,a eto samo ti se boris za poboljsanje turisticke ponude i ako te u stvari samo Cesi zanimaju jer su te otkupili do sledece sezone.Paradizoooooo ko te ne znaaaaaaa.Sve u svemu ja sam evo ispao neki "ubaceni element" jer sam pokusao realno sagledati situaciju i nisam pljuvao CG kao ostala gospoda,sto je izgleda na ovom postu osnovni cilj.Naravno da ce vecina srba doci u CG i ako je tamo groozznoo,zato sto i nije tako grozno.Neki pominju Mila,Evroviziju,znaci pohvali CG i isti si kao oni lopovi iz zirija,pa zar to nije "malo" preterano.Opustite se ljudi,nisam ja kreten ako mislim da je CG totalno ok destinacija,ako mislim da ipak mozes mnogo toga da vidis,sem nocnog provoda i par opste poznatih plaza.Uz nadu u bolju buducnost zelim vam opustenu diskusiju.
 
Nisha:
Eto,volu sta god kazes on ce ti reci muuuuuuuuuu!!!
Reci majmune odakle si da dodjem da ti ***** sve po spisku... Ti si nasao da nekog prozivas, majmune prodati... Kao imas brata koji je zaduzen za crnugoru, a ti si za Srbiju. Sta ste vi neka sekta, pederu majmunski... Krijes se iza tog imena Nisha... Karacu te na sve moguce nacine...
 
Cantona7:
Reci majmune odakle si da dodjem da ti ***** sve po spisku... Ti si nasao da nekog prozivas, majmune prodati... Kao imas brata koji je zaduzen za crnugoru, a ti si za Srbiju. Sta ste vi neka sekta, pederu majmunski... Krijes se iza tog imena Nisha... Karacu te na sve moguce nacine...

Hahahaha!"Prodati majmun"?Eto vidis kako isceprkasmo malenoga radikala iz tebe.Pa sve ove nekontrolisane psovke.Nego cuj Kanto,aj ti lepo priznaj gde ces u Cg na odmor pa da nastavimo diskusiju,a "crnugoru" se pise odvojeno covece.Imam predlog za tebe,odlicna destinacija,super usluga,a mesto se zove Dobrota,divan hotel"Sanatorium" 5 zvezdica.Svidece ti se videces,a i pomoci ce ti da prestanes tripovati da si vo.Ozbiljno.Bices ti ok,znam ja.Samo nemoj da pijes vodu iz mora,slana je.Zelim ti ugodan boravak i javi se nekada. :-D
 
xpajamacax:
doći će oni koji ne znaju z bolje,ili imaaju kuće ili im je tamo jednostavno lepo!!!
ali biće ih manje nego prošle godine.što je znatno manje negi pretprošle...

Nadam se da ce neke stvari zaista poboljsati dole,jer moglo bi da bude stvarno extra,ali se moram sloziti sa tobom da ce u ovakvoj situaciji gostiju iz Srbije biti sve manje.Mada opet preporucujem,ko ima vremena neka proseta planinama i Tarom i nece pogresiti.
 
Nisha:
Hahahaha!"Prodati majmun"?Eto vidis kako isceprkasmo malenoga radikala iz tebe.Pa sve ove nekontrolisane psovke.Nego cuj Kanto,aj ti lepo priznaj gde ces u Cg na odmor pa da nastavimo diskusiju,a "crnugoru" se pise odvojeno covece.Imam predlog za tebe,odlicna destinacija,super usluga,a mesto se zove Dobrota,divan hotel"Sanatorium" 5 zvezdica.Svidece ti se videces,a i pomoci ce ti da prestanes tripovati da si vo.Ozbiljno.Bices ti ok,znam ja.Samo nemoj da pijes vodu iz mora,slana je.Zelim ti ugodan boravak i javi se nekada. :-D
Slusaj ustaso, ostavi broj telefona, da te mogu kontaktirati za *******... Ima nas mnogo koji bi te ****** na sve moguce nacine... A najbolji je bejzol palicom u bulju... Osetices kako ce biti crnogorac, za koju godinu... Da se naviknes malo... A lepo i sto si priznao da ce ove godine manje biti iz Srbije turista... Neboj se imate kamenja, dobro je za kosti... Jedino cete to moci jesti... Znaci iz Dobrote si... Pa to je gore od Srbijanskih sela... Jel imate prodavnicu, postu... Internet da ne spominjem... Zato i pises iz Srbije... Dole za to nisu ni culi... I slusaj djeticu, ako ti je stalo do tvoje crnegore, pricaj ijekavski (ne stidi se) i idi dole u Dobrotu i gaji kamenje... A ne vredi ti vise ni odgovarati na poruke, jer si pravi magarac...
 
Cantona7:
Slusaj ustaso, ostavi broj telefona, da te mogu kontaktirati za *******... Ima nas mnogo koji bi te ****** na sve moguce nacine... A najbolji je bejzol palicom u bulju... Osetices kako ce biti crnogorac, za koju godinu... Da se naviknes malo... A lepo i sto si priznao da ce ove godine manje biti iz Srbije turista... Neboj se imate kamenja, dobro je za kosti... Jedino cete to moci jesti... Znaci iz Dobrote si... Pa to je gore od Srbijanskih sela... Jel imate prodavnicu, postu... Internet da ne spominjem... Zato i pises iz Srbije... Dole za to nisu ni culi... I slusaj djeticu, ako ti je stalo do tvoje crnegore, pricaj ijekavski (ne stidi se) i idi dole u Dobrotu i gaji kamenje... A ne vredi ti vise ni odgovarati na poruke, jer si pravi magarac...

Zao mi je,stvarno sam hteo da ti pomognem.
 
xpajamacax:
doći će oni koji ne znaju z bolje,ili imaaju kuće ili im je tamo jednostavno lepo!!!
ali biće ih manje nego prošle godine.što je znatno manje negi pretprošle...

Pa, uprao tako. Naravno kada je rijec o ljudima iz Srbije. Ajde, sad necu da ispadnem saboter sopstvenog posla, ali ne kapiram ljude koji od svoje pete pa do 105 godine doalze na jedno isto mjesto. Zar ne dosadi? Cak i da je najcistije, najbolje, a najeftinije, opet smori. Ipak je osnovna karakteristika domacih turista da hoce samo more, plazu i izlaske i do je valjda normalno da smori kada ides na isto ljetovaliste od kada znas za sebe. Stranci traze kulturu, istoriju, cistu prirodu... I vjerujte mi ima CG sta da kaze na tu temu, samo nema ko da govori u njeno ime. Sve sto nasi ljudi organizuju su izleti u Dubrovnik (lijep grad u svakom slucaju) i eventualno do Ostroga (uz svo postovanje). Fino je to, ali nije valjda jedino. Ma, definitivno nije jedino.

Ovdje treba da se mijenjaju mnogi zakoni - dace Bog i toga, pa nece biti rada na crno, inspekcija nece kaznjavati samo za neuredne racune u kasi nego i za neuredan wc, prljav stoljnjak i neljubaznost konobara. Ma kome se ne radi, srecan mu lijepi put! Eto, ne kazem da ce biti to odmah sutra, ali cemo docekati. Mislim da ova zemlja, kao turisticka destinacija ima dobru perspektivu.

Svima koji planiraju da dodju namore, predlazem da nabave turisticki vodic (mada ima dosta toga i na internetu) i da malo pretraze. Naci ce da nije more sve sto treba za odmor. Ja sam prosle godine ljetovala u francuskoj, mora nisam ni vidjela, a odusevljena sam. Dakle - kupanje - da, ali radoznalost i istrazivanje - obavezno!
 
Pa, mozda uz malo vise truda jer je narodu najveca muka i trud da ukljuci mozak, a stvar uvjek moraju da vade pojedinci.
Sto se cijena tice, mnogi stranci se odusevljavaju jeftinocom (recimo namjestaja, hrane, ulaznica za muzeje, restorana, garderobe), tako da to ne bih uzela za zamjerku. Problem je sto za taj novac osim hrane i robe koju mozes da kupis gdje god hoces treba imati i primamljivu ponudu, nesto sto te tjera da se ne kajes ma koliko potrosio.

Ima narodna poslovica "U Solunu dinar somun, do Soluna sto somuna", sto znaci - Sigurno ima neko ljetovaliste jeftinije od CG, ali je prevoz do tamo ono sto je skupo ili neudobno, i mislim da mnogi i zbog toga biraju CG. Hrvatsko trziste je jos skuplje i svaka cast, zasluzili su.

Plaze ne prljaju same sebe. Svi treba da prebrojimo limenke, omote od sladoleda, opuske... koje smo bacili pored peskira. Jasno da treba neko da redovno cisti, ali mislim da bismo i sami trebali raditi taj posao. More, uz to prlja smece cijelog Jadrana. A jos je najgore kada neki brod ispusti svu prljavstinu tu, a gdje bi drugo. Tako da se to moze zateci jos ponegdje a ne samo u CG.
 

Back
Top