Црна Гора - Црвена Хрватска?

Имам право да причам и пишем о Србима у Диоклији, Зети...зато што имам писане доказе о њиховом присуству на том земљишту. Неки Црногорац нема ама баш никакво чврсто упориште у Диоклији. Може само да нагађа чији је потомак, да ли Срба или Влаха или Арбанаса или Латина. Чак се помињу и Хрвати (код Дукљанина и Евлије Челебије)...Биолошко порекло значи неутврђено. Потомак незнаног јунака:)
Ето тако, у Црној Гори сви имају неки корен, и Срби и Албанци и Хрвати, једино немају- Црногорци:)
 
Crvena Hrvatska, svakakih gluposti čovjek ovde moe čuti. A da se mnogi crnogorci postali ustaše- jesu. Al njih je 20% što govore crnogorskim, kao što reče matija bećković, taman se broj poklopio sa brojem nepismenih u Crnoj Gori. Oni preostali što srpskim govore su ili Srbi ili ljudi primorani da glasaju zzbog mila jer rade u državnim službama, prehranjuju porodicu. Čim on malo zalaufa, vidjećeš kako bijesni narod ustaje na noge ;D

Ajd neka u Pljevljima probaju CG crkvu.... Trt, imali bi jednog ili nijednog vjernika...
 
Crvena Hrvatska, svakakih gluposti čovjek ovde moe čuti. A da se mnogi crnogorci postali ustaše- jesu. Al njih je 20% što govore crnogorskim,
Ко говори црногорским тај је усташа!
Интересантно виђење из духовног сметлишта Европе - земље Србије.

Има ли ко да се не изјашњава Србином а да није усташа?
 
Најчешће се помињу Дукљани?? Ја то нисам примјетио.
Овако је очигледно да ниси добар историчар или ти просто недостаје части..Иначе би знао да ово: ”Vizantijski pjesnik Teodor Prodrom: "A što su mi Dukljani, Dačani i Dalmati ..." (1150” значи да су грчки писци називали савремене народе по античким народима са истог подручја..
Тако су Срби били Далмати, Дукљани, Трибали...Ајде ти нађи неки помен Црногораца прије Црнојевића?
Немаш ти право Црногорче присвајати сам Диоклију, на њу имају право исто и Албанци и Срби...Војислава такође Црногорци не могу присвајати зато што се помиње да је могуће Травуњанин- Србин! Значи, није сигурно да је Дукљанин.
А ти, ако си Дробњак ниси ни Црногорац, ни Дукљанин, већ према Дукљанину припадаш Рашкој! Дробњак је вијековима био Херцеговина . Ти си значи калемљени Црногорац!

Ne ne, on je Crnogorac albanskog porijekla. Pravoslavac je, ali je ateista i porijeklom katolik. Drekalovic je, ali od NovoDrekalovica (ne Starih).
 

Back
Top