Come on baby, light my fire

You know that it would be untrue
You know that I would be a liar
If I was to say to you
Girl, we couldn't get much higher

Come on baby, light my fire
Try to set the night on fire

The time to hesitate is through
No time to wallow in the mire
Try now we can only lose
And our love become a funeral pyre

Come on baby, light my fire
Try to set the night on fire
 
raindog:
joj pero ajd pojasni , molim te :!:
Posto vidim da vecina nije shvatila temu...pa cak ni oni koji su zavrsili silne jezicke gimnazije i knjizevne fakultete, moracu da pojasnim.

Tema je bila moralno, edukativnog, upozoravajuceg tipa. Ovo je bio pokusaj ukazivanja na nesto, na prljavost ovog sveta i pokusaj stvaranja boljeg sveta... pokusaj. Pokusaj prikazivanja razlike izmedju dobra i zla. Tema je inspirisana desavanjima i temama na forumu, gde je izgledalo da je sve krenulo nekim negativnim, glupavim, zlim tokovima. Inspirisana svetom koji nas okruzuje. Mnogi su se prepoznali u temi, a neki su mislili da je tema upucena pojedincima, ali ova tema je upucena svima.

I kao sto se neke pesme preslusavaju vise puta, tako bi se i neke teme trebale procitati vise puta.
 
'ajd' po cenu da izazovem :x ,da prokomentarisem :
-skontali su mnogi,bar oni koji su pratili rad i delo j.morisona-znaju o cemu je covek pisao i pevao (za to ti ne treba gimnazija i filozofski fax,al' 'ajd' da vredjamo one obrazovane,zar ne? :lol: )
-no,ocekivali smo neko "dvosmisleno" znacenje,tako su neki pomislili da muvas neku the doors zaludjenicu,pojedini su se opet prepoznali jer se uvek prepoznaju,neki su kontali da je peru uhvatilo prolece...ja sam iskoristila topic za svoj trip,kao sto to obicno (malkice je sebicno,znam :( )i biva...
-tema takva kako si je obrazlozio skroz je OK,mada bi mozda bilo bolje da si pozvao odmah na pocetku istomisljenike da zajedno iskreirate nesto...jer,nisi ti valjda jedini sa zapazanjima o odvratnosti ovog sveta i potrebi da se stvori novi.bilo bi mastovitije,mozda produktivnije po tebe...ovako mi lici na izigravanje boga i nad-coveka.
-licno misljenje:svet jeste prepun prljavstine,ali je ne treba traziti i tamo gde je nema,ne treba razmisljati na "mracan" nacin,treba da znas ili bar da se nadas da u svemu negde postoji bar neko zrnce belog.jer postoji,sigurno!i kad god ga nadjes,shvatices ponovo da svet nije ni crn ni beo,vec nekako,yebemliga,siv... :?
eto,pero,nemoj se sad ljutiti,nego i ti moj post procitaj 2 puta pre nego sto ga nazoves bull*hitom :wink:
 
My wild love went ridin'
She rode all the day
She wrote to the devil
And asked him to pay
The devil was wiser
It's time to repent
He asked her to give back
The money she spent

My wild love went ridin'
She rode to the sea
She gathered together
Some shells for her head
She rode and she rode on
She rode for a while
Then stopped for an evenin'
And lay her head down

She rode on to Christmas
She rode to the farm
She rode to Japan
And we entered a town
By this time the river
Had changed one degree
She asked for the people
To let her go free

My wild love is crazy
She screams like a bird
She moans like a cat
When she wants to be heard
My wild love went ridin'
She rode for an hour
She rode and she rested
And then she rode on
Ride, c'mon
 
Hello, I love you
Won't you tell me your name?
Hello, I love you
Let me jump in your game
Hello, I love you
Won't you tell me your name?
Hello, I love you
Let me jump in your game
She's walking down the street
Blind to every eye she meets
Do you think you'll be the guy
To make the queen of the angels sigh?
Hello, I love you
Won't you tell me your name?
Hello, I love you
Let me jump in your game
Hello, I love you
Won't you tell me your name?
Hello, I love you
Let me jump in your game
She holds her head so high
Like a statue in the sky
Her arms are wicked, and her legs are long
When she moves my brain screams out this song
Sidewalk crouches at her feet
Like a dog that begs for something sweet
Do you hope to make her see, you fool?
Do you hope to pluck this dusky jewel?
Hello, Hello, Hello, Hello, Hello, Hello, Hello
I want you
Hello
I need my baby
Hello, Hello, Hello, Hello
 
Ovu obozavam

Take the highway to the end of the night
End of the night, end of the night
Take a journey to the bright midnight
End of the night, end of the night

Realms of bliss, realms of light
Some are born to sweet delight
Some are born to sweet delight
Some are born to the endless night
End of the night, end of the night
End of the night, end of the night

Realms of bliss, realms of light
Some are born to sweet delight
Some are born to sweet delight
Some are born to the endless night
End of the night, end of the night
End of the night, end of the night
 
peach:
'ajd' po cenu da izazovem :x ,da prokomentarisem :
-skontali su mnogi,bar oni koji su pratili rad i delo j.morisona-znaju o cemu je covek pisao i pevao (za to ti ne treba gimnazija i filozofski fax,al' 'ajd' da vredjamo one obrazovane,zar ne? :lol: )
-no,ocekivali smo neko "dvosmisleno" znacenje,tako su neki pomislili da muvas neku the doors zaludjenicu,pojedini su se opet prepoznali jer se uvek prepoznaju,neki su kontali da je peru uhvatilo prolece...ja sam iskoristila topic za svoj trip,kao sto to obicno (malkice je sebicno,znam :( )i biva...
-tema takva kako si je obrazlozio skroz je OK,mada bi mozda bilo bolje da si pozvao odmah na pocetku istomisljenike da zajedno iskreirate nesto...jer,nisi ti valjda jedini sa zapazanjima o odvratnosti ovog sveta i potrebi da se stvori novi.bilo bi mastovitije,mozda produktivnije po tebe...ovako mi lici na izigravanje boga i nad-coveka.
-licno misljenje:svet jeste prepun prljavstine,ali je ne treba traziti i tamo gde je nema,ne treba razmisljati na "mracan" nacin,treba da znas ili bar da se nadas da u svemu negde postoji bar neko zrnce belog.jer postoji,sigurno!i kad god ga nadjes,shvatices ponovo da svet nije ni crn ni beo,vec nekako,yebemliga,siv... :?
eto,pero,nemoj se sad ljutiti,nego i ti moj post procitaj 2 puta pre nego sto ga nazoves bull*hitom :wink:
Da, vredjanje onih koji su uvredili je na ovom forumu klasicna pojava...obrazovanih ili ne, pametnih ili ne, razlicito a isto je.

Ja sam pozvao oviom temom sile dobra da se suprotstave zlu, i zlu da predje na drugu stranu. Sad sto je slabo ko prokljuvio, a jos slabuje nesto i rekao na temu, to je vec nesto drugo. Sad svi kontaju temu a opet nista...no sa moje tacke gledista tema je i gotova...ja sam rekao sta sam imao. Pa ko svatio, svatio.

Tema je namerno koncipirana tako kako je, sto znaci da se od pocetka ne vidi tema, iz prostog razloga sto sam mislio da ce ovako imati veci efekat. Prosto recima kazano, tema ne bi imala nikakav efekat, cak bi se vecina i slatko nasmejala, pljunuli bi i na temu i na postavljaca teme, kao: ma ti si lud, ti imas nekih problema, ti pogresno gledas na svet, ko si ti da menjas svet. I onda tema ostaje bez ikakvog efekta i poruke. Ovako je svako uvideo svoju dubinu.

No valjda bi svi trebalo da se trudimo da stvorimo bolji i lepsi svet oko sebe, ma koliko mali ili veliki bili, ovo je moj skromni doprinos...moj pokusaj...kroz Dzimova usta....Dzimov pokusaj...kroz moja usta
 
posto ti je tema uglavnom prosla neshvaceno ili polushvaceno,posto je vecina ljudi pretpostavljam imala komentar tipa "pera se malkice uradio kanda",posto niko nece nista da kaze,evo,opet cu ja(po cenu jos jednog :x ):dolazim da skromnog zakljucka da nije zlo na ovom svetu sto treba da zabrinjava vec uzasno nerazumevanje i neshvatanje ljudi oko sebe,sebicno posmatranje svega kroz sopstvenu prizmu i licni interes,nesolidarnost i homofobicno skrnavljenje tudjeg razmisljanja...a to se tako lepo preslikava na ovom forumu!...nekako,ocekivah da ovaj virtuelni svet bar bude iskreniji... :(
e,yebi ga,pero,oskrnavih ti temu... :?
necu vise,obecavam :P :!:
 
peach:
posto ti je tema uglavnom prosla neshvaceno ili polushvaceno,posto je vecina ljudi pretpostavljam imala komentar tipa "pera se malkice uradio kanda",posto niko nece nista da kaze,evo,opet cu ja(po cenu jos jednog :x ):dolazim da skromnog zakljucka da nije zlo na ovom svetu sto treba da zabrinjava vec uzasno nerazumevanje i neshvatanje ljudi oko sebe,sebicno posmatranje svega kroz sopstvenu prizmu i licni interes,nesolidarnost i homofobicno skrnavljenje tudjeg razmisljanja...a to se tako lepo preslikava na ovom forumu!...nekako,ocekivah da ovaj virtuelni svet bar bude iskreniji... :(
e,yebi ga,pero,oskrnavih ti temu... :?
necu vise,obecavam :P :!:

Virtuelni svet iskreniji?Vreme ti je da odrastes.
 
firespirit:
peach:
posto ti je tema uglavnom prosla neshvaceno ili polushvaceno,posto je vecina ljudi pretpostavljam imala komentar tipa "pera se malkice uradio kanda",posto niko nece nista da kaze,evo,opet cu ja(po cenu jos jednog :x ):dolazim da skromnog zakljucka da nije zlo na ovom svetu sto treba da zabrinjava vec uzasno nerazumevanje i neshvatanje ljudi oko sebe,sebicno posmatranje svega kroz sopstvenu prizmu i licni interes,nesolidarnost i homofobicno skrnavljenje tudjeg razmisljanja...a to se tako lepo preslikava na ovom forumu!...nekako,ocekivah da ovaj virtuelni svet bar bude iskreniji... :(
e,yebi ga,pero,oskrnavih ti temu... :?
necu vise,obecavam :P :!:

Virtuelni svet iskreniji?Vreme ti je da odrastes.
Ma ne razumes ti nasu Breskvicu, njena sustina je u principu dobra ali uvek mora biti zacinjena sa nekim sporednim bljuzgotinama, koje su uvek dvostruko duhovitog smisla. Jedan od najduhovitijih likova na Krsti.
 
Iskreno,i ja sam baš kao i Peach mislila da su ljudi ovde iskreniji jer sam se vodila logikom:što ne bi bili kad niko i onako ne zna ko su.
Ali sam, na žalost, konstatovala da nisu u opšte ,što me je baš razočaralo :cry:
Sad sam skrenula s puta,pardon teme,ali bmb!
 
Selena:
Iskreno,i ja sam baš kao i Peach mislila da su ljudi ovde iskreniji jer sam se vodila logikom:što ne bi bili kad niko i onako ne zna ko su.
Ali sam, na žalost, konstatovala da nisu u opšte ,što me je baš razočaralo :cry:
Sad sam skrenula s puta,pardon teme,ali bmb!
Ma to i jeste na neki nacin tema, nisi uopste skrenula.

Neki i jesu iskreni, ali mnogi i nisu, na nama je da upotrebimo svoj mozak i prepoznamo prave ili krive vrednosti. Ali pre ili kasnije se prepoznaju.
 

Back
Top