Čitalački klub - poziv na čitanje

Zdravo! Ja sam ovde nove, danas sam se registrovala na forum, i zaista mi se dopala ova tema . . .Zelela bih da sa nekim razmenjujem svoja iskustva o razlicitim delima . ..A i lepo je, jer uz misljenja drugih zaista dobijamo priliku da rastemo zajedno . . .Ako razumete sta zelim da kazem . . . Nadam se da vam nisam smesna . . .I zanima me da li biste me primili u vase diskusije . . .:) Pozz . .
 
Pročitala sam Ime ruže pre mesec dana, ali gde su ostali? Trebalo je da počnemo 3. avgusta da komentarišemo.

Iako sam odlagala čitanje ove knjige zbog sitnih slova i neodgovarajuće dioptrije, izborih se nekako s njom. Nije mi žao jer sam zaista uživala čitajući je. Volim kad autor piše o nečemu u šta se razume, kad nije površan, kad ima dobru radnju, zaplet i kraj, kad mi sve vreme drži pažnju. To sam sve imala ovde. Ovo je prvo Ekovo delo koje sam pročitala, i sigurno ću čitati još nešto.
Kao prosvetnom radniku nije mogla da mi promakne Adsova rečenica: "Još jednom sam imao prilike da se divim učenosti mog učitelja." Ovo je nešto čemu težim, i moram priznati, puno sam naučila od Vilijema.
Kako mi književnost nije struka, glupo je da ja sad nešto mudrujem ovde. Uključiću se kasnije, kad krenu ostali, možda nekim citatom. Za početak, ovo mi je jako:
"Bog ište od nas da primenjujemo svoj razum kada su posredi mnoge nejasne stvari, o kojima smo, prema Pismu , slobodni da odlučujemo. A kada vam neko predloži da poverujete u neku propoziciju, vi prvo morate da ispitate da li je ona prihvatljiva, zato što je Bog stvorio naš razum, i ono što se svidi našem razumu ne može a da se ne svidi božanskom, o kome uostalom znamo samo ono što, po analogiji, a često i preko negacije, zaključimo iz postupaka našeg razuma. I tada vidite kako ponekad, da bi se srušio lažni ugled neke apsurdne propozicije koja je razumu odvratna, i smeh može biti valjano sredstvo. Često razum služi i za unošenje pometnje među opake i čini da njihova glupost zablista u punom sjaju. Priča se da se sveti Mauro, kada su ga neznabošci stavili u kipuću vodu, požalio da je voda za kupanje previše hladna; paganski namesnik budalasto zamoči ruku u vodu hoteći da to proveri, i opeče se. Lep čin svetog mučenika koji je dušmane vere izložio podsmehu."
 
e ja bih da vas pitam nesto.....posto se divim bear grylls-u,koga sigurno vidjate na foxu kako jede sve sto stigne,video sam da je objavio knjigu.....zove se kao njegova emisija Man vs wild.....e sad,da li neko da li je da knjiga stigla do ove jadne srbije i kako je preveden njen naslov.....hvala
 
Čekajte, hajde da se usaglasimo šta se čita...

Nešto ne previše obimno, da možemo svi da ga uklopimo u već postojeće obaveze.

Pa vidi kada zelim da procitam neku knjigu ma koliko stranice imala mogu da je citam i mesecima... Imam obaveze ali bar 1 sat dnevno mogu da izdvojim za citanje... Obimno delo ili ne, bitno je da ti je zanimljivo... a kada je zanimljivo nadjes i vremena....
 

Back
Top