Чињеница да је генетика муслимана у Босни, Хрвата и Срба иста

Balkan a naročito Bosna je rasedna granica različitih tektonskih ploča. Te tektonske ploče su civilizacije; Islamska , Rimokatolička i Pravoslavna .
Upravo si navela religije a dala im ime civilizacije . Pa po tebi Albanci pripadaju trima civilizacijama hahah
Nacije su sa sastavni deo civilizacije a vera tj. religija je njen osnovni sadržalac . Naravno na spoju tih civilizacija dolazi do mešanja i preklapanja te nije neobično da ljudi različitih civilizacija pričaju, ponašaju se , izgledaju isto ili slično, jedu slična jela itd.
Očigledno da imate problem sa pojmom civilizacija .

Islamska civilizacija
https://fis.edu.rs/dolazak-islamske-civilizacije-na-balkan/
https://iiit.org/wp-content/uploads/Studies-in-Islamic-Civilizaion-Complete.pdf
Pravis konceptualnu gresku. razmisljas globalno o vrlo lokalnim fenomenima. I ne razumijes da su pojmovi civilizacija ili kulture samo modeli. Korisni ali ipak idealizovani modeli. Treba mnogo izoliranja stvarnosti pa da Maleziju i Tursku stavis pod istu civilizaciju a tek kulturu joj. Ili da Srbe i Ruse stavis u istu civilizaciju. Ali nebitno ocigledno da ti imas odredjena politicka uvjerenja pa su ti i stavovi bazirani na njima a ne na cinjenici da se Emir Kusturica ko od sale seta od jedne do druge civilizacije.
 
Poslednja izmena:
Upravo si navela religije a dala im ime civilizacije . Pa po tebi Albanci pripadaju trima civilizacijama hahah
Pa da kao što sam napisao religija je osnovni sadržalac civilizacije . Slučaj Albanaca je specifičan ili bolje rečeno ishod je drugčiji nego kod južnih Slovena zbog duštvenih sila koji su taj civilizacijski jaz prevazišli . U slučaju Bosne tj. južnih Slovena te društvene sile su danas nepostojeće a kroz istoriju nisu bile dovoljno jake.


Pravis konceptualnu gresku. razmisljas globalno o vrlo lokalnim fenomenima. I ne razumijes da su pojmovi civilizacija ili kulture samo modeli. Korisni ali ipak idealizovani modeli. Treba mnogo izoliranja stvarnosti pa da Maleziju i Tursku stavis pod istu civilizaciju a tek kulturu joj. Ili da Srbe i Ruse stavis u istu civilizaciju. Ali nebitno ocigledno da ti imas odredjena politicka uvjerenja pa su ti i stavovi bazirani na njima a ne na cinjenici da se Emir Kusturica ko od sale seta od jedne do druge civilizacije.
Malezija i Turska spadaju istoj civilizaciji islamskoj a Rusija , Srbija i na primer Bugarska pravoslavnoj , nisam to ja izmislio već o tome govore svi autori koji se bave geopolitikom.
Nacije na prostorima južnih Slovena su pored drugih faktora upravo i najviše modifikovani na osnovu civilizacijskog principa jer pojedinac u Mostaru Trebinju, Srajevu Brčkom... postao je pripadnik one nacionalne grupe čijoj religiji on pripada.
 
Poslednja izmena:
Pa da kao što sam napisao religija je osnovni sadržalac civilizacije . Slučaj Albanaca je specifičan ili bolje rečeno ishod je drugčiji nego kod južnih Slovena zbog duštvenih sila koji su taj civilizacijski jaz prevazišli . U slučaju Bosne tj. južnih Slovena te društvene sile su danas nepostojeće a kroz istoriju nisu bile dovoljno jake.



Malezija i Turska spadaju istoj civilizaciji islamskoj a Rusija , Srbija i na primer Bugarska pravoslavnoj , nisam to ja izmislio već o tome govore svi autori koji se bave geopolitikom.
Nacije na prostorima južnih Slovena su pored drugih faktora upravo i najviše modifikovani na osnovu civilizacijskog principa jer pojedinac u Mostaru Trebinju, Srajevu Brčkom... postao je pripadnik one nacionalne grupe čijoj religiji on pripada.

Све 'оћу те питам,

па заборавим.

Ко ти је то пиче на аватар?
 
Postojali su i Angli i Sasi a danas samo Englezi
Točno, postojali su i fuzionirali su se u Engleze. Sve je to u redu, osim jedne "sitne" razlike koju si zaboravio. Takvo fuzioniranje se nije nikada dogodilo između Hrvata i Srba. Da jeste, bila bi stvorena jugoslavenska nacija i danas bi na ovom područja egzistirala čvrsta i stabilna Jugoslavija.
 
Hercegovina i južna Dalmacija su najjača žarišta I2a na svjetu.
Netočno. Najveće žarište I2a je na teritoriju stare Hrvatske, koja je dakako obuhvaćala i zapadnu Hercegovinu i može se jasno utvrditi da se I2a širila iz hrvatskih krajeva.

haplogroup_i2a1.gif
 
Pa da kao što sam napisao religija je osnovni sadržalac civilizacije
napisao si jer ne razumijes da su ljudi koje si citala izvrsili klasifikaciju civilizacija spram religije i sl. Odnosno dali religiju kao faktor joji ce kljucno opredjeljivari drzave da se vezu u blokove i konfrotiraju.
. Slučaj Albanaca je specifičan ili bolje rečeno ishod je drugčiji nego kod južnih Slovena zbog duštvenih sila koji su taj civilizacijski jaz prevazišli .
A naravno da je specifican jer tvoj stav nije baziran na realnosti. Ali da ti kazem razlike izmedju bH srbina i bosnjaka su manje nego izmedju albanaca istih vjera iz dva regiona . Eto ti pripadnost razlicitim civilizacijama
Malezija i Turska spadaju istoj civilizaciji islamskoj a Rusija , Srbija i na primer Bugarska pravoslavnoj , nisam to ja izmislio već o tome govore svi autori koji se bave geopolitikom.
nikako ne govore svi autori vec je to samo podjela civilizacija spram religije. Ali jednu istu drzavu mozes da svrstas po drugom modelu u drugu civilizaciju. Malezija i Turska ista civilizacija boze gospode
 
https://balkaninsight.com/2012/01/23/serbs-croats-have-most-similar-dna/
Такорећи идентична, зашто онда многи Муслимани и Хрвати хистерично реагују на ову чињеницу и негирају са лажима?
не дирај у стару рану
због које све ме боли
остави мене на миру
увек ћу да те ''волим''

одлазиш сва у сузама
због нас плачеш то знам
што се лудо ''волимо'' а ипак се растајемо...

химна југославије


ђе солиш рану на ђедову икону са тавана ???
 
napisao si jer ne razumijes da su ljudi koje si citala izvrsili klasifikaciju civilizacija spram religije i sl. Odnosno dali religiju kao faktor joji ce kljucno opredjeljivari drzave da se vezu u blokove i konfrotiraju.
Ne nego si se ti uhvatio nekog kolokvijalnog značenja civilizaije koji ništa ne objašnjava a i ne postoji u teoriji dok sam ja uzeo religiju kao jednu od osnovnih sadržalaca civilizacije što je naročito vidljivo na Balkanu. Jer istorijski kotač koji je pregazio balegu i podelio je na dva (zapravo tri) dela nije ništa drugo do civilizacijski uticaji različitih religija što je valjda svakome jasno i našta je i Krleža mislio.
A naravno da je specifican jer tvoj stav nije baziran na realnosti. Ali da ti kazem razlike izmedju bH srbina i bosnjaka su manje nego izmedju albanaca istih vjera iz dva regiona . Eto ti pripadnost razlicitim civilizacijama
Kod Albanaca je prevladao nacionalan princip u odnosu na civilizacijsku podelu . Kod ostalih na Balkanu celovite nacije su već uklopljene u različite civilizacije pa nisu postojale društvene sile koje bi takvu podelu anulirale.. A da i ostale društvene sile jugoslovenstvo, brastvo jedinstvo, nacionalizmi (velikosrpstvo, velikohrvatstvo) , nisu bile dovoljno jake da podelu prevaziđu samo su je uvećali.

nikako ne govore svi autori vec je to samo podjela civilizacija spram religije. Ali jednu istu drzavu mozes da svrstas po drugom modelu u drugu civilizaciju. Malezija i Turska ista civilizacija boze gospode
A Turska i Malezija ne pripadaju islamskoj civilizaciji ?
 
Poslednja izmena:
Ne dao Bog da takvi ovladaju planetom. Čak će i razni tixiji praviti "zle kauboje" od blata.
Grdobane , Grdobane , pogledaj malo govore gospodina Sia , On kaže saradnja i razvoj u skladu prema vlastitim kulturnom obrascima.. Nema nametanja svog obrasca za sve kao kod zlih kaubojaca. Znači nećeš morati da jedeš pse i mačke .
 
Ne nego si se ti uhvatio nekog kolokvijalnog značenja civilizaije koji ništa ne objašnjava a i ne postoji u teoriji
Teoriji - intuitivno me potvrdjujes jer osjwcas da to sto govoris je kao sto sam ti rekao samo model i nista vise . Ljudi ne zive u modelima vec u stvarnosti koja je slicna ili nije .
dok sam ja uzeo religiju kao jednu od osnovnih sadržalaca civilizacije što je naročito vidljivo na Balkanu.
Malo ti treba mozak da ukljucis. Nijesi ti uzeo vec si samo citao knjige ljudi koji su klasifikovali civilizacije spram religije i sl. To sam ti vec i napisao. Ali ljudi nogu klasicikovati civilizacije kako hoce . Moja omiljena je klasifikacija civilizacija je Rusa Kardiaseva . Covjek klasifikuje civilizacije u svemiru ej
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kardashev_scale
Kod Albanaca je prevladao nacionalan princip u odnosu na civilizacijsku podelu . Kod ostalih na Balkanu celovite nacije su već uklopljene u različite civilizacije pa nisu postojale društvene sile koje bi takvu podelu anulirale.. A da i ostale društvene sile jugoslovenstvo, brastvo jedinstvo, nacionalizmi (velikosrpstvo, velikohrvatstvo) , nisu bile dovoljno jake da podelu prevaziđu samo su je uvećali.
Ovo ni da komentarisem necu
A Turska i Malezija ne pripadaju islamskoj civilizaciji ?
Da li si ti svjesna da je Turska civilizacijski sto puta bliza Srbiji nego Maleziji? Nijesi jer te j.ebe kulturni rasizam.
 
Teoriji - intuitivno me potvrdjujes jer osjwcas da to sto govoris je kao sto sam ti rekao samo model i nista vise . Ljudi ne zive u modelima vec u stvarnosti koja je slicna ili nije .

Malo ti treba mozak da ukljucis. Nijesi ti uzeo vec si samo citao knjige ljudi koji su klasifikovali civilizacije spram religije i sl. To sam ti vec i napisao. Ali ljudi nogu klasicikovati civilizacije kako hoce . Moja omiljena je klasifikacija civilizacija je Rusa Kardiaseva . Covjek klasifikuje civilizacije u svemiru ej
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kardashev_scale

Ovo ni da komentarisem necu

Da li si ti svjesna da je Turska civilizacijski sto puta bliza Srbiji nego Maleziji? Nijesi jer te j.ebe kulturni rasizam.
Kardašov i posebno Dyson su fantasti.

To jesu zgodne spekulacije, čak malo temeljene za sadašnjoj fizici, no u biti posve neostvarive bez neke bitno drugačije fizike. Ne samo tehnologije, nego poglavito- fizike.
 
Kardašov i posebno Dyson su fantasti.

To jesu zgodne spekulacije, čak malo temeljene za sadašnjoj fizici, no u biti posve neostvarive bez neke bitno drugačije fizike. Ne samo tehnologije, nego poglavito- fizike.
Naravno naravno. U pitanju je samo imaginativan pokusaj da se objektivno utvrdi nivo neke civilizacije ako bismo je sreli. Napisao sam to iskljucivo da bih ukazao da se klasifikacije zasnovaju na abstrakciji
 
Postoje Sorbi i postoje Srbi na Balkanu različite kulture, povijesti i identiteta.
Da, danas nakon 1400 godina i njihovog mešanja sa germanima a balkanskih Srba sa vlasima. U trenutku migracije to je bilo isto pleme podeljeno na dva dela (one koji su ostal ii one koji su otišli).
 
Netočno. Najveće žarište I2a je na teritoriju stare Hrvatske, koja je dakako obuhvaćala i zapadnu Hercegovinu i može se jasno utvrditi da se I2a širila iz hrvatskih krajeva.

haplogroup_i2a1.gif
Ne nego to samo znači da je taj prostor bio slabije naseljen od okolnih. Jer tamo gde ima više starosedeoca je automatski i manji procenat I2a/R1a. Sloveni se nisu naselili u Hrvatsku pa odatle širili, nego su se odmah širili širom Balkana, negde manje, negde više. Ova mapa govori o sadašnjem stanju što uključuje i novije migracije.
 
Poslednja izmena:
Po primjeru Luzickih Srba moze se pretpostaviti da su izvorni Srbi bili R1a, dok vjv izvorni Hrvati veoma moguce bili I2a (ali moguce isto R1a a da I2a su bili Vlasi iz Moldavije)
I jedni i drugi su mogli biti samo R1a, jer su oba plemena došla iz Bojke i okoline, tj. srednje Evrope. I2a Sloveni koji su stigli iz današnje Ukrajine su "asimilovani" u Srbe i Hrvate.
 

Back
Top