CHICAGO - Čikago - Mjuzikl

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
cassis:
To su gluposti.Pa svi vec odavno znaju da predstave koje Medenica hvali su uglavnom ocajne. Reci cu samo i ovo:predstave su obe dobre,samo sto ova kritikovana ima bolju mjuzikl energiju.
Glumacki su tanki u "glumackoj" podeli Sloboda,Vujke,Hana i Beta dok je Ivana dobra,a u drugoj "estradnoj"su tanki Milan(Amos H.),Katarina i N.Babic(novinarka).Znaci skoro jednako!
Cula sam da im se ova "glumacka" raspala pre par meseci,pa je Kokan morao ponovo da zakazuje probe sa njima.
"Estradna"-Ivan B.je vrlo zauzet glumac i radi i na televiziji(RTS uglavnom) i u pozoristu.Sad snima film sa Darkom Bajicem,igra i u Narodnom i Zvezdara t.,.Jelena je glumica koja verovatno pola poslova odbija da bi ostala u pozoristu zbog toga sto je svi zivi traze(cula sam da je dobila dve filmske uloge i nesto na rts-u tipa serije...),inace jedina nagradjivana glumica od ovih mladjih,igra i u Ateljeu 212... Katarina G.je odlicna, dokazana glumica,igra u JDP-u,doduse male uloge,ali je pre odlaska u Ameriku igrala punom parom i na filmu i u teatru...itd.Zato je to "estradna podela",jer ovi drugi rade samo u ovom pozoristu,pa ih retko ko zna-osim Slobode,mada mi se nekako cini da nema vece "estrade" od Mjesovitog braka na TV Pink.
I zato-gledajte obe podele-necete pogresiti,u pitanju su nijanse manje-vise na nivou energije...uzivacete...ovo je sjajna predstava...konacno u Beogradu!
I Kokanova devojke,balerina ovog pozorista, radi kao vrckajuci ukras u "Karaokama" na b92 pa doprinosi u znatnoj meri onom "estradnom".

kritike su mu, uglavnom, genijalne.
opisuju pravo stanje stvari.
obicno se bune anonimni glumci, lokalnih pozorista.
tesko neki poznati i dobri.
 
cassis:
ovaj skok se zove Arabesque i treba da izgleda kao sto ga radi Milica P.(na slici skroz desno),ali kod glumica izgleda vrlo neujednaceno i cudno-kao "tarabesque" ili možda "babaresque"...u svakom slucaju pogled za desnom rukom ,leva ruka paralelna sa proscenijumom :sad: ,sam skok nije važan koliki je,važno je da se pravilno uradi,to je jedan od problema u ovoj predstavi koju ja ipak i pored svega ovoga volim i rado gledam... ;)

ili rado igras u njoj pa malo podjebavas? 8-)
 
Strela:
Да сам којим случајем била у прилици да правим поделу за Чикаго, ево како би изгледала:
Рокси Харт - Мина Лазаревић
Велма Кели - Ивана Кнежевић
Били Флин - Иван Босиљчић
Мама Мортон - Хана Јовчић
Ејмос Харт - Никола Булатовић
Мери Сунашце - Бета Ђоревска

Без обзира што је Чикаго хит представа ове сезоне, мислим да би са Мином била још боља. Мина с пуним правом није прихватила да се појави на аудицији, јер њени квалитети за мјузикл су јако добро познати. Да и постојала би само једна подела са три алтернације за три главне улоге - Рокси, Велму и Билија.

sva sreca - niko te ne pita nista.
mina je super glumica, to se slazem. steta, cikago je mogao da bude kruna njene dosadasnje karijere
 
ultimatebg:
sva sreca - niko te ne pita nista.
mina je super glumica, to se slazem. steta, cikago je mogao da bude kruna njene dosadasnje karijere

Важно је да си ти питан за све, а још је важније да се око Мине слажемо, али гле чуда, Мина и поред тога није добила улогу у Чикагу. :roll:
 
Ja sam gledao verziju sa Slobodom Mićalović. Generalno se ova predstava najavljuje kao do sada neviđeni spektakl i nešto senzacionalno, ne samo u novinama nego i na početku predstave. Mnogi tvrde i kako je to najbolja predstava koja se trenutno igra u Pozorištu na Terazijama. Ipak, mislim da nije baš sve tako. Činjenica je da se cela glumačka i baletska ekipa puno trudi i da je mnogo rada uloženo da se sve to ostvari, ali na kraju predstave ostaje utisak da ipak nešto nedostaje. Igre tj. koreografija generalno nisu zahtevne i više se ide na masovnost, tj. da dosta ljudi istoremeno bude na sceni nego što je to nešto lepo ili oduševljava. Takođe mislim da prevod nije baš najbolje prilagođen našem podneblju i morao bi da bude bolji. Jednostavno nije isto kao kada gledate domaću predstavu tj. domaći scenario i strani koji je ovde u neku ruku bukvalno i pomalo na silu preveden i aranžiran. To je bar moj utisak. Takođe, mislim i da ova uloga nije za Slobodu Mićalović i da ona tu ne može da se ostvari.
 
Chikago sam odgledala skoro,pre dve nedelje mozda,i to na nagovor druga.Mjuzikle u principu ne volim,i smore me posle 15 minuta,ali ovde je dozivljaj u potpunosti drugaciji.Cak je i sklop glumaca ,tako sastavljen da nikoga od njih nisam podnosila pre "Chikaga".Sve su to uglavnom iritantni likovi koje sam vidjala po glupim domacim serijama tipa"Mjesoviti Brak". :roll: .,ili "Beovizijama".Mogu da kazem da mi je zao zbog svojih predrasuda ,jer glumci su zaista vrhunski odigrali ;) .Ne znam kako izgleda sa drugom postavom,ali prosto ne mogu da zamislim Slobodu Micalovic u njoj :-|
 
отворено 52. стеријино позорје у новом саду

Политика - Пре сат и 17 минута

НОВИ САД - Беседом редитеља и драмског писца Горана Марковића и мјузиклом "Чикаго", у режији Корана Младеновића и извођењу Београдског позоришта на Теразијама, вечерас је у Новом Саду отворено 52. Стеријино позорје.

Позивајући многобројну публику у великој дворани Српског народног позоришта да у наредних десетак дана на позорја уживају у истини, Марковић је рекао да је истина суштина позоришне уметности.

"Ако нешто у позоришту није истинито, онда оно не може ни да функционише", истакао је Марковић, нагласивши да "што је више лажи у нашој свакодневици, то је већа потреба да одемо у театар".

Свечаном отварању Стеријиног позорја присуствовали су многобројни угледи гости, међу којима и министар културе у Влади Србије Војислав Брајовић.

На позорју, које је од ове године осим фестивала домаће драме и фестивал позоришта, биће приказано девет представа у званичној конкуренцији и три у интернационалном програму "Кругови".
 
2002916722533187106_rs.jpg
 
Amfibija:
iz moje perspektive Chicago jeste najbolja predstava u pozoristu na terazijama, a postoji i ta cinjenica da ce se za nekoliko dana odigrati 50 Chicago i kako kazu svaki put je sala bila prepuna!

Чикаго није само најбоља представа у Позоришту на Теразијама, већ је то хит представа у Београду, која је увек унапред распродата (чак су се појавили и тапкароши) и увек има помоћних столица које се уносе за госте, али иста је ситуација и за Цигане, који се играју већ 4 сезоне!
 
chicagomf5.jpg



СОНГ ‘ЛАЖИ МАЖИ’


САМО ИХ МАЛО ЛАЖИ МАЖИ
ЛАЖИ МАЖИ ИХ
ПРУЖИ ИМ ПОЗУ ЈАКО БЛЕШТАВУ
ВОЛЕЋЕ СТРАСНО ТВОЈУ ПРЕДСТАВУ


САМО ИХ МАЛО ХОКУС ПОКУС
И ПОДИЂИ ИМ
СЛЕПИ СУ КАД ИМ ЈЕ У ОКУ ШТРАС
ПА ШТА ШТО СЕ СВЕ ШТО ТАКНЕШ КВАРИ
И ШТО СИ ОДВРАТАН У СТВАРИ
ЛАЖИ МАЖИ ИХ
НИКО НЕЋЕ ДА ЗНА!


САМО ИХ МАЛО ЛАЖИ МАЖИ
ЛАЖИ МАЖИ ИХ
ШОУ ПРАВИ СТАЛНО БУМБОМБАСТИЧАН
И ПРИЈЕМ БИЋЕ СКРОЗ ФАНТАСТИЧАН


САМО ИХ МАЛО ДРЖИ ПРЖИ
РАЗОРУЖАЈ ИХ
КО ЋЕ ДА ТРАЖИ ИСТИНУ УЗ ТО?
БАЦИ ИМ ЛАЖУ И ШАРЕНИШ
ПА НЕМАШ ЗАШТО ДА ЦРВЕНИШ
ДРЖИ ПРЖИ ИХ
САМО ТРАЖИЋЕ ЈОШ!

САМО ИХ МАЛО ДРЖИ ПРЖИ
ОБРЛАТИ ИХ
ЈЕР ЈОШ ОД ДОБА СТАРОГ ЗАВЕТА
НИКАД НЕ БЕШЕ БОЉЕГ САВЕТА


ПРУЖИ ИМ СТАРИ ДОБРИ ЦИРКУС
ЗАПРЕПАСТИ ИХ
КАД ТИ ЗАГУСТИ ЗАИГРАЈ СВОЈ ПЛЕС
СВЕ ДА ТИ И НА ЧЕЛУ ПИШЕ
ЧАК НИ УБИЦА НИСИ ВИШЕ

ЛАЖИ МАЖИ ИХ
ОБОЖАВАЋЕ ТЕ

САМО ИМ ПРУЖИ НАСТУП ПОГОДАН
ЧЕКАЋЕ СВЕ ДОК НИСИ СЛОБОДАН

САМО ИХ МАЛО ЛАЖИ МАЖИ
ОМАЂИЈАЈ ИХ
ВРХУНСКИ МАГ СИ, НЕК' ТО ВИДЕ СВИ
И ТОКОМ ТАКО СНАЖНОГ ЗАЛЕТА
КАКО ДА СПАЗЕ ДА НЕМАШ ТАЛЕНТА
ЛАЖИ МАЖИ ИХ
ЛАЖИ МАЖИ ИХ
ЛАЖИ МАЖИ ИХ
И ЗВЕЗДА ПОСТАЋЕШ ТИ!
 
Gledala sam Cikago, i mnogo mi se svidja predstava! :D Verzija je bila sa Slobodom, i ne svidja mi se kako je odigrala ulogu Roksi...Nekako nije se mnogo uzivela, sva mi je nekako ista, u svakoj sceni, bez nekog sarma...bzw...A ne zna nesto ni da igra :roll: ...Dok glumica koja je igrala Velmu(zaboravih kako se zove) prosto zraci! Super je, extra igra, glumi...sve pohvale. Jedino mi je krivo sto nisam gledala Bosiljcica...A bas sam zelela da vidim kako glumi...:cry: ...
 
СОНГ: 'САВ ТАЈ ЏЕЗ'

Велма. (Пева)

ХАЈДЕ САД,
ЧЕКА НАС ПРОВОД ЛУД
И САВ ТАЈ ЏЕЗ

ОТКРИЋУ КОЛЕНА
НЕКА ТЕ ЗОВУ НА БЛУД
И САВ ТАЈ ЏЕЗ

ДОДАЈ ГАС
ЗНАМ ЈЕДАН ЛОКАЛ ЦЕО
ГДЕ ЈЕ ХЛАДАН ЏИН
АЛИ ЈЕ КЛАВИР ВРЕО

МЕСТО ВРЛО ДИВЉЕ
ГДЕ ЈЕ МНОГО ЖИВЉЕ
УЗ САВ ТАЈ ЏЕЗ!

СКОЦКАЈ СЕ
И 'АЈМО ПРАВО НА ЦИРКУ
И САВ ТАЈ ЏЕЗ

ЈЕ Л' ЗНАШ ДА ТАТА ДИП
ВЕЧЕРАС СВИРА СВИРКУ
И САВ ТАЈ ЏЕЗ

ИГРАЈМО
НЕКА НАС РИТАМ ШИНЕ
КАД СЕ РАЗВАЛИШ
ИМАМ И АСПИРИНЕ

ДА СЕ САСТАВИШ
И ОДМАХ НАСТАВИШ
ДА САВ ТАЈ ЏЕЗ.

ВРУЋЕ! ВРЕЛО!
МЕСТО ВРЛО ДИВЉЕ
ГДЕ ЈЕ МНОГО ЖИВЉЕ
УЗ САВ ТАЈ ЏЕЗ!


ИСПРАЗНИ ФЛАШУ ДО ДНА
ЈЕР МИ СМО ДИВЉИ, БРЗИ
И САВ ТАЈ ЏЕЗ!

ОВДЕ ЈА
СВЕ ШТО МИ ТРЕБА ДРЖИМ

И САВ ТАЈ ЏЕЗ!

ХАЈДЕ, БИЋЕМО
НА НЕБУ СЕДМОМ
НИ АВИОН НИЈЕ
БИО ТУ НИЈЕДНОМ

ЈЕР ВИСОКО ГОРЕ
СЕ ПИЛОТИ СМОРЕ
КАД
НЕ ЧУЈУ ЏЕЗ.

О, САД ЋЕШ ДА ВИДИШ КАКО ЦИЦА ТРЕСЕ

И САВ ТАЈ ЏЕЗ

О, ЗБОГ ЊЕ ЋЕ ПОДИЈУМ ДА СЕ РАЗНЕСЕ

И САВ ТАЈ ЏЕЗ

О, ЗА СТЕГЕ НЕ ЗНА МАЛА
О, КАДА БИ МАМА ЗНАЛА

КАД БИ ЧУЛИ ЉУДИ
ДА ЈОЈ ЧЕДО ЛУДИ
УЗ САВ ТАЈ ЏЕЗ!

НИСАМ ЖЕНА НИЧИЈА
АЛИ, О, ЖИВОТ ВОЛИМ ЈА
И САВ ТАЈ ЏЕЗ!
 
Мени је одличан и "Затворски танго", можда и понајбољи...

То је оно кад износе разлоге зашто су убиле своје мужеве (љубавнике), па каже једна: Налетео ми је на нож....Налетео ми је на нож 10 пута!

Пробаћу да набавим и тај текст.
 
Strela:
Мени је одличан и "Затворски танго", можда и по најбољи...

То је оно кад износе разлоге зашто су убиле своје мужеве (љубавнике), па каже једна: Налетео ми је на нож....Налетео ми је на нож 10 пута!

Пробаћу да набавим и тај текст.

Uh, te pesme ne mogu nikako da se setim...a znam taj citat Налетео ми је на нож 10 пута!
Na youtube.com se može naći nekoliko snimaka raznih mjuzikala iz "Chicaga" iz raznih delova sveta (pozorišta).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top