CHICAGO - Čikago - Mjuzikl

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ona je fenomenalna. Ali ja uvek ovaj film poredim s ''Kabareom'', a to je vrlo nezahvalno poređenje... Nedostaje mi Bob Fosi...[/QUO
Kabare je nekeko vise muzicki film,za razliku od Cikaga...koji je cak pozorisno reziran.Kabare je sjajan,ali meni je Cikago favorit.Ja cak ne osecam potrebu da ih poredim uopste.
Evo prilike u nedostatku Fossi-ja, dolazi Chet Walker njegov asistent i radi bas Kabare,tako da cemo uzivati ,sigurna sam:wink:
 
Eto sta je rekao Chet Walker o Kabareu:,, Predstava ,, Kabare '' nece biti ista kao film, ali da cemo se potruditi da osecaj gledanja bude isti, kao kad bi se gledao film ''. Ja stvarno ne znam sta da mislim o ovome. Zapravo smatram da, ako ce predstava biti drugacija od filma, kako moze osecaj biti isti, mada opet nije naglasio u kom smislu ce da budu te izmene, tako da opet dovodi do onog da ne znam sta mislim o tome. Ali bez premca jedva cekam da pocne da se daje!:D:-D:-D
 
Eto sta je rekao Chet Walker o Kabareu:,, Predstava ,, Kabare '' nece biti ista kao film, ali da cemo se potruditi da osecaj gledanja bude isti, kao kad bi se gledao film ''. Ja stvarno ne znam sta da mislim o ovome. Zapravo smatram da, ako ce predstava biti drugacija od filma, kako moze osecaj biti isti, mada opet nije naglasio u kom smislu ce da budu te izmene, tako da opet dovodi do onog da ne znam sta mislim o tome. Ali bez premca jedva cekam da pocne da se daje!:D:-D:-D

Jel 'jos uvek imas temperaturu?;)
 
Kabare je nekeko vise muzicki film,za razliku od Cikaga...koji je cak pozorisno reziran.Kabare je sjajan,ali meni je Cikago favorit.Ja cak ne osecam potrebu da ih poredim uopste.
Evo prilike u nedostatku Fossi-ja, dolazi Chet Walker njegov asistent i radi bas Kabare,tako da cemo uzivati ,sigurna sam:wink:

Мени је Кабаре јачи у сваком погледу. Прво на плану приче, драматургије и ликова је битно сложенији од Чикага. Прича је вишеслојна и креће се у распону од љубавне, до приче о рађању нацизма у Немачкој, и кабареу, као месту опскурне забаве, који је свесно изабран као место на коме се одвија радња, и чији програм прецизно антиципира надолазећу катаклизму Другог светског рата. Насупрот томе, Чикаго је, упркос своји неспорним квалитетима, ипак "само" музичка прича о "две цице убице" и њиховом адвокату, који успешно манипулише медијима.
Музички је Кабаре такође јачи од Чикага, једина, можда, мала предност Чикага у односу на Кабаре је кореографија, мада и Кабаре има "јаке" плесне нумере...
 
Kabare je nekeko vise muzicki film,za razliku od Cikaga...koji je cak pozorisno reziran.Kabare je sjajan,ali meni je Cikago favorit.Ja cak ne osecam potrebu da ih poredim uopste.
Evo prilike u nedostatku Fossi-ja, dolazi Chet Walker njegov asistent i radi bas Kabare,tako da cemo uzivati ,sigurna sam:wink:


Мени је Кабаре јачи у сваком погледу. Прво на плану приче, драматургије и ликова је битно сложенији од Чикага. Прича је вишеслојна и креће се у распону од љубавне, до приче о рађању нацизма у Немачкој, и кабареу, као месту опскурне забаве, који је свесно изабран као место на коме се одвија радња, и чији програм прецизно антиципира надолазећу катаклизму Другог светског рата. Насупрот томе, Чикаго је, упркос својим неспорним квалитетима, ипак "само" музичка прича о "две цице убице" и њиховом адвокату, који успешно манипулише медијима.
Музички је Кабаре такође јачи од Чикага, једина, можда, мала предност Чикага у односу на Кабаре је кореографија, мада и Кабаре има "јаке" плесне нумере...
 
Idem 10og Novembra da gledam Chicago.. danas su otvorili blagajnu, dosla sam u 13:00 program TEK stoje izasao za Novembar.. vec nema karata u pareru.. jedva na balkonu mi nadjose mesto... Jedva cekam!!! :D
Pricacu kada budem odgledala (napoko!!!) Chicago, dacu svoje misljenje
 
Ja bila sinoc i gledala. Posle ovolike hvale mozda sam previse ocekivala tako da mi se cini da je predstava ok (mozda mi nije "legla" tema), ali nisam pala u nesvest.

Sto se glumaca pojedinacno tice i njihove pripremljenosti i nastupa imam utisak da su dali svoj maksimum i zaista nemam nikakve primedbe. Igrali: Micalovicka, Bosiljcic, Katarina G.... Sve je delovalo veoma profesionalno.
 
img150lm1.jpg


Завршна сцена са Вујкетом, Иваном К. и Слободом М.
 
Чикаго сутра гостује у Новом Саду, мада сам чула да су карте одмах плануле, уколико има Новосађана
на овом подфоруму, нека пробају да набаве карте, а можда сутра неко од оних који су набавили карте
буде спречен... Тако да ко зна, пробајте, можда вам се посрећи. ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top