Cena sata za čišćenje po stanu

Ionako radi online dva posla sada sam u fazi da joj sredim i treći plus čišćenje i pranje. Od mene dosta. Davno sam jednoj devojci za godišnjicu veze kupio onu četku za ribanje tepiha, upakovao u ukrasni papir sa mašnom.

Žene treba usmeravati dok su zaljubljene idealno vreme za kalup. Dotegneš je povremeno.
 
Zašto ponižavajuće?
Mislim da je tvoj komentar za njih ponižavajući, kada bi ga pročitali.

Da navedem da je osoba koja je kod mene, sa tim radom kupila sebi stan na periferiji grada... da plaća sebi lepa putovanja, i ima uvek po preporuci fine ljude jer je i sama fina i čista. svima dobro. Vrlo sposobna žena i lepo zarađuje. a ima i dodatne prihode.
Blam... Zarađuje više od mene kad držim časove a još moram i da se pripremam. Mada meni lakše da održim 3 dvočasa fizike i njoj dam taj novac.
I sutra pročitaš u kuriru da je pala sa dve tone kokaina nemoj da si naivna ljudi svašta radi i jako su fini. Najveći manijaci porodični ljudi i slično.
 
Zašto ponižavajuće?
Mislim da je tvoj komentar za njih ponižavajući, kada bi ga pročitali.
Hehe, nice try. :mrgreen:
Ne može moj komentar da bude ponižavajući jer ih ja ne ponižavam. Ako bi se i osetili poniženo to je zato što bi čuli istinu koja nije prijatna. Čistiti tuđu štroku, zdravih i pravih ljudi.
Da navedem da je osoba koja je kod mene, sa tim radom kupila sebi stan na periferiji grada... da plaća sebi lepa putovanja, i ima uvek po preporuci fine ljude jer je i sama fina i čista. svima dobro. Vrlo sposobna žena i lepo zarađuje. a ima i dodatne prihode.
Blam... Zarađuje više od mene kad držim časove a još moram i da se pripremam. Mada meni lakše da održim 3 dvočasa fizike i njoj dam taj novac.
Vau, kupila stan(čić) u Begaljici na kredit.

Ajde sad malo razmisli...ono, znam da nije prijatno. Tebi je mrsko jednom u 3, 4 meseca da očistiš svoj stan sa svojim mužem, decom, a ona može svaki dan da se lomi i čisti tuđe stanove.
Krvavo zarađen stančić.
Ko bi normalan radio taj posao, m?
A da ga teška muka na natera.
 
Ne. Nikakav kredit, iskeširala.
Imaš predrasude.
Nije teško sabrati da zaradi preko 1000 evrića mesečno. plus ima penziju. slobodne vikende. a radi šta joj ide od ruke. u svakom poslu ako si dobar dobro te plaćaju. ima finih ljudi, samaca, koji daju puno novca jer cene usluge. plus pričuvaj decu, ja joj dam i da svrati da mačku nahrani kad nisam tu, neki daju jednom nedeljno što ispegla skuva itd.. 50 evrića. Nisu to sve osobe sa margine društva. to su predrasude. ali dobro, ne vredi kad neko umisli da zna.
 
ne vredi kad neko umisli da zna.
Ja ne umišljam nego razmišljam.
Kao što rekoh, ako je tebi muka da jednom u 3, 4 meseca sa svojom porodicom očistite svoju prljavštinu, zamisli kako je njoj krvavo i ružno da se svaki dan lomi čisteći tuđu prljavštinu.

Taj posao, pored toga što je težak, je i ponižavajuć i nijedan normalan muž ne bi dozvolio ženi da radi taj posao- da čisti tuđu štroku i prljavštinu koju su novopečena gospoda kvalifikovana da sama očiste. :)

Da, da, šta se tu sad bečiš. Sablaznila te reč prljavština. :mrgreen:
 
Dakle, koliko uzima jedna dobra, čista i brza žena za spremanje/ćišćenje po stanu/kući?

U ovo vreme sa postojećom inflacijom? ;)

Konkretno.

Naglasiti i o kom se mestu radi.
Nisam nikada koristila takve usluge, za sada to sve bez problema radim sama, a ovde (u Becu) se cene krecu od 15 do 30€ po satu. Satnica zavisi od vise faktora.

Verujem da te zanimaju Bg i Srbija. :)
Drugarica u Bg placa 1000din po satu.
 
Ja ne umišljam nego razmišljam.
Kao što rekoh, ako je tebi muka da jednom u 3, 4 meseca sa svojom porodicom očistite svoju prljavštinu, zamisli kako je njoj krvavo i ružno da se svaki dan lomi čisteći tuđu prljavštinu.

Taj posao, pored toga što je težak, je i ponižavajuć i nijedan normalan muž ne bi dozvolio ženi da radi taj posao- da čisti tuđu štroku i prljavštinu koju su novopečena gospoda kvalifikovana da sama očiste. :)

Da, da, šta se tu sad bečiš. Sablaznila te reč prljavština. :mrgreen:
To je posao kao svaki drugi, samo sto je kod nas jos uvek neuobicajen.
Nije posao iz snova, tezak je i vecina ga radi, jer nema drugih mogucnosti, ali je posten posao. Nema sta da se stidi onaj koji ga radi, niti onaj koji takve usluge koristi.
 
To je posao kao svaki drugi, samo sto je kod nas jos uvek neuobicajen.
Nije posao iz snova, tezak je i vecina ga radi, jer nema drugih mogucnosti, ali je posten posao. Nema sta da se stidi onaj koji ga radi, niti onaj koji takve usluge koristi.
Nisam rekla da onaj koji radi treba se stidi tog posla niti da je posao nepošten.
Ali je i ponižavajuć. Pored toga što je težak. Za onog ko radi, ne za onog ko plaća, njega boli uvo.

To što je negde drugde uobičajen ne čini ga dostojanstvenim. Pogrešan argument.
 
To je posao kao svaki drugi, samo sto je kod nas jos uvek neuobicajen.
Nije posao iz snova, tezak je i vecina ga radi, jer nema drugih mogucnosti, ali je posten posao. Nema sta da se stidi onaj koji ga radi, niti onaj koji takve usluge koristi.

Ja sam dosta koristila usluge kada su mi deca bila mala a još sam i radila i nisam imala baka-deka servis. Upoznala sam vise osoba kojima taj posao odgovara. Ne kao da su prinuđeni, mogu da se zaposle i u Maxiju ili gdegod, ali im odgovara. Od moje najbolje drugarice majka je, kao inače domaćica, tata je imao dobru platu, ali je našla stariji bračni par u centru grada, puno para nikog da im pomaže oko ogromnog stana, davali su joj samo pre podne što dolazi radnim danima 300 eura mesečno. Ona dođe, malo pospremi redovno, skuva, sve što i kod kuće radi. Sakupljali taj novac a jasno je koliko je na godišnjem nivou. Jednostavno, ako nekome padne kašika u med to se koristi.

Porodice sa puno para i malom decom, nekome je radost da kod njih radi,od spremanja do čuvanja dece. Nekome to ide od ruke, prosto to su posebno sposobne osobe. Ja izuzetno cenim. Imaju ključeve od tih stanova gde idu, ljudi im daju, dobiju i neki novac što obilaze dok ovi nisu kod kuće. Itd.. Tako da.. ima tu svega kao i u drugim profesijama, od lepih priča do tužnih priča, no, ko dobro radi ima puno preporuka.
 
Ako ćemo realno, 95% poslova koje narod obavlja je ponižavajuće za fino kaljena čoveka, svuda prodaješ svoje vreme nekom manje ili više buzdovljivom buzdovanu. Sad da li čistiš njegovu fizičku ili psihičku prljavštinu, to su već neke nijanse. Da li kupiš prašinu iza lampe ili puštaš da ti sekunde prolaze dok on ispušta svoje smrdljive reči u tvojoj blizini, opet nijanse. Da li stvaraš nešto po nečijoj buđavoj ideji ili mu sklanjaš buđ sa pločica - dostojanstvo svakako spakuješ u džep.
 
Od moje najbolje drugarice majka je, kao inače domaćica, tata je imao dobru platu, ali je našla stariji bračni par u centru grada, puno para nikog da im pomaže oko ogromnog stana, davali su joj samo pre podne što dolazi radnim danima 300 eura mesečno. Ona dođe, malo pospremi redovno, skuva,
Pa najbolje ceo dan da rinta za 300 evra :klap:
sve što i kod kuće radi.
Ozbiljno si ovo izrekla kao argument? Znači ako mužu ...što ne bi posle i drugima...kad već to radi kući. Msm, ta logika. :mrgreen:
Sakupljali taj novac a jasno je koliko je na godišnjem nivou. Jednostavno, ako nekome padne kašika u med to se koristi.
A tek na decenijskom nivou. Da je radila 16 sati, onda bi to bilo još i duplo više. :klap: Sad mi je skroz jasna matematika.:tick: Genijalno

nekome je radost da kod njih radi
Da, da, radost da čisti tuđa ... 🫢 između ostalog. How sweet. 🥰
od spremanja do čuvanja dece.

Paula, Paula, od tebe sam očekivala malo manje patetike ako ništa drugo. Sad i dečurliju tuđu drekavu uvuče, hjoj. :mrgreen:
Nekome to ide od ruke, prosto to su posebno sposobne osobe. Ja izuzetno cenim.
🤣

Sociološko psihološku studiju da objaviš, ovo ti odlično leži. :mrgreen:
 

Back
Top