CEDOMIR JOVANOVIC-CEDA

Fincher:
Marlone, ja sam mislio da si ti ozbiljan čovek, a ti me tu zasmejavaš. Tvoj pokušaj opravdavanja toga što je Koštunica u ime Srbije lagao one od kojih zavisi budućnost 7 miliona ljudi da bi sačuvao podršku SPSa i opstao na vlsti mi je zabrinjavajuća. Svako pametan bi rekao da je tako nešto nedopustivo, ali kod nas ne postoji koherentan sistem vrednosti pa tako svaka nesreća nađe i svoje apologete.

Đinđić je preuzimao odgovornost za Srbiju i u najgorim vremenima je Srbija napredovala, ali je on za to platio glavom. Sada imamo Premijera koji jedino brine za to kako da što duže ostane na vlsti, a sve ostalo je podređeno tom cilju. Nema tu ni politike, ni viziej ni budućnosti zemlje. Samo laži, šurovanja, afere.

Ranije smo imali privatizaciju sa pokojom aferom a sada imamo afere sa pokojom privatizacijom.



Uh ja sam mislio da se ne slažemo, ali da su tvoje ideje iz demokratskog korpusa, ali kada naletim na iovakav biser radikalizma onda mi je sve jasno.
Nema nikakvih kolonija, ne daj da te plaše na RTSu baba-rogama.
Ekonomija ne funkcioniše tako. Taj lažni ekonomski patriotizam je plasdiran od strane onih koji žele da zaštite svoju monopolsku poziciju.
Cilj zemlje je da privuče što više stranih investitora kako bi se kapital slio i kako bi privreda profunkcionisala.



Cilj privatizacije i jeste da se što više stvari proda. DOS za tri godine nije mogao da razvije industrijsku grabu u zemlji u koja zaostaje 5 tehnoloških godina za ostatkom sveta. Ali je zato cilj bio da se stvari postave na stabilne temelje.
Jedan od tih tem,elja i jeste opšta privatizacija kao i liberalizacija. Tek uspostavljanjem konkurencije i privatnog vlasništva može da se odvoji žito od kukolja.

Zaista ono što si pisao je dokaz da nije izvršena dovolja edukacija stanovništva po ekonomskim pitanjima.
Ozbiljan čovek u XXI veku ne može da valja takve gluposti.
To je korpus populističkih stavova koje čujemo iz usta SRSa.
SRS je u tesnoj evzi sa najvećim tajkunima tako da ne treba da čudi što bi oni vodili zemlju u novu izolaciju.

Marlone, pitaj sve što ti nije jasno, ali ajde da pričamo kao ozbiljni ljudi.

Više volim da te čitam ovde nego na DO. Ovde barem zasmeješ, a tamo si suvoparno dosadan.

Prvo ako neko ne razume koncept svojine, to nisam ja nego ti. Ovime što podržavaš koncept rasprodaje svega u bescenje, samo radiš kontraproduktivno za popularisanje svog idola sa vizijom. Mi smo u ranom kapitalizmu, a ne u kapitalizmu... to se zove ijoš feudalni kapitalizam ako nisi znao.

Populistički stav... zanimljivo. A što si onda osporavao igru Vlade oko kupovine Merkatora, ako ti je samo ekonomija na umu? Svako radi ono što ume... neko ume da stvara, a neko da rasprodaje. Zoran je bio trgovac u duši i to je najbolje radio. Ali jedno je prodavati nešto svoje, a drugo zavijati državu u dužničko ropstvo pod formom tranzicije. Osnovne pojmove ne razumeš.. ili se praviš da ih ne razumeš. Ko je doveo strane banke ovde:D DSS ili Djika i DS? I koliko njih je uložilo u razvoj makar infrastruktura svojih prostorija....2 %, ja znam samo Societe Generale i jos jednu dve. I šta rade ovde? Agresivnom kampanjom teraju ljude na uzimanje kredita i cede ono još malo što normalan svet ima od novca. I šta će da rade posle...da zapale... isto kao Wiener osiguranje i mnogi. Medjunarodna zajednica ti daje novac tj.kredit za ono što ona želi, a ne za ono šrto ti želiš da proizvodiš. Tražiš kredit za proizvodnju zdrave hrane... a oni kažu ok, ali može ako prodaješ polovna kola iz EU ili TV aparatae... TO ti je koncept.

Cilj priv atizacije nije da se samo nešto proda, već to što se proda treba i da radi. Gomila stranaca je prekršila desetine zakona i niko nije mrdnuo... da ne kažem čim. A za afere.... e Fincher... da ne kažem mashane :D pa tvoji su još bili eksperti za vreme Miloševića, kada su sa SPO imali gradsku vlast te niko nije mogao da dobije dozvolu dok im ne plati reket...Smešan si. Imao si afera koliko želiš... u Parlamentu i van njega.

Osnovni postulat jedne zemlje da napreduje ekonomski je proizvodnja... a ne preprodaja i marifetluci sa njom.

kažeš Djika preuzeo obaveze za Srbiju u najgorim trenucima... nemoj molim te da me zasmejavas. Što je pobego kod Mila kad je počelo bombardovanje... gde ćeš ozbiljniju situaciju? On kod Mila i u belom svetu, Vuk adaptira kuću, ovaj otpadak od DOS-a u Briselu, Pešti ili već gde....

i za kraj ... otkuda ti znaš da je Koštunica bilo koga lagao? Odakle ti ideja da je Ratko ovde? Ako znaš nešto...prosledi, imaš telefon. A jadan pokojni Zoran je bio lagan kao zadnji... od te iste Evrope i sveta.... Politika je velika laž i jedna obična pijaca kao što reče mudar unuk od Buchilova. I to je suština.
 
I evo ti vest iz te EU od danas... pa vidi koliko će da bude tačna...

I PRIZNANJE I NASLEDSTVO,
KOLEKTIVNO
Željko PANTELIĆ 11.06.2006, 19:31:22

U Luksemburgu događaj već oznčen istorijskim - za EU, Crnu Goru i Srbiju. Savet ministara spoljnih poslova EU u ponedeljak će zaključiti da je Srbija pravni naslednik SCG, i EU, i njene članice, će kolektivno, prvi put u istoriji, priznati nezavisnost jedne države.
Podgorica ubuduće pod mnogo jačim "nadzorom", rečeno "Novostima" u Briselu.
Velika šansa za Srbiju. Priprema se i paket finansijskih i drugih mera podrške Beogradu
 
a_m58:
premijer nam je jednostavno zaglupljen... mozda je nekad i razmishljao svojom glavom... :(

cheda je za njega prof.

Не знам шта с тобом прозборити...Очигледно да од свих извођача највише готивиш свираче грамофона, вероватно ти се зато и причињава Чеда-профа.
 
Ti si paranoičan čovek. Niti sam ja neki Bušković niti me čitaš na DO.
Ništa lepše od internet DBovaca koji se trude da provale tajne šeme forumaškog života.
Smešno.

Sad o temi.
Ti si hodajuća gomila predrasuda i populističkih fraza.
Pri tome očigledno je da pričaš o stvarima o kojima ne znaš ništa osim onoga što si pročitao u nekakvim kvazi-pamfletima.

Najosnovnije je tvoje ne poznavanje osnova ekonomije odakle proizilazi neznanje vezano za privatizaciju. Cilj privatizacije je stvaranje tržišne privrede čiji je najvažniji činilac upravo privatna svojina.
Važno je stvoriti najširu bazu privatne svojine prodajom državne. DOSov zakon o privatizaciji je iskoristio do maksimuma sva iskustva drugih zemalja i bio je najbolji jer je omogućio koncentraciju upravljačke moći. Nije se ulazilo u eksperimente sa vaučerima i slično. takođe zakon o radu je bio dobar.

Ovo sve je važno da bi se rešio proble neefikasnosti i odvojila preduzeća koaj valjaju od onih koja ne valjaju. sam termin "rasprodaja" koji koristiš je ideološki obojen radikalskom ideologijom i pretpostavlja da neko rasprodaje naše "nacionalno blago". To je kolektivistička ideja nalik komunističkim.

Široka privatizacija je potrebna da bi se princip odgovornosti uveo na što više mesta i rasteretio budžet. Država je tu da stvori uslove za dobvru tržišnu utakmicu.

Banke je deoveo Dinkić,a on je Koštunicin pulen. No ja ne vidim nikakav prtoblem u bankama, ali ja naravno ne živim us vetu zavera kao ti. Banke daju kredite, a građani ih uzimaju, niko tu nikoiga ne primorava i država tu nema šta da se petlja osim u smislu inflatornih uticaja.

Sada kada bih te pitao ko je prekršio zakone ne bi znao da mi opdgovoriš jer barataš frazama. Ovo je neki čudan vid ksenofobije gde zli stranci dolaze i hoće da nas iskoriste. Smešno.

Ali da ti kažem da je u svim zemljama bilo kršenja ugovora po tom pitanju. U Češkoj je to učinio Volksvagen i niko nije reagovao jer bi to bilo besmisleno i proizvelo bi još više štete.
Ceo koncept "minimuma investicija" je ekonomski besmislen i DOs nije trebalo da ga uključuje u zakon.

Na SPSovske bljuvoti o Zoranovom "bežanju" neću komentarisati jer su toliko glupe i prizemne da nisu vredne komentara.

Zopran je političar koji je učinio mnogo za Srbiju i na kraju je život dao za nju.

Koštunica je lagao Olija Rena i Karlu del Ponte u vezi sa Mladićem. Niko više ne krije da je on tu samo neka volje da se uhapsi.

To je neodgovorno, ali to najbolje govorio Koštunici.
Međutim ta njegova neodgovornost celu Srbiju košta mnogo, prvenstveno obraza.
 
Arhangel NS:
Не знам шта с тобом прозборити...Очигледно да од свих извођача највише готивиш свираче грамофона, вероватно ти се зато и причињава Чеда-профа.

Nema to veze kakvu ja muziku gotivim... umem da prepoznam kada neko razmislja ispravno i ima zdrave ideje, nego kada je neko opterecen (zarobljen) pogresnom ideologijom ili jednostavno ima nezdrave (sebicne) motive...
 
Aj da krenem od OBRAZA :D Mi nemamo obraz.. prema tome nema šta da nas košta. To je suština pamfleta LDP-a. Mi nemamo pametne ljude, pa ćemo postojeće da zamenimo sa novima. Pamflet LDP-a. Srpski domaćini su vašljiva stoka i treba baciti atomsku da nestanu.. pamflet LDP-a. Homoseksualizam je nadasve zdrav odnos za ljudsko biće i to treba ozvaničiti da ljudi više ne bi bili u zabludi...isto vaši populisti.

Ne bi ti rekao ništa od ovoga, da ne radiš komunistički i demagoški. Nit me zanima DSS, jos manje radikali... znaci ne formiram stav kao ti čitajući šta izjave Oli Ren ili neke kvazi kraeature iz sveta...

Imaš opravdanje zašto DS nije poradio na razvoju proizvodnje zbog minulih vremena... isto je i sad... i biće isto sledećih deset godina, ako ne dobijemo neophodnu finansijsku pomoć ili ako nam se ne skinu sa grbače. To koliko ja imam predrasuda, moje pravo, kao i svakog čoverka na ovoj planeti. To o privatnoj svojini moram da kažeš da lupetaš, jer smo mi kvazi banana država Južne Amerike i zna se dobro kako se stvara privatna svojina na takvim mestima. Banke nije doveo samo Dinkić... njima je put utvrdio DOS jos posle "revolucije". To što dolaze sad, govori dovoljno o tome koliko je sistem za vreme DS-a bio stabilan u odnosu na današnji. O pitanju kreditiranja neću da pričam, zato što je sve povezano. Isto je i u Hrvatskoj. Kazes zli stranci...jok bre dobroćudni ljudi :D hoće da dodju da pomognu jadnoj i napaćenoj Srbiji. S kim ja pričam.... Ti si ksenofobičan a ne ja.

Zoran nije dao život za Srbiju, verć je Zoranu uzet život. Zbog čega i ko je to uradio, ja ne znam. A imam i godina i iskustva. A ti pošto znaš, prosvetli nas a i sudsko veće.

To da si Eraser ne kazem ja vec nekoliko ljudi na forumu...ipak malo ozbiljnijie kolege, pa im se mora verovati. :D
 
Здраве идеје?Јел причамо о истом Чеди који је у Зајечару док је ЛДП био ЛДФ изјавио да Србија треба да се одрекне Косова јер је то ионако освојено ратом.
То може само болесни ум да изговори.
Болесни и покварени.
Овакве глупости се ретко чују
 
Ja sam ti lepo objasnio i šta je privatizacija ni čemu služi, ali ti ne znaš dovoljno o tome i pokušavaš da priču prebaciš na politički teren.
Hoćeš da pričaš o polu-liberalizmu LDPa, samo napred, ali nemoj time da maskiraš svoje neznanje.

Jasno se u tvom razmišljanju vidi komunistički šablon. I to ne čak ni titoistički jer je on bio otvoreniji nego staljinistički.

DS nije pokrenuo nijednu granu jer stvari ne funkcionišu u ekonomiji kako ih ti zamišljaš.
Potrebno je vreme, DS je deoneo zakone, privatizovao i trebalo je videti prve rezultate. Oni dolaze u vidu skoka GDPa koji sada osetimo. naravno potrebno je još mnogo uraditi. Ti mene nisi čuo da ja napadam Koštunicu što nije ništa "pokrenuo" jer znam da nije ni mogao, ali ga napadam jer ništa ne radi u tom smeru.

Još jedenom ti ponavljam. Privatna imovina je ključni deo tranzicije i tržišne privrede.
Preračunao sis e pa si morao da priznaš da je Dinkić doveo banke, ali u tom,e nema ništa loše. Te banke su morale da kupe neku domaću i zadrže sve zaposlene.

Ovo o strancima najbolje govori o površnosti tvojih stavova. Kažeš da treba da zazioremo od njih, ja ti kažem da je to smešno i ti odmah postaješ maliciozan ("dobroćudni...došli da pomognu"). Pa ni jedno ni drugo. Niti treba da zaziremo niti su došli da pomognu. Mi treba da im omogućimo da ostvaruju profit i tako ih privučemo. Tu dobrota nema ništa.
ja sam svestan da si ti veći deo života proveo u komunizmu, ali pokušaj da shvatiš.

Vrlo je iz svih dešavanja jasno zašto je Zoran izgubio život i samo neko ko neće to da prizna može da se pravi da "ne zna".
 
Nacionalista:
хахахаха шта да мислим о секташу око којег се скупља ,,европски сјај,, са све геј заставама...углавном наш главни непријатељ!

НЕК СЕ БАРЈАК ОТАЧАСТВА ВИЈЕ ПО ОБРАЗУ НЕБЕСКЕ СРБИЈЕ!!!!
to nisu gay zastave,kao sto vi pokusavate da predstavite,vec zastave posvecene miru na kojima pise PACE,sto na italijanskom jeziku znaci mir. te zastave se viju na svim antiratnim protestima u svetu. nastale su u italiji u vreme protesta protiv rata u iraku.
 
Ма свака част Чеди.Он је паметан,лепо пева,лепо се облачи...носи беле чарапе...сад је још и миротворац.Јесам ли нешто заборавио?А да-визионар.
Кад неком прикачиш ту титулу "визионар" ко да си га прогласио за супермена.
Дакле,шта рећи,следите визију.
Највише волим да гледам прекаљене визионаре на фотографијама-глупи,ал замишљени
 
bex:
to nisu gay zastave,kao sto vi pokusavate da predstavite,vec zastave posvecene miru na kojima pise PACE,sto na italijanskom jeziku znaci mir. te zastave se viju na svim antiratnim protestima u svetu. nastale su u italiji u vreme protesta protiv rata u iraku.


Чему лагање и претварање, кога мислиш да убедиш у те глупости када се јавно ЗНА да су педери званично присуствовали митингу ЛДП и да им је Чедомир "икона" који је и јавно промовисао и учествовао на њиховим скуповима. Лично сам скидао неке њихове дијалоге
са њиховог геј форума после митинга и постовао их на овом подфоруму.

Све заставе са тзв.дугиним бојама су педерске и употребљавају се са различитим ознакама сходно прилици. Ова коју постујем је само једна од њих и замислите те гадове који су ставили белу петокраку која је симбол Витлејема........









Queer mreža Jugoistočne Evrope LGBTIQ aktivista/kinja iz bivše Jugoslavije

SEE Q mreža je regionalna mreža LGBTIQ aktivista/kinja i predstavnika/ca 20 LGBT organizacija iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore, Kosova/e i Makedonije.
 
Fincher:
Ja sam ti lepo objasnio i šta je privatizacija ni čemu služi, ali ti ne znaš dovoljno o tome i pokušavaš da priču prebaciš na politički teren.
Hoćeš da pričaš o polu-liberalizmu LDPa, samo napred, ali nemoj time da maskiraš svoje neznanje.

Jasno se u tvom razmišljanju vidi komunistički šablon. I to ne čak ni titoistički jer je on bio otvoreniji nego staljinistički.

DS nije pokrenuo nijednu granu jer stvari ne funkcionišu u ekonomiji kako ih ti zamišljaš.
Potrebno je vreme, DS je deoneo zakone, privatizovao i trebalo je videti prve rezultate. Oni dolaze u vidu skoka GDPa koji sada osetimo. naravno potrebno je još mnogo uraditi. Ti mene nisi čuo da ja napadam Koštunicu što nije ništa "pokrenuo" jer znam da nije ni mogao, ali ga napadam jer ništa ne radi u tom smeru.

Još jedenom ti ponavljam. Privatna imovina je ključni deo tranzicije i tržišne privrede.
Preračunao sis e pa si morao da priznaš da je Dinkić doveo banke, ali u tom,e nema ništa loše. Te banke su morale da kupe neku domaću i zadrže sve zaposlene.

Ovo o strancima najbolje govori o površnosti tvojih stavova. Kažeš da treba da zazioremo od njih, ja ti kažem da je to smešno i ti odmah postaješ maliciozan ("dobroćudni...došli da pomognu"). Pa ni jedno ni drugo. Niti treba da zaziremo niti su došli da pomognu. Mi treba da im omogućimo da ostvaruju profit i tako ih privučemo. Tu dobrota nema ništa.
ja sam svestan da si ti veći deo života proveo u komunizmu, ali pokušaj da shvatiš.

Vrlo je iz svih dešavanja jasno zašto je Zoran izgubio život i samo neko ko neće to da prizna može da se pravi da "ne zna".

Nije ovde priča o polu - liberalizmu več ortodoksnom, koji zagovaraju ideolozi tvoje partije i to javno. I nema nikakvog prebacivanja na politički teren... jer je suština u politici...kao i u uvek. Kada se ekonomija i politika odvoje, ima šanse za ovu zemlju, do tada... ništa.

Ovde mi daješ epitete staljiniste :D zanimljiva konstatacija, to još do sad nisam dobio. Kao prvo, nemaš pojma gde sam proveo veći deo života i kakvog sam političkog opredeljenja bio nekad i sad. Možeš samo da nabadaš naslepo. Niko ovde nema ništa protiv stranog klapitala, to su nebuloze o čemu govoriš... znaš dobro o čemu govorim. O firmama za pranje novca, koje su tvoji vrli ideolozi sadašnji i njegov prethodnik uzeli pod svoje. Nijedna ozbiljna kompanija iz Evrope a pogotovu iz Nemačke, jel'te, oni su mu kao bili prijatelji, nije htela da plasira kapital u Srbiju za vreme oktobarske vlasti. Zato što je bila mafijaška. Jedini razlog. I videlio su dokle će da traje i sa kime su se uhvatili u kolo. Zato nije bilo ni obećane pomoći.... jedan od razloga. Otuda sada i tolika mržnja prema Koštunici jer polako dolaze Rotschildi, velike američke kompanije i mnoge druge... o kojima je DS mogao samo da sanja. Nijedan stranac nije debil da investira kapital u zemlju sa nesigurnom političkom klimom. Tako je onda bilo... sada nije.

Zamolio bih te da nadješ neku žrtvu kojoj ćeš da palamudiš svoje vidjenje tranzicionih promena u banana državama, merni je sve jasno još mnogo pre no što su i počele.

Ti opet po starom, znaš zašto je Zoran izgubio život... ako sem floskula ne znaš konkretne stvari, bolje ćuti. Deluje stereotipno komunistički, iliti staljinistički :D, kao da piše Latinka.
 
Mile_renta_bubreg:
Ма свака част Чеди.Он је паметан,лепо пева,лепо се облачи...носи беле чарапе...сад је још и миротворац.Јесам ли нешто заборавио?А да-визионар.
Кад неком прикачиш ту титулу "визионар" ко да си га прогласио за супермена.
Дакле,шта рећи,следите визију.
Највише волим да гледам прекаљене визионаре на фотографијама-глупи,ал замишљени
je li glup ceda ili ti sto rentas bubreg...ti rentas bubreg a tebi radikali mozak....
 
eremita:
Ова коју постујем је само једна од њих и замислите те гадове који су ставили белу петокраку која је симбол Витлејема........
"To sa malom i velikom kazaljkom sam skapirao, ali me kopka misterija termosa: Kad sipaš vruće, on drži vruće, kad sipaš hladno, on drži hladno. Ali, kako termos to zna?" :lol:

Btw. Ldp je partija homoseksualaca isto kao sto je i demokratska partija u USA - ne progoni ih, pa mozda i glasaju za njih.
 
eremita:
Чему лагање и претварање, кога мислиш да убедиш у те глупости када се јавно ЗНА да су педери званично присуствовали митингу ЛДП и да им је Чедомир "икона" који је и јавно промовисао и учествовао на њиховим скуповима. Лично сам скидао неке њихове дијалоге
са њиховог геј форума после митинга и постовао их на овом подфоруму.

Све заставе са тзв.дугиним бојама су педерске и употребљавају се са различитим ознакама сходно прилици. Ова коју постујем је само једна од њих и замислите те гадове који су ставили белу петокраку која је симбол Витлејема........








Queer mreža Jugoistočne Evrope LGBTIQ aktivista/kinja iz bivše Jugoslavije

SEE Q mreža je regionalna mreža LGBTIQ aktivista/kinja i predstavnika/ca 20 LGBT organizacija iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore, Kosova/e i Makedonije.


ovaj eremita je nepopravljivi fetisista....jos je i zaratio s logikom....vidi problem u tome sto su ****** zvanicno prisustvovali mitingu LDP...u eremitinoj partiji ****** prisustvuju, valjda, nezvanicno...tako da eremita nema problema s istima....zvanicno...a, to je onda, po eremiti u redu...tako da i kad ga eremita primi nezvanicno, ne moze mu se prisiti da je gej...jer, eremita, pritom, nema ni zastavu duginih boja....sto je kljucni dokaz u prilog prethodne tvrdnje....jedini zvanicni eremitin problem je u tome sto ****** koriste belu petokraku...koja je simbol vitlejema...pa je, kao takvu koristi i eremita...koji nije *****...zvanicno...tako da cim vidim eremitu s belom petokrakom znacu da dolazi pravo s gej parade...nezvanicno
 

Back
Top