Čeda-LDP: UKIDANJE VOJNE OBAVEZE !!!

Толико ме нервира дефетизам, конформизам, космополитизам ...
Да нисам, бре оматорио ???
a207.gif
 
UofC:
I sta ce sa kalasnjikovim? Vjerovatno svako zna ispucati jedan sanzer...Sta onda? :lol:
Nemoj pogresno da me shavatis,ja jesam za sluzenje vojnog roka.To je svakome potrebno za slucaj rata.Medjutim u ovakvoj situaciji gde je vojska ovakva kakva je-neozbiljna,treba samo naglasiti da LJUDI TREBA DA SE BORE BILO KAKO.Ovde se vodi debata da li ste za ukidanje vojnog roka,a pokretac svega su ljudi koji glume "decu cveca" i koji nisu spremni da idu u rat zbog prigovora savesti.A u vezi ovoga sto si ti napisao za kalasnjikov,samo mogu da ti kazem da gomila ljudi za vreme 2 sv. rata i nije imala vojnicko iskustvo i da je ubijala Nemacke patrole na bilo koji nacin...noz, revolver, bilo sta...
 
Buduca_Srbija:
Ја видим да се овде неки озбиљно спремају за рат!
А питам се, шта ће бити прилком ступања у НАТО?!
A NATO je inace miroljubiva organizacija osnovana sa ciljem unapredjenja uzgajanja cveca :confused: ???

Nego ono sto ja ovde vidim jeste da se omladini u Srbiji se namece jedan uzasni oblik demoralizacije i defetizma, sa ciljem da se narodu, a pogotovo mladima slomi duh i ubije svaka trunka patriotizma. Hrvat a pogotovu siptar nikada nece reci da mrzi svoju zemlju i naciju i da ih zabole q za iste, kao sto neki ovde, pogotovo na ovom forumu, govore za Srbiju. Srecom, takve kreature su jos u poprilicnoj manjini, ali nesrecom vec ih ima i previse.
 
Salvantis:
A NATO je inace miroljubiva organizacija osnovana sa ciljem unapredjenja uzgajanja cveca :confused: ???

Nego ono sto ja ovde vidim jeste da se omladini u Srbiji se namece jedan uzasni oblik demoralizacije i defetizma, sa ciljem da se narodu, a pogotovo mladima slomi duh i ubije svaka trunka patriotizma. Hrvat a pogotovu siptar nikada nece reci da mrzi svoju zemlju i naciju i da ih zabole q za iste, kao sto neki ovde, pogotovo na ovom forumu, govore za Srbiju. Srecom, takve kreature su jos u poprilicnoj manjini, ali nesrecom vec ih ima i previse.

Не треба у опште ићи на постове овакве садржине, па га бојкотујем.
 
Salvantis:
A NATO je inace miroljubiva organizacija osnovana sa ciljem unapredjenja uzgajanja cveca :confused: ???

Nego ono sto ja ovde vidim jeste da se omladini u Srbiji se namece jedan uzasni oblik demoralizacije i defetizma, sa ciljem da se narodu, a pogotovo mladima slomi duh i ubije svaka trunka patriotizma. Hrvat a pogotovu siptar nikada nece reci da mrzi svoju zemlju i naciju i da ih zabole q za iste, kao sto neki ovde, pogotovo na ovom forumu, govore za Srbiju. Srecom, takve kreature su jos u poprilicnoj manjini, ali nesrecom vec ih ima i previse.
Оно болдовано је хортикултура, а заборавио си да поменеш и теологију !
Јел намерно ха ? Јеси ли заборавио Анђела ? Милсим Милосрдног ? :D :D :D
 
Salvantis:
A NATO je inace miroljubiva organizacija osnovana sa ciljem unapredjenja uzgajanja cveca :confused: ???

Nego ono sto ja ovde vidim jeste da se omladini u Srbiji se namece jedan uzasni oblik demoralizacije i defetizma, sa ciljem da se narodu, a pogotovo mladima slomi duh i ubije svaka trunka patriotizma. Hrvat a pogotovu siptar nikada nece reci da mrzi svoju zemlju i naciju i da ih zabole q za iste, kao sto neki ovde, pogotovo na ovom forumu, govore za Srbiju. Srecom, takve kreature su jos u poprilicnoj manjini, ali nesrecom vec ih ima i previse.
Питање је врло прагматично: с ким ћемо да ратујемо, кад се ствара глобална војна мрежа на целом Балкану?
 
Buduca_Srbija:
Питање је врло прагматично: с ким ћемо да ратујемо, кад се ствара глобална војна мрежа на целом Балкану?
Interesantno je da stalno formulises pitanja kao da mi hocemo da sa nekim ratujemo? Sta sa realnom mogucnoscu da neki zele da ratuju sa nama? Znam: ako se uclanimo "milosrdni" NATO ce nas sigurno braniti od potencijalnih neprijatelja, cak i ako su ti neprijatelji takodje clanovi NATOa....A celokupnu profesionalnu vojsku mozemo da posaljemo u irak, avganistan, ili gde god nas nato "zamoli" i da uzivamo u dobrosusedskim odnosima, miru i razumevanju u svetu, ljubavi medju ljudima i narodima :lol:
 
Jedino sto treba da se ukine je ono smesno civilno sluzenje vojske.
Vojna obaveza treba i mora da postoji. Neka bude sest meseci, mislim da je dovoljno. Poenta je da sve mora da se organizuje i vojska reformira (ne mislim na onu Tadicevu "reformu"). Ne radi se tu samo o vojnoj obuci, gadjanju i sl, postoje mnogo sire i dublje stvari. Dakle, posle toga to vise nece biti sluzenje kao za vreme Slobe, nece biti gubljenje vremena i sl.
 
Mi jesmo mala zemlja da bi imali profesionalnu vojsku koja bi nas sama mogla odbraniti ali ono JNA-ovsko sluzenje vojnog roka je besmisleno. Par mjeseci obuke i godinu i po landaranja po kasarni.
Ako bi zadrzali obevezni vojni rok, neka se svede na minimalac. Sasvim je dovoljno za obicnog vojnika 2-3 sedmice (cak i manje) da se nauci rukovati sa oruzjem. Ne mora se cak ni boraviti u kasarni, moze se organizovati kao kurs.
 
urospo:
Jedino sto treba da se ukine je ono smesno civilno sluzenje vojske.
Vojna obaveza treba i mora da postoji. Neka bude sest meseci, mislim da je dovoljno. Poenta je da sve mora da se organizuje i vojska reformira (ne mislim na onu Tadicevu "reformu"). Ne radi se tu samo o vojnoj obuci, gadjanju i sl, postoje mnogo sire i dublje stvari. Dakle, posle toga to vise nece biti sluzenje kao za vreme Slobe, nece biti gubljenje vremena i sl.

Moze civilno ali ne u porodiliste vec u rudnik ili onaj krompir da vade.
 
VRS:
Mi jesmo mala zemlja da bi imali profesionalnu vojsku koja bi nas sama mogla odbraniti ali ono JNA-ovsko sluzenje vojnog roka je besmisleno. Par mjeseci obuke i godinu i po landaranja po kasarni.
Ako bi zadrzali obevezni vojni rok, neka se svede na minimalac. Sasvim je dovoljno za obicnog vojnika 2-3 sedmice (cak i manje) da se nauci rukovati sa oruzjem. Ne mora se cak ni boraviti u kasarni, moze se organizovati kao kurs.
I posle periodicno, na svakih par meseci, vikendom obnavljati gradivo. Uz profesionalnu vojsku trebalo bi da bude dovoljno. Samo profesionalci sigurno nisu.
 
Torrente-BG:
Moze civilno ali ne u porodiliste vec u rudnik ili onaj krompir da vade.

Ne, takvi su za intedantske sluzbe, da peru i krpe uniforme, u kuhinji, da ciste wc, da skupljaju pikavce i sl. Eventualno moze da im se izadje u susret da ne moraju da nose uniformu ako to ne zele)

Civilno mogu da sluze vrhunski sportisti (npr. reprezentativci), umetnici, naucnici, istrazivaci, i slicno.
 
Ниједна варијанта с војском неће успети ако се не крене од породице.
Већ се показало колико је порасло дезертерство са све бежањем у иностранство итд.
Ако своју децу не будемо учили светињама, слободи, одбрани свога - од кућног прага до земље Србије - нема ништа ни од војске ни обуке.
А затим, шта са појавом Тадића и аболиције за све дезертере, Борка Вучић, жене у црном ???
 

Back
Top