Čeda-LDP: UKIDANJE VOJNE OBAVEZE !!!

zs040122_1_1.jpg
 
prof.Grof:
Ja bi svima vama ko ne želi da "vrati dug otdžbini", i ko se zalaže za ukidanje vojnog roka, obukao suknje i poslao po bordelima širom Prištine da vas tamo taslače, strane trupe. Kada ne možete da nosite puške i ne možete da se eventualno branite i borite za čast domovine , a ono barem prodajte svoje bulje strancima. Tako ćete nama koji smo se borili i koji ćemo se boriti , nekako pomogli a imali bi ste i neku korist.......... :lol: :lol: :lol:


Divna ideja profesor Grofe! Potpuno je podrzavam!

Svim ovim LDP devojcicama treba navuci suknje i minice(u narodu poznatijui pod imenom dopicnjaci) - i poslati ih na Kosovo da ih karaju Siptari . Za bolje i nisu 8-)

U zivotu postoje dve mogucnosti da j*ebes il da te j*ebu. Posto vi necete ovo prvo LDP-ovci ostaje vam samo ovo drugo.
 
MAXIMUS !:
Активан састав војске Србије мора да буде састављен од професионалаца а не од
голобрадих младића,а резерва то може по угледу на националну гарду и ми Срби да оснујемо своју Српску националну гарду па ако избије нека поплава или пожар било где на територији државе Србије иста може да реагује.
А професионалци реагују само на напад споља итд...
После свесрдног ангажовања поглавице који је на црти од В СЦГ није остало много,
само по неко складиште из кога се продаје коме шта треба по онда нешто и плане
ко је запалио жито,само се запалило од себе ...да ли тако.
Е па сада су поручници из земаља које су нас ничин заслуженим бомбардовале главни саветници у ВС па није ни чуго шта се све дешава.
Немој те жалити за концептом ЈНА исти је скроз био лоше заснован,само један пример спремали смо се за фронтални рат са непријатељом који ће споља да нас на падне па шта се десило ...сви знамо,мора нова стратегија,само пре тога народна влада па домаћин па закони у складу са уставом а онда је лако...

A od koga ce profesionalna vojska biti sastavljena ako ne od golobradih mladica? Ili mozda Ceda planira da regrutuje buducu profesionalnu vojsku iz redova gostiju na saboru na Ravnoj Gori? :roll: Treba skratiti vojni rok na 3 mjeseca posto kvalitetna obuka i ne zahtjeva vise vremena. Naravno obuku treba poboljsati i dobices kvalitetnu vojsku. Inace najbolja vojska na svjetu je IDF koja je zasnovana na sluzenju vojnog roka. JNA nije propala zato sto su vojnici bili regruti vec zato sto niko nije dao jasnu komandu za akciju i bila je etnicki isuvise izmjesana. Gdje su oficiri vodili vojsku kako Bog zapovjeda kao sto je to Mladic radio u Krajini i na Kupresu, JNA je izvrsavala akcije besprekorno.
 
U svakom slučaju mora da postoji obavezan, vojni rok kakav god bio i koliko dugo trajao. Mi smo mali narod, na jednoj vetrometini, i moramo da znamo veštinu ratovanja, moramo da imamo svest i srce ratnika. Obavezni smo da kao muškarci branimo svoje domove , žene , decu i teritoriju. Pa zar to mora neko umesto nas da radi, "žene u crnom" ili ko ?Obavezni smo zbog predaka junaka koji su vekovima štitili ovo parče zemlje upravo zbog nas............

Pa i LDP - ičkice, su možda potomci tih junaka, kako mogu tako mirno da okreću leđa nečemu što se zove istorija, ponos i Srbija. Zar ih nije sramota da vojni rok služe recimo u pozorištu tako što će da čiste " daske koje život znače" posle predstave. Ili ja grešim možda su stvarno LDP - ičketine............
c008.gif
 
Искрено, уопште не волим војску, нити било шта што има везе с оружјем, ратовањем... Али ако већ мора, нека је то професионална, добро плаћена и увежбана војска.
Зар, уосталом, није ли превише погибељи за Србе у протеклих 100 година? И нека то онда буду они који су за то обучени, и спремни, а не да смањујемо ионако драстично редукован национални корпус тако што ће изгинути они који би Србији могли дати значајан допринос на друге начине.
 
prof.Grof:
U svakom slučaju mora da postoji obavezan, vojni rok kakav god bio i koliko dugo trajao. Mi smo mali narod, na jednoj vetrometini, i moramo da znamo veštinu ratovanja, moramo da imamo svest i srce ratnika. Obavezni smo da kao muškarci branimo svoje domove , žene , decu i teritoriju. Pa zar to mora neko umesto nas da radi, "žene u crnom" ili ko ?Obavezni smo zbog predaka junaka koji su vekovima štitili ovo parče zemlje upravo zbog nas............

Pa i LDP - ičkice, su možda potomci tih junaka, kako mogu tako mirno da okreću leđa nečemu što se zove istorija, ponos i Srbija. Zar ih nije sramota da vojni rok služe recimo u pozorištu tako što će da čiste " daske koje život znače" posle predstave. Ili ja grešim možda su stvarno LDP - ičketine............
c008.gif

..rece cyber warrior, koji je od vojske video dva filma i odigrao nekoliko video igrica sa pucacinom i rokacinom...... :roll:


dontworryjy1.jpg
 
Norma Kampl:
Искрено, уопште не волим војску, нити било шта што има везе с оружјем, ратовањем... Али ако већ мора, нека је то професионална, добро плаћена и увежбана војска.
Зар, уосталом, није ли превише погибељи за Србе у протеклих 100 година? И нека то онда буду они који су за то обучени, и спремни, а не да смањујемо ионако драстично редукован национални корпус тако што ће изгинути они који би Србији могли дати значајан допринос на друге начине.

Zanimljivo;ali sta se desava u sledecem slucaju.Recimo napadne nas siptarija sa kosova i Albanija.Mi recimo imamo 20 000 profi vojnika.Ovi nagrnu sa 200 000 i samelju tih 20 000. Ostalo stanovnistvo ce dati doprinos u borbi kako?
 
Danasnja vojska republike Srbije je de facto zasnovana na dobrovoljnoj bazi: ko hoce ide u vojsku, ko nece "sluzi civilno" ( tj. prakticno i ne sluzi vojsku). Profesionalna vojska je dobra, ali previse skupa i uvek brojno nedovoljna, pogotovo za drzavu u nasem polozaju. Zato je nekakav oblik dobrovoljne dopune (nekakva ter. odbrana, "nacionalna garda" ili slicno) prosto minimum, pogotovo sto sigurno ima veliki broj ljudi koji bi rado ucestvovali u tome. Licno nemam nista protiv ni da se zadrzi ovakav oblik (pogotovo sto sam ja svoje odsluzio ;) ).

E sad sta Ceda misli o tome je potpuno beznacajno i nebitno, kao uostalom i njegovo misljenje o bilo cemu drugom. Koliko znam ovaj forum definitivno nije posvecen marketinskoj kampanji minornih politickih organizacija kao sto je LDP.
 
naravno da je potreba ukidanje ovog raspalog sistema.
profi vojska umesto ove.
ovi sto kenyaju o suknjicama ocigledno osecaju veliku zelju da jednom nedeljno pilje ostalim vojacima u b.lje dok je tushiranje. za to vreme cu se ipak redovno tushirati i biti sa svojom devojkom,radije.
a smeshno mi je kad vidim kako neki i dalje kenyaju o pitch.icama, suknjicama, nepobedivoj JNA i pradedovima u rovu:roll:
ako vec imash zelju da se osetish kao frajercina puna testosterona, imash ulicu,klub,izlazak...nije frka da izazovesh fajt, iscepash se malo, setish pradede preko albanije....
 
Torrente-BG:
Zanimljivo;ali sta se desava u sledecem slucaju.Recimo napadne nas siptarija sa kosova i Albanija.Mi recimo imamo 20 000 profi vojnika.Ovi nagrnu sa 200 000 i samelju tih 20 000. Ostalo stanovnistvo ce dati doprinos u borbi kako?

Прво, откуд њима тих 200к? Друго, зар опет да имамо неку "предвојничку обуку"? Да не кажем "ОНО и ДСЗ".

А становништво би ваљда знало да пружи отпор и допринос и без неке посебне обуке? Сналажљиви смо ми. ;-)
 
Norma Kampl:
Прво, откуд њима тих 200к? Друго, зар опет да имамо неку "предвојничку обуку"? Да не кажем "ОНО и ДСЗ".

А становништво би ваљда знало да пружи отпор и допринос и без неке посебне обуке? Сналажљиви смо ми. ;-)

Ima ih 2 miliona...Vecina od tih 2 miliona su mladi sto znaci da su spremni za vojsku. Ne bi im bio problem mobilisati 200,000 vojnika. Opremiti ih i snadbjeti je vec nesto drugo medjutim ako pametno biras saveznike ni to nije problem. Ako imas populaciju muskaraca koji u zivotu nista teze od viljuske nisu digli i koji i ne znaju kako puska izgleda neces biti u stanju da se odbranis. Onako ako prodju kroz osnovnu obuku u mladosti kasnije sedam dana obnove gradiva moze da ih spremi za rat.
 
Dok se vi ovde raspravljate dali treba sluziti vojni rok ili ne,ja mislim da ovde treba postaviti pitanje ovim "demokratskim" snagama, dali bi se borili u slucaju rata.Potpuno je nebitno dali neko ima vojnu obuku ili ne...ja sam vise za varijantu gerilske borbe.U slucaju opasnosti i rata pregrupisavanaje, svakom kalasnjikov u ruke i snalazi se kako znas.Zar mislite da oni klinci po evropi sto bacaju molotove koktele na policiju imaju neko vojnicko iskustvo?!
 
B.A.L.:
Dok se vi ovde raspravljate dali treba sluziti vojni rok ili ne,ja mislim da ovde treba postaviti pitanje ovim "demokratskim" snagama, dali bi se borili u slucaju rata.Potpuno je nebitno dali neko ima vojnu obuku ili ne...ja sam vise za varijantu gerilske borbe.U slucaju opasnosti i rata pregrupisavanaje, svakom kalasnjikov u ruke i snalazi se kako znas.Zar mislite da oni klinci po evropi sto bacaju molotove koktele na policiju imaju neko vojnicko iskustvo?!

Чак се и са вама слажем!
 
B.A.L.:
Dok se vi ovde raspravljate dali treba sluziti vojni rok ili ne,ja mislim da ovde treba postaviti pitanje ovim "demokratskim" snagama, dali bi se borili u slucaju rata.Potpuno je nebitno dali neko ima vojnu obuku ili ne...ja sam vise za varijantu gerilske borbe.U slucaju opasnosti i rata pregrupisavanaje, svakom kalasnjikov u ruke i snalazi se kako znas.Zar mislite da oni klinci po evropi sto bacaju molotove koktele na policiju imaju neko vojnicko iskustvo?!

I sta ce sa kalasnjikovim? Vjerovatno svako zna ispucati jedan sanzer...Sta onda? :lol:
 
Buduca_Srbija:
Подмеће се теза да је профи војска скупа, а истина је: нпр. Чешка је за обавезну војку издвајала 7%, а данас, за професионалну око 4,6%.

И тако мноооооооге земље!

Jel ti uvek i sve pises boldovano i oversized??? A ja mislio da je to zabranjeno pravilnikom...

Inace profesionalna vojska je dzaba, naravno. Po tvojoj logici profesionalna armija iste velicine kosta manje od regrutne armije?! Koliko je to besmisleno necu ni da komentarisem :lol:
 
Buduca_Srbija:
Подмеће се теза да је профи војска скупа, а истина је: нпр. Чешка је за обавезну војку издвајала 7%, а данас, за професионалну око 4,6%.

И тако мноооооооге земље!

Hmmm...Ceska je ekonomija porasla i postala bogatija a vojska se smanjila...Mjesto sto gledas procente gledaj u sumu i siguran sam da ce suma biti veca za profesionalnu vojsku.
 

Back
Top