Casopis Istorija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kupio sam ga prekjuče, još nisam pročitao, bacio sam samo letimičan pogled. Čini mi se da nije previše dobar, tekstovi su suviše kratki, i čini mi se da su napisani "popularnim" i atraktivnim stilom. Ali dobro, bolje i tako, nego da nemamo nijedan časopis istoriografskog karaktera
 
Kupio sam ga prekjuče, još nisam pročitao, bacio sam samo letimičan pogled. Čini mi se da nije previše dobar, tekstovi su suviše kratki, i čini mi se da su napisani "popularnim" i atraktivnim stilom. Ali dobro, bolje i tako, nego da nemamo nijedan časopis istoriografskog karaktera

Slazem se sa tobom, ali nemoj misliti da ce pisati o svakom clanku po 2-3 strane. Postoji tema svakog broja u ovom je Mihajlovic i njegovo ubistvo i ovaj tekst je opsirniji, kao i o Nemanjicima, Dragoj Masi. Ja cu ga podrzati kakav god da je!
 
Slazem se sa tobom, ali nemoj misliti da ce pisati o svakom clanku po 2-3 strane. Postoji tema svakog broja u ovom je Mihajlovic i njegovo ubistvo i ovaj tekst je opsirniji, kao i o Nemanjicima, Dragoj Masi. Ja cu ga podrzati kakav god da je!

To je bio moj prvi utisak, nma osnovu brzog i površnog pregleda, pravi sud doneću kada budem pročitao ovaj prvi broj
 
Dajte jos neki spisak tema i recite mi koliko kosta :D

Potrzicu ga ujutru

ovako,
jovan cvijic, narod izabrao izmedju istoka i zapada, drzavni svetionik na rubu vizantijskog carstva, rimski bog jupiter kod kalemegdana, tribali komsije karadjordja, sahrana bez groba,presuda saokratu u skladu sa zakonom, kolos krasio rodos samo 55 god., dante u bozanstvenoj komediji napao srpskog kralja idinar, imhotep graditelj, lekar i bog, sajkaca nas odrzala...

cena je 99 din.:)
 
Nisam čula. Ko su autori tekstova?

Gklavni i odgovorni urednik i autor nekoliko tekstova je Slobodan Kljajic
Ostali autori su: Dusan Jugovic, Jaksa Jovovic, Igor Todorovic, Gordana Mitrovic, Gordana Mitrovic, Iva Nenezic, Marija Bozanic, Aleksandra Pribakovic, Branislava Ivkovic, Milanka Mirkovic i Slobodan Rakovic, s tim da ima i nepotpisanih tekstova.
 
Glavni i odgovorni urednik i autor nekoliko tekstova je Slobodan Kljajic
Ostali autori su: Dusan Jugovic, Jaksa Jovovic, Igor Todorovic, Gordana Mitrovic, Gordana Mitrovic, Iva Nenezic, Marija Bozanic, Aleksandra Pribakovic, Branislava Ivkovic, Milanka Mirkovic i Slobodan Rakovic, s tim da ima i nepotpisanih tekstova.
Ponadao sam se da neka ugledna institucija izdaje ovaj časopis.
Ovima, ne verujem baš mnogo, bar dok ne prelistam to što su izdali.
Jer, urednik je iz Privrednog pregleda, a nekoliko autora su takodje iz Privrednog pregleda:
Glavni i odgovorni urednik lista: Slobodan Kljajić,
Generalni direktor: Dušan Jugović,
Firme, trgovina, berze: Aleksandra Pribaković,
Slobodan Raković, autor članka "Srbija radi Beograd se gradi", itd.

Bilo bi mnogo dobro, ako je stvarno istorijski časopis, ali...
 
Hvala i vama sto ste razumeli sta sam hteo (Ljuba...,rolland.).
Dakle,da malo naucno se raspravlja na istoriji.Sad,znam da ce Vuki reci da su to sve komunisticka pisanija,ali sta cu,davno on iz Pariza gleda Srbiju. Davno,bas.A iz daljine pogled nikad nije ostar,narocito jasan. Vama i Vukiju,kao i svima ovde, :)
 
Kupih casopis danas i prijatno sam iznenadjen... deluje poprilicno raznovrsno a po ceni od jednog kafanskog piva ne treba ni ocekivati vise :ok:

Prosto sam "odusevljena" ovakvim komenratom...Ne bih znala kako da opisem ovakvo pametno poredjenje...uporedjujes istoriju sa kafanskim pivom.,prosto sam "fascinirana"...

Sasvim slucajno znam teme koje ce se naci u sledecem broju tako da ce drugo izdanje istorije biti mnogo zanimljivije od prvog,mada je i prvi broj jako dobar,sa zanimljivim naslovima i jos zanimljivijim tekstovima...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kupih casopis danas i prijatno sam iznenadjen... deluje poprilicno raznovrsno a po ceni od jednog kafanskog piva ne treba ni ocekivati vise

Prosto sam "odusevljena" ovakvim komenratom...Ne bih znala kako da opisem ovakvo pametno poredjenje...uporedjujes istoriju sa kafanskim pivom.,prosto sam "fascinirana"...

Pa i kafane i pivo takoje imaju dugu istoriju :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top