ЧАНАК и нови 5 октобар

Petar_FPN:
sadama je trebalo skinuti,samo sto to nije posao za sad,vec za siite i kurde tamo.nemam simpatije za fundamentaliste ili diktatore,evo i sadasnji predsednik irana je realno pretnja,samo sto je to stvar un-a i saveta bezbednosti,a ne iskljucivo za sad-a.
danas mi je poprilicno nemoguce da neko sebe zove liberalom,a opravdava spoljne intervencije sad-a..pitam se samo sta bi tokvil danas napisao o americi..

Pa, lepo napisa, NIJE posao za Amere...Kao što štošta nije bio njihov posao, al' su se uvek trpali da ga obave...U čijem interesu, pitam se. :roll:

Liberali, uključivši i naše?
 
Petar_FPN:
sadama je trebalo skinuti,samo sto to nije posao za sad,vec za siite i kurde tamo.nemam simpatije za fundamentaliste ili diktatore,evo i sadasnji predsednik irana je realno pretnja,samo sto je to stvar un-a i saveta bezbednosti,a ne iskljucivo za sad-a.
danas mi je poprilicno nemoguce da neko sebe zove liberalom,a opravdava spoljne intervencije sad-a..pitam se samo sta bi tokvil danas napisao o americi..
E sada da li ga je trebalo skinuti ili ne pitanje je sad.Ok po onome što su nama servirali trebalo je ali to nije posao ni za site ni kurde ni usa.On ja kao malo više tamanio Kurde a šta im Turci uradiše?Pa oni su i u Irak ulazili zbog odstrela istih.Crno-belo?Nee
Zašto i za koga je Iran pretnja?Ako uzmemo u obzir da Rusi imaju tu umešane prste ne bih bio baš tako siguran da bi im i oni dozvolili tek tako razvijanje nukearnog oružja.Sa druge strane možda i ne bi bilo loše i da imaju,možda bi to nekoga nateralo i da se malo zamisli oko stava prema muslimanskim zemljama.
 
@grand
pitam se samo sta ce radikalnim mulama nuklearno oruzje?i to,poceti ga razvijati u 21.veku,posle svih un konvencija tokom hladnog rata.malo mi je sumnjivo da zemlja ciji predsednik izjavljuje da izrael treba baciti u more,ili da holokausta nije bilo,sad kao ima legitimno pravo da i ona ima nuklearke.i odbili su ruski predlog da tamo izvode te gluposti;odbili saradnju sa medjunarodnom atomskom agencijom....
a za stav oko muslimanskih zemalja-ako mislis na usa,ne zaboravi kako divno saradjuju sa saudijskom arabijom naprimer....
 
@veca
da,ali ga ameri imaju od 44/45.god.kad je vreme bilo drugacije...i kad nije doslo do mnogobrojnih rezolucija un-a,bilateralnih sporazuma medju nuklearnim silama...sada je svest,i javnost mnogo zrelija i rigoroznija po tom pitanju..evo,recimo,mislis da spanija ili brazil npr.ne bi mogli sad da razviju nuklearno oruzje?mogli bi,ali nece,vec je bash sad doslo iranu da ga pravi...
p.s.izbrisala si post..jbg:)
 
Petar_FPN:
@veca
da,ali ga ameri imaju od 44/45.god.kad je vreme bilo drugacije...i kad nije doslo do mnogobrojnih rezolucija un-a,bilateralnih sporazuma medju nuklearnim silama...sada je svest,i javnost mnogo zrelija i rigoroznija po tom pitanju..evo,recimo,mislis da spanija ili brazil npr.ne bi mogli sad da razviju nuklearno oruzje?mogli bi,ali nece,vec je bash sad doslo iranu da ga pravi...
p.s.izbrisala si post..jbg:)
izvinjavam se.
Arhangel je napisao slično.
Moje je mišljenje da moraju nešto da imaju.Pogledaj šta im rade.I USA i Izrael.
Da imaju možda bi se neki zapitali šta smeju a šta ne. :wink:
 
Petar_FPN:
@grand
pitam se samo sta ce radikalnim mulama nuklearno oruzje?i to,poceti ga razvijati u 21.veku,posle svih un konvencija tokom hladnog rata.malo mi je sumnjivo da zemlja ciji predsednik izjavljuje da izrael treba baciti u more,ili da holokausta nije bilo,sad kao ima legitimno pravo da i ona ima nuklearke.i odbili su ruski predlog da tamo izvode te gluposti;odbili saradnju sa medjunarodnom atomskom agencijom....
a za stav oko muslimanskih zemalja-ako mislis na usa,ne zaboravi kako divno saradjuju sa saudijskom arabijom naprimer....
Što su radikalni?Nećemo da lečimo uzrok nego posledice.Možda ali samo možda bi to oružje ostalo kao faktor odvraćanja ali ipak se više u ovom slučaju oslanjam na Ruse.Bez obzira što su oni odbili Ruski predlog ipak rade zajedno i ubedjen sam da im ovi to ipak ne bi dozvolili.Saradnju su odbili ali posle saradnje ;) izem ti ja saradnju kad oni traže da obustave program.Pa i od nas odneli ono nuklearno gorivo ko funjare po ekspresnom postupku.Mislim,i ne treba nam,imamo mi onih 30 tona što su nam posejali ovde pa kad rodi letina biće još.Ok,aj nek roknu Iran,a šta će onda biti?Imaćemo bombaše po celom svetu,muslimani postaju još radikalniji,ima ih svuda,ima ih belih mogu da deluju gde hoće i šta onda?Evo večeras javljaju da su Ameri pokrenuli najveću ofanzivu u Iraku od kraja rata,jel to rešenje?Muja se zakoprca negde a ti šalji uss marince da reše stvar.Kada već spominješ konvecije,samo se seti koliko ih ameri nisu potpisali ili jesu ali papir trpi sve.
 
Grandfather:
Što su radikalni?Nećemo da lečimo uzrok nego posledice.Možda ali samo možda bi to oružje ostalo kao faktor odvraćanja ali ipak se više u ovom slučaju oslanjam na Ruse.Bez obzira što su oni odbili Ruski predlog ipak rade zajedno i ubedjen sam da im ovi to ipak ne bi dozvolili.Saradnju su odbili ali posle saradnje ;) izem ti ja saradnju kad oni traže da obustave program.Pa i od nas odneli ono nuklearno gorivo ko funjare po ekspresnom postupku.Mislim,i ne treba nam,imamo mi onih 30 tona što su nam posejali ovde pa kad rodi letina biće još.Ok,aj nek roknu Iran,a šta će onda biti?Imaćemo bombaše po celom svetu,muslimani postaju još radikalniji,ima ih svuda,ima ih belih mogu da deluju gde hoće i šta onda?Evo večeras javljaju da su Ameri pokrenuli najveću ofanzivu u Iraku od kraja rata,jel to rešenje?Muja se zakoprca negde a ti šalji uss marince da reše stvar.Kada već spominješ konvecije,samo se seti koliko ih ameri nisu potpisali ili jesu ali papir trpi sve.

Buš je to već "objasnio", obrativši se naciji (aFtomatski, celom svetu)...A čemu zaklanjanje iza izpraznih priča i parola? Zar nekome nije jasno o čemu se radi?

Amerika srlja u propast svojim ponašanjem, ali je problem što u to uvlači i ostatak sveta. Pa, vreme je i da se taj ostatak izjasni...
 
...voleo bi da vidim revoluciju koju cje on da izvede...:lol:
canak.jpg
 
...pitanje je simbolichno... 5. oktobar ili tzv. "revolucija" oko koje su se ovde vodile rasprave i gde su se sve strane slozhile da je bila finansirana spolja u cilju svrgavanja tiranskog rezima milosevicja ne pije vodu u ovom sluchaju....sada nema tiranina i ako "oporbeni" politicari duvaju u alpski rog sa istom pricom .... znachi da su opet na starom putu i da cje zameniti iscepane rifle sa novim parom tek pristiglim iz krojachnice.... krojachi koji ih prave po shnitu koji su nacrtali, shtepaju nove revolucionare da fircaju ili cje da ih rasparaju kao stare krpe...
..jer jednom u mafiji... uvek u mafiji....:idea:
 
veKsla:
...voleo bi da vidim revoluciju koju cje on da izvede...:lol:
canak.jpg

Не може он у револуцију, има оправдање: боли га нога после пада са мотора! ИНАЧЕЕЕ, ЗАПАМТИЛИ БИ ОНИ ЊЕГА И СРЕЋА ЊИХОВА ШТО ЈЕ ОН РАЊЕН ВЕЋ 10 ГОДИНА, ПА МОРА САМО ДА КЕВЋЕ КАО КЕРА ИЗА ПЛОТА!
 
A Čanak nije čanak.Svi ovi što pominju 5.oktobar,a koji se ne nalaze u parlamentu,treba konačno da uvide koliko su minorni i da su čisti pozeri i luzeri.Došli su pre šest godina i bili na vlasti jer su se šlihtali uz DOS i ZĐ,nema više DOS-a ni ZĐ,tako da i oni više ne postoje,i mogu da laprdaju do mile volje jer oni ne mogu nikoga da vode,nisu lideri,mogu da vode samo isprazne razgovore i da zasmejavaju narod. ;-) :grin: :-D :grin: :-D :grin:
 

Back
Top