" Cake" u kuhinji...

Espanol:
Goscica:
A jel ste culi za onu caku kuvanja psenice u perjanim jastucima :lol: :?: To je najbolje kuvana psenica!!!!I najlepse slavsko zito!
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :shock:
OOOO, i ovo da dozivim! Miro sreca da ti znas za ovo inace bi me proglasili teskom baronicom :lol: :P
Dakle - stavi se zito u veci lonac da prokljuca i odmah se skloni i stavi na perjani jastuk.Jos jedan se stavi preko, da se dobro ususka, i obmota se sve dobro cebetom.Ako se to radi uvece, moze slobodno da se ostavi i do jutra.Tako kuvana psenica je najlepsa i najlakse se melje jer je super skuvana.Eto Espi i ja tebe necem da poducim! :D P.S. Ovako su psenicu kuvale nase bake....
 
Goscica:
Espanol:
Goscica:
A jel ste culi za onu caku kuvanja psenice u perjanim jastucima :lol: :?: To je najbolje kuvana psenica!!!!I najlepse slavsko zito!
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :shock:
OOOO, i ovo da dozivim! Miro sreca da ti znas za ovo inace bi me proglasili teskom baronicom :lol: :P
Dakle - stavi se zito u veci lonac da prokljuca i odmah se skloni i stavi na perjani jastuk.Jos jedan se stavi preko, da se dobro ususka, i obmota se sve dobro cebetom.Ako se to radi uvece, moze slobodno da se ostavi i do jutra.Tako kuvana psenica je najlepsa i najlakse se melje jer je super skuvana.Eto Espi i ja tebe necem da poducim! :D P.S. Ovako su psenicu kuvale nase bake....
Blagodaran na savetu. Ja se ne stidim da pitam, ali što reče Milanče to nije KUVANJE u jastuku! :wink:
 
?:
kako bezbolno uspesno i lako odvojiti zhumance od belanca

mislim ziva jaja
Za stručnjake :wink: lupiš jaje o ivicu posude, radne površine, itsl. uhvatiš levom i desnom rukom po sredini, razlomiš, pa 'presipaš' žumance iz polovine u polovinu, tako da belance iscuri u činiju.
Za pripravnike, probuši se jaje na 'šutki' i na vrhu (malo više), pa se duva u otvor :lol: i belance izleti, ocedi se.
 
zainteresovana:
?:
kako bezbolno uspesno i lako odvojiti zhumance od belanca

mislim ziva jaja
Za stručnjake :wink: lupiš jaje o ivicu posude, radne površine, itsl. uhvatiš levom i desnom rukom po sredini, razlomiš, pa 'presipaš' žumance iz polovine u polovinu, tako da belance iscuri u činiju.
Za pripravnike, probuši se jaje na 'šutki' i na vrhu (malo više), pa se duva u otvor :lol: i belance izleti, ocedi se.

aha el jednom rukom razbijash ; ))) pa fala ti znam za to mislim...samo shto mi se desava da zakacim zhumance i onda sve ode u pershun. cini mi se d aje bolje kad su malo na sobnoj temperaturi

ok mozhda probam ovo sa bushenjem :I
 
?:
el to zov nedoebanosti ili imash neki savet
ajde malo detaljnije.....kako kroz prste


Ma daj bre Jagodo nemoj da si smesna.
Tebi sve aludira na seкs.

Razbijes jaje i prospes ga na dlan. Malo nagnes ka prstima koje rastavis taman toliko da belance prodje kroz njih, dok ti zumance ostane na dlanu ( medju prstima).
Ili varijanta sa dve ljuske koja je gore opisana.

Potrebno je naravno da se operu ruke pre ove radnje :twisted:

Pozdrav
 
DA li ste znali,a sigurno jeste, da jaje kad je pokvareno pluta po vodi, a riba je pecena kad se do kosti gurne pa kad se izvadi vrh a on vruc, a da, i fora za pirinac, kad se pirinac skuva, podignite poklopac, stavite kuhinjsku krpu na serpu, i vratite poklopac, tako se izvalaci suvisna vlaznost, pirinac ostaje topao i ne lepi se ...... a sto se tice luka ljudi koristite malecni blender za te potrebe nikada ga necete tako savrseno iseckati!
 
pa kako jaja da ne aludiraju na sex to je bar povezano :)

ma ok to nego sto mrzim kad mi se razlije zhumanjak. :( mada i ne petljam vise s jajima mrzi me da kuvam

he savrseno iseckati ali treba: upaliti blender ubaciti luk izvaditi ocistiti ostatke rastaviti blender oprati
;)

plus treba imati malecni blender
nisam znala ovo za jaje a neshto kod mene i nema pokvarenih sve to ode. :I valjad
 
?:
pa kako jaja da ne aludiraju na sex to je bar povezano :)

ma ok to nego sto mrzim kad mi se razlije zhumanjak. :( mada i ne petljam vise s jajima mrzi me da kuvam

he savrseno iseckati ali treba: upaliti blender ubaciti luk izvaditi ocistiti ostatke rastaviti blender oprati
;)

plus treba imati malecni blender
nisam znala ovo za jaje a neshto kod mene i nema pokvarenih sve to ode. :I valjad
zato sam i rekla malecni, velicine case a ne multipraktik, bez sale super je a i nije skup!!
 
Goscice cao!

Dok sjeckas luk stani pored otvorenog prozora i ne brini suza nece biti!
Odavno sam to isprobala! U slucaju kad je jelo preslano ubaciti dva tri krompira i prokuvati jelo
krompir ce razsoliti jelo, pred sluzenje jela samo krompir izvaditi iz jela.

Pozdav
 
mala caka za riblju corbu i slicna jela gde se luk dinsta duze od glavnog sastojka kao npr u ovom slucaju ribe !

luk se ocisti i NE SECKA SE! nego se ceo stavi u vodu i skuva se! kad se skuva stavi se u blender sa malo vode u kojoj se kuvao i samelje se. posle ga stavite sa svim sastojcima u riblju corbu ili paprikas i za 20 min sve je gotovo :) nema plakanja :)

podloga za snicle, bifteke, natur snicle i sl.

ocistite krompir i narendate ga sirovog na najkrupnije rende. ugrejete tiganj, neki koji ne lepi /jer onda ne treba ili koristimo samo malo ulja,/, i u zavisnosti od ukusa i raspolozivog vremena, bacite narendan krompir u tankom sloju u tiganj i przite. zacinite po ukusu, sve varijacije su dozvoljene :)
ovo je interesantno jer se dobija przen krompir koji je "laksi" od pomfrita, izgleda kao mreza pa je atraktivan za serviranje i dobija se puno na brzini jer se tako puno krace przi.

prijatno:)
 
@ krompir
Ja - dok još nije sasvim pržen, dodam 1 mileram i začine (so, biber, bosiljak), još malo propržim, prebacim u vatrostalnu posudu, pokrijem listićima ementalera i zapečem u rerni desetak minuta. Super.
 
hvala za komplimente :)
evo jos jedne male cake

tikvice............

ja obicno izbegavam brasno u jelima, tj zaprske, pogotovo sa alevom paprikom. ako bas morate da koristite mlevenu papriku, kupite na pijaci suvu papriku /za punjenje/ pa je pred koriscenje sami sameljite. puno "puniji bogatiji"ukus........ali tema su tikvice

naime, klasicne lazanje pravim sa tikvicama umesto besamel sosom / sve ostalo klasika/, a snicle lovacke .....dinstam junetinu na luku i na kocke isecene tikvice, kada se tikvice istope, gotova je i junetina, na kraju uspem SLATKU pavlaku :)

u cemu je caka............sadrzaj svih gustih sokova je u preteznom delu bundeva, stariji brat od tikvice, iz istog razloga..........jer tikvica daje punocu soku tj jelu. verujte da tivice "vezu" jelo kao zaprska a neuporedivo su zdravije od same zaprske. svrha ista a kvalitet visi :)
 
sigurno se vecini desilo da ima recept i iste ali bas iste sastojke, recimo za krofne ili kiflice, kao kuma, mama, baba i td neka od starih i proverenih kuvarica. a njihove mekike, krofne, kiflice ispadnu kao "oruzje zabranjeno zenevskom konvencijom" :)

a sve su isto radile , mesile i iste sastojke upotrebile kao njihovi stariji mentori :) :)

tajna je u malim CAKAMA koje nisu shvatile ozbiljno kada su im majke i bake pricale, a to je :

kisela testa za kiflice...........mesi i samo mesi, bar pola sata, sve dok se ne lepi za ruke i dasku i onda jos 10 min:) pa mali list putera ili margarina na svakoj kiflici, pre toga premazanoj zumancetom :)

kao i za kiflice tako i za krofne je NAJBITNIJE, ...tajna je u temperaturi

kuhinja, BRASNO, i sve ostale namirnice MORAJU biti temperirane !!!!

u prilogu imate jedan detaljan recep za krofne, koje su hit za ove zimske dane, manite se onih tepsija iz tv shop-ova, nego nadjite malo vremena i napravite ih kao nase bake i ukus i mekoca nece izostati. a da, da ne zaboravim KROFNE SE PRAVE NA VANGLU :)
 

Back
Top