Burek ili sirnica

Различити народи, причају различитим језицима, једу различита јела, не видим у чему је проблем. Србе из Босне ћемо преваспитати некако да науче шта значи реч бурек на српском језику.
 
Па јел исто јело босански бурек и оно што се зове бурек у Србији и Македонији? Није.
Различити народи користе исту реч, који су сви позајмили из туђег језика, за различита јела која су исто тако позајмили. Не видим потребу да се убеђујемо око тога ко је у праву, пошто немамо неку посебну заслугу ни око речи, а ни око јела.
 
Па јел исто јело босански бурек и оно што се зове бурек у Србији и Македонији? Није.
Различити народи користе исту реч, који су сви позајмили из туђег језика, за различита јела која су исто тако позајмили. Не видим потребу да се убеђујемо око тога ко је у праву, пошто немамо неку посебну заслугу ни око речи, а ни око јела.
Vi biste se samo svađali.
Ja se zezam, valjda je to jasno.
Apsolutno mi je nevažno kako drugi nazivaju ono što ja jedem ;)
Opusti se.
 
Понуђен ко почашћен, мада не једем бурек са сиром.
:hahaha:
А ја са месом. Значи, у Босни бих гладан ост'о. :sad2:
Kako god želiš
Nisam ja tip osobe da se lijepi na razlike, podjele se samo umnožavaju i kreiramo vještačke 😁


Al da baš ono mora biti ova razlika,
Možeš se praviti da ne možeš pričati
I onda rukom pokažeš 😁
Добро, нећемо сад да ситничаримо, али реци искрено, волиш ли више бурек са сиром или са месом? 🤔
 
Poslednja izmena:
postoji burek sa sirom, sa mesom i prazan ..sve ostalo su pite i pitice u raznim varijantama i naravno zna se sta je gibanica ovde u Srbiji
odlican burek je kod trpkovica , rankovica i kircanskog i kada mi se jede burek a to nije cesto,onda ga kupujem kod njih
 

Back
Top