Brza voznja!

kekica:
mene je pandur oborio na ispitu zbog spore vožnje"sledeći put neka to bude malo življe"
reče budala i izađe iz kola
to je bilo pre 6 meseci....a sad vozim brzo samo po auto putu....ovako me još uvek malo zent da se ******...
Sporaci umeju da budu gori od napaljenih indijanaca mada i indijanci umeju da voze 20 km/h ako osete da su u uskoj, jednosmernoj ulici a iza njih je kolona. Onda vade telefon i pricaju nesto sa " tebrom " jako vazno.
 
King 7:
Pametno kocenje garantuje pobedu u trci. Ko ne koci - gine, ko mnogo koci stize poslednji. Nema tu rano - kasno kocenje nego kad treba i koliko treba. Jakim masinama se vadi iz krivine dodavanjem gasa.


Sve to stoji za kocenje, ali trkacka staza se uci ovim redsledom. (Nisam izmislio, citao sam sat su pisali veliki vozaci, i sam sam se zacudio za mnogo toga)

Prvo putanja, onda da ima sto bolju izlaznu brzinu na pravac, pa tek na kraju da sto kasnije kocis!

Pa ti vidi sta je bitnije... Kod trka je putanja najbitnija, pa tek onda ostalo, a kocenje na kraju.
 
Aleksej, nisi u pravu kocenje je glavna stvar i tu nema puno dileme, vjeruj mi da je uvek pobednik onaj ko kocnicu najmanje stiska. Sto se tice brzih i sporih vozaca, uzasavam se od pojedinaca, koji jure manje od 30 km/h, a iza je kolona duga kilometar, ne kazem da treba voziti kao manijak ali ovaj sto vozi 30 na otvorenom putu je mnogo gori nego onaj sto vozi brze jer ugrozava vise zivota. U danasnje vreme svi misle da su vozaci da su neki Fandji, klinci nauce okretati automobile pod rucnom i odmah misle da su najbolji vozaci, ne ni slucajno radi toga i jesmo u ovoj crnoj situaciji sto se tice saobracaja da vise ljudi gine na putevima nego u ratovima.Covek se uci dok je ziv i uvek gresi ne treba to zaboraviti
 
Aleksej_BASO:
Sve to stoji za kocenje, ali trkacka staza se uci ovim redsledom. (Nisam izmislio, citao sam sat su pisali veliki vozaci, i sam sam se zacudio za mnogo toga)

Prvo putanja, onda da ima sto bolju izlaznu brzinu na pravac, pa tek na kraju da sto kasnije kocis!

Pa ti vidi sta je bitnije... Kod trka je putanja najbitnija, pa tek onda ostalo, a kocenje na kraju.
Naravno, putanja je jako bitna i sva matematika je vezana za nju. To su pravila voznje za masine kojima se trka po betonskoj pisti i cije putanje su detaljno proucene i uhodane. Mislim da je drugacije sa reli trkama ( vrli slicno u stvari ) samo sto je razlika u onom izvlacenju iz krivine i doziranju kocenja kao i samom ulasku u krivinu koji cesto puta pocinje daleko ispred same krivine obzirom da je cesto puta u pitanju rastresita podloga. Neka kazu svoje misljenje reli vozaci.
 
King u pravu si dva razlicita pojma i potpune drugacije skole su rally i kruzne trke. Normalno da je u kruznim trkama potrebno razraditi putanje ulaska u zavoje, jer se te staze retko menjaju i imas vremena da razradis svaku stotinjku da dobijes.
Dok je kod rally sampionata totalno druga prica, tu nema puno pametovanja oko ulaska ili znas ili ne znas. Tu pobedjuje onaj koji najmanje koristi kocnicu, ko zna brzo uci a jos brze izaci iz krivine to je umetnost, i tu se iskreno boris tu nema foliranja jer se bocno proklizavanje vrlo tesko kontrolise to znaju samo vrhunski vozaci.
ipak mislim da su pravi vozaci definitivno vozaci rally sampionata ostale bih prije nazvao pilotima
 
Slazem se sa tobom. Rally trke su postale daleko uzbudljivije cak i od F - 1 bas zbog toga sto si naveo. Svaka krivina je nova i ne vozi se u krug sto zahteva maksimalnu koncentraciju i osecaj. Predlazem svim gradskim "sampionima" da se okanu rizikovanja tudjih zivota i da se pokazu ako je moguce bas u reliju, mozda nesto i urade.
 
Rally_Vozac:
Aleksej, nisi u pravu kocenje je glavna stvar i tu nema puno dileme, vjeruj mi da je uvek pobednik onaj ko kocnicu najmanje stiska. Sto se tice brzih i sporih vozaca, uzasavam se od pojedinaca, koji jure manje od 30 km/h, a iza je kolona duga kilometar, ne kazem da treba voziti kao manijak ali ovaj sto vozi 30 na otvorenom putu je mnogo gori nego onaj sto vozi brze jer ugrozava vise zivota. U danasnje vreme svi misle da su vozaci da su neki Fandji, klinci nauce okretati automobile pod rucnom i odmah misle da su najbolji vozaci, ne ni slucajno radi toga i jesmo u ovoj crnoj situaciji sto se tice saobracaja da vise ljudi gine na putevima nego u ratovima.Covek se uci dok je ziv i uvek gresi ne treba to zaboraviti

JA opet kazem ako se moze izdvojiti nesto da bude bitnije od drugog onda je to onim redosledom kako sam ja naveo...

Ipak u pravu si, rally je malo drugaciji, ja sam naveo ono sto su rekli vozaci kruznih trka i F1... (stare F1)
 
Tu pobedjuje onaj koji najmanje koristi kocnicu, ko zna brzo uci a jos brze izaci iz krivine to je umetnost, i tu se iskreno boris tu nema foliranja jer se bocno proklizavanje vrlo tesko kontrolise to znaju samo vrhunski vozaci.

Tako je, to je za prave vozače, za potpuni osećaj vladanja mašinom i pravo uživanje u vožnji, ali ne mogu to svi..
Sivonje gledaju, ko volovi, samo pravo, stave ciglu na gas i gledaju koliko su "razvili"..
To ja zovem teranjem, nije vožnja..
 
Rally_Vozac:
Aleksej, nisi u pravu kocenje je glavna stvar i tu nema puno dileme, vjeruj mi da je uvek pobednik onaj ko kocnicu najmanje stiska. Sto se tice brzih i sporih vozaca, uzasavam se od pojedinaca, koji jure manje od 30 km/h, a iza je kolona duga kilometar, ne kazem da treba voziti kao manijak ali ovaj sto vozi 30 na otvorenom putu je mnogo gori nego onaj sto vozi brze jer ugrozava vise zivota. U danasnje vreme svi misle da su vozaci da su neki Fandji, klinci nauce okretati automobile pod rucnom i odmah misle da su najbolji vozaci, ne ni slucajno radi toga i jesmo u ovoj crnoj situaciji sto se tice saobracaja da vise ljudi gine na putevima nego u ratovima.Covek se uci dok je ziv i uvek gresi ne treba to zaboraviti

Bitno je samo sve odraditi u pravo vreme.Dosta puta sam se vozio sa reli vozacima(pravim)i jednostavno se zaljubio.Evo upravo pakujem yuga za reli
 
HeBePoBaTaH_:
Tako je, to je za prave vozače, za potpuni osećaj vladanja mašinom i pravo uživanje u vožnji, ali ne mogu to svi..
Sivonje gledaju, ko volovi, samo pravo, stave ciglu na gas i gledaju koliko su "razvili"..
To ja zovem teranjem, nije vožnja..

U pravu si!Zato nasi trkaci ni nemaju brzinometar.Samo obrtaji i pici
 

Back
Top