Brutalno tukli ženu i snimali telefonom

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ма не дај Боже ово никоме!!!
И боли ме цветко какви су му и родитељи и он!!!
А да се не дај Боже овако нешто догоди неком мом,
Знао бих шта бих му рекао на суђењу :

"Моли Бога и судију да ти казна буде што већа и дужа!!!
Живећеш толио дуго............ колико будеш био у затвору!!!"

Нисам агресиван,
али да неко овако из обести бије и убија,
да је до мене..............било би по кратком поступку!!!:rtfm::rtfm::rtfm:

Ni ja nisam agresivan , al ..... znas kako ... malo sam psihijatriski nestabilan . tako da , boze me sakloni , samo da se ovo nikome ne dogadja ako je moguce ... Morali bi da budu strogo kaznjeni svi njegovi drugari , a i svi koji su se ikad rukovali sa njim . A sa roditeljima , pa jedno 20 godina prinudnog rada u zatvorskim ustanovama . Za njega nekma kzne .... evo .. pokusavam da je smislim .... da ne traje suvise kratko .
 
ne znam...ma šta mislio o maloletnicima, kao populaciji koji su emotivno nezreli, pa neke svoje akte ne razumeju, ili u nekoj svojoj sredini, među svojim vršnjacima to opravdavaju, ali ovo je stvarno dno dna

ova država ima strašan problem sa tom balavurdijom i to sve srednjoškolskog uzrasta

od navijača, huligana do ovakvih piz*arija u sred bela dana

Tako je, a kad bude procesuiran, sankcija će smešna...

To je ona varijanta, kreće da skuplja "staž" još kao maloletnik, i onda kasnije postepeno prelazi na teža dela, u svakom slučaju, roditelji su ga lepo vaspitali... :roll:

A najbolja varijanta je kad dođu zabrinute majke takvih junaka pa krenu da kukaju, kao nije to moje dete uradilo, nebi on to nikad, on je dobro dete... :roll: :evil:

A centar za socijalni rad je posebna priča, da ne širim, nije tema ovde. :evil:
 
pa ako ima 16 godina onda mu treba odrapiti jedno 6,7 godina ,sto maloletnickog ,sto normalnog zatvora kada napuni 18 ili kako vec ide to
Банди бре!!
Ако га до 16-е нико није васпитао,
и ако до тада није схватио не шта сме тј. не сме,
него шта је добро, а шта не, шта је људско-нељудско,хумано-нехумано,
никакав затвор ни њега ни то његово друштво неће ни преваспитати ни побољшати!!!

Пази, ја обожавам младе и омладину и склон сам да им свашта прогледам кроз прсте,
али док је то у границама "младост-лудост" и док тиме не дира и не угрожава некога,
али ово је бре брате за ......................... на бандеру или доживотну!!!
Па да никада више , због његове обести и злобе, нико не испашта!!!
Замисли бре да ти је тако напао и да ти је тако мајка прошла!?
Шта би му радио!?
 
pa ako ima 16 godina onda mu treba odrapiti jedno 6,7 godina ,sto maloletnickog ,sto normalnog zatvora kada napuni 18 ili kako vec ide to

Recimo da ovo delo bude kvalifkovano kao nasilničko ponašanje(čl. 344 KZ), kao punoletnik bi mogao dobiti do 3. godine zatvora, ili eventulano 5. zavisi od toga da li je oštećena prilikom tog događaja zadobila laku telesnu povredu.

KZ

Vaspitne mere
Vrste vaspitnih mera

Član 11.​
Vaspitne mere su:

mere upozorenja i usmeravanja: sudski ukor i posebne obaveze;

mere pojačanog nadzora: pojačan nadzor od strane roditelja, usvojioca ili staraoca, pojačan nadzor u drugoj porodici, pojačan nadzor od strane organa starateljstva, pojačan nadzor uz dnevni boravak u odgovarajućoj ustanovi za vaspitavanje i obrazovanje maloletnika;

zavodske mere: upućivanje u vaspitnu ustanovu, upućivanje u vaspitno-popravni dom, upućivanje u posebnu ustanovu za lečenje i osposobljavanje.

Mere upozorenja i usmeravanja izriču se kad je potrebno i dovoljno takvim merama uticati na ličnost maloletnika i njegovo ponašanje.

Mere pojačanog nadzora izriču se kad za vaspitavanje i razvoj maloletnika treba preduzeti trajnije mere uz odgovarajući stručni nadzor i pomoć, a nije potrebno maloletnikovo potpuno odvajanje iz dotadašnje sredine.

Zavodske mere izriču se prema maloletniku prema kome treba preduzeti trajnije mere vaspitavanja, lečenja i osposobljavanja uz njegovo potpuno odvajanje iz dotadašnje sredine, radi vršenja pojačanog uticaja na maloletnika. Zavodske mere izriču se kao poslednje sredstvo i mogu trajati, u granicama određenim ovim zakonom, samo koliko je potrebno da bi se ostvarila svrha vaspitnih mera.


Maloletnički zatvor
Član 29.​
Maloletnički zatvor ne može biti kraći od šest meseci ni duži od pet godina, a izriče se na pune godine i mesece.Za krivično delo za koje je propisana kazna zatvora dvadeset godina ili teža kazna ili u slučaju sticaja najmanje dva krivična dela za koja je propisana kazna zatvora teža od deset godina, maloletnički zatvor može se izreći u trajanju do desetgodina.

Zakon
 
Poslednja izmena:
Банди бре!!
Ако га до 16-е нико није васпитао,
и ако до тада није схватио не шта сме тј. не сме,
него шта је добро, а шта не, шта је људско-нељудско,хумано-нехумано,
никакав затвор ни њега ни то његово друштво неће ни преваспитати ни побољшати!!!

Пази, ја обожавам младе и омладину и склон сам да им свашта прогледам кроз прсте,
али док је то у границама "младост-лудост" и док тиме не дира и не угрожава некога,
али ово је бре брате за ......................... на бандеру или доживотну!!!
Па да никада више , због његове обести и злобе, нико не испашта!!!
Замисли бре да ти је тако напао и да ти је тако мајка прошла!?
Шта би му радио!?

To je minimum , . Sta sme , a sta ne sme . A gde jje ono ljudsko , razumno . Pa odnos prema starijima . pa samilost prema nemocnima , pa ljubav prema ljudima generalno .... Nece se taj popravljati. Nema mu spasa . Jedino sto je zalosno je to sto ce da napravi ko zna kakve uzase do 20 godine . Izgleda da ova sirota zena nema nikog svog . Ma roditeljima treba sve po spisku , ako jje maloletan .
Ja se secam ko sad , kad je pre jedno 20 godina , kod jednog mog drugara upala grupa huligana u dvoriste da jedu tresnje u sred bela dana , a on bio odsutan . Izasla njegova baba , pa ih lepo zamolila da ne lome granje . Kaze : jedite deco slobodno , samo nemojte da lomite granje . A oni uzeli da je gadjaju sa drveta kosticama sitnim novcem . U to moj drugar dodje od nekud i vidi celu situaciju ... nda oni , ( a sve takvi , po 17 - 18 godine , ne smeju da sidju , jer je taj moj drugar inace jedan misicavi zver od coveka , i jos bio prvak balakana u Dzudou . E onda je pustio jednog , da dovede oceve ovih drugih , a i svog .
On im je tako oceve prebio, na ocigled svojih sinova , da je sve pucalo . A onda nije hteo da ih pusti nikako , nego im je pokupio licne karte , pa im je narednih meseci upadao u stanovi i kuce i tamno ih maltretirao .
Vise nikad nisu dosli . Prema tome , ima leka i za takve besprizorce .
 
Poslednja izmena:
slazem se , mada nisam blag nego sam nazalost realan :( sto kaze kolega Del najverovatnije ce se izvuci sa nekom smesnom kaznom :evil:, a moj prijatelj NVS je sasvim u pravu da bi sve ispod 10 godina bilo premalo :roll:

Moram ti reci da pouzdano znam da takvi nadrljaju u nasim zatvorima . tamo kao da postoje paralelni zakoni . Ja sam cuo da , na primer decoubice i slovatelji dece jako i po pravilu stradaju u nasim zatvorima ..
 
To je minimum , . Sta sme , a sta ne sme . A gde jje ono ljudsko , razumno . Pa odnos prema starijima . pa samilost premanemocnima , pa ljubav prema ljudima generalno .... Nece se taj popravljati. Nema mu spasa . Jedino sto je zalosno je to sto ce da napravi ko zna kakve uzase do 20 godine . Izgleda da ova sirota zena nema nikog svog . Ma roditeljima treba sve po spisku , ako jje maloletan .
Ja se secam ko sad , kad je pre jedno 20 godina , kod jednog mog drugara upala grupa huligana u dvoriste da jedu tresnje u sred bela dana , a on bio odsutan . Izasla njegova baba , pa ih lepo zamolila da ne lome granje . Kaze : jedite deco slobodno , samo nemojte da lomite granje . A oni uzeli da je gadjaju sa drveta kosticama sitnim novcem . U to moj drugar dodje od nekud i vidi celu situaciju ... nda oni , ( a sve takvi , po 17 - 18 godine , ne smeju da sidju , jer je taj moj drugar inace jedan misicavi zver od coveka , i jos bio prvak balakana u Dzudou . E onda je pustio jednog , da dovede oceve ovih drugih , a i svog .
On im je tako oceve prebio, na ocigled svojih sinova , da je sve pucalo . A onda nije hteo da ih pusti nikako , nego im je pokupio licne karte , pa im je narednih meseci upadao u stanovi i kuce i tamno ih maltretirao .
Vise nikad nisu dosli . Prema tome , ima leka i za takve besprizorce .

Tako treba sa bagrom.:klap:
 
Moram ti reci da pouzdano znam da takvi nadrljaju u nasim zatvorima . tamo kao da postoje paralelni zakoni . Ja sam cuo da , na primer decoubice i slovatelji dece jako i po pravilu stradaju u nasim zatvorima ..
pa silovatelji i cedomorci stvarno nayebu i kontam da svi zazale sto je ukinuta smrta kazna ,.sto je po meni ok za bolje i nisu .al ovakvi bas i ne mora da znaci posto i tamo ima svakave stoke neljudske i nasilnicke
 
Tako je, a kad bude procesuiran, sankcija će smešna...

To je ona varijanta, kreće da skuplja "staž" još kao maloletnik, i onda kasnije postepeno prelazi na teža dela, u svakom slučaju, roditelji su ga lepo vaspitali... :roll:

A najbolja varijanta je kad dođu zabrinute majke takvih junaka pa krenu da kukaju, kao nije to moje dete uradilo, nebi on to nikad, on je dobro dete... :roll: :evil:

A centar za socijalni rad je posebna priča, da ne širim, nije tema ovde. :evil:

pa ako sam razumeo, žena je umrla...
kažu da udarac nije imao veze sa smrću...malo je sad to čudno, žena ide ulicom, udari je ludak i umre za dva dana, ali dobro...valjda je to nalaz kompetentne osobe

i za šta sad da ga procesuiraju...to su lake telesne povrede...
a još maloletnik :neutral:
 
ovog maloletnika treba za ovo najstrozije kazniti za primer njemu i ostalima.

a sto se tice zene i razloga smrti tu je jedino kompetentan patalog i abdukcija. ako je patalog vec rekao da taj udarac nema veze sa smrcu doticne zene treba mu verovati ali i pored toga ovom klincu treba dobro nalupati samare i osuditi ga najstroze.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top