Broj turista u Crnoj Gori smanjen, u Albaniji bum 3,5 miliona turista i Rusa sve vise

U Crnoj Gori trenutno boravi 60 900 turista, što je za osam posto manje nego u istom periodu prošle godine, priopćeno je iz crnogorskog Ministarstva turizma.

www.javno.ba/slajd/crna-gora-8-posto-manje-turista.html

Ali zato Albanija dozivljava bum!

www.balkantravellers.com/index.php?option=com_content&task=view&id=2073

Ove godine turisticka sezona je otvorena sa parglajdingom na juznoj obali Albanije -- mesec dana ranije nego prethodne godine. Glavne ruske TV stanice reklamiraju Albaniju kao novu neotkrivenu turisticku atrakciju. One je zovu "slatko tajno mesto" na Zapadnom Balkanu.

"Albanija ocekuje 3,5 miliona turista ove godine, uporedjeno sa 3 miliona prosle godine," rekao je ministar za turizam Ferdinand Dzaferi za SETimes. "Mi smo znacajno poboljsali putnu infrastrukturu i druge turisticke atrakcije. Promocione reklame u mnogim zemljama su predstavile albanski turizam,", on je rekao.

Vlada je otvorila turisticke kancelarije u gradovima punim turista. "Ove kancelarije ce prihvatati zalbe turista i turisticke firme ce biti kaznjene u slucaju lose usluge, loseg kvaliteta turistickih vodica, loseg smestaja i svih drugih problema," rekao je Dzaferi.



ma vole nas rusi oni su nasa braca ali sta oni znaju kakva je razlika izmedju nas i siptara njima je sve to isto:hahaha:
 
Crna Gora sto se turizma tice, radi sam protiv sebe. Ja bih pre otisao u CG preko leta nego naprimer u GrckU, ali zdrava logika mi ne dozvoljava da placam duplo goru uslugu, vise para. Sama cinjenica da je Nemacka izbrisala iz svojih turistick organizacija zemlju Crnu Goru kao ponudu, treba da zabrine ne samo neke ministre nego i rukovodioca drzave ako misle o buducnosti gradjana, posto nesto debelo tu nije uredu. Necu da pricam o tome da jedno mesto koje jedinstveni brand same zemlje Sveti Stefan-ne funkcionise vec godinama, i da se u Budvi zidaju samo zgradetine da bi opstinari punili dzepove nigde hotela da vidis, napravise betonske blokove ko u Beogradu to je klasicno sistemsko unistavanje, doduse i u Srbiji se sistemski unistava privreda tako da je izgleda svuda slicno :D..., stvar koja najvise smeta je to sto veze sa turistickom uslugom nemaju, pa u grcku kad odem ona sto prodaje kukuruz na plazi ponasa se prema tebi kao da si car, ja odem u Maestral i ostavim konobaru 5 eura baksis a on namrsten samo jos sto ne pocne da me napusava, pitam ga nesto "nemoj mene to pitati, ja to druze neznam" Pa bree :S napravim racun 50 eura na par pica i ostavim ti baksis a ti me gledas ispod oka, pa sledeci put cu ti doci nikada... Zakljucak Crnogorski turizam ide u ponori za nekih 10 godina ce mnogo opasti, za razliku od komsija naprimer Albanaca i Hrvata koji se uzdizu..
 

Back
Top