"Босна" - поклоњено име?

Da, i ja sam primetio da se srbi u Bosni groze na pomen tog imena, a smatram da duboko grese.Za mene je Bosna nesto najsrpskije sto postoji isto kao i Hercegovina. Ime RS mi je glupo (meni licno) i preimenovao bih ga u "Srpska Bosna". Ako se srbi odricu imena Bosne, onda to znaci da se odricu i svih onih srpskih teritorija koje su ustase okupirale 1995 u BiH kao sto su dolina Neretve,Mostar,Livno,Kupres,gornja Krajina,Konavli i Dubrovnik sve do Neuma. Zapravo,ako zadjemo samo malo dublje u istoriju videcemo da je sve zapadno od Herceg Novog do Karlovca,ukljucujuci i primorje bilo srpsko i to u etnickom pogledeu a ne samo vojnom.Vojno se moze zauzeti i Vladivostok ili San Francisko ali to ne znaci da je u etnickom ili istorijskom pogledu pripadao i pripada pobednickoj strani. Ja licno nikad ne pominjem ime RS vec uvek kada govorim o tim prostorima kazem....."U Bosni"....!
 
Tema je sažvakana 1000 puta i potpuno je bespotrebna

F U C K BOSNIA

Баш тако, позивање на некакве босанске корене, српске корене Срба и Бошњака, српске симболе, па макар и Котроманића је чиста будалаштина, то води новом братству и јединству, и иде на руку Муслиманима, Срби имају своје симболе, и требас е држати тих симбола, једна тробојка, један грб, једна химна за све Србе, било где да живе...
 
Ти очигледно не разликујеш језик и језичке варијетете од језичког стандарда.
Свака двојност у језичким стандардима носи опасност од поделе језичког па и националног простора, ратно руководство РС је то добро знало, и повело је акцију обједињавања српства на том плану. Нажалост, српска неукост у глупост су били јачи...

Ratno rukovodstvo RS nešto znalo? :)
 
Da, i ja sam primetio da se srbi u Bosni groze na pomen tog imena, a smatram da duboko grese.Za mene je Bosna nesto najsrpskije sto postoji isto kao i Hercegovina. Ime RS mi je glupo (meni licno) i preimenovao bih ga u "Srpska Bosna". Ako se srbi odricu imena Bosne, onda to znaci da se odricu i svih onih srpskih teritorija koje su ustase okupirale 1995 u BiH kao sto su dolina Neretve,Mostar,Livno,Kupres,gornja Krajina,Konavli i Dubrovnik sve do Neuma. Zapravo,ako zadjemo samo malo dublje u istoriju videcemo da je sve zapadno od Herceg Novog do Karlovca,ukljucujuci i primorje bilo srpsko i to u etnickom pogledeu a ne samo vojnom.Vojno se moze zauzeti i Vladivostok ili San Francisko ali to ne znaci da je u etnickom ili istorijskom pogledu pripadao i pripada pobednickoj strani. Ja licno nikad ne pominjem ime RS vec uvek kada govorim o tim prostorima kazem....."U Bosni"....!

Ма да, ајде да правимо нову Југославију.
Ако онај у Ливну каже да није Србин, као и онај у Мостару, шта ћеш му, хоћеш да му поклониш све до Црне Горе да би ушао у федерацију с тобом и првом приликом ти забио нож у леђа.
 
Ti se temu shvatila kao mjesto gdje ćemo pričati ko je manji i ko je veći Srbin i ponovo se dijeliti! :roll:


Ne,mene patkometrije u cijeg je tatka poveca patka, ne zanimaju.

Bosanci su samo geografska odrednica,nemaju nikakve veze ni sa religijom ni sa nacioJonima.

Tako je bilo, tako je,kao sto vidim i dan danas.

Mi,ljudi iz Srbije ,a svejedno da li smo Madjari,Vlasi,Slovaci ili Srbi zaista nemamo potrebe da objasnjavamo nekome ni sta je nas jezik,religija kuhinja,
jer se to oduvek i znalo.

Ja sa vama ne mogu da se "dijelim" jer mi nista nepodeljeno i nemamo. Cak ni to pravoslavlje jer ste vi religiozni od prekjuce, a mi Srbi iz Srbije
barem zadnjih 200 godina.
 
Један народ, једна држава!

Стоп унутарсрпским подјелама!

Српска - Србија заједничка држава, то је прича коју ће Срби говорим о истинским Србима који држе до своје - културе, језика... који жели напредак свом народу а не поново и поново савез са вјековним непријатељима, остварити кад тад.

Савез са муслиманима и Хрватима је договр за будуће ратове томе нас учи историја и томе морамо стати у крај. И уоквирити оно што је под нашом контолом зарад мира за будућа покољења
 
Poslednja izmena:
Па да није знало много тога, данас не бисмо имали РС.
И боље се мало информиши о томе како су устројени модерни језици уместо да ту иронишеш..

Ja vrlo dobro znam kako su stvoreni moderni književni jezici... ali to se ne radi krajem 20. niti početkom 21. vijeka...

Što se tiče stvaranja RS, nju je stvorio srpski vojnik i o vojnom rukovodstvu RS imam prilično dobro mišljenje i poštovanje... o političkom rukovodstvu su Pala imam loše mišljenje... bili su nesposobni, korumpirani, alavi na pare (da ne koristim neke teže riječi)...
 
Srpska mitomanija, kao i obicno, konstantan izvor podsmijeha.

I to kaže pripadnik naroda koji stalno lupeta o "tisućljetnoj kulturi", o svojim kraljevima o kijima se ne zna ni gdje su rođeni, ni gdje su umrli, ni gdje su sahranjeni, ni gdje su živjeli, niti išta drugo... ali su postojali :hahaha:... Kletva Kralja Zvonimira... Pacta conventa... Hrvatsko-ugarsko kraljevstvo... :hahaha:

Super, Srbi su mitomani, a vi niste!
:bye:
 
Ja vrlo dobro znam kako su stvoreni moderni književni jezici... ali to se ne radi krajem 20. niti početkom 21. vijeka...

Što se tiče stvaranja RS, nju je stvorio srpski vojnik i o vojnom rukovodstvu RS imam prilično dobro mišljenje i poštovanje... o političkom rukovodstvu su Pala imam loše mišljenje... bili su nesposobni, korumpirani, alavi na pare (da ne koristim neke teže riječi)...

Да, видим колико знаш о језицима.
Да нешто знаш, знао би да се стандарди доносе и мењају стално, договарају и усаглашавају. Да нешто знаш, знао би да су Хрвати управо крајем 20. века дефинисали свој језички стандард једнозначно, као одвојен од дотадашњег српскохрватског, и да је стандард само штокавски ијекавски (иако имају и екавце, и икавце, и чакавце и кајкавце), а да је писмо само латиница.

А ми као да смо дрогирани, и даље живимо у српскохрватском стандарду, по коме се нпр. реч млеко може написати на 4 начина, и сва 4 су стандардна. Нема језика који има овакав стандард, томе језку је суђено да га свако коме се ћефне отима и преименује...
 
Митоманија или не, термин Босанац и Босна су на добром путу да буду ликвидирани на српској земљи западно од Дрине. Остаће само појам Србин...

Sami ste ga se odrekli, republikosrbi, tko vam je sad kriv... najbolje da se i ta srpska zemlja zapadno od Drine likvidira pa ne bude vise takvih nedoumica, hm?
 
Ne,mene patkometrije u cijeg je tatka poveca patka, ne zanimaju.

Bosanci su samo geografska odrednica,nemaju nikakve veze ni sa religijom ni sa nacioJonima.

Tako je bilo, tako je,kao sto vidim i dan danas.

Mi,ljudi iz Srbije ,a svejedno da li smo Madjari,Vlasi,Slovaci ili Srbi zaista nemamo potrebe da objasnjavamo nekome ni sta je nas jezik,religija kuhinja,
jer se to oduvek i znalo.

Ja sa vama ne mogu da se "dijelim" jer mi nista nepodeljeno i nemamo. Cak ni to pravoslavlje jer ste vi religiozni od prekjuce, a mi Srbi iz Srbije
barem zadnjih 200 godina.

Hajde igraj se s tim psom sa avatara, možda vam se nešto i desi... :per:
 
Да, видим колико знаш о језицима.
Да нешто знаш, знао би да се стандарди доносе и мењају стално, договарају и усаглашавају. Да нешто знаш, знао би да су Хрвати управо крајем 20. века дефинисали свој језички стандард једнозначно, као одвојен од дотадашњег српскохрватског, и да је стандард само штокавски ијекавски (иако имају и екавце, и икавце, и чакавце и кајкавце), а да је писмо само латиница.

А ми као да смо дрогирани, и даље живимо у српскохрватском стандарду, по коме се нпр. реч млеко може написати на 4 начина, и сва 4 су стандардна. Нема језика који има овакав стандард, томе језку је суђено да га свако коме се ћефне отима и преименује...

Čovječe, to da ijekavski izgovor izbacimo bilo bi katastrofa...
Što ne bi ekavski ukinuli, pa da ijekavski bude standard? Ima dosta argumenata i za to!

P.S.
I nemoj da si bezobrazan, ja sam mislio na stvaranje modernih, književnih evropskih jezika!
 
Poslednja izmena:
Да, видим колико знаш о језицима.
Да нешто знаш, знао би да се стандарди доносе и мењају стално, договарају и усаглашавају. Да нешто знаш, знао би да су Хрвати управо крајем 20. века дефинисали свој језички стандард једнозначно, као одвојен од дотадашњег српскохрватског, и да је стандард само штокавски ијекавски (иако имају и екавце, и икавце, и чакавце и кајкавце), а да је писмо само латиница.

А ми као да смо дрогирани, и даље живимо у српскохрватском стандарду, по коме се нпр. реч млеко може написати на 4 начина, и сва 4 су стандардна. Нема језика који има овакав стандард, томе језку је суђено да га свако коме се ћефне отима и преименује...

Bravo, ali i sam si ti kriv sto to tolerises , za razliku od mene, a onda me svi psuju i yebu mi sve po spisku,ako sam napomenem da je srpski jezik onaj jezik koji se
govori u Srbiji i da su tu reci tipa " dio",mliko" i "lipo" skoro pa i nerazumljive, a svakako zvuce jako strano i niko ih ne prihvata kao svoje.

Onda se meni spocitava da je bas taj dijalekt i jedini pravi srpski, usput mi se i govori da sam maloumna,nepismena i statigajaznamstajos.

Problem je i ne samo ovde na ovom forumu taj, da su ljudi iz Srbije totalno rezignirali i nekako sve prepustili , pa i jezik,kulturu,mafije,lopovluk,nacionalizam
istoriju svoju, ovima sto su mnogo veci Srbi pravoslavci od nas,ljudi iz Srbije.

Ako nekoga ima na ovom forumu, a ko je iz Srbije, neka samo mahne jednim smajlijem.

Ali ih nema.

Zato je i forum beskrajno monoton, a i ne predstavlja ni promil ljudi iz Srbije.
 
Bravo, ali i sam si ti kriv sto to tolerises , za razliku od mene, a onda me svi psuju i yebu mi sve po spisku,ako sam napomenem da je srpski jezik onaj jezik koji se
govori u Srbiji i da su tu reci tipa " dio",mliko" i "lipo" skoro pa i nerazumljive, a svakako zvuce jako strano i niko ih ne prihvata kao svoje.

Onda se meni spocitava da je bas taj dijalekt i jedini pravi srpski, usput mi se i govori da sam maloumna,nepismena i statigajaznamstajos.

Problem je i ne samo ovde na ovom forumu taj, da su ljudi iz Srbije totalno rezignirali i nekako sve prepustili , pa i jezik,kulturu,mafije,lopovluk,nacionalizam
istoriju svoju, ovima sto su mnogo veci Srbi pravoslavci od nas,ljudi iz Srbije.

Ako nekoga ima na ovom forumu, a ko je iz Srbije, neka samo mahne jednim smajlijem.

Ali ih nema.

Zato je i forum beskrajno monoton, a i ne predstavlja ni promil ljudi iz Srbije.

Сестро, ти очигледно немаш појма о чему причаш, Србија је пуна ијекаваца, ијекавски је признат као један од језичких стандарда, али се сви у Србији понашају као да имамо један стандард, екавски.
Наметнуте државне границе све више постају границе између два стандарда, а то није добро, зато треба увести један стандард за цело подручје српског језика и све оне који говоре српски.
 

Back
Top