"Босна" - поклоњено име?

@Slaven777

Славене, црногорска нација не постоји нити ће икада постојати. Црногорци су једноставно дио, односно етнос српског народа који је дуго времена баштинио традицију државне независности и непокорности. Ово остало што наводиш као приписивање статуса нације Црногрцима је производ комуњарског будалисања у по коме је све кроз партију и раднички покрет било дефинисано, тако и конститутивни народи и народности СФРЈ. Ја као млађи прираштај који нема везе с тим временом, уопште се не осјећам дужним да се позивам ни на какву фразеологију комунистичког времена и Ђилас-Капичић екипе. Црна Гора је српска земља, то је јасно и 2008. је учињено невиђено издајство од стране монтенегринског врха према српском народу, неизбрисив траг и љага велике срамоте...
За мене је Црна Гора као највиши српски духовни домет престала да постоји у вријеме кнеза Данила II, прогласивши се за кнеза утрвши пут сваког могућег раздора међу српским народом стварајући двије паралелне државе са неоправдано опречним претензијама на примат.
Небулозно је да данас говоримо о било каквом црногорском партикуларизму када то више и није она етика који смо сви вјековима познавали. Једноставно када би Црна Гора и БиХ постале покрајине унутар Србије природних величина онда би ствари могле бити измирене и доведене на своје мјесто. Какво би било унутрашње уређење, разуђеност те државе, то је одвећ друга ствар тема за себе...
 
Poslednja izmena:
Koji su dokazi za to da je Šešelj porijeklom Hrvat? Alija je sam pisao da su mu preci porijeklom iz Srbije, ali ne mora značiti da je čisti etnički Srbin...

Шешељ је пореклом Хрват због тога што је део Бошковића који се прозвао "Шешељи" већим делом прешао на католицизам и данас чини део хрватске нације, а мањи део није. Због тога је Шешељ Хрват. :lol:

Исто као што су општепознате чињенице да током 500 година ниједан Србин није прешао на ислам, већ су на ислам прелазили искључиво Бошњаци и искључиво верници Цркве босанске.

Као што је и познато да су Бошњаци потомци средњовековних словенских Бошњана, док су Срби Власи, то јест потомци староседелачког романског становништва. А у исто време су Бошњаци уједно и потомци Илира и илирске Босоне и према томе староседеоци, док су Срби на Балкан дошли у 7. веку.

Рекао би човек да је све то помало противречно, али није, веруј бошњачким шовинистима и унитаристима на реч. :lol:
 
bosanci ne mogu biti ni srbi, ni bosnjaci, ni hrvati, oni mogu biti samo bosanci!

ma koliko katolici i pravoslavci bosne gutali zilete i izigravali veliko srbe/hrvate, oni su i ostace samo bosanci!

strasno je koliko su isti svi ti tzv bosnjaci, srbi i hrvati.

secam se kao mali da je puno "bosanaca" radilo u beogradskoj mostogradnji...
tu sam i prvi put upoznao "raznolikost" juge. upoznao sam neku decu koja su se zvali sinisa, mirko i harun, ali su se najbolje odazivali sa: "hej, bosanac!" :mrgreen:...
pricali su kao i ja, samo sa "J".
... i tako je dosao taj prokleti rat. :( harun je ostao tu, bio je manji od mahovog zrna, no, svremenom su zapalili negde (cujem za prag). mirko je zapalio negde u vojvodini (cujem zavrsio u madjarskoj-citaj hrvatskoj), a sinisa je ostao tu sa nama i postao je odjednom sveti sinisa, srbin, cetnik, patrijarh svih patrijarha... sinisa koji je na pomen bosanac ponekad bio i mrzovoljan, agresivan... hteo je preko noci promeniti svoje "on!"

... i tako smo sinisu jedno vreme pomalo cudno gledali, ali ga nismo odbacivali... danas je sinisa kao i tada, kada sam upoznao tu "cudnu" dJecu radnika mostogradnje, samo i jedino BOSANAC!

bosanac se ne pravi, bosanac se radja!
svako dobro, bosanci svih naroda i konfesija!
 
Шешељ је пореклом Хрват због тога што је део Бошковића који се прозвао "Шешељи" већим делом прешао на католицизам и данас чини део хрватске нације, а мањи део није. Због тога је Шешељ Хрват. :lol:

Исто као што су општепознате чињенице да током 500 година ниједан Србин није прешао на ислам, већ су на ислам прелазили искључиво Бошњаци и искључиво верници Цркве босанске.

Као што је и познато да су Бошњаци потомци средњовековних словенских Бошњана, док су Срби Власи, то јест потомци староседелачког романског становништва. А у исто време су Бошњаци уједно и потомци Илира и илирске Босоне и према томе староседеоци, док су Срби на Балкан дошли у 7. веку.

Рекао би човек да је све то помало противречно, али није, веруј бошњачким шовинистима и унитаристима на реч. :lol:

kako si onda ti kao hrvat-katolik srbin
 
bosanci ne mogu biti ni srbi, ni bosnjaci, ni hrvati, oni mogu biti samo bosanci!

ma koliko katolici i pravoslavci bosne gutali zilete i izigravali veliko srbe/hrvate, oni su i ostace samo bosanci!

strasno je koliko su isti svi ti tzv bosnjaci, srbi i hrvati.

secam se kao mali da je puno "bosanaca" radilo u beogradskoj mostogradnji...
tu sam i prvi put upoznao "raznolikost" juge. upoznao sam neku decu koja su se zvali sinisa, mirko i harun, ali su se najbolje odazivali sa: "hej, bosanac!" :mrgreen:...
pricali su kao i ja, samo sa "J".
... i tako je dosao taj prokleti rat. :( harun je ostao tu, bio je manji od mahovog zrna, no, svremenom su zapalili negde (cujem za prag). mirko je zapalio negde u vojvodini (cujem zavrsio u madjarskoj-citaj hrvatskoj), a sinisa je ostao tu sa nama i postao je odjednom sveti sinisa, srbin, cetnik, patrijarh svih patrijarha... sinisa koji je na pomen bosanac ponekad bio i mrzovoljan, agresivan... hteo je preko noci promeniti svoje "on!"

... i tako smo sinisu jedno vreme pomalo cudno gledali, ali ga nismo odbacivali... danas je sinisa kao i tada, kada sam upoznao tu "cudnu" dJecu radnika mostogradnje, samo i jedino BOSANAC!

bosanac se ne pravi, bosanac se radja!
svako dobro, bosanci svih naroda i konfesija!

Tipicna prica svakog muslimana-bosnjaka. Sve izvrces naopacke. Svi koji se osjecaju i izjasnjavaju kao srbi su srbi, pa zivjeli oni u Sarajevu, Mostaru, Kninu, Zrenjaninu ili Nisu. Bosanac je obican narodni naziv, tj, naziv u geografskom smislu.
Za razliku od vas srbi znaju ko su i sta su. Vi muslimani-bosnjaci lutate bez kompasa..Kad zagusti (ono u ratu) zovete i Amere da nas bombarduju a istovremeno vase uzore, svete ratnike-mudzahedine- I sad kad se rat napokon zavrsio sad bi opet onu Alijinu politiku da bude unitarna-cijelovita- Bosna, al malo morgen..mi imamo svoj entitet a vi svoj. Dosta su narodi ovdje propatili i mislim da za sad je ovako najbolje.
 
То ти пропагираш османлијску толернацију?

Vi ste nam svoju toleranciju pokazali, a i osmanlije su pokazale svoju toleranciju. Netreba biti vrstan matematicar pa sabrati 500 godina osmanlijske tolerancije i vi ste jos uvjek ovdje sa svim vjerskim objektima i 4 godine vase tolerancije i sta je bilo s nama i nasim vjerskim objektima....:rtfm:
 
bosanci ne mogu biti ni srbi, ni bosnjaci, ni hrvati, oni mogu biti samo bosanci!

ma koliko katolici i pravoslavci bosne gutali zilete i izigravali veliko srbe/hrvate, oni su i ostace samo bosanci!

strasno je koliko su isti svi ti tzv bosnjaci, srbi i hrvati.

secam se kao mali da je puno "bosanaca" radilo u beogradskoj mostogradnji...
tu sam i prvi put upoznao "raznolikost" juge. upoznao sam neku decu koja su se zvali sinisa, mirko i harun, ali su se najbolje odazivali sa: "hej, bosanac!" :mrgreen:...
pricali su kao i ja, samo sa "J".
... i tako je dosao taj prokleti rat. :( harun je ostao tu, bio je manji od mahovog zrna, no, svremenom su zapalili negde (cujem za prag). mirko je zapalio negde u vojvodini (cujem zavrsio u madjarskoj-citaj hrvatskoj), a sinisa je ostao tu sa nama i postao je odjednom sveti sinisa, srbin, cetnik, patrijarh svih patrijarha... sinisa koji je na pomen bosanac ponekad bio i mrzovoljan, agresivan... hteo je preko noci promeniti svoje "on!"

... i tako smo sinisu jedno vreme pomalo cudno gledali, ali ga nismo odbacivali... danas je sinisa kao i tada, kada sam upoznao tu "cudnu" dJecu radnika mostogradnje, samo i jedino BOSANAC!

bosanac se ne pravi, bosanac se radja!
svako dobro, bosanci svih naroda i konfesija!

Tzv Bosanac je nista drugo nego izmisljeno ime kako bi se direktno konfrotiralo protiv Bosnjastva... oni sto furaju ime Bosanac (kako moze biti bosanac onaj iz Mostara - Hercegovine, ili onaj iz Bihaca - Krajine) a osporavaju tradicionalno i historijsko ime sa puno vecim temeljom -Bosnjak, taj nema veze sa mozgom a jos manje sa poznavanjem historije.
 
Tzv Bosanac je nista drugo nego izmisljeno ime kako bi se direktno konfrotiralo protiv Bosnjastva... oni sto furaju ime Bosanac (kako moze biti bosanac onaj iz Mostara - Hercegovine, ili onaj iz Bihaca - Krajine) a osporavaju tradicionalno i historijsko ime sa puno vecim temeljom -Bosnjak, taj nema veze sa mozgom a jos manje sa poznavanjem historije.
Bihac je u Bosanskoj Krajini...a Hercegovina je Juzna Bosna...
 
Pokrij se usima, Keopse i ne spamuj temu :lol:

Nas je srbski varaon proćero iz Mezopotamije 1992 g. pne . . bio ljubomoran što su piramide ljepše od Vavilonskih kula . .
" Drasko Scekic : "Sorabi - istina o srpstvu od iskona"
- Ako se imaju u vidu nulta vremena, od kada pocinje brojanje godina kod raznih starih naroda, dosao sam do saznanja da su Srbi poceli meriti vreme pre starih Mesopotamaca, Egipcana, Rimljana, Grka, pa i pre nego sto je Bog, po Bibliji, stvorio svet. Mesopotamci su brojali godine oko 3200, Egipcani oko 3000. godine pre Hrista, Rimljani broje godine od osnivanja Rima 743, Grci od prvih olimpijskih igara 776. g. pne - objasnjava Scekic. "
"Kada je rec o prakolevci srpstva, prema arheoloskim nalazima, a na osnovu toponima i hidronima, to je Azija odnosno Indija. Tvrdi se da je tamo nastala i prva Srbija, pod imenom Sarbarska. Odatle su, oko 4.500 godina pre Hrista otpocele seobe, koje traju i danas.
Seobe su se kretale u tri pravaca - jedna grupa zaputila se u rajsku zemlju, Mesopotamiju, gde je, prema predanju, ucestvovala u izgradnji Vavilonske kule, druga grupa kretala se ka srednjoj Aziji, a treca je u severnoj Aziji, danasnjoj Rusiji, stvorila plemensku drzavu pod nazivom Sirbidija, Sirbirija ili Sirbija - Sibir. Steta je za nasu decu da se to ne zna - kaze Scekic."
http://www.mail-archive.com/sim@antic.org/msg05612.html
 

Back
Top