Boksovi/kuće za pse

unledhgf.jpg

Da li su dobre dimenzije za zlatnog retrivera?
 
Sto se mene tice najbolja varijanta je sa ogradjivanjem dvorista. Tako je kod mene uradjeno i imaju poveci prostor... Psu treba sloboda bio on mali ili velik. Naravno nije to sloboda, ali barem dok mora tamo da bude da moze lepo da se krece. Sto se tice kucice ja licno nemam i ne smatram da mi je potrebna, jer imaju i veliki deo pod krovom, a sad to je kako kod koga... Inace najlepsu kucicu za psa sam video jednom prilikom dok je lik presnosio u prikolici, a ni na netu nisam video nesto slicno. covek je sekao stabla po duzini na pola... mnogo lepo izgleda, a i uradjena je farba sa spoljne strane tako da izgleda kao obraslo mahovinom (nista specijalno samo nije nanosena svugde zelena boja).
 
Hahahhahah, istina :rumenko: Ali moraću malo da se saberem, ne smem mnogo da je razmazim, samo malo ;) Ne bi podnela ni da bude mala divljakuša, moram je na vreme naučiti. Evo vredno gledam Cezara i sedmu sezonu DW, a suprug pravi ćoše sa ogradicom za slučaj da moramo da je ostavimo samu na pola sata-sat. On nema poverenja ni u mene ni u Cezarove savete i boji se da nam kuca ne "pojede" nov nameštaj :lol: Okačiću sliku kada bude gotovo. ;)
 
Pozdrav svima.
Pre neku godinu sam vec postavljao slike u vezi sa pravljenjem kucice i boksa,
ali posto sam prosle godine radio novu kucicu za jednu od svojih kuja, evo i novih slika !
U narednih nekoliko postova ici ce postupno slika za slikom kako sam ja to odradio,
a nadam se da ce ovo nekome i koristiti i da vas necu smoriti ! Uzivajte ! :D
Inace kao i prosli put i ova kucica je kostala 0 dinara, jer je napravljena,
od svog "viska" materijala, koji sam pronasao u dvoristu i garazi ! ;)

DSCN1030.jpg
DSCN1045.jpg
DSCN1170.jpg
DSCN1176.jpg
DSCN1180.jpg
 
Poslednja izmena:
Poslednje 3 :

DSCN1562.jpg
DSCN1564.jpg
DSCN1565.jpg


Eto tako to izgleda kod mene !
Nadam se da vas nisam kao sto vec rekoh smorio ?!? ;)
U ovoj kucici zivi nasa kuja Leona, odnosno UZIVA ! :D
Po mom misljenju za jednog BIGLA (lovackog psa, kao i za neke sluzbene i ostale lovacke pse)
ovo je sasvim dovoljno, da moze da zivi napolju - u dvoristu i da mu/joj bude sve potaman !!!! :D
Pozdrav, zivi bili ! ;)
 
Nisi neku izolaciju postavljao? Ja sam Mrvici naknadno nabacila spolja stiropor keca sa svih strana sem na krov, dvojku, a pod je projektovan sa peticom ugradjenom.

Naravno da je ubacen stiropor, samo se to ne vidi na slikama ! :)
Stiropor "dvojka" je svida okolo, takodje i u krovu, a zatvoren je sperplocom da se ne vidi !
Jedino gde nisam stavio stiropor je patos, ali on je odradjen sa dva reda dasaka unakrst (3 cm X 2),
a to se vidi na slikama u 3. i 4. postu ! Inace preko zime unutra ubacujem sitnu strugotinu ! :hvala: :bye:
 
Bez obzira na duple daske, ipak bi trebalo da dodatno izolujes pod jer najvise odatle ide hladnoca. http://www.tv-shop.tv/Prostirka-za-kucne-ljubimce-cuvanje-26-355-prod.htmRazmisli o ovome. Inace je super. :super:

hehehe, pa nece biti da si u pravu !!!! ili samo ne citas sve ono sto sam napisao ???
inace, ako nisi znala, (a mislim da jesi, nego samo navodis vodu na svoju vodenicu),
BIGL je lovacki pas i moje kuje i preko zime, a narocito preko leta, najvise vole da leze na ulazu u kucicu !
kao sto vec rekoh/napisah preko zime u tom delu gde one spavaju stavljam "prostirku" od strugotine,
(nekih 10-ak cm) koja je vise nego dovoljna da im zagreje "krevet" i menjam je na par dana da ne bi lezale na mokrom,
posto su po ceo dan i ovako napolju u dvoristu i jurcaju se po snegu ! naravno, nista im do sada nije falilo ! ;)
sto se tice tih "fancy" prostirki iz tvog linka, ok su za ljubimce koji spavaju u kuci, ali za jednog "lovca" one su samo smetnja
i kuja ce pokusati na sve nacine da je ukloni, iscepa u param parcad, odnosno jednom reciju unisti ! njoj to, veruj mi na rec nista ne znaci !
jos jedna stvar koja je usko vezana za to je da sam licno protiv onih kaputica, kabanica i ostalog fenseraja, koji ljudi kupuju,
misleci da time stite svoje ljubimce, a u stvari im samo otezavaju zivot ! u redu za neke rase koje ne zive napolju,
ali te rase onda treba sto redje izvoditi zimi, odnosno treba im obezbediti neki polu otvoren prostor da obave svoje potrebe,
ali ih nikako ne treba nakaraditi sa fancy detaljima u obliku odece ! krevetic OK, ali odeca nikako ! psa je priroda stvorila takvog kakav je i to ne treba kvariti !
da ponovim, ovo je samo moje licno misljenje, a sto se tice mojih pasa i kucica koje pravim sam, mislim da su idealne ! :worth::klap:
mozda sam sada ispao i neskroman i hvalisav, ali to mogu da dopustim sebi, jer sam vec desetinu puta spavao sa svojim psima pod vedrim nebom ! ;)
pozdrav ! :bye:
 
Izvoli pa licno misljenje o odci i obuci za pse iskazi na odgovarajucoj temi: http://forum.krstarica.com/showthread.php/249216-Odeća-za-pse-za-ili-protiv A sto se tice izbacivanja prostirke iz kucice, oni sami najbolje znaju da li im treba ili ne, top si u pravu, moja dvorisna ljubimica je mesanka u tipu jazavicarXpatuljasti pinc i znas kako lepo sebi razmesta ono cebe sto sam joj ubacila, i opasno se nasekira kad ga izvucem iz kucice da ga istresem, osusim preko ograde... :lol: A znam da pojedini psi ne trpe podlogu, da im jednostavno ne treba.
 
Izvoli pa licno misljenje o odci i obuci za pse iskazi na odgovarajucoj temi: http://forum.krstarica.com/showthread.php/249216-Odeća-za-pse-za-ili-protiv A sto se tice izbacivanja prostirke iz kucice, oni sami najbolje znaju da li im treba ili ne, top si u pravu, moja dvorisna ljubimica je mesanka u tipu jazavicarXpatuljasti pinc i znas kako lepo sebi razmesta ono cebe sto sam joj ubacila, i opasno se nasekira kad ga izvucem iz kucice da ga istresem, osusim preko ograde... :lol: A znam da pojedini psi ne trpe podlogu, da im jednostavno ne treba.

Eto razumesmo se ! ;) :D
 
:super::super::super:
(glupo mi je da samo napišem "thumbs up")
al' ... sjajno!
Odlično uputstvo, a pošto nije pod copyrigth (nije, jel' da?), proslediću ove slikice Azrinoj i Simbinoj vlasnici, a i Leksovom vlasniku (srećnici, imaju dvorište).
 
EasyB, slazemo se, kucica je odlicna, jedna od dve najbolje skorije pravljene od strane forumasa, drugu je Parker pravio svojoj erdel terijerki Boni, ali nisam se setila onda da ga zamolim ili da sama prebacim ovamo slike, dimenzije i ostalo...
 

Back
Top