Odeća za pse - za ili protiv
Strana 1 od 12 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 299

Tema: Odeća za pse - za ili protiv

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Odeća za pse - za ili protiv

У Пет центру, пре неког времена, видела сам пса коме је власница испробавала разне јакнице и џемперчиће. По самом понашању пса, схватила сам да је веома љут и да негодује што је власница одушевљена како му стоје џемперчићи. Пас је био средње расе и по мени, нимало му није био потребно све то. Да ли је то помодарство у питању? Да ли су псима стварно потребне те ствари, знајући да их је природа направила отпорним на временске промене, са самом длаком и подлаком? Да ли могу да настану кожна обољења и губитак имунитета ако се псу стално облачи јакница или џемпер? Јер све више виђам псе на улици који су обучени а далеко од тога да је хладно за њих.

О овоме сам доста расправљала са једном женом у ветеринарској апотеци и она и ја смо биле против тога.

Занима ме ваше мишљење.

Primećen član dragi11 (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: Odeća za pse - za ili protiv

Meni licno je veoma ruzno kada vidim da neka debela snajka vuce jadno kuce obuceno u neke dzempercice,mogu samo zamisliti kako je to neudobno za njih.Ja sam protiv toga da ljudi oblace pse u neke krpice.

Veoma poznat Tinar (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    152

Ja moram da oblachim svog pincha u dzemperic kad je zima i kad je hladno... To je ruchno izradjen dzemper, ne voli da ga nosi al joj ne smeta neshto preterano...
    Ne volem potpise!!!

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Uglavnom, odeća na psu poručuje: "Moj vlasanik je budala!", mada prihvatam da ima salonskih i osetljivih rasa pasa kod kojih to ima smisla kad je jao hladno.
    Upravo zamišljam moju Donu u "žaketiću" i kidam se od smeha!

Iskusan
    Učlanjen
    03.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa to zavisi od rase pre svega i od starosti psa, ja sam mom oblacila kaputic kad je ostareo, nije se preterano bunio, prvo mu je bilo cudno, ali se navikao. Obicno se oblace manji psi i to bi trebalo imati nesto tanko, u cemu psu nece biti toplo za kisno vreme, ako je bas jak pljusak, a pas mora da izadje i nesto deblje, ali to oblaciti samo ako su napolju bas, bas minusi. Koliko ja znam ne bi trebalo oblaciit psa dok T ne padne ispod 0.
    A one cipelice i ostale stvarcice e to mi je vec bez veze, neki su ovde nabavili psu 4 cipele i posle par setnji jedna se izgubila i ostalo ih tri- neupotrebljive vise

Početnik
    Učlanjen
    28.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mislim da je to ok za manje pse i one koji ne trpe veliku zimu ali nisam za to da ih karade i prave cirkus od njih...u Pet centru ima jako lepih odevnih predmete,a i cene su ok...moj drug je kupio jaknu za boksera,ima dva lica i super mu stoji

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ето ... али шта је са њиховом природном заштитом? Мислим, кожа им је заштићена и та подлака и длака, па и ако покисне, чему јакнице? Довољно да пса обришеш кући и то је то, зар не? Јуче сам видела два боксера, један је био обучен. А напољу само мало ветровито, није чак ни минус, пас није низак па да му зебе стомак ... не разумем.

Zainteresovan član MAJCIKI (avatar)
    Učlanjen
    13.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

svasta,naravno da sam protiv odece za pse.

Domaćin koca chemist (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

protiv...ma ajde molim te to je klasicno isprdjivanje ko ima pare to radi!!cak stavise mislim da je to mucenje na neki nacin..npr moj pas on se najlepse oseca kad je skroz strokav ali istina mozda cudno ali je.....kad god vidi neku baru na ulici ili tako nesto gde moze da se baci mora da se baci na ledja i prlja a meni je bas slatko da je gledam dok uziva i nikad je zbog toga ne kaznim..hehe.ali ova odeca definitivno protiv!!!!
    Skromnost se daruje veličinama.
    Kako je teško biti skroman,
    kad si nitko i ništa.

Ističe se Sara_ (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Sara ima jaknu, da je zastiti od vetra prvenstveno, mada nije bilo potrebe da je nosi jos uvek.

Buduća legenda smeđooka vodolija (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    560

Ja sam protiv odjece za pse. Jos malo pa ce poceti oblaciti krave i konje.Zivotinje imaju prirodnu zastitu. Da im treba odjeca dosad bi je same naucile praviti.

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Uglavnom, odeća na psu poručuje: "Moj vlasanik je budala!"
    Upravo ovakav komentar govori o inteligenciji onog ko ga izgovara/pomislja.

Da, psi imaju dlaku koja ih stiti od hladnog vremena, kise itd, medjutim zaboravljate da vecina ljudi pse drzi u stanu gde je preko 20 stepeni i kada pas izadje napolje to je veliki sok za organizam koji jednako kao i ljudski od te promene temperature moze da se razboli.

Nekada je bilo nakaradno setati pse na povodcu pa su kasnije kao koristu stvar to prihvatili svi. Po meni obuci psu dzemper kada je hladno je najosnovnija briga o njegovom zdravlju. Nesto sasvim drugo je oblaciti psima svaki dan drugi dzemper i bacati pare na to, al sa druge strane i mnogi vlasnici kupuju psima razlicite ogrlice i povodce pa menjaju svaki dan, sto je podjednako bacanje para i pomodarstvo. Psu to ponajmanje znaci, ali mu odelo svakako znaci kad je napolju hladno.

Btw, da vas malo sokiram, moj pas ima i patikice koje joj obuvam kad je napolju kisa i sneg, ne zato sto ja mislim da je to tako jako moderno i fensi vec zbog toga sto nema potrebe da se blatnjavi, da posle moram da je kupam i susim fenom i dodatno traumiram.

I da ponovim-izrugivanje necemu sto ne mozete da shvatite je dokaz vase... Mislite o tome
    We can not do great things-only small things with great love

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Ja sam protiv...osim kada je u pitanju neka osetljiva rasa ili pas kome je hladno zato sto je zimogrozljiv(kao bretonka moje drugarice),a napolju je mnogo hladno,plus pada kisha ili sneg....
    Uni to ne treba....i ona to ne voli...nece da hoda kada joj obuchem to sva se ukochi.
    A ne volim kada vidim nekoga ko nosi neko kuchence u rukama non stop,bez da ga pusta da sam hoda i jos plus mu stalno oblachi neke dzempere,koshuljice,haljinice...stavlja mu ogrlicu sa cirkonima i lakira mu nokte
    to je pas.....on ne treba da izgleda kao lutka ...

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Recimo Brbljiva Kiša je svoju havanezerku Milicu morala da odvede na šišanje i zbog dredova koji su se napravili moralo je na trojku. Kuca oštenjena na jugu SAD, male rase, poreklom iz mnogo toplijih krajeva... Pričala mi je jedna žena kako je nje veliki šnaucer, isto tako kad je ošišan pred neku hladnoću počeo da nosi duks koji je ostao od njenog sina kad je bio mali i kako se tako vezao za taj plavi duksić da je propatio i presedeo pored mašine svaki put kad se toliko uštrokavi da mora da se opere. Ima situacija kad je to čak neophodno ali uglavnom je čisto stvar pomodarstva. Kao kad su se Pi Didi, Britni Spirs i Paris Hilton takmičili ko će više para da potroši na odeću i nakit za svoje čivave. A svi u Majamiju na + beskonačno!

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Citat Original postavio dlagana Pogledaj poruku
    Ja sam protiv odjece za pse. Jos malo pa ce poceti oblaciti krave i konje.Zivotinje imaju prirodnu zastitu. Da im treba odjeca dosad bi je same naucile praviti.
    kucni psi kao sto je chivava npr se smrznu napolju kada je hladno...i osetljivi su,lako se razbole....chisto sumnjam da ce chivava sebi da istrika dzemper

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Ja bih to takodje uvrstio pod zlostavljanje zivotinja.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Ističe se Sara_ (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Lepo receno Look, nije me mrzelo da pisem vec ne upusta mi se u besmislenu diskusiju ili - ili, koja se na ovakvim temema uvek nazire. Treba zastititi psa ako je potrebno, i nema nista lose niti cudno u tome. Dogo kao primer je osetljiv na visoke ali i niske temperature, dakle isto tako sto necu dozvoliti da bude na suncu, zastiticu je od hladnoce.

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Ja bih to takodje uvrstio pod zlostavljanje zivotinja.
    zlostavljanje jeste ono sto radi paris hilton svojoj civavi...(i ostali frikovi istih..."navika" )
    ali ako neko obuche onaj obichan prsluk svom psu kome je hladno i koji je osetljiv,ne vidim to kao zlostavljanje

Aktivan član nidza b (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Nisam za to.Evolucija se pobrinula za pse.Zato ne treba pse dovoditi u stanista sa klimom na koju nisu navikli.Mada smatram da je Nem. ovcar superioran u odnosu na ostale po tom pitanju.
    WHAT WE DO IN LIFE.ECHOES...IN ETERNITY!!!!!!!!!!!!

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Ovo je zlostavljanje

Buduća legenda smeđooka vodolija (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    560

Treba se brinuti o zivotinjama. Ne kazu dzabe : " Ko ne voli zivotinje, ne voli ni ljude."Ali, opet mislim da odjeca sputava pse i da to nije prirodno. A treba li i poseban deterdzent za odrzavanje te odjece?

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ne znam... ako je jako jako hladno, valjda bi trebalo da ima neku vrstu zastite jedan kucni pas

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio nidza b Pogledaj poruku
    Nisam za to.Evolucija se pobrinula za pse.Zato ne treba pse dovoditi u stanista sa klimom na koju nisu navikli.Mada smatram da je Nem. ovcar superioran u odnosu na ostale po tom pitanju.
    Upravo tako. Ajde sad sto spomenu neko kao civava mu je osetljiva pa mora da je oblaci. Pa zasto drzi civavu ako ovo nije klima za nju ili neka joj obezbedi da ista ne mora zimi napolje kad je bas hladno.
    Sta da rade onda recimo oni sto imaju Haskije i slicne pse leti. Treba da ih vode kod frizera da ih ostriga na nulu.Njima je cak mnogo gore nago tim pacovima civavama koje eto moraju da stegnu muda 5 minuta napolju dok se po*****ju dok Haski se kuva 24 casa leti.

Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    ne znam... ako je jako jako hladno, valjda bi trebalo da ima neku vrstu zastite jedan kucni pas
    pa ako je kucni to znaci da je u kuci i da nema potrebu da ide napolje.

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

eto...i sta ce ovom psu ova ...sta je vec?

na plus...30 i nesto...

Slične teme

1. Najomrznutija odeca
    Autor chokolada u forumu Žene
    Odgovora: 285
    Poslednja poruka: 18.04.2014., 18:59
  2. Irska odeca
    Autor batatata u forumu Beograd
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 03.07.2007., 10:00
  3. odeca...
    Autor guest u forumu Ljubav i seks