Biznis je biznis

Obersturmfuehrer:
ne znam ja za te natpise, al mi je smesno sto su im Rolling Stones satanisti sto pominju djavola, a oni sami drze i loze se na mrtvacke glave....
pitam se samo kad ce nauciti da oni nisu hriscani nego obicna sekta koja zloupotrebljava hriscanstvo i pravoslavlje....

Четници под број један нису организовани као православни црквени хор или религијска
милиција. Такве ствари су карактеристичне за неке арапске земље, а стране православљу
У другом светском рату за који се највише везује овај појам осим Југословенске
војске у отаџбини било је неких банда четника који су сарађивали са Немцима
попут Косте Пећанца.
Елем вратимо се на ову главну групацију. Сама реч југословенска значи не ексклузивно
српска. Поред, Срба био је и мали број муслимана, доста Словенаца католика и других народа и вера.То се у комунизму намерно прећуткивало.
Мртвачка глава је проблем.
Тај симбол се везује за гусаре пљачкаше преко холивудске филмске индустрије
после другог светског рата (машта), а четници то нису знали. Овај симбол можете наћи у
многим црквама, на распећима и ту је да нас подсети на смрт и пролазност живота.
Верник не би требало да се плаше смрти. На крају крајева то је војска у рату,
многи ће погинути. Војске узимају симболе које ће будити страх у непријатељу.
(орао, лав, кобра, вук,пантер...)
Лицемерно је ставити цветић.
Натпис.
Он је баш леп. Пише да верују у Бога, да воле слободу и да се никад неће предати.
Или ће погинути или ће ослободити земљу. Никад се неће помирити са окупацијом.
Као у Спартанци у Термопилима, као Лазареви витезови на Косову...
Симболика која уопште није карактеристична само за Србе већ је универзална
свим народима.
 
darkoje:
Uporedjivati Lazarove viteze na Kosovu i Mladica je greh,sta vise i bezobrazno.Oni su zivot dali za ovu zemlji i slobodu dok se ovaj krije po rupama dok mi patimo i trpimo posledice

Реч је о симболици а не о поређењу.
Ја колко знам Младић је 20 година носио петокраку, ову заставу није употрбљавао никада
и прича се да није волео четнике је како кажу малтретирали су му мајку у Другом
светском рату.
Реаговао сам на исмевање четничких симбола, а батали ме ових новокомпонованих
Вук, Шешељ и осталих Титивих пионира.
 

Back
Top