BIBLIJA...KOLIKO ZNAMO O NJOJ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sajte je samokritican.

Ali taj sajt je samo trunka prasine od onoga sto sam postavio kao prave argumente.

Cak nije ni vazan taj sajt nego izjave nekih teologa koji e tamo pominju a tamo su arhivirane.

Ne samokritičan, već kritičan prema crkvi, veri i religiji, kao što i piše.



Kao na primer tvrdnja da je apostol Pavle falsifikovao Isusovo učenje?

http://www.theologe.de/theologe5.htm
 
Čekaj, ti najozbiljnije tvrdiš da kao autoritet za hrišćanstvo treba uzeti osobu koja negira jednu od osnovnih dogmi hrišćanstva? I to nije pljuvanje, nego iznošenje činjenica, što ti kao i JS odmah etiketirate kao "pljuvanje".

Pazi, rekao si dogmu.
To je stvar za diskusiju.
Hoces ti da kazes da neki naucnik koji na primer, nevruje u evoluciju da je zbog toga zaboravio sve ostalo sto je dosada ucio?

Opet primeri slicni kao one jabuke.
 
Pazi, rekao si dogmu.
To je stvar za diskusiju.
Hoces ti da kazes da neki naucnik koji na primer, nevruje u evoluciju da je zbog toga zaboravio sve ostalo sto je dosada ucio?

Opet primeri slicni kao one jabuke.

Bog je Trojičan.
Hrist je bezgrešno začet.

To su dogme hrišćanske crkve, zapisane u Bibliji, i o tome hrišćanski vernik nema šta da diskutuje.
Hoćeš da kažeš da i ti ne veruješ u bezgrešno začeće Hristovo?
 
Ne samokritičan, već kritičan prema crkvi, veri i religiji, kao što i piše.



Kao na primer tvrdnja da je apostol Pavle falsifikovao Isusovo učenje?

http://www.theologe.de/theologe5.htm

I ti pocinjes da budes nepsoiten u nedostatku argumenta pa pokusavate kao u americi kada se neko kandiduje za predsednika da mu pronadju neku sliku da se negde nije mozda slikao gol kada je bio 16 godina?

.Ja nisam rekao nista za sajt nego sam citirao neke licnosti koje su tamo arhivirane da vidite da i drugi izvori ili teolozi potvrdjuju stvari koje sam vec drugim izvorima potvrdio

JA NISAM CITIRAO TAJ LINK O PAVLU I STA IMA OVA ZENA DR TEOLOGIJE SA TOM TEMOM???.
 
Poslednja izmena:
Bog je Trojičan.
Hrist je bezgrešno začet.

To su dogme hrišćanske crkve, zapisane u Bibliji, i o tome hrišćanski vernik nema šta da diskutuje.
Hoćeš da kažeš da i ti ne veruješ u bezgrešno začeće Hristovo?

ZASTO SKRECES SA TEME JA NISAM NIGDE TO OPOVRGAO.

Zasto si isao u skolu gde se uci da je covek nastao od majamuna?
Jeli zbog toga u skoli sve pogresno?
Isto ste kao svedoci samod a skrenete sa teme ne birajuci metode.
 
Poslednja izmena:
I ti pocinjes da budes nepsoiten u nedostatku argumenta pa pokusavate kao u americi kada se neko kandiduje za predsednika da mu pronadju neku sliku da se negde nije mozda slikao gol kada je bio 16 godina?

.Ja nisam rekao nista za sajt nego sam citirao neke licnosti koje su tamo arhivirane da vidite da i drugi izvori ili teolozi potvrdjuju stvari koje sam vec drugim izvorima potvrdio.

Ti "teolozi" nisu relevantni, jer poriču dogme hrišćanske crkve.
 
Laku noc prijatelju!!!

Coveku sam dao jasne primere gde u bilbiji moze da vidi da se rec AIONIOS koristi za krtake periode i da ne znaci uvek vecno i nevredi???

Ne vredi...previše si zaslepljen...Pogledaj..

Matej 25:46...


New International Version (©1984)
"Then they will go away to eternal punishment, but the righteous to eternal life."
New Living Translation (©2007)
"And they will go away into eternal punishment, but the righteous will go into eternal life."

English Standard Version (©2001)
And these will go away into eternal punishment, but the righteous into eternal life.”

New American Standard Bible (©1995)
"These will go away into eternal punishment, but the righteous into eternal life."

King James Bible (Cambridge Ed.)
And these shall go away into everlasting punishment: but the righteous into life eternal.

International Standard Version (©2008)
These people will go away into eternal punishment, but the righteous will go into eternal life."

Aramaic Bible in Plain English (©2010)
And these will go into eternal torture, and the righteous into eternal life.”

GOD'S WORD® Translation (©1995)
"These people will go away into eternal punishment, but those with God's approval will go into eternal life."

King James 2000 Bible (©2003)
And these shall go away into everlasting punishment: but the righteous into life eternal.

Svuda piše ono....večnu...

A pogledeaqj i ovde malo onako ...izvorno...edukuj se malo...

Matej 25:46...

A pogledaj i ovde...

Matej 25:46...


P.S. A možda su ovi neki falš ''stručnjaci'' jer nisu oni ...nemački...:hahaha1:

E moj Glasniče...jadna je ta tvoja prizemna demagogija...jadna...

Pričamo o onom Isusovom da će neki otići u ...večnu kaznu a neki u večni život ...a ti pišeš da si dokazao da to ne mora da bude tako a što drugim rečima znači da ...nema večnog života...

Gubiš se toliko da nisi ni svestan ni šta u vezi sa čim pišeš...
 
LukiBale opet ista prica kao sa Mudirm Logicarem?
Obajsnis mu a on posle opet to isto pita?
U tekstu pise vecno ali nema rec MUKU nego kaznu vecnu.

Vecna kazna je ta da ce izgoreti za vecnost na kraju.

36 Tada ostavi Isus ljude, i dođe u kuću. I pristupiše k Njemu učenici Njegovi govoreći: Kaži nam priču o kukolju na njivi.
37 A On odgovarajući reče im: Koji seje dobro seme ono je Sin čovečiji;
38 A njiva je svet; a dobro seme sinovi su carstva, a kukolj sinovi su zla;
39 A neprijatelj koji ga je posejao jeste đavo; a žetva je posledak ovog veka; a žeteoci su anđeli.
40 Kao što se dakle kukolj sabira, i ognjem sažiže, tako će biti na kraju ovog veka.


Off 20:9 I iziđoše na širinu zemlje, i opkoliše logor svetih, i grad ljubazni; i siđe oganj od Boga s neba, i pojede ih.

Kao sto smo videli ta njegova silna nauka u bbiliji o paklu a nemoze ni jednu rec da nadje u Bibliji PAKAO???

Pa pokusava da vadjenjem van konteksta u stilu kule kalemi nesto.

To mozes samo laicima da predstavis.
 
Kaze katolicki bivsi Profesor teologije Dr. Uta Ranke-Heineman.[/B]

Ovo je strašno....katastrofa...Auuuuuuuuu.......

Da li Glasniče znaš šta ta dotična još tvrdi...

The Bible is not the word of God but the word of men.
That God does exist in three persons is imagination of men.
Jesus is man and not God.
Mary is the mother of Jesus and not the mother of God.
God created heaven and earth, hell is a product of human fantasy.
The devil and original sin do not exist.
A bloody redemption at the Cross is a pagan sacrificial slaughtering of a human being, based on a model from the religious Stone Age.



Saberi se čoveče...saberi...

Kada bih rekao da Biblija nije reč božija...i naveo da to kaže dotična...šta bia rekao...I ono ostalo isto tako...

Strašno Glasniče koje ti autoritete uzimaš za dokaz tvoje priče...Strašno...
 
Kad je već pominješ, trebalo bi da kažeš da je prvo prešla iz protestantizma u katolicizam, na fakultetu bila u klasi sa Ratzingerom, a onda je ekskomunicirana, (latae sententiae), jer je negirala bezgrešno začeće Hristovo, dakle jednu od osnovnih dogmi hrišćanstva. I nju treba da imamo kao autoritet? Ili i ti poričeš bezgrešno začeće Hristovo?


Ma čovek nema pojma koga navodi kao autoritet za svoju priču... O dotičnoj malo više...O V D E
 
Citat Original postavio Serpent Saint Pogledaj poruku
Kako da ne, kako da ne.

Aionios označava večnost koja je suprotna vremenu, osobinu koja je imanentna Bogu i Hristu kao jednom od Lica.

Kao sto smo videli primerima i dokazima aionios ne znaci samo vecnost nego i kratko vreme zavisi od mnogih stvari i vise konteksta. Koteksta, i konteksta cele Biblije.

Neki prevodioci su zbog toga sto u bibliji ne postoji rec pakao ili nauka o klasicnom paklu, zloupotrebli te reci pa preveli kao nesto sto ce vecno trajati uz dodavanje reci muke i slicne reci, koje ne stoje u tekstu i slicno.

Zato moramo da sgaledamo sve moguce izvore da vidimo sta taj tekst stvarno kaze.
I kada smo to ucinili videli smo da ne postoje osnovi za takva tvrdjenja da psotoji vecni pakao.

E sada sto su neki slepi kao SVEOCI sto slepo veruju pa kuli tako i ovi, ja tu nemogu nista.
 
То је и мој случај, веруј ми ..

Pazi sada cime se sluze koje su to prljave metode?
Ako ja neverujem u evoluciju nebih smeo da idem u skolu u kojoj se uci evolucija jer tamo mora sve ostalo da je pogresno i da ucitelj koji veruje u evoluciju sve ostalo pogresno uci???
K
Osim toga ja sam o toj zeni naveo samo to o jevrejima!!!!

Dakle hteli bi sve da bace u jedan lonac????

Znaci ako taj profesor koji veruje u evoluciju,po njima kaze da su 2+2=4 to takodje nije tacno???

Zalosno.
 
Poslednja izmena:
Kada je pljuvanje na ugled nekoga tvoj argument onda su to smesnia rgumetni.
Znaci li da ta zena nezna nista?
Ona ima teoriju o necemu, ali to neznaci da je zaboravila ono sto svi znaju da su jevreji imali svoje nebiblijske predstve i verovanja o paklu???

Ta žena kaže da Isus nije Bog i da je uvek bio samo čovek, da biblija nije božija reči tako dalje...

Zašto i to ne prihvatiš...:hahaha1:
 
LokiBale sada bi da se bave time da sam nekoga uvredio.
Meni je vazno to kakav je neko za koga trosim sate vremena.
Da li ceni ovo ili je totalno neposten?
Da li zeli nesto da nauci ili je ovo za njega basrkebal pa bi po svaku cenu da ubaci u kos?

Briga mene da li ce on da prihvati sta sam izneo ili ne.

Njegov problem.

Stvar je u tome da se posteno sagledajua pravi argumetni a ko ce i sta ce sa time to je njegov problem.

Ako imaš nešta konkretno da napišeš napiš pod postom sa kojim je to u vezi. Privatno jadanje Lokiju možeš na ''PP''
 
LukiBale ovaj je prljav do maksimuma.

Lepo sam rekao da ne iznosim adventistisko ucenje jer toga ovde nikoga nebi zanimalo nego samo Bibliju i neutralne ali dobre izvore sto se tice biblijskih komentara.

Iz iz toga neko zakljuci da se stidim adaventista?

Jadni su i prljavi ti pokusaji?

On bi sve moguce da proba?

A jednom sam ga vec pitao da nam pokaze kako bi recimo 3000 coveka koji pronadju jednu te istu nauku u biliji trebalo da se ponasaju da on nebi imao naista da im prebaci?

NIJE ODGVORIO NEGO SE UCUTAO A SADA KORISTI BEZ DA POCRVENI ISTI TRIK?

EVO OPET CU MU DATI ISITI ZADATAK I PRAKTICNO CU TI POKAZATI KO JE ON KAO STO SU I MNOGI REKLI:

Znaci ako u bibliji 3000 coveka PRONADJU da netreba da se laze i niko od njih vise ne laze.

On im kaze to je ucenje NEKE ORGANIZACIJE jer kako je moguce da 3000 njih ne lazu i veruju da to netreba?

Jer zar je moguce da svi 3000 ne lazu?

E SADA NAM OBAJSNI KAKO BI TREBALI DA SE PONASAJU DA BI TI REKAO DA TO NIJE NICIJE UCENJE VEC SAMO BIBLIJSKO?

DA LAZU???

ILI KAKO

A AKO NEZNAS ZASTO PONOVOI POKUSAVAS TAKVE NEPOSTENE TRIKOVE?

Drugi zadatak je taj, za sta sam ja citirao tu zenu Teologa kada ju pominje ?

Da vidimo da li ce to navesti jer mu ne ide u korist a istina je da sam je za nesto citirao.
 
Poslednja izmena:
Pazi sada cime se sluze koje su to prljave metode?
Ako ja neverujem u evoluciju nebih smeo da idem u skolu u kojoj se uci evolucija jer tamo mora sve ostalo da je pogresno i da ucitelj koji veruje u evoluciju sve ostalo pogresno uci???
K
Osim toga ja sam o toj zeni naveo samo to o jevrejima!!!!

Dakle hteli bi sve da bace u jedan lonac????

Znaci ako taj profesor koji veruje u evoluciju,po njima kaze da su 2+2=4 to takodje nije tacno???

Zalosno.

Jel se slažeš sa ti sa tvrdnjama ove profesorke teologije?


The Bible is not the word of God but the word of men.
That God does exist in three persons is imagination of men.
Jesus is man and not God.
Mary is the mother of Jesus and not the mother of God.
God created heaven and earth, hell is a product of human fantasy.
The devil and original sin do not exist.
A bloody redemption at the Cross is a pagan sacrificial slaughtering of a human being, based on a model from the religious Stone Age.
 
Ne samokritičan, već kritičan prema crkvi, veri i religiji, kao što i piše.



Kao na primer tvrdnja da je apostol Pavle falsifikovao Isusovo učenje?

http://www.theologe.de/theologe5.htm


Ovo to nije fora. Večeras sam baš na tom sajtu našao to o Pavlu i htedoh postaviti ali si me preduhitrio. A kada sam pre neki dan Glasniku pisao nešta slično...proglasio me je svakakvim.

I šta će sada Glasnik da kaže...baš me interesuje...

A zanimljivo je da on sa tog sajta uzme samo ono što odgovara adventističkom učenju.....
 
Pa nije, prima informacije na prvu loptu. Pročitao ime na sajtu i uzeo ga kao relevantno.

Ja vama odgvoram non stop a vi meni nikako?
Jer se slazes da ucitelj biologije zna matematiku iako uci da je covek nastao od mamuna?
Pa se tako i ja slazem sa ovom zenom oko jevreja.

Za sta sam citirao tu zenu?
Neku vaznu teolosku stvar ili samo istorisjku informaciju?

I trece, pise li ta zena nesto o Pavlu?

Nesto ste mi skrenuli sa teme???
 
Poslednja izmena:
I ti pocinjes da budes nepsoiten u nedostatku argumenta pa pokusavate kao u americi kada se neko kandiduje za predsednika da mu pronadju neku sliku da se negde nije mozda slikao gol kada je bio 16 godina?

.Ja nisam rekao nista za sajt nego sam citirao neke licnosti koje su tamo arhivirane da vidite da i drugi izvori ili teolozi potvrdjuju stvari koje sam vec drugim izvorima potvrdio

JA NISAM CITIRAO TAJ LINK O PAVLU I STA IMA OVA ZENA DR TEOLOGIJE SA TOM TEMOM???.

A kada sam ti ja pričao nešta slično o Pavlu što kaže i ta žena iako to tada nisam znao...bilo je drvlje i kamenjena mene...sečaš se...

Kapiraš li sada koliko je bezvezno tvoje korišćenje dotičnog sajta...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top